تمرکز و قدرت شگفت انگیز آن

نظرات 5
8 دقیقه مطالعه

تمرکز و قدرت شگفت انگیز آن

چگونه از تمرکز خود برای دستیابی به خواسته ها استفاده کنیم

هرکسی که احساس خوبی داشته باشد، بر اساس قانون جذب خود به خود سرحال می شود. به همین خاطر خیلی مهم است که وقتی حال خوشی ندارید و یا حتی نمی خواهید خوش باشید، بتوانید احساس خوشی پیدا کنید. شما می توانید با استفاده از جسم خود به عنوان ابزاری برای تغییر به این امر دست پیدا کنید. شما زمانی که قادر باشید حالت جسمی مرتبط با وضعیت روحی خاصی را تشخیص دهید، می توانید از آن استفاده کنید تا به حالت روحی دلخواه تان برسید و موفقیت در زندگی را تجربه نمایید.

ما انسان ها برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید الگوهای محرک به وجود آوریم که در ما اعتماد به نفس، قدرت، انعطاف پذیری، نیروی فردی و نشاط به وجود آورند. همیشه این را به خاطر داشته باشید که فقدان حرکت موجب رکود می شود. مثلا فرد مسنی را در نظر بگیرید که به ندرت از منزل خارج می شود. پیری به دلیل بالا رفتن سن نیست؛ بلکه عدم تحرک با خودش پیری به دنبال دارد و نهایت بی تحرکی مرگ است.

به نظر شما اگر بخواهید می توانید در یک لحظه دچار افسردگی شوید؟

به نظر شما اگر بخواهید می توانید در یک لحظه دچار افسردگی شوید؟

بدون شک می توانید این کار را انجام دهید. فقط کافی است یکی از وقایع دردناک گذشته تان را به خاطر آورید. همه ما در زندگی خاطرات ناخوشایندی داریم. اگر توجه خود را کاملا به این خاطرات دردناک معطوف کنید، آن را در ذهن تان مجسم کرده و روی آن تمرکز نمایید، طول نخواهد کشید که بار دیگر آن درد و رنج را احساس می کنید.

تاکنون برای تان اتفاق افتاده که فیلم مزخرفی را ببینید؟ آیا حاضر هستید صدها بار آن را ببینید؟ مسلما پاسخ شما منفی است، به این دلیل که با دیدن آن فیلم مزخرف هیچ احساس خوشایندی پیدا نمی کنید. پس چرا خاطرات ناخوشایند و دردناک زندگی تان را بارها و بارها در ذهنتان تکرار می کنید؟ چرا صحنه هایی را به خاطر می آورید که در ناراحت ترین حالات ممکن بوده اید؟

البته این صحنه های بد تنها مختص خاطرات گذشته نیستند. شما می توانید به اتفاقی فکر کنید که هنوز رخ نداده است. آن را به بدترین شکل در ذهن خود تجسم کنید و دچار غم و اندوه فراوان شوید. و لازم است بدانید که بدترین حالت این است که واقعه ناراحت کننده ای را در ذهن خود تجسم کنید که هنوز اتفاق نیفتاده است و با تمام وجود به استقبال آن بروید. می دانم که به حرف ما می خندید، ولی متاسفانه اغلب ما هر روز چنین تصاویری را در ذهن خود مجسم می کنیم و به استقبال غم و اندوه می رویم.

آیا می توانید همین الان احساس شور و نشاط فراوان پیدا کنید؟

آیا می توانید همین الان احساس شور و نشاط فراوان پیدا کنید؟

بله، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. شما می توانید زمانی را به خاطر آورید که در اوج شادی و لذت بوده اید و می توانید آن خاطره شیرین و خوشایند را به طور واضح با تمام جزئیاتش به یاد آورید. حتی به راحتی می توانید وقایع شادی بخشی را در ذهن تان تجسم کنید که هنوز اتفاق نیفتاده و با آغوش باز به استقبال شادی ها و احساس خوب بروید.

توجه و تمرکز ما روی هر چیزی موجب تحقق آن می شود

حقیقت امر این است که امور کمی مطلق هستند. معمولا احساس شما نسبت به امور و برداشتی که از تجربه ای خاص دارید، بستگی به میزان توجه شما دارد. به همین خاطر است که می گوییم بنا بر قانون جذب توجه و تمرکز ما روی هر چیزی باعث می شود که آن امر به حقیقت بدل شود.

تمرکز هم امری حقیقی نیست. چون فقط از یک جنبه به آن توجه می شود. تصور کنید نیروی تمرکز ما همانند عدسی دوربین است. عدسی دوربین تنها تصویر و زاویه شی مورد تمرکز را نشان می دهد. به همین خاطر عکس هایی که می گیریم می توانند واقعیت را به گونه ای دیگر جلوه دهند، چون فقط بخش کوچکی از تصویری بزرگ را به نمایش می گذارند.

معنایی که به امور می دهیم غالبا از توجه و تمرکز ما نسبت به آن ها ناشی می شوند

اگر جلسه ای ترتیب بدهید و یکی از اعضا خودش را به موقع به جلسه نرساند، تفسیر شما از تاخیر او ناشی از این خواهد بود که به چه عاملی توجه می کنید. آیا نیامدن او را چنین توجیه می کنید که ارزشی برایتان قایل نشده است، یا این که تصور می کنید که دچار مشکلی شده است؟

بنابراین توجه شما به هر عاملی روی احساس های شما تاثیر می گذارد. ممکن است از دست این فرد ناراحت شوید و بعدا مشخص شود که علت تاخیر او این بوده که مشغول معامله ای پر سود به نفع شرکت بوده است. بنابراین به خاطر داشته باشید که توجه ما به هر چیزی روی احساسات ما تاثیر می گذارد و موجب رسیدن به موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مان می شود. به همین خاطر شاید بهتر باشد که بلافاصله نتیجه گیری نکنیم؛ باید همیشه توجه خود را با احتیاط به موارد مختلف متمرکز کنیم.

تمرکز موجب می شود امور را خوب یا بد در نظر بگیریم و احساس شادی یا رنج کنیم. بنابراین همیشه برای دستیابی به موفقیت در زندگی باید بتوانید توجه خود را روی جایی که می خواهید بروید متمرکز کنید نه به آنچه از آن وحشت دارید.

چگونه تمرکز خود را کنترل کنیم؟

چگونه تمرکز خود را کنترل کنیم؟

بهترین شیوه تمرکز، پرسیدن است. مغز به هر سوالی پاسخی می دهد. بنابراین شما به دنبال هر چیزی که باشید، آن را پیدا خواهید کرد. برای مثال اگر از خودتان سوال کنید که چرا فلان شخص از من سوءاستفاده می کند؟ مغزتان به اموری توجه می کند که می تواند مورد سوءاستفاده قرار بگیرد و به تجزیه و تحلیل می پردازد که آیا چنین مطلبی می تواند درست باشد یا نه؟ اگر از خودتان بپرسید چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟ پاسخ های نیرومندتری دریافت خواهید کرد.

بنابراین سوال ابزار نیرومندی برای ایجاد تغییر است. به این خاطر که سوالات نیرومندترین و ساده ترین روش برای تغییر احساسات و در نتیجه تغییر مسیر زندگی تان هستند. یا به عبارت دیگر سوالات، کلید گشایش نیروی بالقوه نامحدود ما هستند که می توانند تمرکز ما را به سمت رسیدن به موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی هدایت کنند.

4/5 - (51 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx