بهترین راه رسیدن به خواسته ها از زبان آنتونی رابینز – 2

نظرات 4
9 دقیقه مطالعه

آنتونی رابینز

چگونه به تمام خواسته های خود در زندگی دست پیدا کنیم

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با قسمت دوم بهترین راه رسیدن به خواسته ها از زبان آنتونی رابینز در خدمت شما هستیم. در مقاله قبل به شما توضیح دادیم که راه های رسیدن به خواسته هایمان کدام است و چگونه می توانیم به موفقیت در زندگی و تمام چیزهایی که می خواهیم دست پیدا کنیم. برای اطلاع از ادامه این مبحث با ما همراه باشید.

شما در برابر زندگی خود مسئولیت دارید و باید قابلیت کنترل رفتارتان را داشته باشید

بسیاری از افراد در قبال مسئولیتی که بر دوش آن ها قرار می گیرد، درست عملکردی برعکس از خود نشان می دهند. در واقع این افراد نمی دانند که چگونه باید لذتی که می خواهند را به دست آورند. همگی از دریچه ی نگاه دیگران به دنبال خوشی هستند، زیرا برای خوشحالی خود هیچ دلیلی پیدا نمی کنند و در نتیجه نابود می شوند. مطمئنا افراد زیادی در اطراف شما وجود دارند که چنین رفتاری از خود نشان می دهند.

بسیاری از محققان بر این عقیده هستند که در دنیا دو نوع پرسش وجود دارد «چرا و چگونه». در واقع این گونه بیان می شود که اگر می خواهید در حل مشکلی به موفقیت دست پیدا کنید، باید بدانید که 80 درصد از موفقیت شما به این پرسش بستگی دارد. چرا؟ همچنین اگر توانستید دلیلی منطقی و قابل قبول برای سوالتان بیان کنید، 20 درصد باقی مانده به پرسش: چگونه؟ مربوط می شود.

 کمک گرفتن از جسم

 کمک گرفتن از جسم

همان طور که گفته شد ما می خواهیم بر رفتارهای خود کنترل داشته باشیم تا بتوانیم به چراهایی که در زندگی برایمان به وجود می آید پاسخ دهیم. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که این مسئله چگونه میسر می شود؟ باید بدانید که دو راه برای کنترل حالت فکری و احساسی افراد در زندگی وجود دارد. اولین راه روش کمک گرفتن از جسم یا فیزیولوژی بدن است و دومین به تمرکز فکر ارتباط دارد.

مسلما به این مسئله آگاه هستید که هر حسی که در ما به وجود می آید، به طور حتم از سیستم عصبی عبور کرده است. حال اگر کسی را که کاملا به افسردگی و ناامیدی رسیده است، مجسم کنید به راحتی می توانید در رابطه با رفتار و نوع حرکات او توضیحاتی را ارائه دهید و حتی می توانید از آن تقلید کنید، زیرا توصیف وضعیت چنین فردی بسیار آسان است.

بسیاری از مردم زمانی که از احساسات خود رضایت کامل ندارند، به راحتی می توانند این تغییرات جسمانی را با روش های مختلف در خود به وجود آورند. به عنوان مثال سیگار کشیدن یکی از شایع ترین روش هایی است که انجام می دهند. آن ها با استفاده از سیگار به گونه ای دیگر نفس می کشند و این شکل از تنفس باعث می شود تا احساس آن ها دستخوش تغییرات بسیار زیادی شود و زمانی که دارای احساسات متفاوتی می شوند، رفتار آن ها نیز تغییر می کند. اما در واقع آن چیزی که باعث می شود افراد احساس بهتری داشته باشند، تغییر طرز تنفس و کشیدن نفس های عمیق و بلند است. خوب، پس چرا این تغییر احساس را بدون سیگار به وجود نیاوریم؟

دقت داشته باشید هر نوع تغییر در جسم بلافاصله احساس فرد را به گونه ای بهتر یا بدتر دستخوش تغییراتی می کند و این تغییر ممکن است احساس شما را بهتر کند، اما مطمئنا موقتی خواهد بود و آن چیزی که در نهایت به آن دست پیدا می کنید، ضرری است که شاید جبران آن خیلی آسان نباشد.

منحنی0-10

اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که ورزشکاران چگونه می توانند از ابزارهایی که در جسم آن ها وجود دارد بهترین بهره را ببرند تا به موفقیت در زندگی برسند. اگر به حرکت تنیس بازان نگاه کنید متوجه می شوید که چگونه قبل از زدن هر ضربه به توپ، بدن خود را به گونه ای قرار می دهند که در صورت نیاز بتوانند با سرعت بیشتری به عقب برگردند.

فوتبالیست ها نیز همین گونه هستند. آن ها می دانند چگونه و در چه زمانی باید آماده حرکت به هر سویی باشند. اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که قوانین زندگی این قدر واضح و روشن نیستند. در زندگی همه چیز سفید یا سیاه نیست، بلکه زندگی طیف وسیعی از رنگ ها و سایه روشن ها را به وجود می آورد.

زیرا در رابطه با ورزشکاران این مسئله کاملا واضح است که آن ها باید نهایت تلاش و حداکثر قدرت خود را به کار گیرند تا بتوانند به موفقیت در زندگی برسند؛ اما چرا برخی از افراد در زندگی خود حداکثر تلاششان را به کار نمی گیرند؟ مگر زندگی آن ها اهمیت کمتری دارد؟ بسیاری از والدین از این مسئله شاکی هستند که فرزندانشان تنبل، بی نظم و یا این که اشتیاقی برای درس خواندن ندارند. اما نکته اینجاست که اگر می خواهید فرزندان خود را تحت تاثیر قرار دهید، باید بتوانید اشتیاقی را در او برای انجام تکالیف مدرسه به وجود آورید، در این صورت در تحت تاثیر قرار دادن فرزندان می توانید موفق شوید.

به طور معمول توصیه می شود، به احساساتی که در شما به وجود آمده است توجه خاصی داشته باشید و به خوبی فکر کنید و دریابید که اغلب چه حدی از لذت، خوشی و … را در زندگی حس می کنید.

تمرین عملی تغییر احساس

تمرین عملی تغییر احساس

در این راستا همواره توصیه می شود که به احساساتی که دارید خوب توجه کنید و سپس حرکات جسم را تغییر دهید. به عنوان مثال طرز نشستن یا نحوه راه رفتن خود را عوض کنید. به تجربه در خواهید یافت در چه حالتی بهترین احساس را دارید.

در واقع سریعترین و راحت ترین راهی که برای تبدیل احساس ناخوشایند به حسی سرشار از رضایت وجود دارد این است که شکل حرکات بدنتان را تغییر دهید؛ زیرا احساس بر اساس حرکت ایجاد می شود. اگر مضطرب و نگران هستید بهترین کاری که از دست شما بر می آید، این است که دست های خود را حرکت دهید. انجام این کار به صورت آهسته و پیوسته کمک می کند تا اضطراب از شما دور شود. دقت داشته باشید که نتیجه این کار زمانی که با عجله آن را انجام دهید میسر نخواهد شد.

روش بعدی که می توانید برای رسیدن به خواسته ها و موفقیت در زندگی انجام دهید، این است که دست هایتان را در دو طرف سر قرار دهید و انگشتانتان را تا جایی که می توانید بالا بکشید. حالا با سرعت زیاد دست ها را به سمت پایین بیاورید. و دوباره این کار را تکرار کنید. اما تکرار این کار باید با سرعت بیشتری صورت گیرد.

هر حرکت خاصی که این توانایی را داشته باشد، می تواند خستگی، اضطراب یا افسردگی را از بین ببرد و موجب شود احساس قدرت و نشاط کنید. همچنین در تغییر رفتارهای شما و رسیدن به موفقیت در زندگی بسیار موثر خواهد بود. پس از انجام نرمش های نیروبخش، احساس خواهید کرد که از عهده مشکلی که هم اکنون با آن روبرو هستید بر خواهید آمد. اگر بتوانید تمرینات خود را به صورت مداوم انجام دهید، متوجه می شوید که حتی در اوج ناراحتی و کسالت نیز می توانید به راحتی احساسات خود را تغییر داده، بسیار شاد و با نشاط شوید و به موفقیت در زندگی برسید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx