چند روش قطعی برای مهار انتقادات درون با استفاده از قانون جذب

10 comments
5 Min Read

چند روش قطعی برای مهار انتقادات درون با استفاده از قانون جذب

گفتگوهای درونی منفی

بی‌ خاصیت. پشت گوش انداز. مردد. اینها القابی می باشند که دوستم خودش را مستحق آنها میداند که البته موجب حیرت من نیز شده است. در واقع از نظر من او هم موفق است و هم زیبا که در اوقات فراغتش شیرینی‌ های فوق‌ العاده‌ ایی برای خانواده‌ اش میپزد. بله، آشپزی میکند! اما این روزها ندای درونی منفی بر او غلبه کرده و موفقیت‌ هایش را با خاک یکسان میکند.

بیائیم درباره‌ ی حرفهای منفی درون که همه‌ ی ما گاه و بیگاه داریم، صحبت کنیم. چرا باید این حرفها که فقط بر زخم‌ هایمان نمک می‌ پاشند را تحمل کنیم؟ این هفته، می‌ خواهم به خودمان در قالب من یا خودمان به عنوان یک مادر، خواهر، بهترین دوست نگاه کنیم. قسم می‌ خورم که تلاشمان را می‌ کنیم و معرکه تر از آنچه تصور می‌ کنیم، هستیم. بعلاوه، از آنجایی که همه‌ ی ما به کمک نیاز داریم، از این چهار نکته‌ بهره می بریم.

۱- از سکون دست برداریم و وارد عمل شویم

تمرکز بر عواقب ناخوشایند، دست‌ یابی به راه حل را معدوم میکند. به جای آنکه زمان خود را متوجه افکار مغلوبانه نمائیم، به اندیشه‌ های برتر جویانه متمایل شویم تا انرژیمان به سوی اقدامات متمایز هدایت شود. گام‌ های موثق یا دیدگاه‌ های جدید که اکنون یا دفعه‌ ی بعد که با موقعیتی مشابه مواجه شدیم، می‌ تواند نتیجه را تغییر دهند، چه هستند؟ هدفمند بودن نیرو بخش می باشد و تمرکز ما را از ناکامی‌ های جاری به سمت امیدواری سوق می‌ دهند.

چند روش قطعی برای مهار انتقادات درون با استفاده از قانون جذب

۲- با خودمان مهربان باشیم

تجسم کنیم عزیزترین فرد زندگیمان از آنچه به خودمان نسبت می‌ دهیم، چه تصوری خواهد کرد و یا اگر دیگری این حرف ها را درباره‌ ی او میزد، ما چه تصوری از او پیدا می‌ کردیم. زمانیکه انتقادات درونی‌ ام شروع میشود، از خودم می‌ پرسم که آیا می‌ خواهم دخترم نیز چنین نگرشی را نسبت به خودش داشته باشد؟ فقط همین تفکرات مجبورم می‌ کنند تا سناریوی انتقادات درونی را کنار بگذارم.

۳- استنتاجات منفی خودمان را به چالش بکشیم

آیا یک انتقادات از سوی رئیسمان حقیقتاً بدان معناست که نحوه‌ ی عملکرد ما پایین‌ تر از حد متوسط است؟ آیا رفتارهای کودکمان که ما را عصبانی میکند حاکی از آن است که او به مشاوره نیاز دارد؟ از خودمان بپرسیم که آیا استنتاجات ناخودآگاه و انتقادی ما صحیح می باشند، یا خیر؟ آیا حقیقتاً قابل اثبات هستند؟ خودمان قاضی شویم، عدله و حقایق را یکی یکی برشماریم.

تذکر: هنگامی که آشفته و نگران هستیم، این امر چندان سهل و آسان نمی باشد. بنابراین برای آنکه روند درستی در پیش گیریم، ابتدا باید آرامش پیدا داشته باشیم.

۴- از تمرکز بر خود دست بکشیم و به دیگران توجه کنیم

تحقیقات حاکی از آن است که یکی از بهترین شیوه‌ های عدم تمرکز بر نقص‌ ها و کبودهای خود، خرسند نمودن دیگران می باشد. پس بیائیم شروع کنیم. احساسمان در روزهایی که دوستمان اخلاق فوق‌ العاده‌ ی ما را تحسین کرده یا ما را تمجید کرد، به خاطر آوریم. همین حالا همین کار را برای دیگران انجام دهیم. زمانیکه این مقاله را به اشتراک می‌ گذاریم، آن را برای دوستان خود نیز بفرستیم و از سه صفت فوق‌ العاده‌ ی او تمجید نماییم، زیرا ممکن است او نیز مانند ما، از واگویه‌ های منفی درونش رنج می برد.

امیدوارم روزی برسد که از شر این زمزمه‌ های منفی خلاص شویم، اما تا آن زمان ما به کمک یکدیگر نیاز خواهیم داشت. شجاعت به خرج دهیم و زمزمه‌ های درونی را با فریادهای عاشقانه و حمایتی بیرون بریزیم. (قانون جذب)

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

10 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
10
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx