4 روش از ایده های لوک بورگیس در مورد میل تقلیدی که می تواند شما را موفق تر و شادتر کند

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه زمان مطالعه

۴ روش از ایده های لوک بورگیس در مورد میل تقلیدی که می تواند شما را موفق تر و شادتر کند

چرا دوست داریم چیزهایی را که می‌خواهیم به دست بیاوریم؟

این سؤالی است که کارآفرین، پروفسور و نویسنده سریال، لوک بورگیس در کتاب خود (خواستن: قدرت میل تقلیدی در زندگی روزمره) به آن می پردازد. همان‌طور که بورگیس در مصاحبه انحصاری Achievers با جاش الیس، سردبیر SUCCESS اشاره می کند، برای برخی، پاسخ می تواند ناراحت‌کننده باشد.

 

بورگیس می گوید: «من کاملاً به اراده آزاد اعتقاد دارم. «اما این به‌نوعی در یک زنجیره است.»»

بورگیس چهره جدید یک جنبش رو به رشد است که با مفهوم میل تقلیدی و پیامدهای گسترده آن برای جامعه، روانشناسی انسان و حتی نحوه اداره سازمان ها و مشاغل نشان داده می شود.

اما اینکه بگوییم خواسته های ما تقلیدی هستند دقیقاً به چه معناست؟ در اصل، این نظریه تصویری از تقلید به‌عنوان سوخت اولیه در موتورخانه پیچیده آرزوها و خواسته های انسان را ترسیم می کند. یا همان‌طور که بورگیس آن را توصیف می کند، «ما آنچه را که دیگران می خواهند می خواهیم زیرا آن‌ها آن را می خواهند.»

و همان‌طور که او نشان می دهد، این مشکلی است که با افزایش رسانه های اجتماعی و گستره توجه به الگوریتم معتادین، بیش‌ازپیش ضروری شده است.

4 روش از ایده های لوک بورگیس در مورد میل تقلیدی که می تواند شما را موفق تر و شادتر کند

در اصل توسط فیلسوف فرانسوی فقید رنه ژیرار – پروفسور دانشگاه استنفورد که پیتر تیل بارون را در زمره شاگردان اصلی خود می‌شمرد – بیان شد، میل تقلیدی نشان می‌دهد که چیزهایی که ما می‌خواهیم از تأثیر افراد دیگر و جامعه به‌طورکلی جدایی‌ناپذیر هستند. اگرچه این ایده می‌تواند برای افراد فردگراتر در میان ما یک شوک به نظر برسد، اما برای بورگیس، آن‌قدرها هم بد نیست، آزادی یعنی درک روش‌هایی از تقلید که روی ما کار می‌کند.

 

بورگیس می‌گوید: «ما آزادیم انتخاب کنیم که چه کسانی اطراف ما باشند، به چه افرادی اجازه بدهیم که بر ما تأثیر بگذارند و خودمان نحوه تأثیرگذاری‌مان را انتخاب کنیم»

به گفته نویسنده مهم‌ترین راه برای شروع مقابله با میل تقلیدی چیست؟ وقت گذاشتن برای تأمل در مورد چیزهایی که هر روز بر ما تأثیر می گذارد، می تواند به ما کمک کند درک کنیم که «ما در واقع باید در آخر خودمان هدفمان را اجرا کنیم تا اجازه ندهیم این اتفاق بیفتد.»

در اینجا چهار راه وجود دارد که درک میل تقلیدی در حرفه، زندگی شخصی و روابطتان می تواند به شما کمک کند.

بهتر است شغلی را که انتخاب کرده اید درک کنید

مربوط به این سؤال نگران‌کننده است: «چرا می خواهیم چیزهایی را که دوست داریم به دست بیاوریم؟» «چرا کارهایی را برای امرارمعاش انجام می دهیم؟» می تواند ثابت کند که به همان اندازه پاسخی زیرکانه دارد.

 

به گفته بورگیس، بااین‌حال، درک نقش میل تقلیدی در انتخاب های شغلی ما می تواند به ما کمک کند تا کارها را با خواست خودمان شروع کنیم.

بورگیس می‌گوید: «ما شغل خاصی را دنبال می‌کنیم، زیرا در حال تقلید از تمایل افراد دیگری هستیم که می‌گویند آن حرفه مطلوب است. بورگیس معتقد است اگرچه ما از چیزهایی مانند ملاحظات حقوق و شیوه زندگی برای توجیه این انتخاب ها استفاده می کنیم، اما از خطرات میل تقلیدی چشم‌پوشی می کنیم.»

با تأمل در منبع جاه‌طلبی‌های حرفه‌ای‌مان، می‌توانیم برخی از حاشیه‌های بد آن را کاهش دهیم و امیدواریم خودمان را طوری قرار دهیم که روی جنبه‌های سالم تمرکز کنیم، مانند مواردی که منجر به تحقق حرفه‌ای یا ایجاد ارزش می‌شود.

او می‌گوید: «تعریف من از موفقیت به این معنا تغییر کرده است که من بخشی از این نوع شبکه اجتماعی هستم و تا حدی که به دیگران کمک کرده‌ام موفق شوند، خودم را موفق می‌دانم.»

4 روش از ایده های لوک بورگیس در مورد میل تقلیدی که می تواند شما را موفق تر و شادتر کند

مدیریت بهتر انگیزه های افراد در یک زمینه سازمان‌یافته

بورگیس توضیح می‌دهد که بخشی از یادگیری در مورد تقلید کردن، یعنی «تمایل به رقابت‌ها در زمانی که شرح شغل یا نقش‌های مبهم وجود دارد، یا زمانی که افراد برای چیزهای انتزاعی مانند موقعیت و قدرت می‌جنگند، به وجود می‌آیند.»

به گفته نویسنده، چیزی ذاتی در مورد میل به تقلید وجود دارد که می تواند در موقعیت های خاص منجر به ناسازگاری شود. او توضیح می دهد: «میل تقلیدی به رقابت منجر می شود، زیرا ما از افراد دیگر تقلید می کنیم.»

نحوه تفسیر رسانه های خبری و روندهای اجتماعی را بهتر درک کنید

یادگیری در مورد میل تقلیدی می تواند به ما کمک کند رسانه های اجتماعی و خبری را در زمینه بهتری قرار دهیم و حتی تفرقه موجود در بسیاری از گفتمان های فرهنگی و سیاسی فعلی خود را درک کنیم.

به گفته بورگیس، یکی از تأثیرات اجتماعی عمده میل تقلیدی، قربانی کردن یا تمایل به مقصر دانستن دیگران است. این گرایش ما را با مدل‌های قابل‌اعتماد کمتری که در هر دو طرف طیف سیاسی پذیرفته‌شده‌اند، باقی گذاشته است که منجر به قطبی‌سازی، قبیله گرایی، سردرگمی و اکوسیستم رسانه‌ای می‌شود که می‌تواند هر سه را تحت تأثیر قرار دهد.

بورگیس می‌گوید: زمانی که گرفتار این نوع سرایت می شویم، باید آگاه باشیم. وقتی به فکر خودمان نیستیم و فقط به‌نوعی، گرفتار میل شدید به چیزی هستیم.

بهتر است بدانید که چگونه با دیگران مهربانانه‌تر رفتار کنید

4 روش از ایده های لوک بورگیس در مورد میل تقلیدی که می تواند شما را موفق تر و شادتر کند

باوجود تمام آسیب های اجتماعی که میل تقلیدی می تواند ایجاد کند، بورگیس اصرار دارد که هنوز نکات مثبتی وجود دارد.

او می گوید: «امیال مثبت نیز مسری هستند.» «افراد برای امتحان آرزوهایشان سخت تلاش می کنند و این مسری است.»

به گفته نویسنده، بهترین راه برای تقلید از تمایلات تقلیدی مثبت، «ضد تقلید» بودن در برابر فشار است.

به‌عنوان‌مثال، زمانی که شخص دیگری با ما بدرفتار می کند، میل تقلیدی ما را وسوسه می کند که ما هم با او بد رفتار کنیم. در عوض، بورگیس پیشنهاد می‌کند، ما می‌توانیم راه اصلی را در پیش بگیریم: من از کاری که شما با من می‌کنید تقلید نمی‌کنم.

راه‌حل؟ رهبران می توانند با کنار هم قرار دادن شخصیت های مختلف در یک تیم مؤثرتر باشند و اجازه ندهند که اختلافات جزئی به دعواهای بزرگ تبدیل شوند.

منابع:

  • https://www.success.com/4-ways-luke-burgis-ideas-on-mimetic-desire-can-make-you-more-successful-and-happier-too/
به این مطلب امتیاز دهید

برچسب گذاری شده: ,

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx