متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

بسیاری از افراد مسن احساس می کنند که داشتن انگیزه هیچ فایده ای ندارد. بی تحرکی در افراد مسن مانع استقلال می شود. در واقع ایجاد انگیزه در سالمندان برای فعال بودن و استقلال بیشتر است. هدف این مقاله تلاش برای متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی است. برای ایجاد انگیزه در عزیزان خود مثبت ماندن، صبور و مهربان بودن بسیارمهم محسوب می شود. درک چگونگی ایجاد انگیزه در سالمندان به شما کمک می کند تا کیفیت زندگی را برای عزیزان خود افزایش دهید. تحقیقات نشان داده در سالهای اخیر انگیزه و نداشتن اعتماد به نفس در سالمندان بسیار افزایش پیدا کرده است. دراین مقاله توصیه های هیجان انگیز و همدلانه ای را ارائه می دهیم که به درک عمیق تر افراد مسن کمک می کند.

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی و تشویق آنها به خود انگیزی

برای سلامت روحی و جسمی بهتر در سالمندان تشویق به داشتن انگیزه و تقویت هوش، فعال بودن بسیار مهم است.

مشورت با تیم پزشکی

در یک فرصت عالی با تیم پزشکی آنها برای بررسی مشکلاتی که ممکن است دلیل انگیزه پایین آنها باشد، مشورت کنید.

مواردی باید با پزشک در میان بگذارید:

  • آیا دارو ها روی رفتار آنها تاثیرمی گذارد؟ «این می تواند یک عارضه جانبی یا صرفا عدم صحیح داروها باشد.» تداخل دارویی اغلب یک مشکل است.
  • آیا افسردگی، استرس یا اضطراب با دارو قابل درمان هست؟ افسردگی با برخی بیماری ها همراه است. اگر فکر می کنید افسردگی وجود دارد پزشک ممکن است بتواند دارویی را توصیه کند که به شما کمک کند. تنهایی در سالمندان منجربه افسردگی می شود. همچنین افسردگی در زنان دوبرابر بیشتر از مردان است. اگر میخواهید از افسردگی سالمندان خود مطلع شوید، از دکتر در این مورد راهنمایی بخواهید.

صحبت کردن با سالمندان

با سالمند خود صحبت کنید. اگر پس از بحث هنوز انگیزه ای به نظر نمی رسد، برای یافتن دلیل آن مهم است به آن چه می گویند گوش دهید. احساسات آنها را بپذیرید و به احساسات آنها احترام بگذارید. گوش دادن به آنها به سادگی باعث آرامش می شود. کمی تشویق ممکن است به آنها کمک کند تا قدرت درونی خود را بازیابند. اما باید در نظر داشته باشید هرگز چیزی را تحمل نکنید، حتی اگر به نفع خودشان باشد.

مبارزه با تنهایی

افراد سالمند اغلب از دست دادن همسر یا افراد نزدیک را تجربه کرده اند و این ممکن است آنها احساس تنهایی کنند. هر روز با عزیزانتان تماس بگیرید، این تماس ها می تواند یادآوری داروها یا صرفا چک کردن برای خوردن شام و غیره باشد. یک چیز ساده که برای فرد لذت بخش باشد می تواند انگیزه بخش باشد.

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

اهداف برای درگیر ماندن و متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

اغلب اهمیت برای درگیر ماندن را دست کم می گیریم. این امر کیفیت زندگی آنها را افزایش می دهد. یک هدف تعیین کنید و آنها را در این هدف همیاری کنید. امکانات بسیار زیادی وجود دارد که فقط با کمی خلاقیت می توان آن را تبدیل به هدف کرد.

به طور مثال از یک همسایه مسن پرسیده شد آیا می تواند مراقب دختر نوجوانی باشد که از اتوبوس مدرسه جلوی خانه اش پیاده می شود. در نتیجه این درخواست رابطه خیلی خوبی بین آنها شکل گرفت همسایه مسن بعد از مدرسه تنقلاتی برای دختر نوجوان تهیه می کرد و این حرکت کوچک باعث ایجاد حس واقعی هدف و همچنین یک دوستی جدید شد.

هیچکس برای تعیین اهداف آنقدر پیر نیست. شاید تعیین هدف زندگی را جذاب تر کند و به فرد چیزی دهد که برای رسیدن به آن تلاش کند و مشتاقانه منتظر آن باشد. صرفا احساس مفید بودن می تواند انگیزه دهنده باشد، صرف نظر از هرگونه محدودیت ها می تواند به فعال نگه داشتن فرد کمک کند.

فعال نگه داشتن سالمندان

هدف در زندگی یکی از ویژگی های تعیین کننده سلامت روان است. در سنین بالا هدف گذاری در زندگی ممکن است به دلیل افزایش برخی رویداد به عنوان مثال از دست دادن همسر یا بازنشستگی دشوارتر بشود. افراد مسن تمرینات بدنی خود را برای رفع نیازهای بدن خود تطبیق دهند. درد مزمن یا سایر شرایط می تواند باعث شود بزرگسالانی که زمانی فعال بودند در سال های پیری کمتر فعال شوند.

با این حال اگر والدین سالخورده شما در تلاش هستند تا از یک سبک زندگی فعال پیروی کنند، هنوز راه های زیادی وجود دارد که بتوانند خود را فعال ببینند. با والدین خود در مورد مزایای فعال ماندن صحبت کنید، زیرا آنها را تشویق می کنید تا فعالیت های فیزیکی و ذهنی بیشتری در برنامه خود داشته باشند، سالمندان فعال سالمندان سالمی هستند.

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

ارتباط

با دوستان خود ارتباط برقرار کنند. پدر و مادر سالخورده خود را به بیرون ببرید تا با دوستانشان ملاقات کنند و در هوای تازه قدم بزنند. ممکن است از احساس تنهایی رنج ببرند این عدم وجود فرد حمایتی و عدم ارتباط با همسالان می تواند منجربه افزایش اضطراب و افسردگی شود. سالمندان برای بهره مندی از مزایای افزایش فعالیت و ارتباط نیاز به مشارکت بیشتر دارند.

ارتباط با دوستان برای متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

برای حفظ متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی فقط چند روش وجود دارد که می توانید افراد سالمند خود را تشویق کنید تا در مورد فعالیت و مشارکت چیز های جدید را امتحان کنند.

با هم قدم بزنید

یک پیاده روی ساده در اطراف محله راهی فوق العاده برای ورزش کردن و تنفس هوای تازه است. راه رفتن در فضای آزاد روش خوبی برای حفظ تحرک در افراد سالمند است.

برنامه ورزشی در منطقه

بسیاری از مناطق و پارک ها گروه های ورزشی متناسب با بزرگسالان را ارائه می دهند. یکی از آنها را پیدا کنید و والدین خود را تشویق کنید که در آن شرکت کنند. این فعالیت های بدنی باعث تقویت روابط در سالمندان نیز می شود.

باغبانی

یکی از گزینه های عالی برای تنفس هوای تازه و داشتن فعالیت فیزیکی باغبانی است. گل کاری و آبیاری بهترین سرگرمی برای سالمندان است تا بتوانند ذهنشان را آرام کنند.

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

کلاس های آموزشی

فراگیری دانش جدید راهی برای حفظ هوشیاری و فعال نگه داشتن مغز است. سالمندان بازنشسته تمام عمرشان را مشغول کسب درآمد بوده اند با شرکت در کلاس های آموزشی فرصت های خلاقانه فراوانی خواهند داشت.

همیاری

ممکن است افراد سالمند به دلیل مسائل حمل نقل نتوانند به دوستان خود ملحق شوند. والدین و دوستان والدین خود را همیاری کنید. در حالی که آنها به هم نزدیک می شوند مشارکت و فعالیت ها شکل می گیرد.

تماس تصویری

نحوه برقراری تماس تصویری را به فرد سالمند خود آموزش دهید. به لطف تلفن های همراه عزیز سالخورده شما می تواند با دوستان و خانواده خود زمانی مکالمه تصویری داشته باشند. برای آموزش استفاده از این فناوری برای عزیزانتان وقت بگذارید.

سازگاری

هنگامی که سعی می کنید سرگرمی یا فعالیتی را پیدا کنید به کارهایی که قبلا دوست داشتن انجام دهند، نگاه بیندازید سپس طبق آن فعالیت روی موانع و چالش ها کار کنید.

دعوت به سفر

بسیاری از سالمندان با افزایش سن توانایی برای رانندگی در مسیر های طولانی سخت و مشکل است. در این شرایط بهتر است از سالمند خود دعوت نمایید که به همراه شما به سفر بیاید.

دو سالمندی که از بودن در کنار دریا خوشحال هستند و از خوشحالی پریده اند.

نگهداری حیوان خانگی برای متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

برخی از افراد مسن از داشتن حیوان خانگی بسیار لذت می برند و نگهداری از حیوان برای آنها روحیه بخش و سرگرم کننده است. مطالعات نشان داده مراقبت از حیوانات خانگی می تواند روان را بهبود بخشد و اضطراب را کاهش دهد. اما قبل از تهیه حیوان خانگی حتما نظر سالمند خود را جویا شوید و از او در این مورد مشورت بگیرید.

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

ابزار کمکی

گاهی افراد مسن به دلیل چالش هایی که هر روز با آنها مواجه می شوند انگیزه ای ندارند.کارهای روزانه ممکن است به دلیل درد دست ها، زانوها و… سخت تر و دشوارتر شود. عصا، واکر و خیلی چیزهای دیگر باعث می شود سالمندان انگیزه بیشتری برای انجام کار ها داشته باشند.

استفاده از ابزار کمکی برای متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

جلوگیری از رشدفردی

گاهی اوقات ما با انجام هرکاری باعث عدم فعالیت فرد مسن می شویم. وقتی کارهایی را برای فرد سالمند انجام می دهید که می توانند برای خودشان انجام دهند. ممکن است بیشتر ضرر برسانید به آنها تا سود این پیام را برای آنها می فرستید نمی توانند کاری را انجام دهند. با انجام دادن کارهایی که می توانند انجام دهند نمی توانند به رشد فردی دست پیدا کنند. بنابراین به این فکر کنید که سالمند شما واقعا قادر به انجام چه کاری است. با برداشتن گام های کوچک برای بازگردادن مسئولیت های درست به فرد سالمند می توانید به افزایش توانایی دوباره در فرد کمک کنید این خود می تواند انگیزه بخش باشد.

اهداف روزانه

اهداف برای بسیاری از افراد مسن نیز مفید است. هدف مند بودن می تواند احساس غرور و موفقیت را به فرد القا کند. در مورد افراد مسن روزانه اهداف کمی و قابل کنترل ایجاد کنید. در طول مسیر به فرد مسن کمک کنید با هر قدم او را تشویق کنید. همچنین وقتی کار کامل شد از او تعریف کنید. انجام یک کار به ظاهر ساده برای ما گاهی اوقات می تواند روز یک فرد سالمند را رقم بزند.

استقلال درمتعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

اهمیت استقلال در سالمندان دوچندان است. استقلال در سالمندان باعث ارتقای حس موفقیت و بالا رفتن اعتماد به نفس می شود و برای بسیاری از آنها احساس ارزشمندی ایجاد می کند. اغلب سالمندان قادر به زندگی مستقل با کمک اندک یا هیچ کمکی هستند. با این حال برخی به دلیل محدودیت های جسمی یا ذهنی که با فزایش سن به وجود میآید نیاز به کمک دارند.

متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی

نیاز های عاطفی

افراد مسن بحران های زیادی را تحمل می کنند. بسیاری از این بحران ها را می توان با برطرف کردن نیازهای عاطفی پشت سرگذاشت. این نیاز ها به طوری نیست که نشود، اجابت کرد. نیاز های عاطفی سالمندان بسیار ساده و معمولی است. اما با این حال گاهی اطرافیانشان آنهارا نادیده می گیرند. توجه کنید اکثر سالمندان این نیازهارا بروز نمی دهند.

کلام آخر

بسیاری از افراد مسن تجربه های جذابی دارند. شاید برای ما تصور آن سخت باشد، اما هر فرد مسن زمانی جوان بوده و احتمالا سرشار از انرژی و اشتیاق بوده است. پیر شدن آسان نیست، اما دیر یا زود برای هرکسی اتفاق می افتد. دیدن پیر شدن والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها دشوار است، به خصوص وقتی سلامت جسمی یا روانی آنها در طول زمان کاهش می یابد.

در این مرحله از زندگی باید به مراقبت ازافرادی بپردازیم که زمانی مراقب ما بوده اند. متاسفانه بسیاری از مردم باورهای غلطی نسبت به سالمندی دارند با متعهد نگه داشتن سالمندان به زندگی میتوان این باور های غلط را ریشه کن کرد. پس از انجام کلیه کارهایی که ذکر شد مهم ترین کاری که می توانید برای سالمند خود انجام دهید، اختصاص زمان به آنهاست. به صورت مداوم به سالمند خود یادآوری کنید که برای شما بسیار ارزشمند است.

منبع:

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx