مزایای قانونی ازدواج

یک نظر اضافه کنید
16 دقیقه مطالعه

حق وحقوق و مزایای ازدواج رسمی

اگر به تازگی وارد مرحله جدید زندگی اجتماعی، یعنی زندگی متأهلی شدید باید بدانید که وصلت معنوی و رسمی شما مزا یایی به دنبال خواهد داشت. برای کسب اطلاعات درباره مزایای قانونی ازدواج با ما همراه باشید. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا از حقوق و مزایای خود آگاهی کارآمدی در زندگی به دست آورید.

تشکیل یک زندگی

همه مردم در سراسر دنیا، بر این موضوع واقف هستند که انسانیت نیاز به احساسات، عواطف و تکیه گاهی برای بقا خود دارد. پس از فراز و نشیب های احساسی در زندگی مجردی، به این نتیجه رسیده اید که حال دیگر وقت رسیم کردن روابطتان است.

محدودیت ها و مشکلاتی که در زمان مجردی در رابطه با دوستی پنهان یا آشکار خود با همسر کنونی تان داشتید دیگر نمی توانند سدی برای پیشرفت احساسات شما بشوند. احساس می کنید که زندگی بدون عشق و علاقه به فردی که او را قلبی و عمیقاً می شناسید میسر نخواهد بود.

چنین جهش عظیمی در زندگی سختی های بسیاری به دنبال خواهد داشت. ابتدا قانع کردن خانواده طرفین برای انجام این وصلت، بعدها در صورت موافقت مشکلات اقتصادی برای فراهم کردن جهیزیه، خانه ای برای زندگی، ماشینی برای سفرهای درون و برون شهری …

اما چیزی که در این میان مهم است، عشق و علاقه شما نسبت به همسرتان خواهد بود. تا آخرین لحظه زندگی باید به این فکر کنید که برای خود حتماً لحظات شادی فراهم کنید تا مشکلات، ناراحتی ها و غم ها شما را از پای در نیاورند. موفقیت همسرتان باید همیشه در اولویت افکار شما قرار داشته باشد.

امروزه ازدواج کردن، به خاطر مشکلات اقتصادی زیاد امری بسیار کمیاب شده است. با این حال نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم. بقا بشریت در دستان این ازدواج ها است. چه سفید، چه رسمی تشکیل یک زندگی مشترک برای جامعه بسیار مهم خواهد بود.

مزیت های روانی ازدواج

در زندگی مشترک، احساسات، عواطف و تمامی فاکتورهای روانی زیر ساخت رابطه را تشکیل می دهند و تا آخرین لحظه زندگی موجب تغییرات، صعود ها و سقوط ها می شوند. حس این که کسی در منزل منتظر رسیدن شما است و برای صرف یک وعده غذا صبر می کند تا برسید بسیار زیبا است.

تمامی مردم، حتی افرادی که به صورت مجردی زندگی می کنند محتاج امنیت هستند. امنیتی از جنس روانی. این امنیت فقط و فقط در شرایطی درون ذهن آدمی تشکیل می شوند که فردی به فرد دیگر علاقه بسیار زیادی داشته باشد. سلامت های روانی کمک به رشد فردی و مشترک زوجین می شود.

مزایای قانونی ازدواج

 

مزایای ازدواج در یک نگاه

زندگی متأهلی توام از این احساس امنیت ها است که زوجین می توانند به یکدیگر بدون هیچ چشمداشتی عطا کنند. همه ما می دانیم این که وجودمان برای کسی بسیار مهم است، حس آرامش و رضایت به ما القا می کند. ابراز احساسات صحیح زندگی متأهلی را به سوی موفقیت و رشد فردی بیشتر تشویق می کند.

امروزه زندگی همه افراد جامعه به خاطر مشکلات، فشارها و نیا زهای اجتماعی بسیار سخت شده است. اضطراب، افسردگی، استرس و این قبیل عوامل می تواند ذهن آدمی را خسته و فرسوده یا حتی بیمار کند. آرامش خاطر به هر دو زوج کمک می کند تا در جذب ثروت و موفقیت بیشتر تلاش کنند.

در زندگی مشترک زوجین می توانند درمان این بیماری ها و اختلالات روانی برای یکدیگر باشند. مشکلات احساسی یکدیگر را برطرف کنند، روحیه و خلق وخویی شاد داشته باشند. با یکدیگر درد دل کنند، از مشکلات هم آگاه کسب کنند و راه حلی برای برطرف کردن آن ها پیدا کنند.

اطمینان یکی از مهم ترین فاکتورهای روانی است که می تواند برای بقا و ادامه یک زندگی به شدت مورد نیاز باشد. بدون اعتماد و اطمینان کردن به کسی چه در روابط دوستانه، چه در روابط عمیق احساسی می تواند کمک و تکیه گاه روانی بزرگی برای همه واقع شود.

مزایای قانونی ازدواج

ویژگی های زندگی مشترک

مزیت های جسمانی در ازدواج

وقتی شما و شریک زندگی تان استرس و اضطراب کمتری داشته باشید، قاعدتاً کمتر عصبی می شوید. کمتر عصبی شدن به بدن یا جسم شما کمک می کند طول عمر بیشتری برای خود رقم بزنید. زوجین می توانند با برطرف کردن نیاز جنسی خود سطح کیفیت زندگی متأهلی خود را تا به شدت افزایش دهند.

تنظیم شدن هورمون ها، تحت تأثیر رضایتمندی های جنسی می تواند سلامت و ایمنی بدن را به شدت بهبود و افزایش دهند. در صورت بیمار یکی از زوجین، فرد دیگر می تواند به درمان و بهبود وضعیت سلامتی او مشغول شوند. چنین موردی برای افراد مجرد اتفاق نمی افتد، شاید بهتر است بگوییم به ندرت مشاهده شده.

مزایای قانونی ازدواج

اما هدف اصلی ما در این مقاله بیان مزایای قانونی ازدواج است، در ادامه به آن  ها اشاره کرده ایم.

مالیاتی

ثبت دارایی برای همه افراد جامعه در سیستم اداری دولتی بسیار مهم و واجب است. برای برخی از کالاها، مشاغل، کارها یا دارایی  ها مالیات هایی در سیستم دولتی در نظر گرفته شده است. هر فردی برای دستیابی به هرکدام از موارد ذکر شده باید مالیاتی پرداخت کنید.

زمانی که شما ازدواج می کنید اظهارنامه مالیاتی باید در سیستم مدیریتی دولت درج کنید که اسم همسر خود را در آن ذکر کنید. در غیر این صورت، اظهارنامه مالیاتی شما کاملاً فردی (شخصی) به حساب خواهد آمد.

اظهارنامه که زوجین مشترکاً به ثبت می رسانند می تواند، مالیات را در برخی موارد کاهش یا به طور کامل منع پرداخت کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه حتماً باید با وکیل خود این موضوع را در میان بگذارید تا به طور دقیق از شرایط آن مطلع شوید.

تحت قانون مشارکت خانوادگی، شما می توانید اظهارنامه ای مطرح کنید که سود درآمد های شما به تمامی اعضای خانواده تقسیم شود. بار دیگر برای کسب آگاهی از چنین موردی حتماً با وکیل خود ارتباط برقرار کنید.

برنامه ریزی املاک

در این زمینه از مزایای قانونی ازدواج، شما می توانید اظهارنامه ای طراحی کنید که تمامی دارایی خود را به همسرتان به عنوان ارث انتقال دهید. در نظر داشته باشید که ازدواج شما باید رسمی باشد، در غیر این صورت اگر زوجی برای دریافت ارث اقدام کنند باید حتماً مالیاتی بپردازند.

دریافت معافیت از مالیت بر دارایی و مالیات بر هدیه (به همسر) برای تمامی اموالی که به همسر خود انتقال دادید (تحت عنوان هدیه)، از دیگر مزایای قانونی ازدواج است.

مزایای قانونی ازدواج

مزایای دولتی ازدواج

ایجاد تراست های املاک زندگی که محدود به زوج های متأهل است از جمله تراست های QTIP، تراست های QDOT و تراست های کسر در تأهل از دیگر موارد این حیطه حقی و حقوقی ازدواج است.

همچنین شما می توانید با اولویت قراردادن نیاز همسرتان برای وی یک مستخدم، محافظ، مشاور یا پرستار به اختیار بگیرید.

مزیت های دولتی

دریافت بیمه تأمین اجتماعی برای پرداخت هزینه های پزشکی، مدیکر یا دریافت حقوق از کار افتادگی از مزیت های ازدواج در حیطه نیازهای اجتماعی است. همچنین دریافت حقوق جانبازی و سربازی هم مقدور خواهد بود.

به علاوه شما می توانید از مزایای تحصیلات، مراقبت های پزشکی یا وام های خاص هم استفاده کنید. در برخی موارد مشاهده شده که برخی زوج ها به خاطر مشکلات معیشتی از طریق کمک های مردمی هم استفاده هایی داشته اند.

استخدام شدن

دریافت وام و مزیت های آن، با کمک بیمه بودن یکی از طرفین ازدواج از دیگر مزایای زندگی مشترک است. دریافت مرخصی از کارفرما برای مراقبت های پزشکی از همسر یکی از مورد توجه ترین مزایا در حیطه شغلی است. برخی از کارفرماها حتی مرخصی با حقوق هم برای کارمندان خود در نظر می گیرند.

دریافت دستمزد، غرامت کارگران و مزایای زمان بازنشستگی برای همسر متوفی؛ از ویژگی های خوب برای کسانی است که همسری شاغل داشتند و حال با مرگ همسر برای امرار معاش با مشکل مواجه شدند.

از دیگر مواردی که در این حیطه می توانیم به آن اشاره کنیم، دریافت مرخصی در زمان فوت اقوام یا بستگان نزدیک است.

سلامتی و بیمارستان

در زمان عیادت از بیماران، بیمارستان ها قوانین دارند که هرکسی نمی تواند در کنار بیمار قرار داشته باشد. در چنین شرایطی بیمارستان فقط افراد درجه یک خانواده را مجاز به حضور داشتن در کنار بیمار می کند. پس اگر متأهل هستید و همسرتان در بیمارستان بستری شده، نگران نباشید؛ زیرا در همه حال شما می توانید او را ملاقات کنید.

اگر همسرتان در زمان بیماری، ناتوانی جسمی یا روانی قادر به تصمیم گیری درست برای درمان نباشد، شما می توانید برای او تصمیم گیری کنید. چنین کاری کاملاً قانونی است، اما به شرطی که ازدواج شما به صورت رسمی ثبت شده باشد.

پس از مرگ

شما این اختیار را در دست دارید که با معاینات و اقدامات پس از مرگ همسرتان مخالفت یا موافقت کنید. انجام مراسم دفن یا سایر اقدامات نهایی پس از فوت همگی با شما خواهد بود.

مزایای خانوادگی

زوج های متأهل می توانند کودکی برای خود به فرزندخوانده ای درآورند. ثبت درخواست برای حقوق سرپرستی مشترک هم از دیگر مزایای قانونی ازدواج است. در صورت ختم شدن وصلتی به طلاق، هر یک از طرفین می تواند درخواست سهم اموال برای خود مطرح کنند.

دریافت نفقه همسر یا فرزند، حضانت فرزند و ملاقات در صورت طلاق همگی میسر هستند.

مسکن

تعیین محل زندگی در محل هایی که فقط برای یک خانواده طراحی شدند از دیگر اختیارات قانونی ازدواج است. بدین معناست که به همسرتان این اجازه را می دهید که فقط در محلی می تواند زندگی کند که تعداد زیادی از خانواده و نزدیکان در آن ساکن هستند.

تمامی قراردادهای اجاره نامه ای می تواند به وسیله همسرتان هم امضا شود و برای تمدید آن ها اقدام کند.

درخواست منافع (مصرف کننده بودن)

می توانید درخواست دهید که در رابطه با بیمه سلامت، مشمول نرخ های تصویب شده برای اعضای یک خانواده باشید. نرخ های صاحب خانه بودن، صاحب خودرو بودن و سایر بیمه ها هم از این قبیل درخواست ها هستند.

سایر تخفیفات و مشوق های مصرف کننده بودن فقط به زوج ها یا خانوده ها ارائه خواهد شد. افراد مجرد نمی توانند از تخفیفات ونرخ های مصوب تحت عنوان نرخ خانواده بهره مند باشند.

سایر مزایا

مدعی شدن گزارش مرگی که شخص سومی را دلیل مرگ می دانید. تحت این عنوان مدعی هستید که کنسرسیوم (صمیمیت) همسر خود را از دست داده اید.

شکایت از شخص ثالثی، برای جرایمی که موفقیت ازدواج شما را مختل می کند. منظور ترد شدن، مورد محبت قرار نگرفتن یا صورت گرفتن بحث ها و گفت وگوهای سوء زنی است.

ادعای سلب امتیاز ارتباطات زناشویی برای همسر، به این معنی که دادگاه نمی تواند شما را مجبور به افشای محتویات ارتباطات محرمانه بین شما و همسرتان در طول ازدواج کند.

دریافت دیه قربانی جرم که همسر شما طی حادثه جرم و جنایی مورد قربانی شدن قرار گرفته باشد.

دریافت مزایای مهاجرت و اقامت برای همسر غیر شهروند از دیگر مزیت های شناخته شده است.

حق ملاقات در زندان و سایر مکان هایی که بازدیدکنندگان فقط محدود به خانواده های درجه یک (نزدیکان) هستند.

ازدواج همجنس گرایان، اتحادیه های مدنی و مشارکت های داخلی

در برخی کشورها مانند ایالات متحده، ممنوعیت ازدواج همجنس گرایان خلاف قانون اساسی است و زوج های همجنس می توانند به طور قانونی در هر نقطه از ایالات متحده ازدواج کنند. اگر شما در یک ازدواج همجنس گرایانه هستید، وصلت شما به طور قانونی در همه جای ایالات متحده به رسمیت شناخته می شود.

همچنین شما از تمام مزایای ایالتی و فدرال به عنوان زوج های متأهل با جنس مخالف برخوردار هستید.

مزایای قانونی ازدواج

چند نمونه از مزایای ازدواج در رابطه با همجنس گرایان

با این حال، این قوانین در مورد زوج های مجردی که یک مشارکت داخلی یا اتحادیه مدنی ایجاد کرده اند اعمال نمی شود. اگر در هر یک از این دو اتحادیه جایگزین ازدواج هستید، هیچ یک از مزایای ازدواج طبق قوانین فدرال شامل حال شما نمی شود، زیرا دولت فدرال این روابط همجنس را به رسمیت نمی شناسد.

به عنوان مثال، شما نمی توانید اظهارنامه مالیاتی بر درآمد مشترک فدرال را با شریک خود ارسال کنید. حتی اگر ایالت شما به شما اجازه دهد اظهارنامه مالیاتی ایالتی خود را به طور مشترک ارسال کنید. سایر مزایای فدرال، مانند مزایای فوت، بیمه تأمین اجتماعی و پوشش بیمه ادامه COBRA ممکن است اعمال نشوند.

کلام آخر

مزایای قانونی ازدواج در تمام کشورهای دنیا به صورت یکسان نیستند. هر کشوری بنا بر نوع فرهنگ و قانون اساسی خود قانون های متفاوتی وضع می کند. در زندگی مشترک، نباید نگاه مادی به وصلت خود بکنید، زیرا ازدواج فراتر از این تفکرات است؛ اما مطلع بودن از چنین قانون هایی می تواند برای شما سودآور و بهینه واقع شوند.

 

منبع:

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx