اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

با اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس آشنا شوید

یک سری از اشتباهات وجود دارند که باعث از بین رفتن رابطه می شوند. داشتن فاصله از همدیگر در رابطه بسیار سخت است و ممکن است در ابتدا مانند یک مکالمه تصویری باشد که شما این طرف خط در یک جای دیگر و او آن طرف دیگر و در یک جای متفاوت است.

رابطه لانگ دیستنس 10 برابر بیشتر نیاز به اعتماد و در ارتباط بودن نسبت به رابطه های عادی دارد و همیشه فرد در این نوع رابطه نیاز دارد تا یک نفر او را راهنمایی کند و دچار اشتباه نشود. اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس ممکن است به قیمت پایان یافتن رابطه شان باشد.

به همین دلیل ما این مقاله را ترتیب دادیم تا بتوانیم نکات اصلی و اساسی که باید در یک رابطه لانگ دیستنس رعایت کنید را بشناسید. در این مقاله ما به معرفی این نکات می پردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس

مواردی که باعث بروز اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس می شود

بعضی از موارد هستند که با رعایت نکردنشان باعث بروز مشکل در رابطه لانگ دیستنس می شوند. در این بخش ما به این موارد مهم و کلیدی اشاره می کنیم.

مقایسه کردن رابطه خود با رابطه دیگران

مقایسه کردن رابطه خود با دیگران باعث می شود که طرف مقابلتان احساس نا امیدی و ترس برای این که نمی تواند آن چیزی را که شما در رابطه می خواهید برایتان فراهم سازد را داشته باشد. قدردان چیزی که دارید، باشید و بدانید که شما تنها شخص روی کره زمین نیستید که با این مشکل مواجه هستید، طرف مقابلتان هم هست.

مخفیانه با شخص دیگری در ارتباط بودن

این مسئله مشخص است که نباید با شخص دیگری به صورت مخفیانه در ارتباط باشید. اما چیزی که ممکن است مشخص نباشد این است که این کار از نظر احساسی نوعی خیانت به حساب می آید. بعضی وقتها ممکن است که شما وقت کافی برای گذراندن یک قرار عاشقانه حتی در اسکایپ را هم نداشته باشید.

اما این به آن معنی نیست که شما این خلع را با کس دیگری پر کنید. حتی ممکن است که طرف مقابلتان متوجه این خیانت شود اگر که شما هیچ مطلبی را درباره مسائل جنسی مطرح نکنید.

اجازه دهید که رابطه تان خسته کننده شود

به خاطر این که بین شما اقیانوس ها فاصله است و فقط تکنولوژی شما را به هم نزدیک کرده و این فاصله را از بین برده، ممکن است که به تدریج و بدون سر و صدا خستگی وارد رابطه لانگ دیستنس شود. قطعا هفته های اول همه چیز خوب پیش می رود، کلی حرف برای گفتن دارید تا با یکدیگر آشنا شوید، اما یکی از مشکلات رایجی که افراد با آن در رابطه لانگ دیستنس مواجه می شوند این است که پس از مدتی دیگر حرفی برای گفتن ندارند و حرف هایشان رو به اتمام می رود. رابطه خود را فقط به پیام دادن محدود نکنید و سعی کنید خلاق باشید و راه های جدیدی برای گذراندن وقت با یکدیگر پیدا کنید.

ارتباط نداشتن و گوش ندادن به طرف مقابل به صورت مناسب

یکی از رایج ترین اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس این مورد است. در شرایط سخت بعضی از آدم ها دهانشان را باز می کنند و هرچه دلشان می خواهد می گویند بدون آن که به طرف مقابل گوش دهند در حالی که بعضی دیگر در این شرایط ساکت می مانند و هیچ حرفی نمی زندد. هردو این ها بد است.

یکی از آن ها اگر فقط دهانش را باز کند و متوجه حرف هایی که می زند نباشد و به طرف مقابلش بی احترامی کند و احساساتش را نادیده بگیرد و از طرفی دیگر یکی از آن ها فقط بنشیند و حرف ها و احساساتش را بیان نکند، هیچ مشکلی حل نخواهد شد و این حرف ها جمع می شوند و یک روزی مانند انفجار عمل می کنند. برای موفق شدن در رابطه حتما این را یاد بگیرید که چگونه خود را در شرایط سخت کنترل کنید حتی اگر 1000 مایل از طرف مقابلتان دور هستید.

اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس

عمیقا دوست نداشتن

باید بدانید که همیشه در رابطه بالا و پایین هایی هم وجود دارد و هیچوقت شرایط یکسان نخواهد بود. هر دوی شما انسان هستید و عیب و نقص و شخصیت  های منحصر به فرد خود را دارید. ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که حال و حوصله نداشته باشید و سرحال نباشید.

بعضی وقتها هم وجود دارد که ممکن است طرف مقابلتان در حال گذراندن شرایط سختی باشد و همین موارد ممکن است باعث شود که نتوانند به اندازه کافی رمانتیک باشند. اینجاست که دوست داشتن واقعی خودش را نشان می دهد و درک متقابل یکدیگر باعث جذب عشق بیشتر می شود.

وقت کافی برای طرف مقابل نگذاشتن یا بیش از حد وقت گذاشتن

چرا خودتان را با بودن در رابطه ای که نمی خواهید در آن وقت بگزراید اذیت می کنید؟ رابطه یک تعهد است و نمی توانید آن را نادیده بگیرید و به حال خودش رهایش کنید. از طرفی دیگر، شما نمی توانید هر ثانیه، هر دقیقه یا هر ساعت خود را با طرف مقابلتان سپری کنید. مطمئن شوید که حداقل هر چند روز یک بار با همدیگر صحبت می کنید. همچنین برای قرارهایی که در اسکایپ با یکدیگر قرار است داشته باشید، برنامه ریزی کنید.

مسئولیت اشتباهی که مرتکب شده اید را به گردن نگیرید

هیچکس نمی گوید که زیر پا گذاشتن غرور آسان است. اما اینگونه فکر کنید که آیا مغرورانه رفتار کردن ارزش از دست دادن طرف مقابل و پایان یافتن رابطه تان را دارد یا خیر؟ با مدام قبول نکردن اشتباهی که در قبال طرف مقابلتان انجام داده اید باعث تحقیر کردن او و نادیده گرفتن احساساتش می شوید. بدانید که با این کار به آن ها آسیب می زنید و باید عذرخواهی کنید. به یاد داشته باشید که عذرخواهیتان کلمه ” اما ” را در بر نداشته باشد.

کمبود ارتباط

کمبود ارتباط می تواند باعث پایان هر رابطه ای شود، فارغ از این که آن رابطه لانگ دیستنس باشد یا نباشد. بنابراین نداشتن رابطه یا کمبود رابطه باعث ایجاد اختلاف و بروز مشکلات بزرگ می شود. زوج ها در رابطه لانگ دیستنس معمولا سرشان شلوغ است و نمی توانند درباره مشکلات خود صحبت کنند.

و از طرفی دیگر این مورد در بعضی از زوج ها دیده شده است که به دلیل نداشتن شرایط برای دیدن حضوری یکدیگر، افراد تصمیم می گیرند که مشکلات خود را مطرح نکنند. به همین دلیل است که یک سری از مشکلات ایجاد می شوند و شکل کوه می گیرند.

دعواهای حل نشده

این مشکل یکی از نتایج کمبود ارتباط در رابطه است. وقتی زوجین تمایلی به حرف زدن درباره مشکلاتشان ندارند، ناخودآگاه دعواهای حل نشدنی ایجاد می شود و به ویژه در رابطه لانگ دیستنس این دعواهای حل نشده ممکن است فاصله بین دو طرف را افزایش دهد.

این دعوا ها باعث می شود تا یکی از زوج ها به فردی دیگر جذب شود و این یعنی این فاصله دلیلی می شود برای  جدا شدن و پایان یافتن آن رابطه. پس باید حواستان باشد که این دعواها را حل کنید و راهی برای نزدیک ماندن به طرف مقابل خود پیدا کنید. این کار باعث جذب عشق و پایدار ماندن رابطه تان می شود.

نداشتن اعتماد

یکی از برزگ ترین اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس نداشتن اعتماد است. اگر شما کسی هستید که مشکل اعتماد کردن دارید، بدانید که رابطه لانگ دیستنس برای شما مناسب نیست. در این نوع رابطه شما باید اعتماد زیادی به طرف مقابلتان داشته باشید و این نکته وقتی شما کیلومتر ها از همدیگر دور هستید بسیار اهمیت پیدا می کند.

نداشتن اعتماد و در عین حال همیشه شکاک بودن یکی از راه های اصلی پایان دادن به یک رابطه است. به خاط این که در این مورد طرف مقابلتان ممکن است احساس خفگی و بدی داشته باشد که با داشتن چنین حسی رابطه پایدار نخواهد ماند.

اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس

مثبت  اندیشانه عمل نکردن

فاصله رابطه را از بین نمی برد. چیزی که باعث از بین رفتن رابطه می شود منفی گرایانه عمل کردن زوجین است. نحوه بازخورد و عملکرد شما نسبت به فاصله تان در رابطه، راه رابطه شما را مشخص خواهد کرد. اگر شما با نا امنی، بی اعتمادی، غرور و …. در رابطع عمل کنید، قطعا این رابطه پایدار نخواهد بود و از بین خواهد رفت. از طرفی دیگر اگر شما با اعتماد، عشق و علاقه و…. عمل کنید، رابطه تان پایدار تر خواهد بود و بیشتر رشد خواهد کرد و این کار باعث موفق شدن در آن رابطه می شود.

لذت نبردن از رابطه لانگ دیستنس

رابطه لانگ دیستنس دارای معایبی است، اما مزیت هایی هم دارد. اگر می خواهید که از این رابطه لذت ببرید، به جنبه های منفی آن توجه نکنید و بیشتر حواستان و توجهتان به نکات مثبت آن باشد. اگر شما به صورت فیزیکی از طرف مقابلتان دور هستید، به جای آن می توانید وقت بیشتری را صرف پیشرفت و ساختن خود کنید. می توانید روی درس و کارتان بیشتر تمرکز کنید. همچنین وقت بیشتری برای رفتن به باشگاه و گذراندن وقت با پدر و مادر یا خواهر و برادرتان خواهید داشت.

صبور نبودن

از اشتباهات رایج زوجین در رابطه لانگ دیستنس می توان به صبور نبودن اشاره کرد. در رابطه لانگ دیستنس صبور بودن یکی از ارکان اصلی به حساب می آید. بدون صبر رابطه شما دوام نخواهد داشت. اما چگونه می توان صبور بود؟ این اتفاقی نیست که یک شبه و به صورت شگفت انگیزی بیفتد. برای رسیدن به صبر زیاد باید تمرین کرد و خود آن را ساخت.

صبر زمانی اتفاق می افتد که شما در سخت ترین شرایط ها صادق باشید. صبر شما زمانی رشد خواهد کرد که در مقابل طرف مقابلتان صادق باشید، حتی زمانی که با یکدیگر دعوا کرده اید. شما بیشتر صبور خواهید شد وقتی که انتخاب می کنید تا شاد باشید و بدانید که هر اتفاقی که در رابطه تان می افتد یک امتحان است و شما از آن سربلند بیرون خواهید آمد.

اختلاف ساعت

این نکته یکی از ارکانی است که ممکن است در رابطه باعث ایجاد مشکل شود. اختلاف ساعت باعث می شود که یا طرف مقابل خواب یا خسته باشد و نتواند با شما حرف بزند یا برعکس، شما خواب یا خسته باشید و نتوانید با او حرف بزنید. همین امر باعث می شود تا شما نتوانید مدام و به صورت دلخواه با طرف مقابلتان در ارتباط باشید و این اتفاق باعث سرد شدن رابطه و در نهایت پایان یافتن آن شود.

از دست دادن اعتماد

فاصله یکی از دلایلی است که باعث از بین رفتن و کم شدن اعتماد شود. هنگامی که شما تنها می شوید این تنهایی باعث می شود تا به یک سری از چیزها بیش از اندازه فکر کنید. از طرفی دیگر حسادت به این که طرف مقابلتان با جنس مخالف خود در ارتباط باشد هم در شما ایجاد می شود و اگر این حس بیشتر از حد خودش پیش برود، باعث از بین رفتن اعتماد و کم شدن آن می شود.

حضور نداشتن به صورت فیزیکی

به این دلیل که طرف مقابلتان از شما دور است، ممکن است شما این تمایل را پیدا کنید تا با شخصی دیگر در ارتباط باشید تا بتواند چیزهایی که نیاز دارید را به شما بدهد. در رابطه لانگ دیستنس هیچگونه بغل کردن یا بوسیدنی وجود ندارد و تنها راهی که می توانید احساساتتان را ابراز کنید، تماس تصویری است که آن هم تاثیر زیادی نخواهد داشت.

اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس

کلام آخر

در رابطه لانگ دیستنس یک سری اشتباهات وجود دارند که با مرتکب شدن به آن ها ممکن است که رابطه پایان یابد. اشتباهات زوجین در رابطه لانگ دیستنس بعضی وقتها عمدی و بعضی وقتها ناخودآگاهانه صورت می گیرد. فاصله یکی از دلایل اصلی است که باعث رخ دادن این اشتباهات می شود. در این مقاله ما به اشتباهاتی که زوجین در این رابطه مرتکب می شوند اشاره کردیم تا بتوانیم مانع از رخ دادن آن ها و پایان یافتن این نوع رابطه ها بشویم.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx