چگونه خود را در مسیر موفقیت قرار دهیم

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

مسیر موفقیت

موفقیت را سرلوحه زندگی خود قرار دهید

همواره گفته می شود برای این که بتوانید لاغر شوید و به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید، هیچ راهی به جز فراموشی غذاهای مورد علاقه، کمتر خوردن و بیشتر ورزش کردن ندارید. همچنین اگر می خواهید به فردی ثروتمند تبدیل شوید و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید، باید بدانید که هیچ راهی به جز بیشتر و سخت تر کار کردن وجود ندارد.

برای این که شما بتوانید به موفقیت در زندگی و هر مقصد خوبی که مد نظر دارید دست پیدا کنید، باید بتوانید از شر بسیاری از وزنه هایی که به پاهای خود بسته اید خلاص شوید. از چیزهایی که دوست دارید و یا به آن ها عادت کرده اید دوری کنید و به این باور برسید که هیچ میان بری برای رسیدن به آن چیزی که می خواهید وجود ندارد. هیچ راه حل ساده ای نیز معرفی نشده است. شما برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید هر روز بی وقفه تلاش کنید و هر قدر که هدفتان بزرگتر باشد، باید مسلما تلاش شما به همان اندازه بیشتر باشد. زیرا رسیدن به موفقیت در زندگی مساوی است با تلاش بی وقفه و سخت.

حال تصمیم باشماست. این شما هستید که باید به این مسئله ایمان بیاورید. شما هستید که باید تصمیم بگیرید که می خواهید به موفقیت برسید یا خیر. هر روز که چشم از خواب باز می کنید، از همان لحظه باید تصمیم بگیرید که آن روز، روز موفقیت شما باشد یا شکست!

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید قدمی بردارید. هر صبح از همان لحظه ای که از بستر بلند می شوید، هر قدمی که برمی دارید شما را به سوی موفقیت سوق می دهد و یا باعث شکست شما می شود. موفقیت در واقع در همان لحظه ای ایجاد می شود که شما تصمیم هایی مهم را در لحظه ای از زمان اتخاذ می کنید. همان طور که می دانید شما هر روز صدها تصمیم می گیرید، هر تصمیم شما می تواند ضربه ای به سنگ مرمر باشد که در نهایت مجسمه دلخواه خود را بسازید.

مسیر موفقیت

بنیان موفقیت شما رفتارهایی است که هر روزه از خود بروز می دهید

ممکن است هر روز همان کارهایی را انجام دهید که همیشه در حال انجام آن هستید؛ کارهایی ساده، آشنا و بدون استرس. دقت داشته باشید موفقیت شما را رفتارهایی می سازد که در حالی آن ها را بروز می دهید که عرق بر روی پیشانی تان به وجود آمده و معده تان درحال به پا کردن آشوبی سخت است و بدنتان تحت فشار بسیار زیادی است. اما می دانید که برای رسیدن به آن چیزی که مد نظر دارید باید این راه را ادامه دهید.

گاهی یک رفتار ساده کاری است که هر روزه باید آن را انجام دهید. اما از انجامش سر باز می زنید، چون انجام آن ها ساده نبوده و هیچ گاه برایتان عادی نمی باشد. چون به انجام آن ها عادت ندارید و یا به این دلیل که کارهایی را انجام می دهید که برایتان راحت تر است. این مسئله همان کلیدی است که شما سال ها دنبالش می گردید، تا در موفقیت و سعادتمندی را به روی شما باز کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن آگاه باشید این است که شما زمانی می توانید به موفقیت و پیروزی دست پیدا کنید که به جایگاهی که در آرزویش بوده اید رسیده باشید. اما باید بدانید که هرگز نمی توانید مالک آن پیروزی شوید. زیرا نمی توانید آن جایگاه را برای همیشه از آن خود کنید.

در واقع شما هیچ گاه نمی توانید به جایگاهی که به دست آورده اید تکیه بزنید، نفس راحتی بکشید و در آنجا توقف کنید. زیرا در صورت توقف و ساکن شدن همواره افرادی هستند که از شما پیشی بگیرند و آن جایگاه را از آن خود کنند. از همین رو باید در جریان باشید که تلاش و کوشش در راه موفقیت هیچ گاه متوقف نمی شود و این مسئله همواره تا آخر عمر ادامه دارد.

برای رسیدن به موفقیت اطلاعات خود را بالا ببرید

همیشه این مسئله توصیه می شود برای این که بتوانید موفقیت های مورد نظر خود را به دست آورید، لازم است که اطلاعات خود را در آن زمینه افزایش دهید. باید بدانید که اطلاعات هیچ گاه کلید رسیدن به موفقیت در زندگی محسوب نمی شوند، بلکه عصایی هستند که باید به آن تکیه کرده و مسیر را طی کنید. از همین رو اگر قدمی برندارید، به هیچ جایی نخواهید رسید.

دانش، پتانسیل قدرت است؛ اما بی تردید قدرت نیست. مسلما شنیده اید که بسیاری از افراد می گویند دانش، قدرت محض است. باید بدانید که این گفته کاملا اشتباه بوده و اصلا حقیقت ندارد و احتمالا به زمانی تعلق دارد که کمتر کسی در جامعه از دانش و تحصیلات بهره مند بود. اما اگر با دقت به گذشته نگاه کنیم، بازهم متوجه می شویم که این مسئله صحت ندارد.

زمانی که تحصیل کردن کار آسانی نبود و تنها تعداد محدودی از افراد دانش داشتند، رفتاری از خود نشان می دادند که نشان دهنده رسیدن به موفقیت در زندگی بود. قدرت، عمل براساس دانش است. بسیاری از افراد باهوش و تحصیل کرده در دنیا وجود دارد که ورشکست شده اند، خانواده هایشان از هم گسیخته است و همسرشان آن ها را ترک کرده است و به طور کلی افراد خوشبختی محسوب نمی شوند. زیرا تنها عمل است که باعث رسیدن به نتیجه می شود.

سوال

پرسیدن سه سوال بسیار مهم

طی تحقیقاتی که در کشور آمریکا انجام شده است، محققان به این نتیجه رسیده اند که 44 درصد دقیقا همان کسانی که باید غذایی سالم بخورند و ورزش کنند، دچار اضافه وزن هستند! تفاوت بسیار زیادی میان شناختن راه و قدم برداشتن در آن وجود دارد. در این مرحله شما می توانید سه سوال بسیار مهم را از خودتان بپرسید:

  • آیا می توانید به آن چیزهایی که می دانید عمل کنید؟
  • شاید به آن چیزهایی که می دانید عمل کنید، اما آیا به راستی در انجام آن ها مهارت لازم را پیدا کرده اید؟ زیرا داشتن مهارت باعث می شود که شما متمایز از بقیه محسوب شوید و بتوانید مشکلات را راحت تر رها کنید و به جایی که مد نظر دارید برسید و تازه در آن زمان است که متوجه می شوید از آموخته های خود به درستی استفاده کرده اید.
  • اگر می دانید و انجام می دهید، آیا نتایجی که به دست می آورید اثبات می کند که در آنچه می دانید و به کار می بندید، به درستی عمل می کنید؟

اگر شما توانسته اید راه موفقیت را یاد بگیرید و از آن در زندگی خود استفاده کنید، پس از مدتی نتیجه آن را در میزان درآمد، کارهایتان و همچنین ظاهر و خانواده تان متوجه می شوید. اگر راه کاهش وزن را آموخته اید و می دانید چگونه باید به نتیجه رسید و برنامه های روزانه خود را با استفاده از فعالیت های بدنی کنترل کرد، پس می توانید اطمینان داشته باشید که پس از مدتی به نتیجه مورد نظر دست پیدا خواهید کرد.

3.6/5 - (7 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx