راز موفقیت در زندگی متاهلی چیست | چگونه در تاهل موفق شویم

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

قطعا همه ی شما دوست دارید که برای داشتن یک ازدواج و زندگی مشترک موفق نکاتی را بدانید تا بتوانید زندگی هرچه شادتری را با شریک خود آغاز کنید. در اینجا ما چند راهکار برای راز موفقیت یک ازدواج موفق به شما پیشنهاد کرده ایم که بتوانید با آنها مشکلات زناشویی خود را حل کرده و اگر اختلافی دارید آن را برطرف کنید. اما نکته ای که وجود دارد این است که هر زندگی متاهلی فراز و نشیب های خاص خود را دارد، شاید کلیشه ای به نظر برسد اما این موضوع حقیقت دارد و کشمکش در زندگی تا اندازه ای طبیعی است.

راز موفقیت ازدواج موفق نیاز به صرف کار و انرژی دارد.

برای راز موفقیت ازدواج باید کارهای خاصی انجام دهید، و مانند هر چیز دیگری در زندگی، باید تلاش کنید تا پاداشتان را به دست آورید. اما کار ازدواج مثل تمیز کردن توالت و برداشتن زباله  نیست. تلاش برای رسیدن به یک ازدواج موفق، نوع کاری است که می تواند سرگرم کننده و همچنین درمانی باشد.

در یک بررسی که ما انجام دادیم، از زوج های خوشحال خواستیم تا کلیدهای ازدواج موفقشان را فاش کنند.

 

۱. مستقل باشید

استقلال در یک ازدواج “بسیار مهم” است.

برای اینکه در یک رابطه شاد باشیم راز موفقیت این است که باید خوشحال باشیم. در حقیقت این کلید یک رابطه موفق است. همسران زمانی باید برای خود زمان صرف کنند، از سرگرمی های شخصی خود لذت ببرند، و به طور کلی، کمی وقت برای خود سپری کنند. اینکار نه تنها باعث رشد احساسشان می شود، بلکه در زمان های تنهایی که به سر می برند، با افکار معنوی خود حس خوبی را در خود ایجاد می کنند و با پیشرفت هر چه بیشتر ت،رجیحات شخصی اهداف و دستاوردهای شخصی خودشان کنترل می کنند. از طرف دیگر، وابسته بودن، عزم و توانایی شما برای حرکت به سمت جلو به عنوان یک متفکر آزاد را تضعیف می کند.

زمانی که حس استقلال خود را حفظ می کنیم، همیشه چیزی برای صحبت دور میز شام خواهیم داشت، و ما همیشه قوی تر، سالم تر و جذاب تر برای شرکای خود هستیم.

۲. شنونده خوبی باشید

ما باید حرف بزنیم. اکثر شرکا از این جمله می ترسند اما آیا می دانید که اگر در این فکر هستید که چطور یک رابطه موفق داشته باشید، ایجاد یک پلت فرم برای گفتگوهای سالم، درست ترین راه است؟

در حالی که همه زنان باید هنر گوش دادن داشته باشند، ما بر این مساله به عنوان یک حوزه توجه ویژه برای مردان تاکید می کنیم. مردان اغلب درک نمی کنند که تمام چیزی که شریک شان از آن ها توقع دارد یک گوش دادن ساده است. به یاد داشته باشید که گوش کردن و گوش دادن یک سان نیستند. گوش دادن، قلب ما را در بر می گیرد. ضمن صحبت کردن، به او نگاه کنید و به او اطمینان خاطر بدهید. گوش دادن کلید اصلی ازدواج سعادتمندانه، برای هر رابطه ای است.

 

۳. موافقت با مخالفت در راز موفقیت تاهل

خوب بودن با هم به این معنا نیست که زوج ها با هم سر هر چیزی توافق دارند. اکثر زوج هایی که با آن ها مصاحبه کردیم در واقع نگرش ها، نظرات و سیستم های باور متفاوتی داشتند؛ و حتی دیدگاه های متضادی در مورد حوزه های مهم در برخی موارد داشتند. همه زوج ها باید کمی اختلاف در جایی داشته باشند. زوج های موفق و دوست داشتنی به نقطه نظر یکدیگر احترام می گذاشتند و حتی از نقطه نظر خود حس شوخ طبعی داشتند. به یاد داشته باشید، احترام یکی از عناصر اصلی یک ازدواج موفق است.

 

۴. ارتباط برقرار کنید – با “زبان عشق” شریک تان آشنا شوید.

چندین کتاب در رابطه با راز موفقیت و زبان عشق وجود دارد. این امر از مفهوم روان شناسی که هر فرد روش منحصر به فرد خود را در ارتباط با آن برقرار می کند، توسعه داده شد. با دانستن ترجیحات و علایق شریک تان، میتوانید به خوبی او را درک کنید و با حالات و زبان او آشنا شوید. به حالات فیزیکی که شریک زندگی شما از خودش نشان می دهد نگاه کنید و با شناختن آنها خواهید دانست که چه چیزی باعث ازدواج موفق می شود. این کار میتواند اعم از شستن ماشین یا بازی با بچه ها بچه ها باشد. در واقع هر فرد در حالات مختلف با انجام کاری خاص خودش را سرگرم میکند و یا خودش را آرام می کند و شما به عنوان یک شریک زندگی با شناختن آنها می توانید به حال درونی شریکتان پی ببرید.

توصیه ما برای ازدواج موفق چیست؟ شکل زبان عشق شریک تان را شکل دهید تا همیشه بدانید چطور با او صحبت کنید. زبان های عشق اغلب در مورد آن ها صحبت می شود اما زوج ها به این موضوع توجه چندانی نمی کنند. درک زبان عشق راز یک رابطه شاد است.

عشق

۵. پذیرش در راز موفقیت تاهل

قاتل بزرگ روابط، فقدان پذیرش است، در واقع این یک ویژگی است که عموما به زنان نسبت داده می شود، که به خاطر نق زدن شان مشهور هستند. به خاطر داشته باشید که ما با همسر خود ازدواج کردیم که او در آن زمان چه کسی بود و حالا چه کسی است. حتی اگر ما می خواستیم حالا او را تغییر دهیم، نمی توانیم. کلید موفق ازدواج در درک این موضوع تا جایی که ممکن است قرار دارد. زمانی که شریک خود را ترغیب یا متقاعد می کنید، تنها بر روی نقاط ضعف یا مشکلات خود تمرکز می کنید. سریعا دیدگاه خود را تغییر دهید و به جای آن بر روی ویژگی های مثبت تمرکز کنید.

 

۶. مسئولیت خودتان را بر عهده بگیرید.

این راز موفقیت یک ازدواج موفق است. زمانی که در یک پروژه شرکت می کنید، مسئولیت موفقیت های خود و شکست های خود را بر عهده بگیرید. زمانی که شما و شریک زندگی تان مخالفت یا مشاجره دارید، به یاد داشته باشید که مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیرید، از جمله هر چیزی که انجام دادید و یا گفته اید، به خصوص اگر آزار دهنده باشند یا ناراحتی ایجاد کرده اند.

 

۷. به دنبال احساسات لطیف تان بگردید.

پشت هر احساس “سخت” یک احساس لطیف وجود دارد؛ این مفهومی است که توسط روانشناسان آموزش داده می شود.

وقتی عصبانیت را احساس می کنیم، معمولا یک احساس دیگر پشت آن، مثل ناراحتی، ناامیدی، یا حسادت به صورت پنهان وجود دارد. ما اغلب از عصبانیت به عنوان یک پوشش برای حفاظت از آسیب پذیری های خود استفاده می کنیم. دنبال کردن احساسات “لطیف” یا، احساسات آسیب پذیر در زیر نمایش سخت عصبانیت فردی به شما کمک خواهد کرد که شما را کنترل کند چون شما برای همدلی با احساسات حقیقی فردی تجهیز شده اید. ما اغلب به دنبال نکاتی برای یک رابطه موفق هستیم اما نمی توانیم درک کنیم که یک چیز ساده مثل شناسایی واقعیت احساسات می تواند ما را در مسیر درست نگه دارد.

 

۸. قرار ملاقات شبانه بگذارید.

در میان نکات دیگر برای یک راز موفقیت ازدواج ، این نکته بسیار مهم است و متاسفانه توسط زوج ها نادیده گرفته شده است. به خصوص آن هایی که برای مدتی ازدواج کرده اند برایشان هم نیست که در شب چه کاری انجام می دهند. تنها داشتن یک شب هنگام صرف وقت خود با یکدیگر، پیوندتان را تقویت کرده و آن را در طول زمان حفظ می کند. زمانی که یک شب تاریخی دارید، باید تلفن خود را خاموش کرده و آن ها را کنار بگذارید تا شما از حواس پرتی آزاد باشید. فیلمی را در خانه تماشا کنید و همراه با آن پاپ کرن بخورید و یا با هم به پیاده روی شبانه بروید. برای یکدیگر مثبت باشید. یک شب رمانتیک و متفکرانه تنها یکی از مراحل ازدواج موفق نیست اما در واقع یکی از اجزای اصلی یک ازدواج موفق نیز می باشد.

 

9. ازدواج تان را سرحال و زنده نگه دارید.

صمیمیت را در رابطه تان حفظ کنید. رابطه جنسی برای یک ازدواج سالم بسیار مهم است. رابطه جنسی باید منظم باشد و درمانگران آن را حتی زمانی که در حال حاضر نیستید، انجام می دهند. ما پیشنهاد می کنیم که با صحبت کردن در مورد آنچه که شما را خوشحال می کند و اضافه کردن هر گونه فانتزی، بازی، یا لوازم صحنه ای که ممکن است بخواهید آن را هیجان انگیز نگه دارید تا برایتان همیشه جالب باشد. ازدواج هر چه که باشد، اگر به شما اجازه ندهد چیزی را که میل دارید به دست آورید، به چه دردی میخورد؟

بیشتر بخوانید: 3 گام کلیدی برای قرار گرفتن در میان دوستان صمیمی

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx