مزیت های ازدواج

Add a Comment
15 Min Read

مزیت های روانی – اجتماعی ازدواج

وقتی که زمان ازدواج فرا می رسد، دیگر به فکر هزینه های تأمین اجتماعی و مالیت های خود نمی افتید. زندگی شما حال و هوای تازه ای به خود گرفته است و با مشکلات بزرگ و جدیدی روبرو می شوید. در این مقاله ما به چند نمونه از مزیت های ازدواج کردن اشاره کردیم که امیدواریم بتوانیم جوانان مجرد را برای این پیوند قانع کنیم.

پیش زمینه فکری

آیا اصلاً تا به حال از خودتان این سؤال را کرده اید که ازدواج کردن هم می تواند برای شما مزایا داشته باشد؟ احتمالاً با خود می گویید، مگر ازدواج کردن یک تجارت است که بخواهیم از آن سود ببریم؟

باید بگوییم، خیر یک تجارت نیست. اما برخی از کشور ها قانون های خاص تأمین زندگی اجتماعی برای شهروندان خود وضع کردند؛ تحت تاثیرآن زوجین می توانند پس از ثبت رسمی ازدواج خود حقوق، املاک و چیزهای دیگری از طرف دولت دریافت کنند.

کارهای دولتی، بیمه نامه های درمانی، تخفیف های خانوادگی از کارفرماها یا بن های خرید دولتی از مثال های این مزایا هستند. اما برای اینکه بیشتر با این مزایا آشنا شوید، شما را به مطالعه ادامه مطالب جمع آوری شده دعوت می کنیم.

مزیت های ازدواج

مزایا و معایب ازدواج

نکته

اگر در آینده خواستار اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد آورده شده بودید، به شما پیشنهاد می کنیم که به وکیل خود مراجعه کنید و تمام جزئیات را از وی سؤال بپرسید.

مزایای مالیاتی (کسر مالیات بعد از ازدواج)

شاید یکی از مهم ترین ویژگی از مزیت های ازدواج “کسر مالیات” به حساب می آید. چرا که یک زوج می توانند به میزان نامحدودی از این ویژگی استفاده کنند؛ در رابطه با موضوع های مختلف خرید کالا ها یا هر چیزی که شامل مالیت باشند از مقدار آن بکاهند یا به طور کامل از پرداخت آن منع شوند.

همچنین شما می توانید، مقدار نامحدودی از دارایی های خود را، هر زمان که مایل باشید به همسر خود منتقل و واگذار کنید. چنین واگذاری هایی، بخاطر این که طرف مقابل شریک رسمی زندگی شما است، هر دو زوج را از پرداخت هر گونه مالیاتی منع می کند. به معنی دیگر، یک جور هدیه به حساب می آیند.

صرفاً برای بیشتر روشن شدن این موضوع برای شما، مطابق با قوانین مالیاتی در زمینه واگذاری، خرید یا هر تجارتی مشمول مالیات، تمامی واگذاری های رسمی شما به همسرتان فقط و فقط یک هدیه محسوب می شوند. اما اگر کسی جز همسرتان برای واگذاری وجود داشته باشد، شما و شخص سوم باید مالیات پرداخت کنید.

ثبت مالیات مشترک

پس از ازدواج، ثبت مالیات به صورت مشترک ممکن است به شما هم کمک کند، هم نکند. سوزان ام. ماس، وکیل و شریک ازدواج Chemtob Moss & Forman LLP می گوید: زوجین کی در عین حال شغل پر درآمدی دارند، می توانند بسیار راحت تر نبست به سایر زوج ها از پس پرداخت هزینه های مالیاتی برآیند.

در این حالت، اگر چه دارایی بیشتر برابر با پرداخت مالیت بیشتر خواهد بود؛ اما اگر یکی از طرفین خانه دار و دیگری دارای شغلی پردرآمد باشد، ثبت نام مالیات مشترک، می تواند برای هر دو وجهه ای بسیار سودمند به خود اختصاص دهد و بار روانی – اقتصادی را از تا حد بسیار ملموسی از دوش زوجین بردارد.

اگر در حال حاضر به صورت انفرادی مدارک مالیاتی برای خود ثبت کرده باشید و آن ها را پرداخت می کنید، باید بگوییم که از این مزایا خود را دریغ کردید. برای مثال، در حالی که شما می توانستید از ضریب ۲ در کسر مالیات ماشین خود استفاده کنید، متأسفانه اکنون باید کامل مالیت ها را بپردازید.

مزیت های اقتصادی (تأمین اجتماعی)

اگر در حال حاضر یکی از شما زوجین دارای بیمه تأمین اجتماعی است، اصلاً جایی برای نگرانی نخواهید داشت. زیرا یکی از مزیت های ازدواج، شریک بودن در بیمه تأمین اجتماعی است. در عین حال هر دو شما می توانید از یک بیمه نامه شخصی استفاده داشته باشید.

حتی پرداخت آن هم آنی نیست، البته باید حداقل ۶۲ سالتان باشد یا شاید هر ن دیگری اما می توانید از مزایای بیمه خو استفاده کنید. اگر از نوجوانان ۱۶ سال نگه داری می کنید یا از کودکی با محدودیت های جسمانی (فلج)، همچنان می توانید از مزایای بیمه تأمین اجتماعی بهره مند شوید.

همچنین می توانید به طور بالقوه مزایای طرح مدیکر، از کارافتادگی، جانبازی، ارتش و برنامه بازنشستگی را از طریق همسر خود دریافت کنید.

مزایای قرارداد پیش از ازدواج

آرونسون، مایفسکی و اسلون LLP وکیل زناشویی، می گوید که طبق قانون فرض بر این است که وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند، در واقع یک شراکت اقتصادی ایجاد کرده اند. بدین صورت که یک نفر زمان قابل توجهی را صرف شغل می کند و دیگری همان زمان را صرف تربیت فرزندان خود مشغول خواهد بود.

در انتها اگر وصلتی پایان یافت (طلاق)، با تقسیم دارایی ها به صورت عادلانه بین زوجین، جبران خسارت انجام می شود.

مزیت های ازدواج

۱۵ مورد از فواید ازدواج در سنین جوانی

حقوق بازنشستگی

یک حساب بازنشستگی شخصی (انفرادی) را می توان در طول ازدواج به روش های مختلفی مورد استفاده قرارداد؛ برای مثال، بازگرداندن حساب بازنشستگی فردی همسر متوفی برای خودتان یا همچنین کمک کردن به حساب بازنشستگی همسر؛ در واقع حسابی است که فرد شاغل خانواده ایجاد کرده تا فرد بیکار (همسر) را صاحب کار کند.

اما یک نکته وجود دارد؛ برای انجام این کار باید اظهارنامه مالیاتی مشترکی به مؤسسه بیمه خود ارائه کنید.

حال نوبت به بیان مزایای قانونی تحت ازدواج اشاره کنیم.

تصمیم گیری های قانونی و مزایای آن

اگر وضعیت تأهل به شما نسبت داده شده باشد، در زمان ویزیت بیمار (همسر) به عنوان خانواده درجه یک حساب می شوید که می توانید در کنار وی حضور داشته باشید. همچنین تحت تأثیر این قانون شما می توانید در رابطه با بیماری و ناتوانی های همسر خود تصمیم گیری های درمانی را انجام دهید.

یکی دیگر از مزیت های ازدواج و مثال های آن می توانیم به تصمیم گیری در رابطه با نوع خاک سپاری یا گزارش خطا در دلیل مرگ را برای همسر خود صادر کنید.

مزایای ارث ومیراث

یکی از طرفین (زوج) می تواند تمامی دارایی را بدون عواقب مالی به ارث ببرد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که اگر زوجی ازدواج رسمی نکرده باشند برای به ارث بردن دارای باید مالیات پرداخت کنند. همچنین اگر وصیتی وجود نداشته باشد یا همسری بدون وصیت فوت می کند، دیگری همچنان از حقوق ارثیه برخوردار خواهد بود.

سلامتی و مزایای شغلی در ازدواج

از دیگر مزایایی که ازدواج رسی می تواند داشته باشد می توانیم به این دسته از موارد اشاره کنیم.

بیمه سلامت

اگر متأهل هستید، معمولاً می توانید از بیمه همسر خود استفاده کنید یا در زمان درمان از نرخ های بیمه خانواده بهره ببرید. البته چنین اتفاقی زمانی مفید است که یکی از زوجین، از طرف کارفرمای خود بیمه درمانی نشده باشد یا در حال حاضر مشغول به کار نباشد (بیکار باشد).

مزایای فرزند خونی بودن

معمولاً امروزه در برخی فرهنگ ها، هم خون بودن بچه با والدین یک مسئله مشکل ساز شده است. برخی از زوج ها ممکن است به طور رسمی ازدواج نکرده اند، اما فرزندی داشته باشند. هضم چنین موضوعی برای برخی زوج ها مقداری سخت خواهد بود و گاهی هم به جدایی چنین افرادی ختم می شود.

پس از ازدواج اگر زوجین، صاحب فرزندی شدند، می توانند مدعی این موضوع باشند که این فرزند از خون آنها است. برای افرادی که ازدواج رسمی نکرده اند اما در عین حال صاحب فرزندی شدند می تواند تردید های کوچکی در رابطه با هم خون بودن فرزند این زوج پدیدار شود؛ ولی این مشکل قابل حل شدن خواهد بود.

ترک کردن

اگر به استخدام شرکتی باشید و همسر شما مریض شود، می توانید از طریق هماهنگی با کارفرما مرخصی دریافت کنید. یا حتی مرخصی خانوادگی برای خود و خانواده تدارک ببینید. همچنین در صورت فوت همسر، می توانید از مرخصی فوت نزدیکان یا عزاداری بهره مند شوید.

تأثیرات مثبت احساسی

از مزیت های ازدواج در زمینه احساسات عاطفه، می توانیم به آسودگی خاطر، داشتن تکیه گاه مطمئن و زندگی توأم با شادی اشاره کنیم. ازدواج کردن فراتر از دریافت کارت های تبریک این وصلت، محرم شدن به کسی یا قوانین طبیعت است. تحت تأثیر ازدواج هر دو نفر می توانند از احساسات و عواطف مثبت بهره مند شوند.

یک زندگی متأهلی خوب، نیاز به جذب موفقیت افراد در زمینه مهارت و استعداد های همسرداری دارد. برای دستیابی به چنین مهارت هایی باید آموزش های لازم برای هر دو نفر گذاشته و سپری شوند تا هر کس به صورت انفرادی به رشد فردی نهایی در این زمینه دست بیابد.

مهارت و استعداد هایی چون ابراز احساسات صحیح، مدیریت احساسات، منطق داشتن در رابطه و خیلی چیز های دیگر از طریق کسب تجربه، مطالعه یا مراجعه به مشاوران روان شناسی به دست می آید. برای همه ما این موضوع روشن است که جذب ثروت، جذب موفقیت و رشد فردی همگی اهداف اصلی زندگی به شمار می روند.

زندگی طولانی تر

تحقیقات نشان می دهند که متأهلان طول عمر بیشتری نسبت به افراد مجرد خواهند داشت. اما چرا؟ افرادی که شریک زندگی برای خود دارند، در زمان ناراحتی و غم، فردی به عنوان تکیه گاه یا سنگ صبور برای درد دل هایشان خواهند داشت. فردی برای اینکه سخنان آن ها را می شوند. توجه و شنیده شدن!

مزیت های ازدواج

۱۲ مورد از مزایای سلامتی در ازدواج

خصوصاً برای مردان، رضایت جنسی داشتن یکی از مهم ترین مزیت ها به حساب می آید. داشتن رضایت جنسی برای هر دو جنسیت، افزایش اعتماد به نفس، سلامتی جسمی و اطمینان را به همراه خواهد داشت.

جملاتی مانند «مردها گریه نمی کنند» یا «مردها درباره احساسات صحبت نمی کنند» مردان را از نظر عاطفی محدود می کنند. اما داشتن یک شریک زندگی فضای امنی را فراهم می کند تا بتوانند احساسات و نیازهایی را که اغلب نادیده گرفته یا سرکوب می شوند، به طور منظم به زبان آورند.

افسردگی کمتر

برای داشتن تمرکز بیشتر برای جذب ثروت، همه افراد نیاز به فکر باز دارند. داشتن یک فکر باز، زمانی فراهم خواهد شد که فرد دچار اضطراب یا افسردگی های ذهنی نباشد. بودن یک شریک در زندگی، می تواند از میزان افسردگی و اضطراب های حاصل از فشار اقتصادی تا حد چشم گیری جلوگیری کند.

افزایش سطح سروتونین (هورمون ضد افسردگی طبیعی)

از دیگر تقویت کننده های خلق وخو می توانیم به ترشح هورمون های سروتونین و تستوسترون اشاره کنیم. (سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که توسط بدن انسان ترشح می شود و به حفظ تعادل خلق وخو و کاهش افسردگی، اضطراب و خشم شناخته می شود.)

مزیت های ازدواج

چند مزیت روانی و جسمی روابط جنسی در ازدواج

محققان کشف کردند که پس از یک روزه کاری استرس زا، بهترین روش برای کاهش یا از بین بردن اضطراب و افسردگی حاصل شده، برقراری ارتباط جنسی میان زوجین است. داشتن رابطه جنسی به زوجین کمک می کند تا خلق وخو بهتر، طول عمر بیشتر، روحیه ای شادتر و ذهنی آسوده تر برای خود مهیا کنند.

درست است که ازدواج رسمی، مقداری کاغذبازی برای شما فراهم می کند. اما داشتن حس اینکه همیشه یک نفر منتظر شما هست، تکیه گاهی مطمئن دارید و مهم تر از همه دلیلی برای زندگی کردن پیدا کرده اید بسیار خوشایند و زیبا خواهد بود.

تصور کنید هر روز پس از گذراندن روزکاری پرمشغله، توأم با فشار و ناراحتی، همسر شما در انتظار رسیدن شما است و برای شادی شما دست به هر کاری می زند، از قشنگ ترین و بی نظیرترین حس های دنیا خواهد بود. صرف نظر از مزایای مادی، داشتن یک روان سالم و بدون هیچ اختلال روانی خود یک نعمت به شمار می رود.

ممکن است همه ازدواج ها توأم با عشق، علاقه و آرامش نباشد؛ اما وقتی خود شما می توانید همه چیز را تغییر بدهید، چرا انرژی های مثبت را از خود دریغ می کنید؟

کلام آخر

مزیت های ازدواج در زمینه روانی، احساس و معنوی به نظر ما بسیار مهم تر از مزیت های مادی آن است. زیرا شما زندگی مشترکی شروع کردید که نباید اصلاً فکر پایان آن به ذهن شما ورود کنند. داشتن یک شریک زندگی در تمامی زمینه ها می تواند شما را به شکوفایی و اوج مهارت ها و استعداد ها برساند.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx