چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه زمان مطالعه

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم 

 1. سیستم ها و فرآیندها را در جای خود قرار دهید

هنگامی که ذهنیت مناسبی برای شروع زندگی رویایی خود داشته باشید، آماده هستید که تمرکز خود را برای رسیدن به اهداف خود تغییر دهید.

اشتباهی که اغلب افراد مرتکب می شوند این است که وقتی شروع به کار می کنند هیجان زده می شوند، اما فقط از روی نظم و اراده کار می کنند. اراده و انضباط شما منابعی خستگی ناپذیر هستند که به مرور زمان از بین می روند. به همین دلیل است که اغلب افراد پس از شروع سال نو، تصمیم های تغذیه ای خود را در طول روز می گیرند و شب ها به طرز اسفناکی شکست می خورند.

به همین دلیل بسیار مهم است که سیستم ها و فرآیندهایی را در محل قرار دهید که نیاز شما را به استفاده از نظم و اراده محدود می کند. در مورد رژیم گیرنده ما، بهتر است تمام آب نبات هایی را که دیگر نمی خواهند بخورند، دور بریزند.

این در مورد شما و زندگی رویایی شما نیز صادق است. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که چشم انداز خود را دنبال می کنید، باید مایل باشید که توانایی بازگشت به زندگی قبلی خود را محدود کنید.

اگر می ‌خواهید به نیروی اراده خود تکیه نکنید و شروع به ایجاد چیزهایی کنید.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

 1. بازی را تغییر دهید، اما اجازه ندهید که شما را تغییر دهد

مکلمور به بهترین نحو مفهوم این قسمت را گفته است:

«من زندگی را کنترل نمی کنم، اما نحوه واکنشم به آن را کنترل می کنم.»

یک راه دیگر برای نگاه کردن به آن این است که به سادگی بازی که در حال انجام آن هستید را تغییر دهید اما اجازه ندهید تغییر کند که شما چه کسی هستید. در بسیاری از موارد، مردم حاضرند خود و هویتشان را قربانی کنند تا به کسی تبدیل شوند که فقط برای پیشرفت نیست.

این موضوع در مورد شما و زندگی رویایی تان نیز صادق است. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که رویایتان را دنبال می کنید، باید تمایل داشته باشید که توانایی بازگشت به زندگی قبلی تان را محدود کنید.

در عوض، به آنچه هستید افتخار کنید و به ارزش های خود پایبند باشید. برای ایجاد تغییرات آماده باشید و تلاش لازم را داشته باشید.

 1. مسئولیت پذیری یک امر ضروری است

وقتی در مقابل کسی یا گروهی پاسخگو باشید، انگیزه بیشتری برای ادامه کار خواهید یافت. در اعماق وجود، همه ما می خواهیم مورد قبول دیگران باشیم. حتی اگر این ممکن است گاهی اوقات علیه شما کار کند، این موقعیت خاص یکی از آنها نیست.

وقتی هدف خود را به افراد خاصی اعلام می ‌کنید، احتمال پیگیری شما را افزایش می ‌دهد. با این حال، برخی تحقیقات نشان می دهد که عمومی کردن آن و اعلام آن به همه ممکن است به شانس شما برای دنبال کردن از طریق آسیب برساند.

ممکن است از دانستن این موضوع تعجب کنید، اما مسئولیت پذیری را به طور منظم تجربه می کنید.

 • اگر مدیر عامل از شما بخواهد گزارشی ارائه دهید، شما تمام تلاش خود را می کنید تا مدیر عامل را تحت تاثیر قرار دهید.
 • اگر به یک جلسه کلاسی دعوت شده باشید، انگیزه بیشتری برای رسیدن به اندام خواهید داشت.
 • اگر می دانید که قرار است در خانه خود شرکت داشته باشید، با دقت بیشتری تمیز کنید.

مسئولیت پذیری به این دلیل عمل می کند که می خواهید به قول خود عمل کنید و جلوه دیگران را به خوبی از خود بسازید.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

 1. یک کاتالیزور برای تغییر پیدا کنید

چیزهایی هستند که می توانید و نمی توانید در زندگی کنترل کنید. اجازه ندهید ترس از شکست یا ترس از عدم اطمینان شما را از زندگی رویایی خود باز دارد. قرار نیست در سفر شما همه چیز به آرامی پیش برود. قرار است با چالش ها و شکست هایی روبرو شوید.

خبر خوب این است که شکست بخشی از موفقیت و پیشرفت شخصی است. آنها دو روی از یک سکه هستند. چیزی که معمولاً اتفاق می افتد این است که مردم زمان زیادی را صرف اجتناب از شکست می کنند که هرگز متوجه نمی شوند توانایی خود را برای رسیدن به موفقیت تضعیف می کنند.

با درک اینکه شکست بخشی از موفقیت است، می فهمید که هدف شما اجتناب از شکست نیست، بلکه ادامه دادن بر اساس آن است.

زندگی رویایی شما برای شروع لزوماً به یک رویداد مثبت نیاز ندارد. اغلب، این وقایع منفی (یا منفی درک شده) و احساس ناامیدی است که افراد را وادار می کند تا به آنچه قبلاً داشته اند دست یابند.

ممکن است کاتالیزور تغییر شما دقیقاً همان چیزی باشد که می ‌خواستید، یا ممکن است بدترین اتفاقی باشد که می ‌توانست رخ دهد. در هر صورت، تمرکز شما روی کارهای بعدی است. شما می خواهید با قرار دادن رویدادهای مثبت روی آن رویداد، بر اساس آن ادامه دهید.

انتخاب کنید تا با برداشتن گامی دیگر به سمت زندگی رویایی خود به هر موقعیتی پاسخ دهید.

 1. پذیرای شکست باشید

زندگی غیر قابل پیش بینی است. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید برنامه ریزی کنید، اما همچنین بدانید که زندگی همیشه آنطور که شما برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود. مطمئناً در طول مسیر با برخی شرایط پیش بینی نشده یا شکست مواجه خواهید شد، بنابراین برای همه آنها آماده باشید.

شکست را در آغوش بگیرید و از آن نترسید زیرا تلاش کردن و شکست خوردن بهتر از این است که اصلاً تلاش نکنید. نکته کلیدی این است که شکست را شخصا به خودتان نگیرید. در عوض، از شکست ها به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد استفاده کنید.

وقتی در شکست خوردن بهتر می شوید، احساس بی باکی در شما ایجاد می شود که به شما کمک می کند از منطقه راحتی خود خارج شوید، ریسک کنید و به اهداف خود برسید.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

 1. اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنید

اطرافیان شما این قدرت را دارند که از راه های مختلف بر شما تأثیر بگذارند. داشتن افراد مناسب در اطراف شما برای رشد و توسعه شما ضروری است. به عنوان مثال، کسی که در اطراف شما افراد سمی قرار دارد، باید اعتماد به نفس کمتری داشته باشد و برای همیشه تحت استرس باشد.

آنچه شما نیاز دارید افراد شاد، تشویق کننده و حامی است، کسانی که می توانند شما را راهنمایی کنند، روحیه شما را بالا ببرند و به شما کمک کنند تا یک چارچوب ذهنی مثبت داشته باشید.

 1. گوشی خود را زمین بگذارید

به عبارت دیگر: در دنیای واقعی اطراف حضور داشته باشید. ما زمان زیادی را صرف گوشی هایمان  می کنیم. احتمالاً در حال حاضر در حال خواندن این مقاله در تلفن خود هستید!

این قابل درک است که از تلفن خود برای مواردی استفاده کنید، اما مانند شماره ۵، اگر اجازه دهید تلفن شما می تواند کنترل بیشتری بر زندگی شما داشته باشد. در عوض، برای ایجاد زندگی رویایی و داشتن یک زندگی رویایی واقعی، ضروری است که کنترل بیشتری بر چیزهایی که می توانید کنترل کنید، داشته باشید.

مانند گوشی شما.

به خودتان لطف کنید و شروع به محدود کردن میزان زمانی کنید که صرف آن می کنید. مردم نیازی ندارند بدانند که شما در هر دقیقه از زندگی خود چه کاری انجام می دهید. به محض اینکه از تکنولوژی جدا شوید و در جامعه مشغول باشید، فرد بهتر خواهید بود.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

 1. درک کنید که شخصیت مهم است

در یک مطالعه بین دو مکتب در دو طرف طیف اقتصادی، متخصصان روانشناسی مثبت گرا فهرستی از نقاط قوت شخصیت را تهیه کردند که معتقد بودند برای موفقیت ضروری است.

لیست آنها شامل سخاوت، خودکنترلی، ذوق اجتماعی، قدردانی، خوش بینی و کنجکاوی بود.

برخی از ویژگی ‌های شخصیتی با نحوه نگرش بیشتر مردم به موفقیت مشترک بود، مانند سخاوت، کنجکاوی، یا خودکنترلی. با این حال، قدردانی، ذوق، خوش بینی، و هوش اجتماعی (شفقت) در این لیست بودند، اما ارتباط آنها با موفقیت اغلب نادیده گرفته می شود.

مهم است که به یاد داشته باشید که تغییر از درون به بیرون می آید. ارزش های اصلی شما منشوری هستند که از طریق آن به اهداف خود می رسید.

 1. موارد اضافی را حذف کنید

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد پول منبع همه شادی ها نیست. البته که می‌ تواند منجر به تجربیاتی شود که ما را خوشحال می‌ کند، اما هنگام خرید چیزهای مادی، این اتفاقات کوتاه مدت هستند.

جایی که خوشبختی و زندگی رویایی زنده در واقع از آن سرچشمه می گیرد این است که بتوانیم با انجام کارها زندگی را به بهترین شکل زندگی کنیم. به عبارت دیگر، ایجاد تجربه در زندگی ما.

البته برخی از این چیزها هزینه بر خواهند داشت، اما نکته کلیدی این است که پول شما صرف تجربه های به یاد ماندنی معتبر می شود. رفتن به سفرها، تهیه وسایل تمرینی، بازی های ویدئویی، تشک یوگا یا تخته موج سواری همگی منجر به تجربیاتی می شوند که زندگی را برای زندگی لذت بخش تر می کند.

این نوع تجربیات باید اولویت شما باشد تا اینکه هر سال یک یا دو سال یک ماشین جدید بخرید یا خانه بزرگ تری بگیرید.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

 1. روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید

گاهی که ذهنتان به جاهایی می ‌رود و شما را تحت فشار قرار می ‌دهد، نفس عمیقی بکشید، فکر نکنید و تمام افکار غیر ضروری را از بین ببرید.

افکار غیرمولد و غیرضروری کاری جز بازدارندگی ندارند و شما را غرق در حال بد و ناراحتی می کنند. در چنین مواقعی فقط روی چیزهایی تمرکز کنید که در کنترل شما هستند و بقیه را فراموش کنید.

شما باید این واقعیت را بپذیرید که چیزهایی وجود دارند که خارج از کنترل شما هستند و نیازی نیست انرژی خود را با وسواس در مورد آنها هدر دهید.

 1. شجاعت داشته باشید

به خود اجازه ندهید که تغییر خود را به تعویق بیندازید. ترس از تغییر ممکن است خود را به عنوان یک برنامه متفکرانه برای انتظار برای اطلاعات بیشتر یا زمان بندی بهتر پنهان کند.

به خاطر داشته باشید که به دنبال موقعیت عالی نیستید. شما فقط به دنبال شروع هستید هنگامی که شروع به کار کردید، برای ایجاد هرگونه تغییر مجهزتر خواهید شد.

من اغلب شروع سفر شما را مانند راه رفتن در میان مه مقایسه می کنم. اگر در قسمت بیرونی مه بایستید و سعی کنید طرف مقابل را ببینید، برایتان بسیار مشکل خواهد بود. با این حال، اگر بخواهید چند قدم اول را بردارید، متوجه خواهید شد که می توانید چند قدم دیگر را در مه ببینید.

اگر می خواهید به راه رفتن ادامه دهید، قبل از اینکه متوجه شوید، می توانید به وضوح ببینید زیرا مه پشت سر شماست.

شما یک ایده از زندگی رویایی خود دارید، و یک ایده از تلاشی که قرار است برای رخ دادن آن انجام شود دارید. با این حال، تا زمانی که آن را تجربه نکنید، واقعا نمی دانید که انتظارات شما چقدر واقع گرایانه است.

چگونه از همین الان زندگی رویایی خود را شروع کنیم ( قسمت دوم )

سخن نهایی

کارهای زیادی وجود دارند که به زندگی رویایی شما کمک می کنند و ارزش وقت گذاشتن را دارند. زندگی کوتاه است، پس نگران چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید نباشید..

اغلب افراد از کارهایی که انجام نداده اند بیش از هر کاری که تا به حال انجام داده اند، پشیمان می شوند. بنابراین، برای زندگی که کم تر از زندگی رویایی شما است، تصمیم نگیرید. زندگی ایده آل خود را با تلاش و اراده دنبال کنید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/815579/dream-life
۱.۵/۵ - (۱۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx