چه خصوصیاتی شما را به فردی با اعتماد به نفس بالا تبدیل خواهد کرد

یک نظر اضافه کنید 1
9 دقیقه مطالعه

10 خصوصیت افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند

10 خصوصیت افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند

در وهله اول باید بدانید که چگونه در هر موقعیت منش، روش و رفتار متناسب با آن موقعیت را از خود بروز دهید. این موضوع به آن معنی است که شما با داشتن اعتماد به نفس بالا پایه های رسیدن به موفقیت های بزرگ در زندگی را خودتان می سازید.

غرور نیز زمانی در افراد شکل می گیرد که از اعتماد به نفس بیش از اندازه ای برخوردارند. هر چند که اعتماد به نفس برای تمامی افراد جذاب است اما تبدیل شدن آن به غرور، بسیار آزاردهنده خواهد بود. طی تحقیقاتی که در این راستا صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که رسیدن به موفقیت در زندگی و محقق کردن اهداف، در گرو داشتن اعتماد به نفس بالا می باشد.

با اطمینان می توان گفت که همه ما اعتماد به نفس کافی برای رسیدن به اهدافمان را در اختیار داریم، اما در برهه ای از زمان، در روبرو شدن با شکست ها، آن ها را مورد استفاده قرار نمی دهیم. در ادامه این مقاله با توجه به نقش مهم اعتماد به نفس بالا در رسیدن به موفقیت، در نظر داریم 10 نشانه از افرادی که دارای اعتماد به نفس بالایی هستند را به شما معرفی کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

1- خونسرد رفتار می کنند

افرادی که از اعتماد به نفس بالا برخوردار می باشند، در موقعیت های حساس به جای رفتارهای احساسی، ‌بسیار آرام و خونسرد برخورد می کنند. آنها بر این عقیده اند که خونسردی، در کنترل احساسات نقش بسیار مؤثری خواهد داشت. زیرا از اضطراب و استرس جلوگیری می کند و اعتماد به نفس را در آن ها بالا نگه می دارد. مطمئناً آن ها هم، مثل تمامی افراد با درد و رنج مواجه می شوند؛ اما با اقدامات مناسبی که انجام می دهند به راحتی بر اضطراب خود غلبه خواهند کرد.

جالب است که بدانید افرادی که از اعتماد به نفس بالا برخوردار هستند، برای غلبه بر استرس ها همواره به خود تلقین می کنند که قبلا در چنین شرایطی بوده اند؛ پس می دانند که چه برخوردی می تواند به آن ها در رسیدن به موفقیت در زندگی کمک کند.

به سادگی دلخور نمی شوند

2- به سادگی دلخور نمی شوند

آن ‌ها به واسطه این که از ارزش های خود آگاهند، به خوبی می دانند که با انتخاب خود در چنین شرایطی قرار گرفته اند. از همین رو به سادگی دلخور نمی شوند. آن ها خیلی زود از توهین ها و برخوردهای نادرست عبور می کنند، زیرا بر این عقیده اند که گرفتن حالت تدافعی نوعی تحلیل قوی ذهنی است.

3- با تسلط بالا و آرامش صحبت می کنند

زمانی می توانید در صحبت کردن تسلط بالایی داشته باشید، که برخورداری شما از دانش و اطلاعات لازم، به همان میزان باشد که از اعتماد به نفس برخوردارید. همین دانش ها و تسلط است که در بالا رفتن اعتماد به نفس نقش مؤثری خواهد داشت. در واقع، این دسته از افراد به واسطه این که به اطلاعات کافی از موضوع مورد بحث آگاهی دارند، با اعتماد به نفس بالا لب به سخن می گشایند.

طی تحقیقاتی که در این راستا انجام شده می توان دریافت که طنین صدا افراد در درک توانایی و تسلط آن ها در صحبت کردن تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

4- دیگران را گرامی می‌دارند

آن دسته از افرادی که توانسته اند در موقعیت های مختلف زندگی همواره اعتماد به نفس بالا داشته باشند، هیچ ترس یا هراسی از پیشرفت ندارند؛ بلکه تلاش می کنند از آن بهترین استفاده را ببرند. یکی از نقاط برتری که این افراد در اختیار دارند این است که موفقیت خود رادر تضاد با موفقیت دیگران نمی دانند. در واقع آن ها این دو را در راستای هم می دانند.

5- بسیار قاطع هستند

 دودلی و تردید از بزرگترین مواردی است که می تواند، تصمیم ها را با تاخیر و تعویق مواجه کند و به واسطه آن شکست را برای افراد به همراه آورد. از همین رو افرادی که از اعتماد به نفس بالا برخوردارند، برای این که بتوانند با چنین وضعیتی مقابله کنند، دست به انتخاب می زنند.

آن ها به سراغ مواردی می روند که در رسیدن به موفقیت و کسب اعتماد به نفس بیشتر به آن ها کمک خواهد کرد. افراد موفق بر این عقیده اند: زمانی که بتوانید به اعتماد به نفس بالا دست پیدا کنید، انتخاب برایتان آسان تر خواهد بود و به فردی با تصمیم گیری قاطع تبدیل خواهید شد.

بر توانایی های خود تمرکز می کنند

6- بر توانایی های خود تمرکز می کنند

یکی از مهمترین عواملی که می تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد، تمرکز بر مواردی است که شما را به فردی بی اراده و در سطح پایین تبدیل می کند. متأسفانه در بسیاری از موارد ذهن افراد به صورت کاملاً اتفاقی چنین کاری انجام می دهد. بنابراین اگر بتوانید بر ویژگی هایی از خودتان تکیه کنید که اعتماد به نفس را دوباره به شما برگرداند، می تواند در بالا بردن اعتماد به نفس شما بسیار مؤثر باشد.

7- ابتکار به خرج می دهند

 اگر بتوانید در انجام کارهایتان مبتکرانه عمل کنید، می توانید اعتماد به نفس بالا را برای خود به ارمغان آورید. این کار تنش ها را از شما دور می کند و حتی راه های مقابله با آن را به شما می آموزد و در نهایت منجر به کنترل احساسات و افزایش اعتماد به نفس فرد خواهد شد.

8- ژست بدن خود را باز نگه می دارند

اگر ژست بسته ای در حین مقابله با دیگران به خود بگیرید، گویا این پیام را به طرف مقابل می دهید که از وی اطمینان ندارید و علاقه ای نیز به نزدیک شدن به سایر افراد ندارید. اما زمانی که یک ژست باز به خود می گیرید، به این باور رسیده اید که دیگران هیچ آسیبی نمی توانند به شما وارد کنند و برقراری ارتباط با آن ها نیز به راحتی صورت می گیرد. هر چند که خیلی با این ژست ها آشنایی دارید.

 5 مورد از فوت و فن های موثر در رسیدن به اعتماد به نفس بالا عبارتند از:

  • در مکالمات و گفت و گوها حضوری فعال داشته باشید
  • حین صحبت کردن، استفاده از دست ها میتواند موثر باشد
  • در ملاقات با دیگران میان دست هایتان فاصله ایجاد کنید
  • همواره لبخند به لب داشته باشید
  • با مهربانی و مهارت سخن بگویید

9- صمیمی و فروتن برخورد کنید

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود دیگران را دوست بداریم، این است که آن‌ها را همان گونه که هستند بپذیریم. افرادی از اعتماد به نفس بالا برخوردار هستند، به خوبی این مسئله را درک کرده اند که همواره اطرافیان خود را دوست بدانند و به این مسئله باور داشته باشند که طی فعالیت خود به شخصیت کاملی دست پیدا کرده اند. پس با لبخند و رویی گشاده به سراغ دیگران می روند.

همواره در حال یادگیری هستند

10- همواره در حال یادگیری هستند

همان طور که گفته شد، یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس، داشتن اطلاعات بسیار و در اختیار داشتن دانش روز دنیا می باشد. از همین رو توصیه می شود مداومت در یادگیری را همواره در دستور کار خود قرار دهید و به این طریق راه های موفقیت در زندگی را بهتر شناسایی نمائید. زیرا هر چه سطح دانش شما بالاتر برود، کمتر به سراغ قضاوت خواهید رفت.

5/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx