مدیریت رابطه لانگ دیستنس

یک نظر اضافه کنید
17 دقیقه مطالعه

رابطه لانگ دیستنس خود را به حقیقت تبدیل کنید!

انواع رابطه های مختلفی در جهان وجود دارند که قسمتی از زندگی بسیاری از افراد را تشکیل می دهد. یکی از چندین مدل از این رابطه ها رابطه از راه دور نام دارد. بسیاری از مردم بر این باورند که روابط از راه دور هیچ وقت به نتیجه نمی رسند و در آخر مجبور می شوند که از یکدیگر جدا شوند. یا در برخی شرایط به دلیل داشتن رابطه از راه دور خانواده ها نسبت به فرزندان خود دلسرد می شوند یا در برخی شرایط دوستان شما ممکن است به شما توصیه کنند که در صورت شکسته شدن قلبتان آن را خیلی جدی نگیرید!

در مورد این نوع از رابطه ها هیچ کس نمی تواند بگوید که کاری آسان و راحتی است. بسیاری از شما می دانید که فاصله بسیار زیاد می تواند موارد را دست نیافتنی تر کند و در برخی شرایط ممکن است حتی به از بین رفتن رابطه منجر شود! در طول این مدت ممکن است شما به خاطر این موضوع که روابطتان به صورت لانگ دیستنس است مدتی را ناراحت و غمگین باشید اما در آخر به کار خود ادامه خواهید داد. به نظرتان اگر شما وارد یک رابطه از راه دور شده اید، باید چه مواردی و ویژگی هایی را رعایت کنید که بتوانید این رابطه را محکم تر از هر زمان دیگری اداره کرده و بتوانید نتیجه خوبی را برای خود رقم بزنید؟ یا به عبارت دیگر چگونه باید مدیریت رابطه لانگ دیستنس خود را در دست بگیرید که بتوانید هر دو طرف در این رابطه خوشحال و راضی باشید؟

شاید باورتان نشود اما دلایل متعدد و زیادی در این باره وجود دارد که توانسته رابطه های لانگ دیستنس را به رابطه های نزدیک تبدیل کند و سبب خوشحالی بسیاری از افراد گردد. پس اگر شما هم می خواهید که رابطه از راه دور خود را نزدیک و نزدیک و نزدیک تر کنید، بهتر است مطالبی که در ادامه برایتان گفته می شود را با دقت مطالعه کنید.

مدیریت رابطه لانگ دیستنس

به نظر شما روابط لانگ دیستنس به چه صورت است؟

همانطور که می دانید افراد زیادی روابط خود را به صورت لانگ دیستنس اداره می کنند و می گویند تنها فردی نیستم که رابطه مان را به صورت از راه دور برقرار می کنیم و بسیاری از خوشبخت ترین زوج هایی را می شناسیم که روابطشان را به صورت لانگ دیستنس اداره کرده اند. شاید برای شما جالب باشد اما بسیاری از کارشناسان در این باره می گویند افرادی که روابط خود را به صورت لانگ دیستنس اداره و در دو جا و مکان مختلف زندگی می کنند بسیار سالم تر و شادتر از بقیه افراد هستند.

آماری که برای این دسته از روابط به دست آورده اند به این صورت است که می توان گفت ۷۵ درصد از دانشجویان در دوره ای از زندگی خود رابطه طولانی مدت و از راه دور را انتخاب می کنند. این تحقیقات ثابت کرده از زوج هایی که از نظر جغرافیایی نیز مسافت زیادی با یکدیگر دارند نسبت به زوج هایی که نزدیک همدیگر هستند روابط پایدارتر و سطوح بالاتری از تعهد را نسبت به روابطشان نشان داده اند و احساس کمتری در اندوه و غم سپری می کنند.

اگر بخواهیم نگاهی به یکی از مزیت های رابطه لانگ دیستنس بیندازیم، می توان گفت که شما مدت زمان بیشتری را دارید که بتوانید با پارتنر خود به صحبت کردن بپردازید در صورتی که دیگر روابط این زمان را برای تفریح یا دیدن فیلمی در تلویزیون سپری می کنند. به همین دلیل هنگامی که شما روابط پایه و اولیه خود را به صورت صحبت و کلامی پیش ببرید می توان گفت که عمر رابطه شما بیشتر و طولانی تر خواهد بود و به مرور زمان نسبت به یکدیگر آگاهی و شناخت بیشتری پیدا خواهید کرد .

محققی در این باره به موضوع جالبی اشاره کرده است و می گوید هنگامی که شما در طول روز در تنهایی خود به سر می برید و زمانیکه پارتنر شما پیام می دهد بسیار هیجان زده می شوید و برای زمانی که با یکدیگر می گذرانید ارزش زیادی قائل هستید.

مدیریت رابطه لانگ دیستنس

به خاطر همین نکات کوچک و ریز یکی از چندین مسائل برای مدیریت رابطه لانگ دیستنس به حساب می آید. البته جا دارد علاوه بر خوشی ها و نکات مثبت این رابطه به برخی ناملایمت ها و مشکلات رابطه از راه دور هم اشاره کرد. اما اگر دو نفر یک رابطه لانگ دیستنس به یکدیگر متعهد باشند، چشم اندازهای دور دست آن ها آنقدر برای آن ها تیره و تار نیست و می توانند بر این سختی ها غلبه کنند. به خاطر همین نکات و مواردی وجود دارد که شما می توانید در رابطه لانگ دیستنس به آن ها توجه داشته باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدیریت رابطه لانگ دیستنس به چه صورت است؟

روابط لانگ دیستنس ممکن است سخت به نظر برسد و بسیاری از افراد از اینکه رابطه خود را به صورت از راه دور اداره می کنند کمی غمگین و ناراحت به نظر برسند اما در این رابطه شگفتی های خاص و منحصر به فرد خودش را دارد و برای اینکه شما بتوانید عشق خود را زنده و خروشان نگه دارید در ادامه به برخی موارد برای مدیریت رابطه لانگ دیستنس توجه داشته باشید.

از برقرار کردن ارتباط بیش از حد خودداری کنید: شاید متوجه این موضوع نباشید اما اینکه شما بیش از حد به پارتنر خود بچسبید و احساس مالکیت بیش از اندازه نسبت به آن داشته باشید کمی منزجر کننده به نظر می رسد و عاقلانه نیست. شما در رابطه لانگ دیستنس خود مجبور نیستید که ۱۲ ساعت شبانه روز با یکدیگر ارتباط برقرار کنید که بخواهید رابطه خود را با دوام تر و مستحکم تر کنید. بلکه برعکس اگر شما با انجام دادن این کار بخواهید به پارتنر خود نزدیک شوید، نه تنها فرد مقابلتان را به خود جذب نمی کنید، بلکه باعث دوری و خسته شدن از شما می شود. برای مدیریت رابطه لانگ دیستنس خود برقراری ارتباط اندک همیشه بیشترین بازدهی را دارد پس این موضوع را در گوشه ذهن خود نگه دارید.

این رابطه خود را به عنوان یک فرصت ببینید: “اگر می خواهید با هم زندگی کنید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه جدا از هم زندگی کنید” شاید باور کردن این جمله کمی مشکل به نظر برسد اما اگر سعی کنید به این جمله پایبند باشید، نتایج مثبت و تاثیر آن را روی رابطه خود مشاهده خواهید کرد. سعی کنی رابطه لانگ دیستنس خود را نوعی طی کنید که یادگیری مسائل بیشتر برای هر دو طرف رابطه در نظر گرفته شده باشد و مانند یک ضرب المثل چینی که می گوید: طلا واقعی از آزمایش آتش نمی ترسد! شما هم سعی کنید رابطه خود را همانند یک طلا و الماس واقعی طی کنید. به جای اینکه به این موضوع فکر کنید که رابطه شما از راه دور است و از هم جدا زندگی می کنید باید باور داشته باشید که از این طریق می توانید تجربیات بیشتری را کسب کرده و حتی سبب قوی تر شدن احساس شما می شود.

مدیریت رابطه لانگ دیستنس

چند قانون اساسی برای مدیریت انتظارات خود تنظیم کنید: حتماً در بین رابطه دوستان و آشنایان خود مشاهده کرده اید که وجود انتظارات بیش از حد سبب شده است که رابطه آن ها از هم بپاشد یا روز به روز روابطشان به سردی رقم بخورد. برای شمایی که روابط خود را به صورت لانگ دیستنس اداره می کنید بهتر است در طول این رابطه انتظارات خود را از یکدیگر روشن کنید و به تنظیم کردن برخی قوانین و مقررات اعتماد کنید.

به واسطه انجام دادن این روش متوجه می شوید با شناخت هایی که از یکدیگر پیدا کرده اید هیچ وقت کارهایی را انجام نمی دهید که شما را غافلگیر یا ناراحت کند. به خاطر همین مورد بهتر است در ابتدا این موضوع را برای خود و پارتنرتان را مشخص کنید.

سعی کنید رابطه خود را به نحوی پیش ببرید که منظم و خلاقانه باشد: هر روز برای خوشحالی و نشاندن یک لبخند روی لب پارتنر خود بهتر است از کلمات مانند صبح بخیر و شب بخیر استفاده کنید. این موضوع امری ساده اما ضروری است که پارتنر شما را به رابطه امیدوارتر می  کند و سبب خوشحالی یکدیگر می شوید. علاوه بر این مورد سعی کنید شریک زندگی خود را از اتفاقات روزمره و زندگی خود آگاه کنید هرچند موضوعات اتفاق افتاده شما پیش پا افتاده به نظر برسد اما سعی کنید آن ها را با پارتنر خود در میان بگذارید.

انجام دادن این روش سبب می شود که مدت زمان طولانی تری را با پارتنر خود صحبت کرده و بتوانید از اخلاقیات یکدیگر بیشتر آشنایی پیدا کنید. گفتن اتفاقات روزمره یکی از مهم ترین موارد برای مدیریت رابطه لانگ دیستنس به حساب می آید.

اگر می خواهید رابطه تان کمی فان و سرگرم کننده به نظر برسد و موفقیت چشم گیری داشته باشید، بهتر است چند عکس، کلیپ های صوتی و فیلم های کوتاهی از خود را برای یکدیگر ارسال کنید. با انجام دادن این روش طرف مقابل شما این احساس را می کند که برای او ارزش دارید و احساس دوست داشته شدن می کند. در نتیجه سبب تقویت و محکم تر شدن رابطه از راه دور شما می شود.

از موقعیت های خطرناک دوری کنید: در یک رابطه حتماً از اخلاقیات و خصوصیات پارتنر خود آگاهی خواهید داشت و متوجه می شوید که از چه مواردی خوشش می آید یا نفرت دارد. برای همین اگر از قبل می دانید که به باشگاه رفتن یا نوشیدنی خوردن با گروهی از دوستان در اواخر شب باعث نارضایتی پارتنر شما می شود، سعی کنید این کار را انجام ندهید یا اگر اقدام به انجام دادن این کار می کنید، از قبل این موارد را به پارتنر خود اطلاع دهید.

این مورد یکی از مهم ترین مسائل اصلی برای مدیریت رابطه لانگ دیستنس به حساب می آید پس سعی کنید در مورد این مسائل بی  توجه نباشید. زیرا انجام ندادن و توجه نداشتن به این مورد سبب می شود که پارتنر شما از این موضوع بسیار ناراحت شود و رابطه شما را به سردی سوق می دهد. پس اگر رابطه از راه دور برای شما ارزش دارد، بهتر است به این موارد توجه داشته باشید و برای پارتنر خود ارزش قائل شوید.

مدیریت رابطه لانگ دیستنس

بعضی از کارها را با یکدیگر انجام دهید: شاید باورتان نشود اما شما می توانید برخی کارهایتان را به صورت همزمان با یکدیگر انجام دهید و احساس نزدیکی بیشتری نسبت به دیگر کنید. شاید با خود بگویید مگر می شود در یک رابطه لانگ دیستنس این کار را انجام داد؟ بله، چرا نشود؟ شما می توانید با همدیگر بازی های آنلاین انجام دهید و به طور همزمان یک فیلم در یوتیوب یا سریال را با یکدیگر تماشا کنید یا حتی می توانید با برقراری ارتباط چت تصویری در حالی که یکی از شما گیتار می زند و فرد دیگری شروع به خواندن می کند لحظات شادی را سپری کنید یا می توانید با برقراری تماس ویدیویی با یکدیگر در خیابان قدم بزنید و به خرید بروید و برای یکدیگر خریدهایی را انجام دهید. جالب به نظر می رسد اینطور نیست؟

کارهای مشابهی را انجام دهید: در طول رابطه لایسنس خود می توانید کتاب، برنامه های تلویزیونی، فیلم، موسیقی، اخبار و دیگر موارد را به یکدیگر توصیه کنید و حتی در هنگام توصیه کردن این موارد می توانید نقاط مشترک و یکسان یکدیگر را پیدا کنید و بعد در زمان های مناسب به صحبت کردن در مورد این مسائل بپردازید.

هدفی را در ذهن خود دنبال کنید: از آنجایی که رابطه شما به صورت از راه دور پیش می رود بهتر است برخی سوالاتی را از خود بپرسید و اهدافی را نیز برای خود تعیین کنید. به عنوان مثال می توانید برخی سوال هایی مانند “تا کی قراره از هم دور باشیم؟” “آینده خودم با این فرد را در کجا می بینم؟” “در پایان روز می خواهم به چه چیزی برسم؟” و دیگر موارد را از خود بپرسید. این سوالات سبب می شود که با داشتن یک هدف و مسیر مشخص رابطه خود را دنبال کنید.

البته باید به این حقیقت هم توجه داشته باشید که هیچ زوجی نمی تواند برای همیشه در یک رابطه طولانی مدت و بی سرانجام باقی بماند و در نهایت ممکن است از این رابطه خسته شود پس برای اینکه به این مرحله نرسید بهتر است بعد از گذشت مدتی با یکدیگر در مورد این مسائل صحبت کنید و برای این هدف نهایی خود زمان هایی را نیز مشخص کنید.

مدیریت رابطه لانگ دیستنس

در این مسیر و برای مدیریت رابطه لانگ دیستنس این مهم است که شما در یک راستا باشید و اهداف یکسانی را دنبال کنید حتی اگر در یک فضا و منطقه  زمانی یکسانی زندگی نمی کنید، ممکن است با پارتنر خود انگیزه و اهداف یکسانی برای آینده داشته باشید که باید روی آن ها کار کرده و به تقویت آن ها بپردازید.

کلام آخر

رابطه لانگ دیستنس هم شیرینی و جذابیت خاص خودش را دارد که اگر کسی از رابطه از را دور خودش برای شما صحبت کند، قطعا شما هم می خواهید این حس را تجربه کنید! به خاطر همین اگر شما این رابطه را تجربه کنید، قطعاً شیفته و عاشق آن خواهید شد و در آخر در تلاش هستند که با جذب عشق به یکدیگر متصل شوید. برای اینکه شما بتوانید مدیریت رابطه لانگ دیستنس خود را در دست بگیرید بهتر است به نکاتی که در بالا برای شما ارائه داده ایم با دقت توجه داشته باشید که همین موارد کوچک و بزرگ می تواند رابطه لانگ دیستنس شما را به یک رابطه نزدیک و پایدار تبدیل کند. پس اگر برای رابطه خود ارزش زیادی قائل هستید، بهتر است برای نگه داشتن آن تلاش کنید.

 

منبع:

 

/

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx