مشکلات رابطه لانگ دیستنس

یک نظر اضافه کنید
16 دقیقه مطالعه

ایجاد روابط لانگ دیستنس چه مشکلاتی به همراه دارد؟

همه می دانیم نگه داشتن روابط عاطفی بسیار سخت است، چه بسا در این روابط فاصله  زیادی بین دو نفر وجود داشته باشد. این فاصله باعث ایجاد مشکلاتی در روند رابطه می شود. اما چگونه باید مشکلات رابطه لانگ دیستنس را بهبود یا درمان کرد؟ آیا می توان مشکلات را حل کرد؟ برای رسیدن به پاسخ همراه ما باشید.

مشکلات رابطه لانگ دیستنس

روابط لانگ دیستنس (Long Distance Relations)

 

داشتن روابط لانگ دیستنس، به چه قیمت؟

تنهایی عامل اصلی شکل این روابط است. کسانی که برای فرار از تنهایی خود ناخواسته یا خواسته با کسانی وارد رابطه می شوند که فاصله مکانی بسیار زیادی با هم دارند. داشتن روابط عاطفی خوب است؛ اما باید تمامی جوانب داشتن یک رابطه خوب مورد بررسی طرفیت قرار گیرد سپس تصمیم به شروع یک رابطه کنند.

در حالت عادی روابطی که حتی به صورت نزدیک (Close) هم در جریان هستند دارای مشکلات خاص خود هستند. این مشکلات نداشتن تفاهم، عدم اطمینان یکی از طرفین، دروغگویی، سلب اعتماد و دیگر موارد نظیر این ها است. حال به این فکر کنید که یک رابطه با مسافت زیاد دارید که نمی توانید در طول یک ماه 1 بار بیشتر شریک عاطفی خود را ببینید.

در بعضی موارد استثنایی اشخاصی پیدا می شوند که با مشکل مسافتی کنار می آیند و رابطه دوستی آنها به ازدواج و زندگی تا پایان عمر ختم می شود؛ اما چنین افرادی واقعا بسیار کمیاب هستند و لازمه چنین صبر و شکیبایی عشق خالص، اعتماد و اطمینان رسیدن به هم است.

در این مقاله به مشکلات روابط دوری-دوستی (Long Distance Relations) و روش هایی برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات می پردازیم. از این پس این روابط را (LDR) می نامیم.

مشکلات رابطه لانگ دیستنس (LDR)

برعکس تصور اکثر مردم LDR می تواند پایان خوشی داشته باشد. همانطور که گفتیم در برخی موارد به ازدواج افراد ختم می شوند. اما در برخی موارد هم چنین پایانی نخواهد داشت، و در برخی دیگر بخاطر بروز مشکات حاد طرفین با جنگ و جدال به پایان می رسند.

اگر در حال حاضر در یک LDR به سر می برید، به راحتی ناامید نشوید. صبر داشته باشید و همیشه منتظر اتفاقات خوب بمانید. اما کمی هم واقعگرایی را در نظر بگیرید، متاسفانه فاکتور مسافت این نوع روابط را آسیب پذیر می کنند؛ در کیس های داخل شهری یا کم مسافت چنین مشکلاتی رخ نمی دهد و اکثرا روابط روند طبیعی خود را طی می کنند.

خوب حال وقت بررسی مشکلات اساسی LDR است.

مشکلات رابطه لانگ دیستنس

مشکلات رابطه لانگ دبیستنس

فکر می کنید چیزی برای گفتن ندارید

یکی از شایع ترین مشکلات روابط مطرح کردن موضوعی برای شروع یک مکالمه است؛ ام بیشترین تاثیر مخرب این مورد در روابط LDR است. مدام تلاش می کنید تا سر صحبت را باز کنید اما فقط فکر این که تمام این صحبت ها چیزی جز مکررات نیست شما را آزار می دهد.

به این وضعیت رابطه “دوران خشک” گفته می شود. دقیقا به همان معنای “چیزی برای سخن گفتن وجود ندارد” است که رابطه شما را تحت تاثیر خود قرار داده.

راه حل این مشکل چیست؟

برای درمان کوتاه مدت این مسئله، می توانید یک کاغذ و قلم بردارید و سوالاتی طراحی کنید تا بتوانید به شروع مکالمات با شریکتان بپردازید. برای مثال 10 سوال برای خود در نظر بگیرید که بسیار مشتاق پرسیدن آنها هستید. روشی دیگر برای حل این مسئله رجوع به کتاب هایی است که به برای طراحی سوالات یک مکالمه به شما کمک می کنند.

استفاده از این کتاب ها که زمینه ای روانشناسی دارند باعث جرقه خوردن شروع مکالمات طولانی، سرگرمه کننده وجذاب خواهد شد. همه آدم ها این دوران “چیزی برای گفتن نداشتن” را در روابط خود تجربه می کنند و این امر کاملا عادی است. نباید اجازه بدهید تا چنین موردی شما را آزار دهد.

در برخی مواقع شما احساس می کنید حرف نزدن یا ضعف برقراری ارتباط، از شما یک آدم اجتماع گریز در دید مردم ترسیم کند. خیر، چنین منطقی اصلا صحیح نیست و شما فقط نیاز به گذشت زمان دارید تا به حالت عادی خود برگردید.

مشکلات رابطه لانگ دیستنس

استفاده شبکه های مجازی برای برقراری ارتباطات زوجین

پرهیز از پر حرفی

شاید اکثر مردم این عقیده را داشته باشند، کسانی که در روابط LDR هستند باید زیاد صحبت بپردازند. چون این روابط به خاطر مسافت زیاد محروم از دیدارند و برای برقراری و ثبات رابطه باید همیشه در ارتباط باشند. کاملا اشتباه است. اما هر چند همیشه استثناهایی هم وجود دارد.

در حالت استثنایی این مورد ممکن است، صرف مدت زمان زیاد برای صحبت کردن به صورت تصویری یا صوتی باعث می شود تا دو طرف شدیدا شیفته و وابسته همدیگر شوند؛ که در نتیجه به ازدواج و زندگی مشترک ختم گردند. اما باید در نظر داشت که همه افراد جامعه یک اخلاق – رفتار عمومی ندارند و هر کسی به نوبه  خود شخصیتی خاص دارد.

اما همین روابط پایدار صوتی یا تصویری مشکلاتی هم به دنبال دارد. یکی از این مشکل ها تغییر روش صحبت کردن از مجازی به واقعیست. ممکن است در دیدار اول حتی پس از گزشت مدت زمان زیادی از شروع رابطه دو طرف احساس خجالت یا غریبی داشته باشند.

اما منطقا برای روابط LDR نباید چنین روندی مستمر انجام شود. استمرار و افزایش مدت زمان برای وقت گذراندن سبب وابستگی شدید می شود و هیچ چیز نمی تواند مقابله وابستگی را بگیرد. نه تنها روز به روز وابستگی بیشتر می شود بلکه از ان به هیچ وجه کاسته نمی شود.

را حل این مسئله چیست؟

سعی کنید پیام بدهید، تماس بگیرید یا پیامک ارسال کنید اما در حد تعادل و برای ثبات پایداری ولی نه بیشتر. حتما از این موضوع اطمینان حاصل کنید که هنوز هم مسائل مهمی در زندگی شما وجود دارد که باید به آنها بپردازید. برای مثال ورزش کردن، وقت گذرانی با دوستان و سایر وقایع یک زندگی عادی…

برای دریافت پاسخ همیشه عجله می کنید؟

از دیگر مشکلات رابطه لانگ دیستنس، انتظار پاسخ سریع پیام ها است. حتی کسانی که روبط نزدیک CDR دارند با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. اما این عجله برای چیست؟ گاهی افراد فکر می کنند که شریکشان در حال خیانت است! چرا؟ چون دیر پاسخ می دهد! این درحالی است که این دلیل کاملا بی منطق است ولی اصول بسیاری از پایه های روبط امروزی شده است.

چرا به این وجه مسئله توجه نمی شود که شاید مخاطب در حال حاضر قادر به پاسخگویی نیست؟ شاید هم دسترسی به تلفن همراه خود ندارد تا پاسخ شما را بدهد؟ یا اتفاقی افتاده که فرد در حال حاضر قادر به پاسخگویی نیست. در زمان وقوع چنین اتفاقاتی ذهن فقط بر نکات منفی تمرکز می کند که نتیجه این افکار چیزی جز خشم، عصبانیت، استرس و دلهوره نخواهد بود.

وارد کردن چنین استرسی به روابط LDR اصلا خوب نیست و فقط جنبه منفی به همراه خواهد داشت. همچنین تاثیراتی که در بلند مدت بر روابط خواهد داشت سطح آسیب پذیری را بسیار بالا می برند. در این حالت برای افراد چیزی جز حس ناامنی و کاهش رفته – رفته اطمینان حاصل نمی شود.

چه راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟

ابتدا از خود بپرسید چه چیزی در حال بازیچه شدن میان شما دو نفر است؟

سوالاتی در ذهن شما پدیدار می شوند که برای مثال چند مورد از آنها را ذکر کرده ایم

  • آیا احساس می کنید که برای مخاطبتان کافی نیستید؟
  • آیا آنقدر سرتان شلوغ است که نمی توانید یا نمی خواهید وقتی برای شریک خود بگذارید؟
  • آیا دیگر به من احساسی ندارد؟
  • آیا وجود من برای او تکراری شده است که دیر پگاسخ می دهد؟
  • و غیره

یکی از راحت ترین و منطقی ترین راه حل ها برای چنین روابطی، قطع رابطه است. ادامه دادن به چنین رابطه ای باعث بروز مشکلات بزرگی می شود که در انتها طرفین به تخریب شخصیت یکدیگر دست خواهند زد. یا دیگر راه حل برای چنین موضوعی مطرح کردن این مسئله یا شریک احساسی و ارائه راه حل یا در خواست توضیحات منطقی جهت متقاعد شدن است.

برای کسب موفقیت در روابط LDR باید همیشه به مطالعه روانشناسی این رابطه و انتخاب کردن مسیر درست برای پایداری و ثبات آن مشغول باشید. چرا که ایجاد چنین روابطی اگر به پایان آن بینجامد برای شما بسیار سخت و غیر قابل تحمل خواهد بود.

هرکدام زندگی مجزایی دارید

همیشه به این فکر نکنید که شریک احساسی شما هر وقتی که شما او را طلب کنید حاضر خواهد بود. چه با او چه بدون او شما خود زندگی برای سپری کردن دارید و باید تمرکز اصلیتان را بر این موضوع جمع کنید. نگران نباشید! شریک های زندگی همیشه به موقع در جایی که باید حضور داشته باشند قرار می گیرند.

صحبت درباره تمامی مشکلات رابطه لانگ دیستنس با مخاطب مورد نظر شما بهترین روش برای پیشپیری و جلوگیری از مشکلات خواهد بود. باید در مورد این که هردو باید برای موفقیت رابطه تلاش کنید تفاهم کافی داشته باشید؛ در غیر این صورت با شروع چنین روابطی شما فقط وقت خالی خود را پر خواهید کرد یا در کلامی دیگر شما برای پر کردن وقت آزاد خود شخصی را مورد بازیچه قرار می دهید.

مشکلات رابطه لانگ دیستنس

همیشه عزیزترین ها در یاد افراد زنده هستند

سطح انتظار خود را پایین بیاورید

اکثر اتفاقات یا واکنش های رفتاری تمامی افراد جامعه تحت تاثیر انتظارات از افراد خاص رخ می دهد. هرچقدر انتظارات خود را پایین تر بیاورید اما به طوری که به شریک احساسی شما آسیبی وارد نشود، در رابطه خود کمتر دچار مشکل و سوتفاهم خواهید شد.

جامعه یا مردم هم چنین مشکلاتی دارند.

این خصوصیاتی که برای شما جمع آوری کردیم فقط مختص روابط LDR نیست و شامل تمامی افراد جامعه هم می شود. برای داشتن یک رابطه موفق یا جذب موفقیت شما باید به سری نکات درباره باید ها و نبایدها تسلط داشته باشید. اما در سطح اجتماع عواطف و احساسات خاص تعریف نمی شوند و از دید روانشناسی اجتماعی به این موضوعات وارد می شوند.

احساس ناامنی می کنید؟ بهتر است با شریک خود درمیان بگذارید

یکی از مخرب ترین عوامل و مشکلات رابطه لانگ دیستنس، احساس ناامنی یکی از طرفین یا در بدترین حالت هر دو طرف در آن واحد است. برای درمان چنین مشکلی شاید ابراز ناراحتی کردن، داد و فریاد زدن یا نالیدن برای مدت کوتاهی پاسخگوی مشکل شما باشد؛ اما بهتر است با شریک احساسی خود این موضوع را به صورت کامل درمیان بگذارید تا به نتیجه  ای برسید.

در برخی موارد هر کدام از افراد یک رابطه می توانند به صورت مجزا به شماوران یا روانشناسان رجوع کنند تا راه حلی برای احساس ناامنی خود بیاند.

از حسادت و قیاس دوری کنید

از دیگر عوامل مخرب روابط لانگ دیستنس، حسادت ورزیدن یا مقایسه کردن زوجی دیگر با زوج خود است. اگر از حسادت به عنوان وسیله یا دلیلی برای پیشرفت یا بهبود استفاده کنید قطعا نتیجه بسیار بهتری در رابطه خود کسب خواهید کرد. اما حسادت ورزیدن انتظارات یک از طرفین را به شدت افزایش می دهد که باعث بروز مشکلات گسترده میان زوجین می شود.

همینطور مقایسه ابزاری برای تخریب روابط شما است. سعی نکنید خودتان را با زوجی دیگر مقایسه کنید، زیرا اخلاق و رفتار های هر دو شما با زوج مورد کاملا متفاوت است. در این زمینه مقایسه کردن باعث سوتفاهم بین زوج ها می شود که به مرور این مسئله به تمامی فاکتور های یک رابطه دخول کرده و باعث تخریب اطمینان و امنیت زوجین می شود.

در عوض به مطالعه شخصیت یکدیگر بپردازید، از یکدیگر سوال کنید، سعی کنید نقاط قوت یکدیگر را دریابید و برای خوشحال کردن همدیگر تلاش کنید.

مشکلات شخصی خود را وارد رابطه خود نکنید. به هیچ وجه!!

هرکسی در زندگی شخصی مشکلات خاص خود را دارد. اضافه کردن مشکلات خود یا وارد کردن آنها به رابطه برای جلب توجه یا ترحم فقط به شکست رابطه منتهی می شود. این مسئله هم در روابطه CDR اتفاق می افتد و هم در روابط LDR که کاملا عادی است. اما باید آن را کنترل کرد و هیچگاه وارد رابطه نکنیم.

کلا آخر

مشکلات رابطه لانگ دیستنس فقط به نکات جمع آوری شده در این مقاله ختم نمی شوند. برای حفظ پایداری و ثبات یک رابطه باید مطالعات روانشناسی شخصیتی یا روابط را افزایش داد تا از بروز مشکلات پیشگیری یا جلوگیری کرد. حفظ پایداری در چنین رابطه هایی بسیار سخت است و زوجین باید شکیبایی بسیار برای روز های ملاقات خود به خرج دهند. تاکید می کنیم، صبور باشید.

منبع:

 

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx