7 گام برای حفظ سطح انرژی بالا و زندگی بهتر

Add a Comment
9 Min Read

در طول یک روز، سطح انرژی شما ممکن است در پاسخ به شرایط بیرونی، وظایف کاری یا خانواده، آب و هوا، یا حتی تغییر فصل، نوسان داشته باشد یا به پایین تر حد خود برسد. با این حال، با استفاده از چند نکته خاص و استفاده از منابع انرژی طبیعی اطراف خود، می‌ توانید میزان خستگیتان را کاهش دهید، منابع انرژی داخلی خود را که مثل باتری های درونی تان هستند شارژ نگه دارید و سطح انرژی بالایی را برای هر آنچه که زندگی به ارمغان می ‌آورد حفظ کنید.

در اینجا چند راه موثر برای استفاده از منبع انرژی ذاتی و حفظ سطح انرژی بالا در طول روز آورده شده است.

7 گام برای حفظ سطح انرژی بالا و زندگی بهتر

  1. با خود مهربان باشید

ما اغلب با خود نامهربان تر از دیگران رفتار می کنیم. هر چند وقت یکبار متوجه می‌ شوید که با همکار یا حتی غریبه ‌ای که مرتکب اشتباهی شده، مهربان‌ تر از شما در همان موقعیت با خودتان صحبت می‌ کنید؟ اگر می خواهید سطح انرژی خود را افزایش دهید، این راه برای انجام آن نیست.

برخلاف آنچه ممکن است آن منتقد درونی آزاردهنده بگوید، رفتار مهربانانه و صبورانه شما را تنبل یا خودخواه نمی کند. ممکن است در ابتدا احساس چالش برانگیز باشد، اما ذهن خود را آموزش دهید تا با شفقت و درکی که به یک دوست می دهید با شما صحبت کند و تماشا کنید که چگونه در طول زمان به شما انگیزه و الهام می بخشد.

  1. به بازی سرزنش پایان دهید

مقصر دانستن افراد، موقعیت ‌ها یا شرایط، قدرت ما را از بین می ‌برد، زیرا ما فکر می ‌کنیم: «تقصیر من نبود. هیچ کاری نمی توانستم انجام دهم.» به عهده گرفتن ۱۰۰% مسئولیت زندگی خود و کنار گذاشتن بهانه ها به نفع انجام اقدامات لازم، شاید گفتن آسان تر از انجام آن باشد، اما ارزشمند است.

متوجه خواهید شد که وقتی انرژی زیادی را صرف جستجوی عیوب و اشتباهات دیگران نکنید، انرژی بیشتری برای تمرکز بر مسیر و مسئولیت های خود خواهید داشت که به شما کمک می کند تا سطح انرژی بالایی را در هر روز حفظ کنید.

7 گام برای حفظ سطح انرژی بالا و زندگی بهتر

  1. از تحمل چیزهایی که برای شما مفید نیستند دست بردارید

تحمل به اشکال مختلفی می آید. وقتی می‌ خواهید «نه» بگویید، می ‌توانید «بله» بگویید، باید با موارد ضرررسان به خودتان مقابله کنید، با افرادی که به قول خود عمل نمی ‌کنند یا به موقع کار را در ضرب ‌الاجل های معین تحویل نمی دهند تعامل کنید، به اطراف خانه یا دفتر کارتان نگاه کنید و موارد دیگر. هر چیزی را که دوست دارید اما همچنین احساس می کنید که تحمل می کنید نیز چیزی است که تحمل می کنید.

تحمل چیزهایی که به شما سودی نمی رسانند انرژی زیادی می طلبد. اگر چیزهایی وجود دارد که می توانید آنها را رها کنید یا نادیده بگیرید، به امید اینکه سطح انرژی بالایی در انتهای آن مسیر پیدا کنید، این کار را انجام دهید. دفعه بعد که یک همکار از شما در پروژه ای کمک خواست، «نه» بگویید، اما شما در حال حاضر غرق در مسئولیت های خودتان هستید.

اطمینان از داشتن زمان و انرژی کافی برای زندگی به بهترین شکل ممکن نشان دهنده قدرت است نه خودخواهی.

  1. فرصت هایی برای کمک به نیازمندان پیدا کنید

ما به عنوان انسان برای زندگی در یک جامعه طراحی شده‌ ایم و وقتی می ‌توانیم برای شخص دیگری تفاوت ایجاد کنیم، چه از طریق مهربانی های کوچک، چه کارهای داوطلبانه، یا فقط گوش دادن به صحبت های یک دوست که ناراحت است، واقعاً احساس خوبی داریم.

کمک به دیگری یک تقویت کننده خلق و خوی طبیعی است زیرا توجه ما را از مشکلات خودمان می گیرد و ما را قادر می سازد تا در خوبی های پر انرژی سخاوت خود غوطه ور شویم. همانطور که زیگ زیگلار می ‌گوید: «شما می ‌توانید هر آنچه را که می ‌خواهید در زندگی داشته باشید، اگر به اندازه کافی به دیگران کمک کنید تا به آنچه می ‌خواهند برسند.»

7 گام برای حفظ سطح انرژی بالا و زندگی بهتر

  1. خوش بینی تزلزل ناپذیر را تمرین کنید

تمرکز بر چالش ‌ها و شکست ‌ها سرعت ما را کاهش می‌ دهد و ما را در مسیر خود متوقف می‌ کند. یک رویکرد بهتر این است که حتی زمانی که همه چیز اشتباه می شود، به دنبال درس یا فرصت باشید. تغییر تمرکز از مشکل به راه‌ حل، دیدن راه ‌های جدید و داشتن آگاهی بیشتر از آنچه ممکن است، نه تنها از تخلیه انرژی جلوگیری می ‌کند، بلکه سطح انرژی بالایی را به ما القا می‌ کند که ممکن است اخیراً احساس نکرده ‌ایم.

امکانات جدید باعث می شود انرژی ما بالا برود. ما علاقه مند، مشغول و مایل به حرکت رو به جلو هستیم.

  1. تمرین تمرکز روزانه داشته باشید

برای نفس کشیدن و مشاهده خود در لحظه حال وقت بگذارید. «اکنون» جایی است که عاری از احساس گناه و پشیمانی نسبت به گذشته و نگرانی در مورد آینده است. دفعه بعد که خسته شدید، به جای نوشیدن یک فنجان قهوه، در صدا و حس نفس خود بنوشید.

گذشته و آینده واقعاً مهم نیست. تنها چیزی که مهم است این است که در این لحظه کجا هستید. با تمرکز بر نفس خود و لحظه حال، می توانید فورا استرس را کاهش دهید و خود را به قدرتی که در درون خود دارید برای انجام عمل در حال حاضر معرفی کنید.

7 گام برای حفظ سطح انرژی بالا و زندگی بهتر

  1. علایق خود را در برنامه خود قرار دهید

چه کاری را آنقدر دوست دارید که زمان را از دست بدهید و خود را با سطح انرژی دائمی بالا بیابید؟ اگر به خودتان اجازه دهید بیشتر در آن فعالیت ‌ها شرکت کنید، می‌ تواند از کم شدن انرژی یا تجدید قوای مجدد آن در صورت کم شدن انرژی جلوگیری کند.

برای اینکه مطمئن شوید در برنامه ‌تان برای چیزهایی که برایتان مهم است، وقت دارید، اولویت ‌هایتان را حول علایقتان به ‌جای بالعکس بکار ببرید و شاهد افزایش انرژی‌ تان باشید.

اگر عاشق دویدن در ماراتن هستید اما چند ماه است که تمرین نکرده اید، هر روز صبح سی دقیقه برای بیرون رفتن و دویدن قبل از کار برنامه ریزی کنید. اگر علاقه زیادی به نقاشی دارید اما سال‌ هاست قلم مو را بر نمی ‌دارید، برنامه ‌ریزی کنید که هر شب یک ساعت وقت بگذارید و روی قطعه بعدی خود کار کنید.

سخن نهایی

سطح انرژی بالا با تغذیه سالم، ورزش منظم و خوب خوابیدن شروع می شود، اما می تواند با تغییر در نحوه صحبت با خود، نحوه سازماندهی پروژه های خود و افرادی که زمان خود را با آنها می گذرانیم، به طور قابل توجهی تغییر کند. تغییرات هرچند کوچک در هر یک از این موارد گفته شده می تواند به شما کمک کند انرژی ای را که به نظر می رسد مدتی قبل در کنار مسیر جا گذاشته اید، دوباره پیدا کنید.

یکی از تقویت ‌کننده‌ های انرژی بالا را انتخاب کنید و ببینید کار بر روی آن در کوتاه‌ مدت و بلندمدت چه تاثیری بر زندگی شما دارد. ممکن است در نهایت متوجه شوید که می توانید انرژی کافی برای بازگشت به کاری که واقعا دوست دارید و تجربه زیستن بهترین زندگی دلخواه خود، داشته باشید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/articles/productivity/7-steps-maintain-high-energy-level.html
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx