چگونه اهداف خود را در هنگام مواجهه با بلاتکلیفی تطبیق دهیم؟

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه زمان مطالعه

اگر بگوییم در دوران نامطمئنی زندگی می کنیم، حقیقت را کمی نادیده گرفته ایم. یقینا در دنیای مدرن بیش از هر زمان دیگری عدم اطمینان احساس می شود .

تعیین و رسیدن به اهداف سودمند در مواقع عدم قطعیت می‌تواند حتی بیشتر از حد معمول چالش برانگیز باشد و موفق شدن اغلب به معنای تطبیق اهداف خود در مواجهه با تردید است به طوری که آنها تا حد امکان سودمند باقی بمانند.

در این وبلاگ، نگاهی خواهیم داشت به این که چرا از عدم قطعیت می ترسیم، مزایایی که به ندرت در مورد آن بحث شده است و چگونگی تطبیق اهداف خود به همراه چگونگی رسیدن به آنها وقتی که با بلاتکلیفی رو به رو می شوید.

عدم قطعیت

دلایل ترس شما از عدم قطعیت

ترس از عدم قطعیت برای دنیای مدرن ما تازگی ندارد و یک پاسخ تکاملی است که بشر در طول هزاره ها توسعه داده است. دلیل ترس از عدم قطعیت که ما ایجاد کرده‌ایم، ساده است: عدم اطمینان با احتمال خطری غیرقابل مشاهده همراه است. وقتی دقیقاً نمی دانید چه چیزی در آینده انتظار شما را می کشد، توانایی ساختن انواع نتایج نا مطلوب در ذهن شما ایجاد می شود.

با این حال، آینده نامشخص ذاتاً مملو از خطرات نیست؛ این یکی از مواردی است که همیشه نمی توانید آن را پیش بینی کنید. درک این موضوع که عدم اطمینان همیشه با نتایج منفی برابری نمی کند، مهم نبودن اینکه چقدر پر ریسک احساس می شود، اولین قدم برای غلبه بر عدم اطمینان و استفاده از آن به نفع خود است.

مزایای عدم قطعیت

در حالی که ضررهای عدم قطعیت آشکار است، عدم قطعیت نیز مزایایی دارد. مورد اول، عدم اطمینان می تواند شما را به زیر سوال بردن استراتژی و مسیر اهدافتان سوق دهد، که به ندرت چیز بدی است.

زیر سوال بردن خود ممکن است مفهوم منفی داشته باشد، اما اغلب بهترین راه برای شناسایی مشکلات احتمالی است که ممکن است پنهان شده باشند. عدم قطعیت آشکار در جهان همچنین یادآور این واقعیت است که تردید همیشه وجود دارد. مهم نیست چقدر راحت هستید یا چیزهای خاص چگونه به نظر می رسند، تردید  همیشه در سایه ها پنهان است.

هنگامی که عدم قطعیت خودش را نشان می دهد، می‌تواند به عنوان یک آموزنده عمل کند که به شما یادآوری می‌کند که همیشه برای عدم قطعیت برنامه‌ریزی کنید، مهم نیست چیز های خاص چگونه به نظر می رسند.

تطبیق اهداف خود در مواجهه با عدم قطعیت

در زمان‌های عدم اطمینان شدید، ممکن است لازم باشد اهدافی که تعیین کرده‌اید و روند رسیدن به آنها یا هر دو را تنظیم کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا سه استراتژی موثر برای تنظیم اهداف خود در مواجهه با شرایط نامشخص آورده شده است.

  • اهداف و مقاصد خود را روشن کنید

همیشه مهم است که از اینکه اهداف و مقاصد شما تا حد امکان واضح هستند مطمئن باشید، اما این به ویژه هنگامی که دچار تردید می شوید مهم است. وقتی مسیر رو به جلو همراه با تردید است، ضروری است که مقصد آن را تا حد امکان به وضوح درک کنید. اهداف و مقاصد خود را روشن کنید و از درک روشنی که از آنها دارید به عنوان قطب نمای خود استفاده کنید تا شما را حتی به وسیله ی موانع نادیده ای که در مسیر ظاهر می شوند راهنمایی کند.

عدم قطعیت

  • روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید

اغلب عدم اطمینان این احساس را در ما ایجاد می کند که انگار واقعاً کنترل زندگی خود را در دست نداریم. در حالی که این درست است که شما هرگز نمی توانید همه عواملی را که بر زندگی شما و اهدافی که تعیین کرده اید تاثیر می گذارند را کنترل کنید، همیشه چیزهای زیادی وجود خواهد داشت که می توانید کنترل کنید و اینها تنها چیزهایی هستند که ارزش تمرکز کردن را دارند.

بی وقفه کار کنید، رو به جلو حرکت کنید و روی کارهایی که می توانید کنترل کنید، تمرکز کنید – به جای اینکه نگران چیزی باشید که ممکن است اتفاق بیافتد یا نه، با چالش های جدید همانطور که هستند غلبه کنید و می توانید اطمینان حاصل کنید که هنوز هر کاری را برای رسیدن به اهدافتان انجام می دهید، مهم نیست که راه رسیدن به آنها چقدر نامشخص است.

  • ایجاد اطمینان

در مواجهه با تردید، مفید و مهم است که تا حد امکان در زندگی خود اطمینان ایجاد کنید تا تحت تاثیر احساس از دست دادن کنترل، قرار نگیرید. این به معنای ایجاد اطمینان در هر جنبه ای از زندگی خود است، هر دو جنبه ای که به طور مستقیم و غیرمستقیم با اهدافی که برای رسیدن به آنها تلاش می کنید مرتبط است.

یک بار دیگر، این به تمرکز بر روی چیزهایی که می توانید کنترل کنید و اطمینان از داشتن یک استراتژی مشخص برای نحوه رسیدگی به آن چیزها برمی گردد. هر چه در مواقع نامطمئن بتوانید اطمینان بیشتری ایجاد کنید، احساس کنترل بیشتری خواهید کرد و این امر باعث می‌شود که این عدم اطمینان کمتر پیشرفت شما را مختل کند.

عدم قطعیت

هنگامی که عدم اطمینان ایجاد می شود، تعیین و شفاف سازی اهداف می تواند یک چالش باشد. با برگه تقلب اهداف SMART من، می توانم به شما کمک کنم تا یاد بگیرید چگونه اهداف هوشمندانه را اجرا کنید و در مسیر سریع موفقیت قرار بگیرید

https://www.briantracy.com/blog/personal-success/how-to-adapt-your-goals-when-faced-with-uncertainty/

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب گذاری شده: ,

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx