انرژی ذهنی و موفقیت

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

بسیاری از شما بعد از یک استراحت خوب و طولانی، انرژی زیادی را برای انجام کاری در خود حس خواهید کرد. این انرژی، جسمانی است؛ اما واقعا منبع این انرژی چیست؟ جواب مشخص است، ذهن. آیا انرژی ذهنی، سلاحی مخفی است؟

شما ممکن است با قانون جذب، موفقیت و غیره آشنا شده باشید. این موارد همگی وابسته به ذهن شما هستند. ذهن همچون چاقویی دو سویه است. شما می توانید جان فردی را با آن نجات دهید یا از او حق زندگی را سلب کنید. در ادامه به بررسی قدرت های ناشناخته ذهنتان می پردازیم.

انرژی ذهنی، ورودی شناخته ها یا ناشناخته‌ ها؟

همه شما در طول زندگی یک بار با قدرت ذهن و اثرات ناشی از آن روبه رو شده اید. شاید ملموس و در چند متری یا آن قدر دور و از پرده جادویی سینما. انرژی ذهنی حاصل یک استعداد نیست، بلکه نشانه نوعی نگرش و تفکر است که موارد بسیاری همچون احوالات، اطرافیان، علایق و غیره در آن شریک هستند.

می دانید ذهن چیست؟! چه کاربردهایی دارد؟! از همه مهم‌تر نتایج این اتفاقات چیست؟!

جواب این سوالات مثل فهمیدن پایان یک فیلم با دیدن سکانس انتهای آن، جوابش برای شما روشن است. نه؟ اما وقتی به داخل ذهن ورود می کنید، بیشتر از پیش گمراه می شوید. شاید در هر دو موضوع، اصل و اساس را بدانید، اما جزئیات عذابتان می دهد. چه کسی از فیلم لذت می برد، در حالی که آخر آن را دیده است؟

کسی که فیلم را با عینک تجربه آموختن نگاه می کند. می دانید ذهن چیست؟!

بخشش لازم نیست، اعدامش کنید یا بخشش، لازم نیست اعدامش کنید

ذهن توصیف گر این جمله در تمام زندگی شما است. در آن زمانی که دست دیگری را از هر راهی می گیرید یا در اوج ناامیدی به خودتان امید می بخشید، عصبی می شوید و پرخاش می کنید یا سکوت می کنید. در همه این لحظات، حق زندگی کردن خودتان یا دیگران را نجات می دهید یا اعدام می کنید.

انرژی ذهنی و موفقیت

سونامی انرژی ذهنی بسازیم!

خیلی از خوانندگان خود را تا به اینجا در دادگاه نفس، قاتل می بینند. پس خود را تبرئه کنید و برنده دادگاه شوید.

ذهن مانند عضلات خسته می شود. اولین دفاع، یک حمله منطقی است. حمله به دلایل خستگی.

خستگی ذهن ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که به شرح زیر است:

 • کند شدن ذهن
 • افسردگی و ناراحتی های شدید
 • اضطراب و دلشوره بیش از حد
 • کمبود انگیزه و روحیه جنگندگی
 • عدم تمرکز
 • عصبانیت و خشم بیش از حد
 • ایجاد ناتوانی جسمی
 • سردردهای طولانی و نامنظم
 • بدن و استخوان درد
 • کم شدن یا افزایش بی دلیل اشتها
 • تغییرات وزن
 • کاهش سیستم دفاعی بدن
 • تغییرات خلق و خو
 • کاهش راندمان کاری
 • منزوی شدن و گوشه گیری
 • افزایش زمان استراحت در طول کار
 • و غیره

با توجه به افزایش شدت، هر کدام از این مشکلات ممکن است کاهش انرژی ذهنی شما را به همراه داشته باشد. هر چه این عوامل کمتر در شما نمود کند، فردی با انگیزه تر و موفق تر خواهید بود.

تمرین موفقیت کنیم!

تمرین موفقیت کنیم!

رسیدن به انرژی ذهنی، موفقیت را به دنبال دارد. هنگامی این رضایت رخ می دهد که شما آرامش و ثبات روحی را در کنار تمرینات ذهنی داشته باشید. حفظ این ثبات با توجه به اتفاقات جامعه، سخت است. برخی از روش‌ها که به حفظ این آرامش کمک خواهند کرد، به شرح زیر است.

خواب کافی

خواب به دو قسمت تقسیم بندی می شود. در قسمت اول فرد سریع چشمانش بسته خواهد شد و به لایه اول خواب فرو می رود.

درمرحله دوم که خواب عمیق نام دارد، بدن انرژی لازم خود را دریافت می کند. در این مرحله انرژی ذهنی و روح به خوبی ترمیم می یابد. بهترین زمان خواب در شب ساعت ۱۰ الی ۲ است.

ساختار زندگی روزانه

افراد کارهای مهمی را در طول روز انجام می دهند. سعی کنید در طول روز کارهای اساسی را زودتر انجام دهید. این کار، عدم اضافه کاری یا بیدار ماندن تا دیروقت را به همراه دارد. تهیه لیست و برنامه‌ریزی کاری در اولویت سنجی نقش به سزایی خواهد داشت.

مفید و خوب خوردن

با مفید و به موقع غذا خوردن، تا حدود زیادی مشکلاتی که هم اکنون در طول روز به آن دچار هستید، نخواهید داشت. این کار تاثیر مستقیم در رشد ذهنی و افزایش قدرت آن به همراه دارد. مفید خوردن یعنی ترکیبی از همه اقسام مواد غذایی اما در حد تعادل.

هوای تازه برای هوای تازه

با حضور در پارک ها و فضاهای سبز به راحتی می توانید هوای سالم را تنفس کنید. این هوای تازه، حال و هوای تازه و حس شادابی را برای شما به همراه دارد. افزایش عملکرد ذهن، جایگزینی سریعتر سلول‌های مرده با سلول‌های جدید و دریافت انرژی مثبت از اطراف از دیگر مزایای این کار است.

استراحت

استراحت از مهم ترین مسائل است که افراد در نحوه مدیریت آن به شدت مشکل دارند. کار زیاد یا کم هر دو برای ذهن و جسم شما مضر است. این ضرر با فرسایش در بازه طولانی همراه خواهد بود. داشتن زمان استراحت و استفاده از آن در طول روز، تعطیلات و مسافرت از مهم ترین نوع استراحت‌ ها هستند. تغییر محیط باعث جوان سازی روحی، ایجاد تفکر جدید و فرصت تنفس به ذهن خواهد شد.

باشگاه مغز

فارغ از نوع کاری که در طول روز دارید، سعی کنید ذهن را به چالش‌های ساده و کوتاه بکشید. حل جدول، سودوکو، شطرنج، حل معما، مطالعه و تفکر در مورد آن از ساده ترین و موثرترین روش‌های پرورش ذهن است.

یوگا

انجام ورزش‌هایی همچون یوگا می تواند در بهبود راندمان مغز شما بسیار موثر باشد. با انجام فقط ۲۵ دقیقه یوگا در روز، به انرژی ذهنی فوق العاده ای دست پیدا خواهیدکرد.

تمامی این روش ها که بیان کردیم حاصل تحقیقات و مطالعات بالینی تیم پرورش افکار امیر شریفی است. اگر همچنان فکر می کنید که شما نمی توانید و قدرت ذهن، امری جادویی است با ما در ارتباط باشید.

سخن آخر

انرژی ذهنی و پرورش افکار کلید رسیدن به موفقیت است. «مرغ همسایه غاز است»  این جمله حقیقت تفکر شما است. رسیدن به پیروزی در هر کاری در زندگی صرفا برآمده از ذهن شما است. اول ذهنتان را خالی کنید. اکنون توسط با ارزش ترین و مهم ترین آرزوها و خواسته هایتان آن را پرکنید.

منبع:

https://www.lifehack.org/903991/mental-energy

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx