نکات انگیزشی

نظرات 2
17 دقیقه مطالعه

یک زندگی موفق از دیدگاه هرکسی متفاوت است و می تواند معنای مختلفی داشته باشد. برخی دوست دارند کارآفرین باشند، برخی به کمک کردن به دیگران علاقمند هستند و برخی دوست دارند به دنبال علاقه خود مانند رقص بروند! در این میان اهداف شما هر چه که باشد، برای رسیدن به آنها نیاز به نکات انگیزشی دارید. در ادامه ما این نکات را به شما آموزش می دهیم.

اما قبل از شروع، به نظر شما انگیزه به چه معنا است؟

انگیزه یک مهارت مهم و اساسی به حساب می آید که به شما کمک می کند به اهدافتان برسید و رویاهایتان را دنبال کنید. اگر شما نگاهی به افراد موفق تاریخ بیندازید، متوجه می شوید که همه آنها برای رسیدن به اهدافشان انگیزه داشتند و توانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.

اما این نکته کاملا درست است که انگیزه در همه افراد یکسان نیست و قابل درک است که احساس کنید انگیزه انجام کاری را ندارید یا نمی توانید به آن دست پیدا کنید. اما نگران این موضوع نباشید. با رعایت نکات انگیزشی که برای شما می گوییم، می توانید انگیزه را در خود تقویت کنید.

داشتن انگیزه و فواید آن

همه افراد با داشتن هدفی در زندگیشان به سر می برند و و انگیزه پلی است که می تواند شما را گام به گام به هدفتان نزدیکتر کند. به طور کلی داشتن انگیزه به هر فرد نیرویی می دهد که هدف خود را سریعتر به سرانجام برساند و بر زندگی شما و دیگران تاثیر مثبت می گذارد.

5 مورد از مزایای نکات انگیزشی دیگر:

 1. باعث بر طرف شدن مشکلات شما می شود.
 2. سطح انرژی شما را افزایش می دهد.
 3. باعث شادی بیشتر و روز افزون شما می شود.
 4. تهعد شما نسبت به کارهایتان را بیشتر می کند.
 5. به استفاده بهینه از زمان به شما کمک می کند.

داشتن چشم انداز و اهداف مشخص برای رسیدن به موفقیت امری ضروری به حساب می آید. با این حال، اگر کارهایی که انجام می دهید ناسازگار و کاربردی نباشد، اهداف و چشم اندازهای شما بی فایده خواهد بود. برای حفظ ثبات انگیزه لازم مورد نیاز است.

داشتن انگیزه به طور تصادفی اتفاق نمی افتد. برای داشتن انگیه های طولانی مدت که کمک می کند به اهداف خود برسید، تلاش های آگاهانه نیاز است.

 بیاید نگاهی به 7 نکات انگیزشی بیندازیم

 1. کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید: اگرچه این مورد شفاف است و نیاز به توضیح ندارد، اما توجه به این نکته بسیار مهم است. اگر هدف شما کسب درآمد است، لذت بردن از کاری که انجام می دهید هم به همان اندازه مهم و با ارزش است. در صورت عدم انجام این کار، شما رویاهای خود را برای پولی که ناپایدار است به خطر می اندازید.

اگر قصد دارید اشتیاق خود را به شغل تبدیل کنید، چند نکته به شما می گوییم که می تواند برای شروع کارتان به شما کمک کند.

 • مواردی را که قبلا در آن مهارت دارید را بهبود دهید.
 • میل و اشتیاق خود را با دیگران در میان بگذارید.
 • ارتباطات بازاریابی را پیگیری کنید.
 • با کارهایی شروع کنید که بدانید در آن صنعت توجه کمتری به آن شده است.

2. با افراد مناسب در ارتباط باشید

هیچکس تا به الان نتوانسته است به تنهایی به چیزی دست پیدا کند. اگر به تاریخ نگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد. درست است که افراد باید برای اهداف خود تلاش کنند و اگر تلاش کنید قطعا به آن خواهید رسید، اما در یک جایی بالاخره با کمک هر چند کوچک فردی می تواند به اهداف خود برسد.

شما نیاز دارید که با افراد مناسب دوستی و ارتباط برقرار کنید. همچنین بهتر است با افرادی معاشرت داشته باشید که در آن زمینه ها تجربه کمتری دارید و نیاز دارید از راهنمایی های فردی کمک بگیرید.

3. از تجربه های خود بهره بگیرید

شکست در کارهایتان نشانه این است که شما کار خود را به خوبی انجام داده اید و آن کار خاصی محسوب می شود. بنابراین نگران این مورد نباشید. اگر نگاهی به سفرهای زندگی دیگران بیندازید، متوجه می شوید که آن ها هم در زندگی خود شکست هایی را تجربه کرده اند و اگر آن شکست ها را تجربه نمی کردند، هرگز به موفقیت دست پیدا نمی کردند.

اما شاید با خود بگویید که شکست هایی که در زندگی می خورید چطور می تواند به شما انگیزه دهد؟

درس های خاصی وجود دارد که فقط با تجربه و شکست بدست می آید. از درس هایی که در شکست خود می گیرید نهایت استفاده کنید و از آن ها برای رسیدن به رویاهای خود استفاده کنید. این روش به شما انگیزه می دهد که عملکرد بهتری داشته باشید و انگیزه خود را افزایش دهید.

4. به راحتی تسلیم نشوید

سعی کنید در زندگی خود فردی باشید که به راحتی تسلیم نشوید و مسائل را ترک نکنید. تا به الان کسی نتوانسته است با یک بار شکست خوردن و زمانی که اوضاع تلخ می شود به موفقیت دست پیدا کند. بنابراین در شرایط بعدی اگر احساس کردید که موقعیت رو به سختی می رود، سعی کنید به راحتی کنار نکشید. آن را به عنوان یک چالش در نظر بگیرید و رسیدن به اهدافتان به شما کمک می کند که انگیزه ای برای ادامه راه داشته باشید.

نکات انگیزشی

موفقیت و نگات انگیزشی در زندگی

5. سعی کنید همیشه در حال یادگیری کارهای جدید باشید

همیشه خود را آماده یادگیری مسائل جدید کنید. در این جهان کنونی که هر لحظه در حال تغییر و عوض شدن شرایط است، یادگیری کارها و موارد جدید به شما اطمینان و انگیزه برای ادامه دادن مسیرتان را می دهد. علاوه بر این، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و انگیزه شما را برای یادگیری بیشتر می کند. پس اگر می خواهید که نکات انگیزشی خود را افزایش دهید، سعی کنید چیزهای جدیدی را یاد بگیرید و تقویت کنید.

6. روی خودتان کار کنید

دستیابی به اهداف عملا کار آسانی نیست اما دستیابی به اهداف سبب افزایش انگیزه شما می شود. هر زمانی که به هر اهداف خود رسیدید، سعی کنید به خود اعتبار و بها دهید. می توانید خود را تشویق کنید یا حتی برای خود کادویی تهیه کنیدکه بتواند انگیزه برای ادامه دادن دیگر اهداف شما شود.

نکته قابل توجه این است که پاداش های قابل توجهی را انتخاب کنید. می توانید بعد از تمام شدن جلسه سرمایه گذاران خود را به رستوران مورد علاقه خودتان دعوت کنید.

چند نمونه از مثال های پاداش انگیزشی عبارت اند از:

 • ماساژهای آرامشی صورت.
 • دیدن فیلم مورد علاقه خودتان.
 • خرید لباس مورد علاقتان.
 • رفتن به یک سفر کوتاه لذت بخش.

7. با دیگران معاشرت کنید

برای رسیدن به اهداف، همه ما نیاز به بازخوردهای مثبت و حمایت های مداوم داریم که انگیزه ادامه راه خود را حفظ کنیم. می توانید اهداف خود را با افراد در میان بگذارید که در شرایط مورد نیاز به شما دلگرمی و حمایت خود را نشان دهند. همچنین می توانید برای رسیدن به اهداف خود از اعضای خانواده کمک بگیرید که آن ها می توانند شما را برای رسیدن به اهدافتان تشویق کنند.

به طور کلی، در ارتباط بودن با افرادی که بتوانند به شما انگیزه و حمایت خود را نشان دهند، در مسیر اهدافتان امری بسیار سودمند خواهد بود.

دیگر نکات انگیزشی که باعث می شود راحت تر به اهداف خود دست یابید

علاوه بر نکاتی که در بالا برای شما گفته شد، می توانید دیگر راه هایی که در ادامه مطلب برایتان عنوان می کنیم را امتحان کنید. قطعا می تواند برای دستیابی به هدف هایتان موثر و کارآمد باشد.

1. نسبت به رویاهایتان خیال پردازی کنید

شاید باور نکردنی باشد اما تخیل و رویاپردازی های افراد اغلب به واقعیت تبدیل می شود. یک موقعیت خاصی که آرزویش را دارید، بارها و بارها و بارها در رویای خود مرور و تصور کنید! با این کار شما باعث می شود تا دیر یا زود آن چیزهایی را که می خواهید جذب زندگیتان کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در این مسیر به هیچ عنوان نباید اجازه ورود هرگونه افکار منفی و ضد و نقیض را دهید. برای انجام دادن این کار ابتدا با موقعیت های کوچک شروع کنید تا به روند این اتفاق ایمان پیدا کنید.

نکات انگیزشی

نکات انگیزشی برای موفقیت

2. سعی کنید عادات مثبت را تکرار کنید

کاری که هر روز انجام می دهید به مرور به یک عادت برایتان تبدیل خواهد شد. پس عاداتی را انتخاب کنید که شما را به موفقیت می رساند و هر روز آن ها را تکرار کنید. با گذشت زمان و انجام مکرر آن ها، دیگر نیازی به یادآورری ندارید زیرا این عمل تبدیل به عادت برای شما شده است و خود به خود آن را انجام می دهید.

می توانید بسیاری از کارها و تفکراتی را که تاکنون در زندگی خود از آن ها استفاده نمی کردید را دنبال کنید. مانند: مثبت اندیشی، ملاحظه گر بودن در کارهایتان، داشتن اراده قوی تر یا حفظ آرامشتان در شرایط سخت زندگی و دیگر موارد.

3. اجازه دهید روحتان شما را کنترل کند

اجازه دادن به روحیات خود برای کنترل کردن زندگیتان مانند نشستن در یک قایقی است که شما به آن اجازه می دهید با امواج آرام و ملایمی که دارد شما را به هر طرف که می خواهد روانه کند. با داشتن یک نظم و انضباط شخصی می توانید قایق ذهن خود را کنترل کنید و به هر طرفی که میخواهید هدایتش کنید.

4. موانع سر راهتان را دور بزنید!

گاهی ممکن است برای رسیدن به اهدافتان با مشکلاتی رو به رو شوید. در چنین مواردی آرامش خود را حفظ کنید و بدانید همیشه راهی برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد. گاهی بهترین عملکرد، صعود و پریدن از روی موانع موجود است. در این راه موانعی وجود دارد که توصیه می شود از روی آن ها بپرید! گاهی اوقات عاقلانه ترین راه، ساختن یک راه جدید برای ادامه مسیرتان است.

5. نا امید نشوید

هرگز امید خود را از دست ندهید. هر چقدر هم همه چیز در زندگیات سخت، دشوار و تاریک شد، سعی کنید امید خود را از دست ندهید. انجام دادن این روش کاری دشوار به نظر می رسد و برای همه ما اتفاق افتاده است در این زمان ها امید خود را از دست می دهیم و دیگر مایل به ادامه مسیر نیستیم!

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که “امید مانند طنابی است که شما را به بالا و روشنایی هدایت می کند.”  این روشی است که شما را به رویاها و انتظاراتتان سوق می دهد. سعی کنید تا جایی که می توانید هرگز طناب امیدواری خود را رها نکنید.

6. مثبت اندیش باشید

برای دست یابی به نتایج مثبت باید از تفکرات مثبت و اقدامات مثبت پیروی کنید. مثبت اندیشی علاوه بر هموار کردن مسیر اهدافتان، سبب خوشحالی، خوش اخلاقی و خوش بین شدن شما می شود. با پیروی از این روش نتایج دلخواه شما را به همراه می آورد. پس سعی کنید تا آنجایی که می توانید از افکار مثبت خود پیروی کنید.

7. نگران موقعیت ضعیف خود نباشید

حتی اگر در مکان یا محیطی فقیر زندگی می کنید، می توانید به موفقیت هایی که میخواهید دست پیدا کنید. با داشتن یک هدف واحد و متمرکز، تمایلات قوی شما برای دست یابی به آن ها، می تواند به شما در مسیر رسیدن به اهدافتان کمک کند. با داشتن اعتقاد و اراده می توانید تغییرات لازم را در زندگی خود فراهم کنید.

8. وقت طلا خود را به راحتی از دست ندهید!

همه ما با این جمله که می گوید وقت طلاست آشنا هستیم! پس سعی کنید که با وقت خود مانند طلا رفتار کنید. وقت خود را به راحتی هدر ندهید و به درستی از آن استفاده کنید. به این توجه کنید هر روزی را که سپری می کنید مانند برداشت پولی از حسابتان است.

اگر نگران و مراقب پول خود هستید، باید مراقب زمان خود نیز باشید. سعی کنید زمان خود را صرف مواردی کنید که به زندگی شما انگیزه و ارزش می دهد و شما را به جایی می رساند که بتوانید به دیگران مهربانی و کمک کنید.

نکات انگیزشی

تغییر دیدگاه و افزایش موفقیت

9. سعی کنید نگرش و دیدگاه خود را تغییر دهید

اگر در زندگی خود سعی کنید تا جایی که می توانید نگرش و دیدگاهتان را نسب به رویدادها و حوادث زندگی تغییر دهید، باعث می شود که ایده های جدید، متمرکز بودن بر اهدافتان را به مرور زمان مشاهده کنید. این امر شانس موفقیت شما را دو چندان می کند.

کلام آخر

ممکن است بعضی روزها برای رسیدن به اهداف خود پرانژی و با انگیزه باشید. اما ممکن است در دیگر روزها نیاز به حمایت و انگیزه داشته باشید. در چنین روزهایی کافی است با حفظ آرامش خود، کنترل ذهن و افکار خود را در دست بگیرید که بتوانید بر شرایط بوجود آمده متمرکز باشید. با نکات انگیزشی که در بالا برایتان گفته شد، می توانید انگیزه خود را روز به روز افزایش دهید و راه رسیدن به اهداف خود را هموار سازید. باید به این نکته توجه داشته باشید که همه ما در زندگی با شکست هایی رو به رو خواهیم شد. اما این طرز نگرش شماست که میتواند به زندگی شما سمت و سوق موفقیت دهد.

منبع:

7 Motivation Tips for a Successful Life

10 Motivational Tips to Inspire You to Become Successful

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx