قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

یک نظر اضافه کنید
30 دقیقه مطالعه

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

تنها یک کار وجود دارد که می توانید در مواجهه با شرایط سخت انجام دهید: رو به جلو حرکت کنید. اجازه ندهید چالش های زندگی شما را در هم بشکنند. اجازه ندهید این تجربیات دشوار شما را از دنبال کردن رویاهایتان منحرف کند. وقتی زندگی شما را به زمین زد، دوباره شروع کنید. به مبارزه با سختی ها ادامه دهید و قدم های کوچک را یکی پس از دیگری بردارید. حرکت رو به جلو در مواقع سختی فوق العاده دشوار و چالش برانگیز است.

اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که با برداشتن گام های بعدی، در نهایت از این مبارزه موفق بیرون آمده اید. این مقاله همه چیز در مورد حرکت رو به جلو است و به شما نشان می دهد که واقعاً رو به جلو حرکت کردن در مواقع دشواری های بزرگ به چه معناست. همچنین به کارهایی که می توانید برای گذر از زمان های سخت انجام دهید، می پردازد. در عین حال، این مقاله رایج ترین موانعی را که افراد را از حرکت رو به جلو باز می دارد به شما معرفی می کند.

تمایل به ادامه حرکت رو به جلو نه تنها در مواقع سخت مهم است. در بسیاری از جنبه های دیگر زندگی نیز به همان اندازه مهم است.

«با این حال، در این روزها، ما خیلی به گذشته فکر نمی کنیم، ما به حرکت رو به جلو ادامه می دهیم، در های جدید را باز می کنیم، از فرصت های جیدی استفاده می کنیم و کارهای جدید انجام می دهیم، زیرا کنجکاو هستیم… و کنجکاوی ما را به مسیر های جدید هدایت می کند.»

والت دیزنی

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

حرکت رو به جلو در زندگی به شما کمک می کند تا از رکود جلوگیری کنید. این به شما امکان می دهد تا سرعت خود را حفظ کنید، بدون اینکه فریب وسوسه های مختلف زندگی را بخورید. به همین ترتیب، تمایل به حرکت به شما کمک می‌ کند جایی که دیگران فقط مشکلات را می‌بینند شما فرصت ‌های جدیدی را کشف کنید. با انجام این کار، حرکت رو به جلو به شما کمک می کند تا از شکایت در مورد تلاش کردن دست بردارید و شما را وادار می کند مشتاقانه کاری در مورد آن انجام دهید.

قدم به قدم به پیشرفت ادامه دهید.

به خصوص در مواقع سخت، پنهان شدن و ترک میدان مبارزه وسوسه انگیز به نظر می رسد. همیشه تسلیم شدن و خیال پردازی در مورد این که شاید کسی که به کمک شما می آید آسان تر است. در عین حال، هیچ یک از این چیزها به شما کمک نمی کند تا بر مشکلاتی که با آن مواجه هستید غلبه کنید. تسلیم شدن فقط اوضاع را بدتر می کند.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

زندگی می تواند مثل یک اسب سواری سخت باشد. گاهی اوقات بدون هیچ دلیل منطقی شما را زمین می زند. ضربات دردناک سرنوشت و اتفاقات غم انگیزی وجود خواهد داشت که شوق زندگی را در شما از بین می برد. حتی ممکن است آن قدر سخت شود که به نظر برسد دیگر هیچ امیدی باقی نمانده است.

وقتی با این مشکلات باورنکردنی مواجه می شوید، مهم است که امید خود را از دست ندهید. به بیان دیگر، مهم است که در این مواقع مهم تسلیم نشوید. زندگی می تواند به شما ضربه بزند، اما اگر هر بار دوباره بلند شوید و به دنبال کردن اهداف خود ادامه دهید، نمی تواند مانعی برای شما شود.

همانطور که می بینید، اهمیتی ندارد که زندگی چقدر با شما ناعادلانه رفتار می کند. آنچه مهم است این است که با وجود چالش های بزرگ، مشتاقانه برای ادامه راه تلاش کنید.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

فهرست مطالب

 • معنی حرکت رو به جلو
 • به حرکت رو به جلو در زندگی ادامه دهید
 • 8 نکته که به شما کمک می کند پیشرفت کنید
 • 10 چیزی که شما را از پیشرفت باز می دارد
 • نقل قول های رو به جلو حرکت کردن و پیشرفت کردن
 • بیایید با توضیح کوتاهی درباره معنای واقعی رو به جلو حرکت کردن شروع کنیم.

معنی حرکت رو به جلو

حرکت رو به جلو یعنی قبول نکردن این باور که اتفاقات بد زندگی برای شکستن تو هستند. این بدان معناست که شما حتی در مواقع سختی های بزرگ حاضرید ادامه دهید. همچنین به این معنی است که تا زمانی که موانع – مهم نیست چقدر بزرگ – برطرف شوند، به مبارزه ادامه دهید؛ اما حرکت رو به جلو به این معنی است که شما اجازه نمی دهید شرایط بیرونی شما را از دستیابی به اهدافتان باز دارد.

اگر شکست خوردید، حرکت رو به جلو به شما کمک می کند تا راه دیگری برای تحقق رویاهای خود پیدا کنید. اگر زندگی شما را به زمین زد، اشتیاق پیشرفت و ادامه دادن به شما کمک می کند تا دوباره بلند شوید. انگیزه درونی تا زمانی که از مشکلات خلاص شوید، مثل موتور محرک درونی شما عمل می کند.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

به حرکت رو به جلو در زندگی ادامه دهید

زندگی همیشه یک سفر شاد نیست. گاهی اوقات واقعا می تواند برای شما عذاب آور باشد. حتی قبل از اینکه متوجه شوید، شما را از سمت آرام وآفتابی زندگی به یک طوفان تاریک می کشاند. باد هایی مخالف جهت حرکت شما به سمتتان می آید. اتفاقات ناگوار و بلا ها مانند تگرگ بر شما خواهد بارید. شکست ها و ناکامی ها پی در پی در هر مرحله پیش می آید.

وقتی شرایط سخت می‌شود، افراد معمولاً شروع به سرزنش می‌کنند. مسلماً این کار نسبتاً آسانی است. همیشه کسی یا چیزی مقصر است. به همین دلیل، بازی کردن نقش قربانی در موقعیت ‌های سخت همیشه آسان‌ تر است؛ اما هیچ کدام از اینها شما را به جایی نمی رساند. در نقش قربانی رفتن کمکی به ادامه زندگیتان نمی کند. تنها کاری که انجام می دهد این است که شما را از تلاش برای رهایی بی حرکت و دلسرد می کند.

دنیا می تواند جایی بسیار سخت باشد. زندگی بارها و بارها سعی در به زمین زدن و شکست دادن ما دارد. بدتر از آن، زندگی تمام تلاشش را برای زمین زدن شما و بی حرکت نگه داشتنان انجام می دهد؛ اما این ها فقط در صورتی است که خودتان به زندگی اجازه دهید تا بر روی شما تسلط داشته باشد.

خیلی ها هستند که از سختی زندگی شکایت می کنند. آنها بارها و بارها به هر سیلی که خورده اند فکر می کنند و عمیقاً درد ناشی از آن را دوباره تجربه می کنند و احساس حقارت شدیدی در درونشان به وجود می آید. پشیمانی، خشم و غم از آنچه اتفاق افتاده است به نوبه خود نیز روح آنها را آزار می دهد. این افراد برای خود متاسف هستند و آرزو می کنند که ای کاش هرگز این اتفاق نمی افتاد.

آنها نمی توانند از فکر کردن به این که چگونه این اتفاق افتاد و چه کاری می توانستند برای جلوگیری از آن انجام دهند، دست بردارند. خلاصه این که آنها به سادگی نمی توانند قبول کنند که از زندگی زخم خورده اند. ناتوانی آنها در پذیرش آنچه اتفاق افتاده است، تمام توجه آنها را معطوف مشکل می کند. این به نوبه خود آنها را از یافتن راه حلی که به آنها اجازه می دهد به تدریج از این مشکل رها شوند محدود می کند.

مشکل بزرگ این است که ادامه ندادن به هیچ وجه، به شما کمکی نخواهد کرد. به همین دلیل، زندگی این نیست که تعداد دفعات مشکلات آن را بشمارید و بسنجید که چقدر به شما ضربه زده است. همه چیز در مورد یافتن راه هایی برای شروع دوباره است، مهم نیست که زندگی چند بار یا چقدر به شما ضربه می زند. ما در مورد حرکت به جلو با وجود بزرگترین مشکلات و موانع صحبت می کنیم.

«از رنج، قوی‌ ترین شخصیت ها پدید آمده ‌اند. بزرگ ‌ترین شخصیت‌ ها زخم های سوزان زیادی بر دل دارند.»

خلیل جبران

وقتی با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوید، به خود یادآوری کنید که اتفاقی که برایتان می‌افتد چندان مهم نیست. توجه داشته باشید که نحوه تفکر شما در مورد آنچه اتفاق افتاده و واکنش شما به آن بسیار مهمتر است. این در مورد تصمیم گیری برای جمع آوری تمام قدرت و شجاعت است که در اعماق وجود شما باقی مانده است تا دوباره روی پای خود بایستید.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

8 نکته که به شما کمک می کند به جلو بروید

1. طرز فکر خود را در مورد سختی تغییر دهید

توانایی ادامه دادن به پیشرفت در زندگی تا حد زیادی به نگرش شما بستگی دارد. اگر اجازه دهید شکست ها و مشکلات شما را بشکنند، هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود. در عین حال، اگر مصمم هستید که اجازه ندهید مشکلات شما را متوقف کنند، می‌توانید روی پای خود بایستید؛ اما چگونه می توانید نگرش لازم را ایجاد کنید که شما را در حرکت نگه می دارد؟

برای اینکه نگرشی داشته باشید که شما را بدون توجه به هر اتفاقی در پویایی و تلاش نگه می دارد، لازم است طرز فکرمان را در مورد مشکلات، شکست ها و سختی ها تغییر دهیم.

بسیار واضح است که هیچ یک از ما سختی کشیدن را دوست نداریم. ما مطلقاً هیچ خوبی در آن نمی بینیم زیرا باعث می شود احساس ناراحتی کنیم و می تواند درد بزرگی را بر ما تحمیل کند. با این حال، درک این نکته مهم است که نمی توان از درد و رنج اجتناب کرد. همه ما هر جا که برویم با سختی ها و شکست ها مواجه هستیم.

اما این بدان معنا نیست که ما ناتوان هستیم. شاید نتوانیم جلوی سختی را بگیریم، اما مطمئناً می‌توانیم طرز فکرمان را در مورد آن تغییر دهیم. ما می توانیم تا حد زیادی بر نحوه واکنش خود به آن اثرگذار باشیم؛ و ما همیشه باید تصمیم بگیریم که آیا واقعاً می ‌خواهیم اجازه دهیم این سختی ها ما را بشکنند یا خیر.

وقتی صحبت از رنج می شود، تمایل طبیعی این است که سعی کنید هر چه سریع تر بر آن غلبه کنید؛ و هنگامی که این کار انجام شد، ممکن است تمام تلاش خود را بکنید تا آنچه اتفاق افتاده را فراموش کنید؛ اما این مشکل بزرگ است. با تلاش برای فراموش کردن آنچه اتفاق افتاده است، معنا و ارزش سختی را از بین می برید.

از یک طرف، همیشه می توانید سعی کنید آنچه را که اتفاق افتاده نادیده بگیرید. از سوی دیگر، می توانید از تجربیاتی که به دست آورده اید نیز برای رشد شخصی استفاده کنید. اگر از این چالش ‌ها استفاده کنید و درس ‌های مهمی از آن‌ها بیاموزید، سختی ‌ها در نهایت کمک بزرگی برای شما هستند. سختی ها دیگر دشمن شما نیستند، بلکه معلم های بزرگی هستند که درس های مهمی درباره زندگی برای شما دارند. در عین حال با یافتن معنای پنهان در سختی می توانید جلوی شکست خوردن را بگیرید.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

2. از تجربیات خود برای قوی تر شدن استفاده کنید

کشمکش ها و مشکلات می توانند واقعاً چالش برانگیز باشند. آنها می توانند شما را محدود کنند و حتی ممکن است شما را فراتر از این مرزها سوق دهند. سختی همچنین شما را با موقعیت هایی مواجه می کند که در آن هیچ امیدی باقی نماند. هنگامی که این اتفاق می افتد، مهم است که به خود یادآوری کنید که چقدر مهم است که بجنگید و رو به جلو حرکت کنید.

مهم است که آگاه باشید که این مسئله پیش آمده مثل یک آزمایش کوتاه است و در دراز مدت به رشد شما کمک خواهد کرد. اگر مبارزه را بپذیرید و از این تجربیات برای قوی‌ تر شدن استفاده کنید، در مواقع دشواری‌ های بزرگ مانند سنگ محکم خواهید ایستاد. مهم تر از آن، شما از خاکسترها و خرابه هایی که طوفان بر جای گذاشت استفاده خواهید کرد تا پایه و اساس چیزی بهتر را بسازید.

3. سعی نکنید از مشکلات فرار کنید، با آنها روبرو شوید

اگرچه فرار کردن از مبارزات بسیار راحت تر است، اما شما را خیلی دور از مشکل نمی کند. در واقع، هیچ کمکی به بهبود وضعیت شما نمی کند. مدام به خود نگویید که در نهایت همه چیز خود به خود درست می شود. هرگز چینین اتفاقی نخواهد افتاد. این که خودتان را گمراه کنید و از اصل موضوع فرار کنید و امیدوار باشید به اینکه اوضاع به طور خودکار بهتر شود، اصلا ایده خوبی نیست. حتی می تواند اوضاع را بسیار بدتر کند.

حتی اگر این مواجهه دردناک است، سعی کنید با مشکلات خود روبرو شوید. با خود صادق باشید و از تظاهر به اینکه همه چیز خوب است، در حالی که به وضوح اصلا اینطور نیست، دست بردارید. قطعاً مواجهه با مشکلات دشوار خواهد بود. ممکن است باعث شود شما احساس ناراحتی کنید و همچنین شما را به مرزهای فرار از آن سوق دهد. در عین حال، این تنها راه برای رهایی واقعی است.

از ملاقات با تصمیمات غیر دلخواه اما ضروری دوری نکنید. همیشه به خود یادآوری کنید که چقدر مهم است که رو به جلو حرکت کنید.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

4. با حوصله به حرکت رو به جلو ادامه دهید و پیشرفت کنید

یکی دیگر از جنبه های مهم در حرکت رو به جلو، صبر است. در بسیاری از شرایط، تغییرات به تدریج تاثیر خود را نشان می دهند. ایجاد تغییرات طولانی مدت یک شبه تقریبا غیر ممکن است. در عوض، سعی کنید آن را به عنوان فرآیندی ببینید که از شما می‌خواهد قدم‌ ها را یکی پس از دیگری بردارید. اگر صبر و حوصله لازم برای حرکت تدریجی را داشته باشید، در نهایت نتایج بی نظیر شما را شگفت زده خواهند کرد؛ اما کسانی که می‌خواهند در مدت زمان کوتاهی جهش‌ های بزرگ انجام دهند، تنها زمانی دلسرد می‌شوند که هیچ نتیجه ‌ای نبینند.

صبر لازم را که برای گذراندن دوران سخت لازم است، افزایش دهید. بسیار مهم است که بدانیم مبارزه ها برای همیشه ادامه نخواهند داشت. در عین حال، سعی کنید آگاه باشید که تمام دردی که بر شما تحمیل می شود در نهایت به شما کمک می کند تا فردی قوی تر و عاقل تر شوید. همیشه به خاطر داشته باشید که روزی بر همه این مشکلات غلبه خواهید کرد و به عنوان یک فرد متحول شده از آن بیرون خواهید آمد.

5. هدف خود را در ذهن داشته باشید

متأسفانه، هنگام مواجهه با مشکلات، از دست دادن رویاها و اهداف خود بسیار آسان است. ممکن است با موانع دلهره ‌آوری مواجه شوید که مقابله با آن‌ ها تقریباً غیر ممکن است. در این موقعیت ‌ها، مهم است که یک قدم به عقب بردارید تا تصویر بزرگ ‌تر را ببینید. درک کنید که همه این رنج ها در جهت تحقق هدف خاصی هستند، یعنی به شما کمک می کنند به اهداف خود برسید. اگر بتوانید اهداف خود را جلوی چشمان خود نگه دارید و مرتبا به آن نگاه کنید به شما کمک می کند که حتی زمانی که شرایط سخت می شود به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

6. از اتفاقی که افتاده پشیمان نباشید، یاد بگیرید که بپذیرید

پشیمانی مسئله ای است که تا حد زیادی می تواند شما را از حرکت به جلو باز دارد. اگر نتوانید آنچه را که رخ داده است بپذیرید، در حالی که بارها و بارها در مورد بدبختی خود فکر می کنید، زمان و انرژی ارزشمند خود را هدر خواهید داد.

بنابراین، پذیرش گام مهمی برای پیشبرد زندگی شماست. بدون آن، شما هرگز نمی توانید واقعاً پیشرفت کنید. به همین دلیل سعی کنید خود را از باری که پشیمانی بر دوش شما گذاشته است رها کنید.

7. قدرت لحظه را در دستانتان بگیرید

زندگی در گذشته به شما کمک نمی کند که درگیر مشکلات جدید نشوید. در عین حال، نگرانی بیش از حد در مورد آینده نیز به شما کمکی برای ادامه راه نخواهد کرد. درک کنید که گذشته را نمی توان تغییر داد و تهدیدی برای آینده نیست. این باعث می شود توجه شما از تمرکز بیش از حد بر گذشته یا آینده به لحظه حال برگردد. انجام این کار تغییر مهمی در دیدگاه شما خواهد داشت، زیرا به شما امکان می دهد از قدرت لحظه حال برای ساختن آینده ای بهتر استفاده کنید. حرکت رو به جلو به معنای استفاده از لحظه به منظور ایجاد تغییرات مفید در زندگی شماست.

 

8. مسئولیت کارهایتان را بر عهده بگیرید

اگر مایل نیستید مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید، پیشرفت در زندگی ممکن است فوق العاده دشوار شود. دلیل این امر این است که فرار از مسئولیت خود فقط شما را به انجام بازی سرزنش تشویق می کند. اگر به جای سرزنش خود تقصیرات را فقط گردن دیگران بیاندازید، خودتان را در نقش قربانی قضیه نشان خواهید داد. این ممکن است در ابتدا بسیار راحت باشد، اما در نهایت، متوجه خواهید شد که قربانی فردی درمانده است و نمیتواند کاری در مورد موقعیت پیش آمده انجام دهد.

برای پیشرفت در زندگی به یک رویکرد پویا نیاز است. این فرآیند تنها با پذیرفتن مسئولیت کامل اشتباهات خود می تواند محقق شود. در بسیاری از موارد، انجام این کار ممکن است بسیار دشوار باشد. در عین حال، این چیزی است که برای کنترل زندگی خود لازم است. در غیر این صورت، شما فقط قدرت خود را از دست خواهید داد.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

10. چیزی که شما را از حرکت به جلو باز می دارد

بعد از اینکه در مورد اینکه چه کاری می توانید برای ادامه زندگی در زندگی خود انجام دهید بحث کردیم، مهم است که به موانعی که می توانند شما را از انجام این کار بازدارند، توجه کنید؛ اما واقعا چه چیزی شما را از پیشرفت باز می دارد؟

 1. امتناع از پذیرش خطرات: هیچ پیشرفتی در زندگی بدون خطر کردن حاصل نمی شود. برای حرکت رو به جلو، لزوماً مجبور نیستید پرخطرترین گزینه را انتخاب کنید. با این حال، دوری از هر نوع خطری فقط شما را فلج می کند. شرایطی وجود دارد که در آن شما به سادگی باید با ناشناخته ها مقابله کنید. اگر اجازه دهید عدم اطمینان و ترس شما را از انجام آنچه لازم است باز دارد، هیچ کاری انجام نخواهد شد.
 2. تعهد کافی نداشتن: از خود بپرسید که چقدر می خواهید به زندگی خود ادامه دهید. اگر تماما از اعماق وجودتان متعهد به تأثیرگذاری بر تغییرات در زندگی خود نباشید، به سرعت دلسرد خواهید شد. با این حال، اگر متعهد باشید و دقیقا بدانید که چه می خواهید، پیشرفت خواهید کرد.
 3. نداشتن مقصد: اگر ندانید که می خواهید به چه مقصدی برسید، فقط وقت خود را تلف خواهید کرد. نداشتن یک مقصد مشخص در ذهن شما را به دور زدن خودتان سوق می دهد؛ اما زمانی که دقیقا بدانید چه می خواهید و به کجا می خواهید بروید، هیچ چیز نمی تواند شما را از نزدیک شدن تدریجی به اهدافتان باز دارد.
 4. عدم باور به خود: چرا کسی باید تمام تلاش خود را برای پیشرفت در زندگی انجام دهد، اگر حتی باور ندارد که می تواند در آن موفق شود؟ مانع بزرگی که بسیاری افراد را از پیشرفت در زندگی باز می دارد این است که به خودشان ایمان ندارند. آنها آشکارا نسبت به خودشان انتقاد دارند و تمام تلاش خود را می کنند تا خودشان را بی ارزش و نالایق نشان دهند؛ بنابراین، سعی کنید توانایی های خود را واقع بینانه ارزیابی کنید و از همین حالا باور داشتن به خودتان را تمرین و تقویت کنید. شما قطعا می توانید به هدفتان برسید، به شرطی که کاملاً به خودتان باور داشته باشید.
 5. بیش از حد راحت بودن در شرایط کنونی: مسلماً مواقعی وجود دارد که استراحت و کمی توقف کاملاً مفید است. این زمان ها به شما کمک می کند تا باتری های خود را دوباره شارژ کنید و برای کارهایی که پیش رویتان قرار دارد آماده شوید. با این حال، خیلی راحت بودن همیشه چیز خوبی نیست. این پیشرفت شما را محدود میکند و شما را از حرکت به جلو باز می دارد. سعی کنید از منطقه امن خود خارج شوید. سعی کنید محدودیت ‌های خود را آزمایش کنید و به دنبال آن باشید که فراتر از آن ها بروید. ناشناخته ها را کاوش کنید و به خودتان فشار بیاورید تا به قله های جدید موفقیت برسید.
 6. تنبلی و بی ثمر بودن: نباید خیلی تعجب آور باشد که مولد نبودن و تنبل بودن به شما کمک نمی کند تا در زندگی خود پیشرفت کنید. تنها کاری که آنها انجام می دهند این است که وقت گران بهای شما را تلف می کنند. با این حال، در یک مقطعی از زندگیتان، باید این سوال را از خود بپرسید که آیا می‌خواهید به جستجوی کارهای بیهوده و صرفا لذت ‌بخش ادامه دهید یا در نهایت مایل به پیشرفت هستید؟
 7. فکر کردن بیش از حد به مسائل: همیشه خوب است که به کارهای خود فکر کنید. تفکر و برنامه ریزی عناصر ضروری برای دستیابی به اهداف شما هستند. با این حال، این دو عنصر به تنهایی بر موفقیت تأثیر نمی گذارند. ترکیب تفکر و برنامه ریزی با عمل لازم است. کسانی که حتی به بی اهمیت ترین تصمیمات هم زیاد فکر می کنند، هرگز بر اساس برنامه هایشان اقدام نمی کنند. در عوض، آنها مرتبا دلایلی را خواهند یافت که چرا بهتر است جایگزین بهتری برای هر موردی پیدا کنند.
 8. عدم انجام اصلاحات: آلبرت انیشتین زمانی گفته بود که اگر انتظار نتایج متفاوت از کاری که را بارها و بارها به شکل یکسان انجام می دهیم داشته باشیم منطقی نیست. اگر متوجه شدید که فعالیت های فعلی شما به پیشرفت در زندگی شما کمک نمی کند، ببینید آیا می توانید اصلاحاتی را انجام دهید. این ذهنیت را داشته باشید که مسائل را با رویکرد های متفاوتی انجام دهید و نتایج را مقایسه کنید.
 9. انتظار برای زمان عالی و مناسب: هرگز زمان مناسب و لحظه عالی وجود نخواهد داشت. همانطور که منتظر رسیدن زمان عالی هستید، فقط زمان ارزشمندتان را تلف می کنید. اگر می خواهید در زندگی به جلو حرکت کنید، همین لحظه را غنیمت بشمارید.
 10. کمال گرایی: در برخی از مشاغل، کمال گرایی کلید موفقیت است؛ اما زندگی همیشه این نیست که همه چیز را بتوانیم به بهترین نحو انجام دهیم. همه چیز در مورد انجام کاری است که به شما نتیجه ای می دهد. از این نظر، کمال گرایی وسواسی می تواند کاملاً یک مانع باشد. این به ویژه زمانی اتفاق می‌افتد که میل شما به ساختن چیزی عالی مانع از استفاده مؤثر از زمانتان می‌شود.

قدم به قدم به حرکت رو به جلو ادامه دهید

نقل قول هایی درباره حرکت رو به جلو و پیشرفت کردن

بیایید این مقاله را با مجموعه ای از بهترین نقل قول ها در مورد حرکت رو به جلو به پایان برسانیم.

«حقیقت این است که تا زمانی که رها نکنید تا زمانی که خود را نبخشید تا زمانی که شرایط سخت را نبخشید تا زمانی که متوجه نشوید که مشکل به پایان رسیده است، نمی‌توانید جلو بروید.»

استیو مارابولی

«همیشه مهم است که بدانیم چه زمانی چیزی به پایان خود رسیده است. بستن دایره ها، بستن درها، به پایان رساندن فصل ها، مهم نیست آن را چه می نامیم. آنچه مهم است این است که لحظاتی از زندگی را که تمام شده اند در گذشته رها کنیم.»

پائولو کوئیلو

«تنها کاری که یک فرد واقعاً می تواند انجام دهد این است که به جلو حرکت کند. جهش های بزرگ را بدون لحظه ای تردید، بدون اینکه یک بار به عقب نگاه کنید، انجام دهید. به سادگی گذشته را فراموش کنید و به سمت آینده حرکت کنید.»

آلیسون نوئل

«حتی یک سنگ هم حرکت می کند.»

آنتونی لیچیونه

«در روند رها کردن، چیزهای زیادی را از گذشته از دست خواهید داد، اما خودتان را پیدا خواهید کرد.»

دیپاک چوپرا

امیدوارم از این مقاله در مورد اهمیت پیشرفت در زندگی لذت برده باشید. راهبردهای شما برای ادامه دنبال کردن رویاهایتان و ادامه دادن حرکت رو به پیشرفت در زندگی چیست؟ خوشحال می شویم که در مورد تجربیات شما در بخش نظرات زیر بشنویم.

پیروز باشید!

منبع:

Keep Moving Forward, One Step at a Time

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx