3 قدم برای موفقیت از دیدگاه اُپرا وینفری

یک نظر اضافه کنید
3 دقیقه زمان مطالعه

اُپرا وینفری فوق العاده موفق که ریاست شبکه تلویزیونی خود را برعهده دارد، در سخنرانی خود در کالج Spelman در آتلانتا در تاریخ ۲۰ ماه مه، فارغ از همه ی مسائل، در مورد اهمیت شناخت خودتان و اینکه سهم شما چه خواهد بود، صحبت کرد.

وی خاطرنشان کرد که با هویت شخصی خود به عنوان میزبان برنامه گفتگو محور، خانم صاحب کسب و کار  و کارآفرین دست و پنجه نرم کرده است برای اینکه بفهمد که او چیزی بیشتر از شغلش بوده است.

صحبت هایی که او ارائه میدهد ی تواند الهام بخش بسیاری از کارآفرینان باشد. در اینجا سه ​​نکته وینفری برای موفقیت در زندگی و کسب و کار آورده شده است:

 

خودتان را بشناسید

۱- خودتان را بشناسید.

 

باید قادر باشید که به این سوالات پاسخ دهید. من چه کسی هستم؟ چه می خواهم؟ من نمی خواهم فقط موفق بشوم. من نمی خواهم که فقط مشهور بشوم یا میراثی داشته باشم.

جواب این سؤالات این است که من می خواهم بالاترین و واقعی ترین احساس خودم را به عنوان یک انسان داشته باشم. شما باید نوعی بینش برای زندگی خود داشته باشید.

حتی اگر برنامه ای ندارید، باید مسیری را که می خواهید به آنجا بروید، داشته باشید. آیا برنامه ای وجود دارد، یا شما فقط رانندگی می کنید؟ آیا شما می خواهید در زندگی خود حرکت و پیشرفت کنید یا فقط زندگی شما را به حرکت در میاورد؟

 

۲- شما باید راهی برای خدمت رسانی پیدا کنید.

 

مارتین لوتر کینگ گفت که همه نمی توانند مشهور باشند، اما همه می توانند بزرگ باشند، زیرا بزرگی از خدمت کردن نشات می گیرد. اگر به تمامی افراد موفق جهان توجه کنید، خواه آنها بدانند که خدمت کردن چیست یا ندانند، آنها این الگوی خدمت رسانی را دارند.

استفاده از تلویزیون به عنوان یک خدمت، کار من را به صورت نمایی تغییر داد. وقتی شما الگوی خود را به خدمت رسانی تغییر می دهید  و به آن اهمیت می دهید، موفقیت شما را دنبال می کند.

 

همیشه کار درست را انجام دهید

۳- همیشه کار درست را انجام دهید.

 

همیشه عالی باشید. مردم متوجه می شوند. شما به Taco Bell می روید و کسی دستمال و سس اضافی به شما می دهد. درست است، حتی در تاکو بل، برتری دیده می شود. همه در مورد ایجاد یک برند صحبت می کنند. من حتی نمی دانستم برند چیست.

آنچه اکنون تشخیص می دهم این است که انتخاب من برای انجام دادن کار درست و چیز ی عالی، موردی است که برند را ایجاد می کند. وقتی شما عالی هستید، فراموش نشدنی می شوید.

ما می خواهیم فراموش نشدنی باشیم نه فراموش شدنی. این امر با کار درست را انجام دادن به دست می آید، حتی وقتی کسی نمی داند که شما در حال انجام آن هستید.

 

https://www.entrepreneur.com/article/228788

۴.۳/۵ - (۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx