اهمیت صبر در موفقیت

نظرات 2
15 دقیقه مطالعه

روش های بهبود مهارت صبر کردن در افراد

برای رسیدن به نتیجه بهتر در کاری باید صبر و شکیبایی کرد. بدون صبر هیچ کاری به هیچ نتیجه ای یا نتیجه حداقل نخواهد رسید. در این مقاله برای شما از اهمیت صبر در موفقیت مطالبی جمع آوری کردیم که می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر زندگی فری شما بگذارد.

صبر چیست؟

صبر در لغت در واقع به معنی انتظار کشیدن برای چیزی، کاری یا شخصی است. صبر و شکیبایی مترادف با تحمل و طاقت است. یا همچنین توانایی انتظار کشیدن برای رسیدن به آرامش را می توانیم برای معنی صبر در نظر بگیریم.

اهمیت صبر در موفقیتهدف ها و تاثیرات صبر و شکیبایی در افراد

 

بدون صبر کردن هیچ کاری پیش نمی رود و دستیابی به هر مشکلی غیرممکن خواهد بود. برای رسیدن به نتیجه ای بهتر در طی یک مسیر مشخص، فرد باید صبر داشته باشد؛ به پایان رساندن هر کار مهمی به زمان نیاز دارد. اما متأسفانه در فرهنگ افراد جامعه هم جایگاه غریبی دارد، هم ویژگی شخصیتی کاملاً غریبی به شمار می رود.

برای مثال فقط کافی است به رانندگان پشت چراغ قرمز توجه کنید. یا حتی عابران پیاده ای که حین چراغ سبز همراه خود را می پیمایند. اگر صبر داشتن یک خصیصه اخلاقی است و ریشه در کودکی افراد دارد. حتی فرد بزرگسال هم می تواند با تمرین کردن به صبر دست یابد و کار سختی نیست.

اگر از نقش “اهمیت صبر در موفقیت” آگاه شوید، قطعاً بیشتر از پیش هم سعی بر بردباری خواهید کرد. فاکتور های یک فرد صبور تحت تأثیر عوامل داخلی (باطنی) است و هیچ ارتباطی با عوامل خارجی ندارد. باید آموخت که در شرایط سخت و دشوار آرامش خود را حفظ کنیم تا از موانع عبور کنیم.

نقطه مقابل صبر چیست؟

افراد عجول، به سرعت مشغول کار می شوند، بدون آن که هیچ جنبه ای از کار هایشان را در نظر بگیرند، بسنجند دست به عمل می زنند. این افراد پس از برداشتن گام های نخست همواره در انتظار گرفتن بهترین نتیجه هستند؛ اما دقیقاً همه چیز برعکس چیزی که فکرش را می کردند اتفاق میفتد.

برخی اوقات آن قدر میزان عجول بودن بسیار است که فرد هیچ موفقیت کوچکی هم به دست نمی آورد. با هیچ تأثیری از نقشه کشیدن آشنا نیستند و اصلاً نمی توانند برای آینده نزدیک یا دور خود تصمیمی درست، منطقی و عقلانی بگیرند.

تنها چیزی که برای این افراد مهم است، رسیدن به نتایج، آن هم در کمترین زمان ممکن است. مهارت برنامه ریزی در این افراد کاملاً پایین است و از خلاقیت بسیار کمی هم برخوردار هستند. آینده نگری در این افراد اصلاً وجود ندارد و همچنین اعتماد به نفسی پوچ و مخرب در ذات خود کاشته اند.

چرا باید صبر کنیم؟

کاشتن هر بذری نیاز به زمان دارد، نتیجه این نیاز به زمان در واقع در انتهای مسیر این بذر نهفته است. میوه! یک هدف از قبل تعیین شده. برای رسیدن این بذر به میوه، ابتدا باید مسیری طی شود، اول به یک جوانه سپس به یک بوته یا درخت و در نهایت کمال رشد و میوه دهی برسد.

بنابراین برای رسیدن به هر هدفی باید صبر و بردباری کرد. بدون داشتن صبر هیچ عملی به نتیجه نخواهد رسید. هیچ بذری به میوه نمی رسد، هیچ بیماری معالجه آنی نمی شود و هیچ نوزادی در یک چشم به هم زدن بزرگ نخواهد شد.

برای بهبود مهارت صبر کردن و پی بردن به اهمیت صبر در موفقیت در ادامه چند روش و راهکار برای شما ذکر کرده ایم که به رشد فردی شما در جامعه یا حتی جذب موفقیت های کوچک کمک خواهد کرد.

روش های بهبود مهارت صبر

در ادامه به چند روش تمرینی برای افزایش صبر یا حتی بهبود آن برای رسیدن به موفقیت می پردازیم.

اهمیت صبر در موفقیت

روش های بهینه کردن و بهبود مهارت صبر کردن

نتایج مثبت

صبر و بی حوصلگی هر دو یک عادت به حساب می آیند. اگر صبر نداشته باشیم، جشن گرفتن برای رسیدن به یک نتیجه خوب را هیچ گاه حتی برای 1 لحظه هم دوست نداریم که عقب بیندازیم که در نتیجه باعث بروز ناامیدی می شود. ترک کردن همان انرژی ناشی از ناامیدی است.

هنگامی که ما بی تاب هستیم، نمی توانیم به طور اختصاصی در جهت اهداف تجاری خود کار کنیم. برای اینکه دوباره کاری را شروع کنیم، کار قبلی خود را ترک می کنیم و این روال مانند سیکلی همیشگی در حال چرخش خواهند ماند.

تغییر عادت ها به روحیه قوی و توانایی بسیار زیادی به همراه پشت کار نیاز دارد. صبر می تواند به ما با شناخت مثبت، فروش بیشتر، افزایش رضایت مشتری، سود بیشتر یا ارتقایی که به دنبال آن هستیم پاداش دهد. معیار رسیدن به تحقق به نظر می رسد مجموعی از صبر کردن به اضافه سخت کوشی است.

تصمیم گیری هوشمندانه

یکی از روش های بهبود توانایی صبر کردن در زمینه “اهمیت صبر در موفقیت” تصمیم گیری هوشمندانه درباره اموری است که شاید جنبه های ریسکی داشته باشند. وقتی نوبت به تصمیم گیری خوب می رسد، شکیبایی قدرتمندترین منبع شما است؛

بسیاری از افراد در تجارت به دنبال برتری نسبت به رقیب خود و راه هایی برای بهبود عملکرد تجاری خود هستند. اگر به خود اطمینان دارید، ناامید نشوید که کسب و کار های برزگ تر نیاز به مهارت ها و برنامه های جایگزین خوب دارد. شما هم می توانید فقط با صبر و شکیبایی هم به نتایج یا تحربه های مثبت بزرگ دست پیدا کنید.

صبر یکی از فضیلت های خاص انسانی است. وقتی صبور باشیم، از داستان های منفی که می تواند قضاوت ما را لکه دار کند، فاصله گرفته و وجه خود را از نابودی معصوم نگه داریم. متأسفانه در جامعه ما شخصیت انسان از روی ظاهر وی قضاوت می شود و هیچ توجهی به دلیل های شخص برای انجام کاری مورد بررسی قرار نمی گیرد.

پرسیدن این سؤال “چه می توانست اتفاق بیفتد اگر؟” از خودمان باعث می شود از پیامد های فاجعه بار انسانی دوری کنیم؛ به کمک صبر، به ذهن این آگاهی را می دهیم که الان نیاز به توقف داریم و باید برای الان تمرکز کنیم و تصمیم های درست بگیریم.

برای اعمال روش های درست یا تصمیم گیری باید یاد بگیریم که وضعیت فعلی را بسنجیم و مطابق با مزایا و مضرات یک تصمیم در آینده راه و روشی صحیح انتخاب کنیم.

افزایش شهرت

از دیگر فاکتور های تأثیر گذار و مورد استفاده در زمینه “اهمیت صبر در موفقیت” کسب شهرت میان مردم و افراد جامعه به علت داشتن صبر و شکیبایی است. تمامی افرادی که در شغل یا تجارت خود با موفقیت مواجه شدند و همچنان به جذب موفقیت مشغول هستند، از صبر و شکیبایی بسیار زیادی برخوردارند.

این افراد می دانستند که هیچ زحمتی بدون صبر کردن به یک نتیجه مثبت تبدیل نخواهد شد؛ بنابراین افراد بیزینس من با قرار دادن هدف های بلند مدت و پر بازده این موفقیت ها را از آن خود می کنند. هر چقدر این موفقیت ها بیشتر شود، شهرت میان همکاران، دوستان یا در جامعه بیشتر افزایش می یابد.

شاید برخی بگویند که این افراد حریص تر می شوند، اما باید بگوییم جذب موفقیت و دستیابی به هدف های بزرگ تر در واقع هر انسانی را برای کسب موفقیت های بعدی آماده تر می کند نه حریص تر. کی بدش می آید که همیشه موفقیت و اوج گرفتن خود را ببیند؟ قاعدتاً هیچ کس.

سرعت پروسه جذب موفقیت یا رشد فردی به هیچ عنوان نباید تحت تأثیر زمان باشد. اگر فردی صبور هستید، به طور کامل تعیین کردن یک زمان برای رسیدن به هدفی را از سر خود بیرون بیندازید.

خودداری کردن

صبر ما را تحت کنترل مستقیم خود قرار می دهد و هیچ کمکی قدرتمندتر از خودداری کردن برای رسیدن موفقیت وجود نخواهد داشت. وقتی صبور باشیم، به خودمان زمان می دهیم تا انتخاب کنیم که چگونه به یک رویداد خاص واکنش نشان دهیم، نه اینکه از نظر عاطفی توسط احساساتمان ربوده شده و تصمیمی اشتباه بگریم.

این به ما امکان می دهد بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد حواس خود را متمرکز نگه نداریم. با خودمدیریتی، ما در توانایی خود برای مقابله با هر چیزی که سر راهمان قرار می گیرد، اعتماد ایجاد می کنیم. فقدان موفقیت یا پیشرفت، تقریباً همیشه می تواند به خاطر فقدان صبر خلاصه شود.

اهمیت صبر در موفقیت

رها کنید! بگذارید همه چیز تحت تاثیر روند طبیعی پیش برود

اساسی ترین دلیل بی حوصلگی، عدم کنترل است. وقتی کنترل نداریم، درک و بینشی هم نخواهید داشت. هنگامی که ما فاقد درک و بینش هستیم، توانایی برنامه ریزی، برقراری ارتباط و تعیین انتظارات واقع بینانه را نداریم. اما وقتی ادعای کنترل بر این مسائل را داریم، می توانیم به کمک صبر از پاداش هایی بهره ببریم.

تحمل

اهمیت صبر در موفقیت با در نظر گرفتن فاکتور هایی قابل افزایش است. از دیگر روش های بهبود توانایی صبر کردن می توانیم به تحمل کردن اشاره کنیم. وقتی انتظار چالش ها را داریم، با شجاعت، قدرت و خوش بینی بیشتری باید پاسخ دهیم. ما درک می کنیم که ناراحتی عاطفی بخشی از موانع موجود است.

و همچنین می پذیریم که پستی و بلندی های زندگی بخشی طبیعی از چرخه تجاری هستند؛ بنابراین، ما هیچ رنج، تلخی یا انتقام اضافی را به ترکیب اضافه نمی کنیم تا مشکلات از اندازه های فعلی خود بزرگ تر نشوند. در عوض، آستین ها را بالا می زنیم و کارهایی را که باید انجام دهیم، به سرانجام می رسانیم.

هرچه ساده تر و راحت تر با مشکلات دست و پنجه نرم کنیم و یاد بگیریم که خصلت های انسان های دیگر و جزر و مد های غیر قابل پیش بینی را مهار کنیم، در چرخه تحمل موفق تر خواهیم بود. همچنین استرس کمتری تجربه می کنیم و انعطاف پذیری مان بیشتر خواهد شد.

امید داشتن

عامل اصلی و مهم امیدوار بودن صبر است. اگر صبر نداشتید مطمئن باشید که نمی توانستید امیدواری کنید. چنین کاری باعث افزایش ایمان داشتن به خود انسان می شود و وی را برای رسیدن به هدف بسیار یاری خواهد کرد.

همه ما زمانی که امیدوار هستیم، از انعطاف و تمایل بیشتر برای تلاش های مستمر از خود نشان می دهیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم. زیرا همیشه یک نوری در دل ما روشن است که ما حتماً به یک نتیجه خوب خواهیم رسید.

این جمله را به خاطر بسپارید که تأخیر کردن در انجام کاری اصلاً به معنی انکار کردن یا ترک کردن کار مورد نظر نیست؛ زیرا تمام کار های و موفقیت ها به آرامی به دست ما می رسند.

فرهنگ تیمی مثبت

اهمیت صبر در موفقیت؟ یکی از بهترین روش های افزایش مهارت و استعداد های اکتسابی و ذاتی همکاری کردن یا فعالیت کردن در امور، کار ها یا فعالیت های اجتماعی گروهی است. با شروع فعالیت یا همکاری در گروه های مختلف، می توانید از تجربیات و ایده های همکاران خود استفاده کنید، به خصوص روش های بهبود صبر و شکیبایی.

صبور بودن جای خود را به نتایج قابل توجهی می دهد. تمرکز و اولویت اصلی هر تاجر، رهبر یا شرکت باید نگرش، لحن عاطفی یا فرهنگ آن شرکت باشد. اگر فرهنگ کسب و کار ما درست باشد، همه عناصر دیگری که برای موفقیت لازم است، مانند خدمات عالی به مشتریان، اتفاق می افتد.

اهمیت صبر در موفقیت

همکاری تیمی داشته باشید

توسعه فرهنگ شرکت تنها از طریق فداکاری متقاضیان به آنچه شما در تلاش برای دستیابی به آن هستید تحقق می یابد؛ بنابراین، صبور بودن، شانس ما را برای دستیابی به آنچه می خواهیم افزایش می دهد. وقتی صبور باشیم، افراد، مدیران و رهبران کسب و کار بهتری خواهیم بود.

با صبر و حوصله، با افراد دیگر با نجابت رفتار می کنیم که به نوبه خود احتمال پاسخگویی مشابه را افزایش می دهد.

جمع بندی

اهمیت صبر در موفقیت در نهایت باعث تحقق تمامی افراد جامعه می شود. اما برای کسب چنین مقامی در اجتماع شما باید راه و روش ذکر شده در این مقاله را مطالعه کنید تا بتواند مهارت های خود را بهینه تر کنید. بدون هیچ صبر و تلاشی هیچ هدفی قابل دست یافتن نخواهد بود.

منبع :

  • https://www.entrepreneur.com/article/250211
3.3/5 - (16 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx