181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

یک نظر اضافه کنید
43 دقیقه مطالعه

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

آیا می خواهید درباره زنی که درس های عمیق زندگی و شعرهای دوست داشتنی اش باعث دلگرمی نسل های مختلف را بوده است بیشتر بدانید؟ انتخاب ما از الهام ‌بخش‌ ترین نقل قول‌ های مایا آنجلو را مطالعه کنید تا به شما کمک ‌کند با وجود مشکلات زندگی، روحیه خوبی داشته باشید. آنجلو به روش منحصر به فرد و خردمندانه خود به شما قدرت می دهد تا به جنبه های مثبت نگاه کنید و هرگز امید خود را از دست ندهید.

مایا آنجلو که در سال 1928 به دنیا آمد، نویسنده، شاعر و فعال حقوق مدنی آمریکایی مشهوری بود. آثار ادبی او، او را به یکی از محبوب ترین نویسندگان آمریکا تبدیل کرد. مایا آنجلو علاوه بر دریافت بیش از 50 مدرک افتخاری از دانشگاه های مختلف، مدال آزادی ریاست جمهوری و مدال ملی هنر را نیز دریافت کرد.

«وقتی چیزی را دوست ندارید کاری که باید انجام دهید این است که آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید، طرز فکر خود را در مورد آن تغییر دهید. شکایت نکن.»

مایا آنجلو

حرفه گسترده او شامل حضور به عنوان یک خواننده، رقصنده و بازیگر بود. او همچنین به عنوان اولین کارگردان زن سیاه پوست یک فیلم هالیوود وارد کتاب های تاریخ شد. مایا آنجلو در طول زندگی حرفه ای چشمگیر خود برای فعالان حقوق مدنی دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور و مالکوم ایکس و همچنین جرالد فورد و جیمی کارتر سیاستمداران کار کرد.

این نقل قول های الهام بخش مایا آنجلو زمانی که زندگی شما را به پایین می کشاند شما را بالا می برد

او به عنوان یک نویسنده و شاعر، مرواریدهای بی ‌شماری از حکمت را از خود به جای گذاشت که با افراد مختلف در موقعیت‌های مختلف صحبت می ‌کند.

آنجلو دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت زیرا مورد آزار دوست پسر مادرش قرار گرفت؛ اما علی ‌رغم چالش ‌های غیرقابل حل زندگی، او یاد گرفت که استراتژی ‌های قدرتمندی برای غلبه بر مشکلاتی که با آن‌ ها مواجه بود، ایجاد کند. به لطف نگرش مثبت و روش ماهرانه اش در قالب بندی مجدد موقعیت های منفی، او منبع امید و قدرت بسیاری از کسانی است که رنج می برند.

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

181 نقل قول الهام بخش مایا آنجلو

وقتی دوران سختی را پشت سر می گذارید، گوش دادن به افرادی مانند مایا آنجلو که خودشان مجبور بودند بر مبارزات دردناک مشابهی غلبه کنند می تواند بسیار مفید باشد. به این ترتیب، این نویسندگان استراتژی ‌های بسیار قدرتمندی را توسعه داده ‌اند که به آنها کمک کرده است علی ‌رغم مشکلاتی که با آن‌ ها مواجه شده ‌اند، زیبایی‌ های زندگی را ببینند.

یکی از دلایلی که نقل قول های مایا آنجلو در بین افراد زیادی طنین انداز می شود، صحت او و داستان خودش است که شامل رویدادهای غم انگیز است. به لطف سخنوری اش، به نظر می رسد که او همیشه کلمات مناسبی را پیدا می کند که خوانندگانش را بالا می برد و آنها را تشویق می کند که برای یک زندگی خوب به مبارزه ادامه دهند.

برای اینکه همه چیز را جذاب تر کنیم و دید کلی بهتری به شما بدهیم، نقل قول‌ هایی از این نویسنده مشهور در مورد موضوعات زیر را نیز قرار داده‌ایم:

 • جملات الهام بخش مایا آنجلو
 • جملات عاشقانه مایا آنجلو
 • جملات معروف مایا آنجلو
 • نقل قول های مایا آنجلو در مورد زنان
 • نقل قول های مایا آنجلو در مورد زندگی
 • نقل قول های مایا آنجلو در مورد آموزش
 • نقل قول های مایا آنجلو در مورد موفقیت

از مطالعه این مقاله لذت ببرید!

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

در ادامه مجموعه ای از نقل قول های الهام بخش مایا آنجلو را مطالعه کنید:

 1. «ما از زیبایی پروانه به وجد می‌آییم، اما به ندرت حاضریم تغییراتی که برای رسیدن به این زیبایی متحمل شده را بپذیریم.»

مایا آنجلو

 1. «زندگی من طولانی بوده است و با این باور که زندگی عاشق کسی است که واقعا زندگی کند، جرأت کرده ام چیزهای زیادی را امتحان کنم، گاهی اوقات از ترس می لرزم، اما با جسارت همچنان به زندگی ادامه می دهم.»

مایا آنجلو

 1. «سعی کن رنگین‌کمانی میان ابرهای یک نفر باشی.»

مایا آنجلو

 1. «کشتی زندگی من ممکن است در دریاهای آرام و صلح آمیز حرکت کند یا نکند. روزهای چالش برانگیز وجود من ممکن است روشن و امیدوار کننده باشد یا نباشد. روزهای طوفانی یا آفتابی، شب ‌های باشکوه یا سرشار از تنهایی. در هر صورت من نگرش سپاسگزاری ام را حفظ می ‌کنم.»

مایا آنجلو

 1. «من می توانم با اتفاقاتی که برای من می افتد تغییر کنم؛ اما من از اینکه اجازه دهم آن اتفاق مرا بی انگیزه و بی عمل کند جلوگیری می کنم.»

مایا آنجلو

 1. «شما ممکن است تمام اتفاقاتی که برای شما اتفاق می افتد را کنترل نکنید، اما می توانید تصمیم بگیرید که به خاطرآنها امیدتان را از دست ندهید.»

مایا آنجلو

 1. «استقلال یک پیش نوش هولناک است و اگر آن را در جوانی بنوشید، می تواند تأثیری مشابه شراب جانیفتاده بر مغز داشته باشد.»

مایا آنجلو

 1. «همه هنرمندان بزرگ از یک منبع استفاده می‌کنند: قلب انسان که به همه ما می‌گوید که بیشتر شبیه هم هستیم تا متمایز از هم.»

مایا آنجلو

 1. «وقتی درد کشیدم، وقتی متوجه شدم که ناتوانی ام باعث ناراحتی شده است، یاد گرفتم که مسئولیتم را بپذیرم و اول خودم را ببخشم، سپس از هر کسی که به خاطر اشتباهم آسیب دیده است عذرخواهی کنم.»

مایا آنجلو

 1. «زمان آن فرا رسیده است که والدین در همان ابتدا به جوانان بیاموزند که در تنوع زیبایی وجود دارد و قدرت وجود دارد.»

مایا آنجلو

 1. «من مجبور نیستم همه چیز را بدانم. به خودم یادآوری می کنم که دانستن آنچه می دانم کافی است و آنچه می دانم ممکن است همیشه درست نباشد.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «سادگی مطلق مظهر پیچیدگی است.»

مایا آنجلو

 1. «می ‌دانستم که اگر خدا مرا دوست داشته باشد، می ‌توانم کارهای فوق‌ العاده انجام دهم، می ‌توانم کارهای بزرگ را امتحان کنم، هر چیزی یاد بگیرم، به هر چیزی برسم. چه چیزی می تواند در برابر من بایستد، زیرا یک نفر، با خدا، دیگر تنها نیست و مثل یک تیم قوی هستند.»

مایا آنجلو

 1. «قلب انسان آنقدر ظریف و حساس است که همیشه به تشویق ملموسی نیاز دارد تا از تزلزل در کارش جلوگیری کند.»

مایا آنجلو

 1. «من به افرادی که خودشان را دوست ندارند و به من می گویند دوستت دارم اعتماد ندارم.»

مایا آنجلو

 1. «در زندگی ‌ام افرادی بوده ‌اند که بسیار در من اثرگذار بوده اند، درس‌ های ارزشمندی به من داده ‌اند و دیگرانی که مرا بیمار کرده ‌اند و به من نشان دادند که قرار نیست دنیای من تماماً باب میل من باشد.»

مایا آنجلو

 1. «بدون اینکه دقیقاً بدانم چرا، باور نمی کردم که از کسی کمتر هستم.»

مایا آنجلو

 1. «هرگز ناله نکن. ناله کردن به یک بی رحم اجازه می دهد بفهمد که یک قربانی در همسایگی اش است.»

مایا آنجلو

 1. «خوب زیستن هنری است که می ‌توان آن را توسعه داد: عشق به زندگی و توانایی لذت بردن از نعمت های کوچک و اطمینان از اینکه دنیا به شما چیزی مدیون نیست و هر هدیه ‌ای نشانه علاقه و محبت است.»

مایا آنجلو

 1. «هرگز کسی به من نگفته بود که زیبا هستم و هیچ کس تا جایی که به یاد دارم هرگز مرا دخترم خطاب نکرده بود. آن روز، یاد گرفتم که می توانم صرفاً با لبخند زدن به شخص دیگری، بخشنده باشم.»

مایا آنجلو

 1. «بعضی از مردم نمی ‌توانند یک چیز خوب را وقتی که همین الان اینجاست ببینند. بعضی دیگر اتفاق خوبی را حتی از روزها، ماه ‌ها یا مایل ‌ها جلوتر می ‌توانند احساس کنند.»

مایا آنجلو

 1. «قلب انسان به قدری قوی است که زمانی که تشویق می شود بسیار پرتپش تر از سابق می شود.»

مایا آنجلو

 1. «من باور دارم که بیشتر مردم بزرگ نمی ‌شوند، بلکه فقط پیر می شوند. ما انباشته سال ‌ها را در بدن و روی صورت خود حمل می‌ کنیم، اما عموماً خود واقعی ما، کودکان درون، هنوز مثل ماگنولیاها بی‌گناه و خجالتی هستند.»

مایا آنجلو

 1. «یک کلمه محبت آمیز، مثل یک حمایتی و یک هدیه کوچک است. می توانم کمی کنار بروم و برای فرد دیگری هم جا باز کنم. من می‌توانم صدای موسیقی ‌ام را اگر بخواهد بالا ببرم یا اگر آزاردهنده است، آن را کم کنم.»

مایا آنجلو

 1. «اگر کسی خوش شانس باشد، یک فانتزی فردی هم می تواند میلیون ها واقعیت را به کلی دگرگون کند.»

مایا آنجلو

 1. «وقتی کسی به شما نشان می‌ دهد که کیست، او را همان اولین بار باور کنید.»

مایا آنجلو

 1. «مطمئن باشید که بدون انجام کاری فوق العاده برای بشریت نمی میرید.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «من آموخته ام که هر وقت با ندای قلب تصمیم می گیرم، معمولا تصمیم درستی می گیرم.»

مایا آنجلو

 1. «من یاد گرفتم که پسرم را دوست داشته باشم بدون اینکه بخواهم او را تصاحب کنم و یاد گرفتم که چگونه به او بیاموزم که خودش را آموزش دهد.»

مایا آنجلو

 1. «من اشتباهات زیادی مرتکب شده ام و بدون شک قبل از مرگم اشتباهات بیشتری انجام خواهم داد.»

مایا آنجلو

 1. «من عاشقان را ستایش می کنم، عاشقان به حرف دلشان گوش می دهند، از شجاعت آنها دلگرم می شوم و از اشتیاق آنها الهام می گیرم.»

مایا آنجلو

 1. «ما همه انسان هستیم؛ بنابراین، هیچ چیز انسانی نمی تواند برای ما بیگانه باشد.»

مایا آنجلو

 1. «اگر در قلب خود احساس کنید که از شخص دیگری مراقبت کنید، موفق خواهید شد.»

مایا آنجلو

 1. «استعداد مانند برق است. ما برق را نمی فهمیم. ما از آن استفاده می کنیم.»

مایا آنجلو

 1. «ما ساعت های گرانبهایی را با ترس از چیزهای اجتناب ناپذیر می گذرانیم. عاقلانه است که از آن زمان برای ستایش خانواده، گرامی داشتن دوستان و زندگی خود استفاده کنیم.»

مایا آنجلو

 1. «او فهمید که اگر برای شادی مبارزه کند راه اشتباهی را در زندگی انتخاب کرده است.»

مایا آنجلو

 1. «من معتقدم که مهم ترین چیز، فراتر از نظم و خلاقیت، جسارت است.»

مایا آنجلو

 1. «هیچ رنجی بزرگ تر از تحمل یک داستان ناگفته در درون شما نیست.»

مایا آنجلو

 1. «شجاعت مهم ترین فضیلت است زیرا بدون شجاعت نمی توان فضیلت دیگری را به طور مداوم تمرین کرد.»

مایا آنجلو

 1. «ما ممکن است پیچیده و دنیوی رفتار کنیم، اما من معتقدم وقتی به درون خود می رویم و آرامش را پیدا می کنیم، جایی که به آن تعلق داریم و شاید تنها جایی است که واقعاً کار درست را انجام می دهیم و احساس امنیت بیشتری می کنیم.»

مایا آنجلو

 1. «شما نمی توانید از تمام خلاقیتتان استفاده کنید. هر چه بیشتر استفاده کنید، خلاث تر خواهید شد.»

مایا آنجلو

 1. «یاد گرفتم که ممکن است روزی یک غریبه از بهترین دوستانم شود.»

مایا آنجلو

 1. «ما باید اصرار داشته باشیم که مردان و زنانی که انتظار رهبری ما را دارند، خواسته ‌های واقعی کسانی را که رهبری می ‌شوند، تشخیص دهند.»

مایا آنجلو

 1. «این یک روز فوق العاده است، من هرگز این روز را تجربه نکرده بودم.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «اگر همیشه سعی می کنید عادی باشید، هرگز نمی دانید چقدر می توانید شگفت انگیز باشید.»

مایا آنجلو

 1. «من آموخته ام که مردم آنچه شما گفتید را فراموش می کنند، مردم آنچه را که انجام داده اید فراموش می کنند، اما مردم هرگز احساسی که در آنها ایجاد کرده اید را فراموش نمی کنند.»

مایا آنجلو

 1. «به این فکر کنید، اگر مردم از شما دوری کنند، زمان بیشتری برای مدیتیشن و تحقیقات خوب در مورد درمانی برای هر چیزی که واقعاً شما را رنج می‌دهد، خواهید داشت.»

مایا آنجلو

 1. «وقتی می بینم که از دست دادن معشوق پر از خشم می شوم، سعی می کنم در اسرع وقت به یاد بیاورم که نگرانی ها و سؤالات من باید بر آنچه آموخته ام یا چیزهایی که هنوز از عشق درگذشته ام یاد گرفته ام متمرکز شود. چه میراثی باقی مانده است که می تواند به من در هنر زندگی خوب کمک کند.»

مایا آنجلو

 1. «در حالی که خود را مخلوق خدا می دانم، همچنین موظف هستم که بدانم و به یاد داشته باشم که همه و همه چیزهای دیگر نیز مخلوق خدا هستند.»

مایا آنجلو

 1. «هر فردی سزاوار یک روزی است که در آن هیچ مشکلی با مشکل مواجه نشود و به دنبال هیچ راه حلی برای آن نباشد.»

مایا آنجلو

 1. «من هرگز نمی توانم فراموش کنم که از کجا آمده ام. روح من باید همیشه به عقب نگاه کند و از کوه هایی که بالا رفته بودم و رودخانه هایی که ساخته بودم و چالش هایی که هنوز در راه است تعجب کند.»

مایا آنجلو

 1. «من معتقدم که هر شهروندی می‌ خواهد در صحنه جهانی بایستد و نماینده کشوری نجیب باشد که در آن قدرتمندان همیشه ضعیف‌ ها را در هم نمی ‌کوبند و رویای دموکراسی تنها متعلق به افراد قوی نیست.»

مایا آنجلو

 1. «هر چیز در جهان ریتمی دارد.»

مایا آنجلو

 1. «تنها ماندن بر روی طناب باریک نادانی جوانی، تجربه زیبایی طاقت فرسا آزادی کامل و تهدید بلاتکلیفی ابدی است.»

مایا آنجلو

 1. «من هرگز به شرکت در خشونت افتخار نمی‌کنم، با این حال، می ‌دانم که هر یک از ما باید به اندازه کافی مراقب خودمان باشیم تا بتوانیم آماده باشیم و بتوانیم در زمان و هر کجا که لازم است به دفاع از خود بیاییم.»

مایا آنجلو

 1. «هیچ چیز به اندازه یک بدبین جوان رقت انگیز نیست، زیرا او هیچ چیز نمی داند و به هیچ چیز باور ندارد.»

مایا آنجلو

 1. «برای من بسیار دشوار است که اجازه دهم یک دوست یا معشوق به آن مکان بی بازگشت برود. من به این سؤال قهرمانانه پاسخ می دهم: «مرگ، زهر تو کجاست؟» «این اینجا در قلب من، ذهن من و خاطرات من است.»

مایا آنجلو

 1. «برای یک لحظه بسیار کوتاه در جهان پرده برداشته شد. مرموزها، شناخته شده شدند. پرسش ‌ها در جایی پشت ستاره ‌ها با پاسخ مواجه شدند. اخم میان دو ابرو باز شد و پلک ها در اثر خیره های طولانی و بدون پلک بسته شدند.»

مایا آنجلو

 1. «وقتی مردم می پرسند: «حالت چطور است؟ گاهی اوقات شهامت این را داشته باشید که صادقانه پاسخ دهید.»

مایا آنجلو

 1. «من می دانم که در نهایت باید در پیشگاه خداوند حاضر و پاسخگو باشم. من نمی ‌خواهم بی ‌نیاز باشم.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «این باور به قدرتی بزرگ تر از خودم و غیر از خودم است که به من امکان می ‌دهد به ناشناخته ‌ها و حتی غیرقابل شناختن ها بپردازم.»

مایا آنجلو

62.

«من هرگز یک دقیقه از به دنیا آوردن فرزندی که خانواده ای فداکار داشت که توسط مادربزرگ نترس، دلسوز و باشکوهش بزرگ می شد پشیمان نبودم.»

مایا آنجلو

63.

«سیاست استقلال من به من اجازه نمی دهد که از مادرم پولی بپذیرم یا از تمام حرف هایش پیروی کنم، اما از خرد او استقبال می کنم.»

مایا آنجلو

 1. «افرادی که تلاش می ‌کنند باورهای دینی خود را حفظ کنند، می ‌دانند که نمی ‌توان به شرایط بسیار شاد و آرامی رسید و تا ابد آن را حفظ کرد. در خود جستجو است که انسان حس خلسه را می یابد.»

مایا آنجلو

 1. 65. «سرگرم‌کنندگان سعی کرده ‌اند از درشتی‌های خود هنر بسازند، اما با بی ‌رحمی عمومی‌شان صرفاً احساس حقارت شخصی خود را آشکار کرده‌اند.»

مایا آنجلو

 1. 66. «وقتی تصمیم می ‌گیرم چیزی بنویسم، با وجود تحسین ‌های قبلی، گرفتار ناامنی‌ ام می‌شوم.»

مایا آنجلو

 1. «وقتی برای کسی آرزوی شادی می کنید، برای او صلح، عشق، سعادت، خوشبختی و همه چیزهای خوب آرزو می کنید.»

مایا آنجلو

 1. «هیچ چیز خود به خود به نتیجه نمی رسد مگر اینکه شما روند درست را پیش بگیرید.»

مایا آنجلو

 1. «در عرض سه ماه از تدریس، من مکاشفه عظیمی داشتم. فهمیدم نویسنده ای نیستم که تدریس می کند، بلکه معلمی هستم که می نویسد.»

مایا آنجلو

 1. «هر وقت شروع کردم به این سؤال که آیا خدا وجود دارد یا نه به آسمان نگاه کردم و مطمئناً آنجا، همانجا، بین خورشید و ماه، مادربزرگم ایستاده است و در امتداد شب سرود مخصوص می خواند، آهنگی شبیه چیزی بین ناله و لالایی و می دانم که می دانم ایمان گواه چیزهای غیب است.»

مایا آنجلو

71.

مایا آنجلو می‌گوید: «مانند بیشتر بچه ‌ها، فکر می ‌کردم اگر بتوانم داوطلبانه با بدترین خطر روبرو شوم و پیروز شوم، برای همیشه بر آن قدرت خواهم داشت.»

72.

«من آموخته ام که صرف نظر از رابطه شما با والدینتان، وقتی آنها از زندگی شما بروند دلتنگ آنها خواهید شد.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

جملات عاشقانه مایا آنجلو

 1. «شجاعت کافی برای اعتماد کردن به عشق یک بار دیگر و همیشه یک بار دیگر را داشته باشید.»

مایا آنجلو

 1. «امید بزرگ من این است که به همان اندازه که گریه می کنم بخندم. تا کارم را تمام کنم و سعی کنم کسی را دوست داشته باشم و شجاعت پذیرش عشق دیگران را هم داشته باشم.»

مایا آنجلو

 1. «به کسانی که عشق را رها کرده اند: من می گویم: «کمی به زندگی اعتماد کنید.»

مایا آنجلو

 1. «وقتی کسی را پیدا می کنیم که شجاع، مهربان، باهوش و دوست داشتنی است، باید از جهان تشکر کنیم.»

مایا آنجلو

 1. «در تمام دنیا، هیچ قلبی برای من مانند قلب شما وجود ندارد. در تمام دنیا، هیچ عشقی به تو مانند عشق من وجود ندارد.»

مایا آنجلو

 1. «عشق هیچ مانعی نمی شناسد. از موانع می پرد، از حصارها می پرد، به دیوارها نفوذ می کند تا پر از امید به مقصد برسد.»

مایا آنجلو

 1. عشق آن شرایطی است که در روح انسان بسیار عمیق است که به من امکان می دهد زنده بمانم و بهتر از آن، با اشتیاق، شفقت و سبک رشد کنم. «

مایا آنجلو

 1. «من خودم را با عشق خانواده حفظ می کنم.»

مایا آنجلو

 1. «اولین بهترین، عاشق شدن است. دومین بهترین، عاشق بودن است. کمترین بهترین حالت از دست دادن عشق است؛ اما هر کدام از اینها بهتر از این است که هرگز عاشق نشده باشید.»

مایا آنجلو

 1. «عشق مانند یک ویروس است. این ممکن است برای هر کسی در هر زمانی اتفاق بیفتد.»

مایا آنجلو

 1. «من مطمئنا می دانم که عشق مرا نجات می دهد و اینجاست تا همه ما را نجات دهد.»

مایا آنجلو

 1. «عشق شرایطی است در روح شفابخش و آنقدر عمیق که به ما اجازه می دهد ببخشیم.»

مایا آنجلو

 1. «عشق به خانواده، عشق یک نفر می تواند التیام بخشد. عشق زخم‌ های به جا مانده از گذشته ما را التیام می ‌بخشد.»

مایا آنجلو

 1. «عشق را می توان برای هر چیزی که بتوانید توصیفش کنید، هر چیز خوبی که بتوانید توصیفش کنید استفاده شود.»

مایا آنجلو

 1. «عشق به خانواده، عشق به یک نفر می تواند التیام بخشد. عشق زخم‌ های به جا مانده از گذشته را التیام می ‌بخشد.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «اگر عشق و احترام خود را نسبت به یکدیگر از دست بدهیم، سرانجام اینگونه می میریم.»

مایا آنجلو

 1. «عشق هیچ مانعی نمی شناسد. از موانع می پرد، از حصارها می پرد، به دیوارها نفوذ می کند تا پر از امید به مقصد برسد.»

مایا آنجلو

 1. «امید بزرگ من این است که به همان اندازه که گریه می کنم بخندم. تا کارم را انجام دهم، تلاش کنم و کسی را دوست داشته باشم و در عوض آن عشق را بپذیرم.»

مایا آنجلو

 1. «اگر فقط یک لبخند در درون خود دارید، آن را به افرادی که دوستشان دارید تقدیم کنید.»

مایا آنجلو

 1. «من خیلی سخت کار می کنم. من برای زندگی سپاسگزارم؛ و من آن را زندگی می کنم و من معتقدم زندگی کسانی را که واقعا زندگی می کنند را دوست دارد. من زندگی را زندگی می کنم.»

مایا آنجلو

 1. «ما به شادی نیاز داریم همانطور که به هوا نیاز داریم. همانطور که به آب نیاز داریم به عشق نیاز داریم. ما به همدیگر نیاز داریم همانطور که به زمینی که مشترک هستیم نیاز داریم.»

مایا آنجلو

جملات معروف مایا آنجلو

 1. «میل به رسیدن به ستاره ها جاه طلبانه است. آرزوی رسیدن به قلب ها عاقلانه است.»

مایا آنجلو

 1. «ممکن است با شکست های زیادی روبرو شوید، اما نباید شکست بخورید. در واقع، ممکن است لازم باشد با شکست‌ها روبرو شوید، بنابراین می‌توانید بدانید که چه کسی هستید، از چه چیزی می‌توانید بلند شوید، چگونه می ‌توانید همچنان از آن خارج شوید.»

مایا آنجلو

 1. «شما به تنهایی کافی هستید. شما چیزی برای اثبات به کسی ندارید.»

مایا آنجلو

 1. «اگر من با خودم خوب نیستم، چگونه می توانم انتظار داشته باشم که دیگران با من خوب باشند.»

مایا آنجلو

 1. «تلخی مانند سرطان است و از میزبان تغذیه می کند؛ اما خشم مانند آتش است. همه چیز را پاک می‌سوزاند.»

مایا آنجلو

 1. «من به کسی که نمی خندد اعتماد ندارم.»

مایا آنجلو

 1. «بین واقعیت و حقایق دنیایی از تفاوت وجود دارد. حقایق می توانند واقعیت را مبهم کنند.»

مایا آنجلو

 1. «هیچ چیز نمی تواند نوری را که از درون می تابد خاموش کند.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «نفرت، مشکلات زیادی در جهان ایجاد کرده است، اما هنوز یک مشکل را هم حل نکرده است.»

مایا آنجلو

 1. «وقتی ما با خوشحالی می بخشیم و با شکرگزاری می پذیریم، همه شادمان هستند.»

مایا آنجلو

مایا آنجلو

 1. «شعر باعث افزایش اراده شما می شود تا بتوانید بایستید تا بتوانید زندگی خود را بسازید.»

مایا آنجلو

 1. «طوری زندگی کن که انگار زندگی برای تو خلق شده است.»

مایا آنجلو

 1. «اگر طرفدار کار درست هستید، بدون فکر این کار را انجام می دهید.»

مایا آنجلو

 1. «مهم ترین چیز در دنیای خصوصی خود این است که سعی کنید به همان اندازه که گریه می کنید بخندید.»

مایا آنجلو

 1. «میان دوست داشتن زندگی و حریص بودن برای آن مرز بسیار باریکی وجود دارد.»

مایا آنجلو

 

نقل قول های مایا آنجلو در مورد زنان

 1. «هرگز کسی را در اولویت قرار ندهید، وقتی که برای او یک گزینه هستید.»

مایا آنجلو

 1. «قلب یک زن باید آنقدر در خدا پنهان باشد که مرد فقط برای یافتن او مجبور شود او را جستجو کند.»

مایا آنجلو

 1. «زنی که با روحیه اش هماهنگ باشد مانند رودخانه ای است که جاری است. او بدون تظاهر به جایی که می خواهد می رود و آماده می شود تا خودش و تنها خودش باشد.»

مایا آنجلو.

 1. «گام نهادن در مسیری کاملاً جدید دشوار است، اما دشوارتر از ماندن در موقعیتی نیست که پیشرفتی برای شخصیت یک زن ندارد.»

مایا آنجلو

 1. «زن عاقل دوست دارد دشمن کسی نباشد. یک زن عاقل حاضر نیست قربانی کسی شود.»

مایا آنجلو

 1. «من یک زن هستم. زن فوق العاده، این من هستم.»

مایا آنجلو

 1. «شجاعت به زن موفق این امکان را می دهد که شکست بخورد و درس های قدرتمندی از شکست بیاموزد، به طوری که در نهایت او اصلا شکست نخورد.»

مایا آنجلو

 1. «غم جنبش زنان این است که ضرورت عشق را جایز نمی دانند. ببینید، من شخصاً به هیچ انقلابی که در آن عشق مجاز نیست، اعتماد ندارم.»

مایا آنجلو

 1. «زنی که متقاعد شده است که شایسته پذیرش تنها بهترین هاست، خودش را برای ارائه بهترین ها به چالش می کشد. سپس او به طور خارق العاده ای زندگی می کند.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «من از اینکه یک زن هستم سپاسگزارم. من باید در زندگی دیگری کار بزرگی انجام داده باشم.»

مایا آنجلو

 1. «هر بار که زنی از خودش دفاع می‌کند، از همه زنان دفاع می‌کند.»

مایا آنجلو

 1. «من همان پدر و مادری شدم که مادرم برای من بود.»

مایا آنجلو

 1. «زنی که با روحیه اش هماهنگ باشد مانند رودخانه ای است که جاری است. او بدون تظاهر به جایی که می خواهد می رود و آماده می شود تا خودش و تنها خودش باشد.»

مایا آنجلو

 1. «زن ‌ها باید سخت ‌گیر، مهربان باشند تا حد امکان بخندند و عمر طولانی داشته باشند.»

مایا آنجلو

 1. «بیشتر دختران ساده به دلیل کمبود فرصت برای غیر از این بودن، با فضیلت هستند.»

مایا آنجلو

 1. «دوست دارم به‌عنوان یک زن باهوش، یک زن شجاع، یک زن دوست‌ داشتنی، زنی که با اصیل بودنش آموزش می ‌دهد شناخته شوم.»

مایا آنجلو

 1. «من این احساس را دارم که دوست بسیار خوبی پیدا کرده ام و مادر خوبی هستم، خواهر خوبی هستم و شهروند خوبی هستم. من درگیر خود زندگی هستم و من انرژی و حوصله زیادی دارم.»

مایا آنجلو

 1. «زن عاقل دوست دارد دشمن کسی نباشد. یک زن عاقل حاضر نیست قربانی کسی شود.»

مایا آنجلو

 1. «گام نهادن در مسیری کاملاً جدید دشوار است، اما دشوارتر از ماندن در موقعیتی نیست که برای پیشرفتی برای شخصیت یک زن ندارد.»

مایا آنجلو

نقل قول های مایا آنجلو در مورد زندگی

 1. «زندگی یک ماجراجویی ناب است و هر چه زودتر متوجه این موضوع شویم، سریعتر می توانیم زندگی را به عنوان هنر تلقی کنیم.»

مایا آنجلو

 1. «ماموریت من در زندگی فقط زنده ماندن نیست، بلکه شکوفایی است؛ و برای انجام این کار به مقداری اشتیاق، مقداری دلسوزی، مقداری شوخ طبعی و سبک بالی نیاز است.»

مایا آنجلو

 1. «کشتی زندگی من ممکن است در دریاهای آرام و دوستانه حرکت کند یا نباشد. روزهای چالش برانگیز وجود من ممکن است روشن و امیدوار کننده باشد یا نباشد. روزهای طوفانی یا آفتابی، شب‌های با شکوه یا تنهایی، نگرش سپاسگزاری را حفظ می‌کنم. اگر اصرار بر بدبین بودن داشته باشم، همیشه فردایی هست. من امروز را دارم.»

مایا آنجلو

 1. «خداوندا، می‌خواهم از تو برای زندگی و همه چیزهایی که در آن است تشکر کنم. برای روز و ساعت و دقیقه از تو متشکرم.»

مایا آنجلو

 1. «من آموخته ام که نباید با دستکش در هر دو دست زندگی را طی کرد. شما باید بتوانید برخی چیزها را به عقب پرتاب کنید.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «مهم نیست امروز چه اتفاقی می افتد یا چقدر بد به نظر می رسد، زندگی ادامه دارد و فردا بهتر خواهد شد.»

مایا آنجلو

 1. «از کسانی که زیاد به آنها داده می شود، انتظارات زیادی می رود.»

مایا آنجلو

 1. «بیشتر مردم بزرگ نمی شوند. اکثر مردم پیر می شوند. آنها جای پارک پیدا می کنند، کارت اعتباری خود را ارج می نهند، ازدواج می کنند، بچه دار می شوند و به آن بلوغ می گویند. ولی غافل از اینکه چیزی که هست، پیری است.»

مایا آنجلو

 1. «اگر زندگی کنید، اشتباه خواهید کرد و این امری اجتناب ناپذیر است؛ اما وقتی این کار را کردی و اشتباهت را دیدی، آن وقت خودت را می ‌بخشی.»

مایا آنجلو

 1. «من آموخته ام که زندگی گذراندن با زندگی کردن یکسان نیست.»

مایا آنجلو

 1. «به امید بهترین ها، آماده برای بدترین و غافلگیر نشدن از هر چیزی در این بین.»

مایا آنجلو

 1. «بگذارید سپاسگزاری بالشی باشد که برای خواندن نماز شب بر آن زانو زده اید؛ و بگذارید ایمان پلی باشد که برای غلبه بر شر و استقبال از خیر می سازید.»

مایا آنجلو

 1. «من یاد گرفته ام که حتی وقتی درد دارم، مجبور نیستم تنها باشم.»

مایا آنجلو

 1. «ما خیلی کمتر از آنچه فکر می‌کنیم نیاز داریم.»

مایا آنجلو

 1. «برای همه چیز حاضر باشید و برای همه چیز سپاسگزار باشید.»

مایا آنجلو

 1. «مشغول زندگی عاشقانه شوید. تمام آنچه را که داری برای زندگی عاشقانه بده. آن را با اشتیاق دوست داشته باشید، زیرا زندگی واقعاً آنچه را که در آن می گذارید، چندین برابر پس می دهد.»

مایا آنجلو

 1. «زندگی همان چیزی را که در آن قرار می دهید به شما خواهد داد. تمام قلب خود را در هر کاری که انجام می دهید بگذارید و دعا کنید، سپس می توانید صبر کنید.»

مایا آنجلو

نقل قول های مایا آنجلو در مورد آموزش

 1. «هر کتابی که به کودک کمک کند عادت به خواندن داشته باشد و خواندن را به یکی از نیازهای عمیق و مداوم او تبدیل کند، برای او خوب است.»

مایا آنجلو

 1. «از بسیاری جهات، جدایی به من شکل داد و تحصیلات مرا آزاد کرد.»

مایا آنجلو

 1. «مشکل واقعی این است که بر طرز فکری که در مورد خود دارید غلبه کنید. اگر این مشکل را نداشته باشیم، هرگز رشد نمی کنیم، هرگز یاد نمی گیریم و مطمئناً، هرگز نباید آموزش دهیم.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «وقتی یاد گرفتی، آموزش بده، وقتی چیزی گرفتی، ببخش.»

مایا آنجلو

 1. «بهترین مغازه شیرینی فروشی که یک کودک می تواند در آن تنها بماند، کتابخانه است.»

مایا آنجلو

 1. «من از افراد باهوش سپاسگزارم. این به معنای تحصیلکرده نیست. این به معنای روشنفکری نیست؛ یعنی واقعا باهوش چیزی که پیرهای سیاه ‌پوست به آن «هوش مادرزادی» می‌گفتند یعنی هوشی که در شکم مادرتان داشتید. این چیزی است که شما به آن تکیه می کنید. شما می دانید چه کاری درست است.»

مایا آنجلو

 1. «من مقداری از جوانی ام را به خاطر دانش رها کرده بودم، اما نفعش برای من ارزشمندتر از چیزی بود که از دست دادم.»

مایا آنجلو

152.

«وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، دوباره تحت تأثیر قدرت حیات بخش ادبیات قرار می‌گیرم. اگر امروز یک جوان بودم و سعی می‌کردم در دنیا حسی از خودم به دست بیاورم، دوباره با خواندن این کار را انجام می‌دادم، درست مانند زمانی که جوان بودم.»

مایا آنجلو.

 1. «کیفیت قدرت همراه با لطافت ترکیبی غیرقابل رقیب است، همانطور که هوش و نیاز وقتی با آموزش رسمی کمرنگ نشود، ترکیبی است.

مایا آنجلو

 1. «من آموخته ام که هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری دارم.»

مایا آنجلو

 1. «مادرم می‌گفت من باید همیشه نسبت به نادانی تحمل نداشته باشم، اما بی ‌سوادی را درک کنم. اینکه برخی از مردم که قادر به رفتن به مدرسه نیستند، تحصیلکرده ‌تر و باهوش ‌تر از اساتید دانشگاه هستند.»

مایا آنجلو

 1. «این یک واقعیت بدون شکست و غیرقابل انکار است: اگر گرفتید، بدهید. اگر یاد گرفتی، آموزش بده. از هر دست بدهی از همان دست باید پس بدهی.»

مایا آنجلو

 1. «زمان آن فرا رسیده است که والدین در همان ابتدا به جوانان بیاموزند که در تنوع زیبایی وجود دارد و قدرت وجود دارد.»

مایا آنجلو

 1. «همه اطلاعات همیشه متعلق به همه است. باید در دسترس باشد. باید برای کودک، برای زن، برای مرد، برای پیر، برای نیمه سواد، برای رؤسای دانشگاه ها، برای همه قابل دسترسی باشد.»

مایا آنجلو

 1. «من امیدوارم که مردان و زنان جوان شروع به فکر کردن برای خود کنند و مسئولیت افکار خود را به عهده بگیرند.»

مایا آنجلو

 1. «ایده این است که آن را بنویسیم تا مردم آن را بشنوند و در مغز بگذرد و مستقیماً به قلب برود.»

مایا آنجلو

 1. «گذشته، علیرغم درد سختش، نمی توانست زندگی نشود، اما وقتی با شجاعت همراه شد، نیازی به زندگی مجدد نیست.»

مایا آنجلو

 1. «هر کتابی که به کودک کمک کند عادت به خواندن داشته باشد و خواندن را به یکی از نیازهای عمیق و مداوم او تبدیل کند، برای او خوب است.»

مایا آنجلو

نقل قول های مایا آنجلو در مورد موفقیت

 1. «موفقیت این است که خودتان را دوست داشته باشید، کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید و نحوه انجام آن را دوست داشته باشید.»

مایا آنجلو

 1. «شما فقط می توانید در چیزی که دوست دارید واقعاً به موفقیت برسید. پول را هدف خود قرار ندهید در عوض، کارهایی را که دوست دارید انجام دهید دنبال کنید و سپس آن‌ ها را آنقدر خوب انجام دهید که مردم نتوانند چشمان خود را از شما بردارند.»

مایا آنجلو

 1. «موفقیت عشق به زندگی و جسارت در زندگی کردن است.»

مایا آنجلو

181 نقل قول قدرتمند و الهام بخش از مایا آنجلو

 1. «شما به تنهایی کافی هستید. شما چیزی برای اثبات به کسی ندارید.»

مایا آنجلو

 1. «امیدوارم همیشه بیشتر از آنچه که بتوانم به انجام برسانم آرزو کنم.»

مایا آنجلو

 1. «ممکن است با کلماتت به من شلیک کنی، ممکن است با چشمانت مرا زخم بزنی، ممکن است با نفرتت مرا بکشی، اما با این حال، من دوباره بر می خیزم.»
 2. «کارهایی را که دوست دارید انجام دهید دنبال کنید و سپس آنها را آنقدر خوب انجام دهید که مردم نتوانند چشمان خود را از شما بردارند.»

مایا آنجلو

 1. «اگر کسی شجاعت داشته باشد، هیچ چیز نمی تواند نوری را که از درون می تابد را خاموش کند.»

مایا آنجلو

 1. «زنده ماندن مهم است. شکوفایی زیبا است.»

مایا آنجلو

 1. «همه دستاوردهای بزرگ نیاز به زمان دارند.»

مایا آنجلو

 1. «شما باید با چیزی که با آن روبرو می شوید کنار بیایید؛ اما شما نباید ناامید شوید و بنابراین راهی برای کاهش نیافتن این است که ناله نکنید! اجازه ندهید حوادثی که در زندگی اتفاق می افتد شما را ناامید کنند.»

مایا آنجلو

 1. «من آنقدر اهل زندگی کردن هستم که بقیه از حسادت بخواهند مرا زمین بزنند. من آنقدر جسارت در خود دارم که بی پروا هستم، جسارتی باورنکردنی برای ایستادن. به این ترتیب شما هم می ‌توانید خودتان را بشناسید.»

مایا آنجلو

 1. «من در مقابل چشم همه دنیا زمین خوردم و بلند شدم. من فرار نکردم و درست همان جایی که زمین خورده بودم بلند شدم.»

مایا آنجلو

 1. «هر چیزی که علیه شما کار می کند، زمانی که اصل معکوس را درک کنید، می تواند برای شما نیز مفید باشد.»

مایا آنجلو

 1. «تنها راهی که می‌توانید بر بقیه برتری داشته باشید این است که چیزی را بی حد و مرز بخواهید. اگر حریص و مشتاق هستید، حالا آماده اید.»

مایا آنجلو

 1. «برای پیروزی، ما با انرژی و تلاش و نظم هزینه می کنیم. اگر ببازیم، ناامیدی، نارضایتی و عدم رضایت را پرداخته ایم.»

مایا آنجلو

 1. «بحث همیشه در مورد کار است. در سال‌ های آخر زندگیتان، خوشبختی و عزت ‌نفستان با کوه‌هایی که از آن عبور کردید، دره‌هایی که از آن‌ها بالا رفتید و زندگی و یا شغلی که برای خودتان ساختید تعیین می ‌شود.»

مایا آنجلو

 1. «هیچ چیز به اندازه موفقیت باعث موفقیت های بیشتر نمی شود. قدم به قدم موفقیت کسب کنید و سپس موفقیت های بیشتر را دست آورید.»

مایا آنجلو

 1. «ممکن است با شکست های زیادی مواجه شویم، اما نباید شکست بخوریم. حتی ممکن است لازم باشد با شکست مواجه شویم تا بتوانیم بدانیم کی هستیم.»

مایا آنجلو

 1. «هر کاری که می خواهید انجام دهید، اگر می خواهید در آن عالی باشید، باید آن را دوست داشته باشید و بتوانید برای آن فداکاری کنید.»

مایا آنجلو

امیدواریم از این مجموعه جملات مایا آنجلو لذت برده باشید.

با خواندن برخی از بهترین جملات نویسنده و شاعر محبوب، احساس زیبایی از امید، شجاعت و قدرت برای مبارزه برای رویاهای خود به دست می آورید. مایا آنجلو با کار خود الهام بخش میلیون ها نفر در سراسر جهان شد و کسانی را که تحت ستم هستند تشویق کرد تا قیام کنند و بر چیزی که آنها را عقب نگه داشته غلبه کنند.

هر زمان که چالش ‌های زندگی شما را ناامید کرد، اجازه دهید سخنان حکیمانه مایا آنجلو با توصیه ‌های زیبا و افکار انگیزشی ‌اش آتش درونش را دوباره شعله ‌ور کند.

نقل قول مورد علاقه مایا آنجلو چیست؟

در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ما از شنیدن نظرات شما و اینکه چگونه کار مایا آنجلو بر زندگی شما تأثیر گذاشته است، خوشحال می شویم.

پیروز باشید!

منبع:

181 Empowering Maya Angelou Quotes [Pure Inspiration]

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx