رسیدن به پتانسیل کامل

Add a Comment
6 Min Read

رسیدن به پتانسیل کامل – به حداکثر رساندن دستاورد

امروز می‌خواهم به شما نشان دهم که چگونه می‌توانید به پتانسیل کامل دست پیدا کنید و چگونه موفقیتتان را به حداکثر برسانید. فردی که می خواهد به حداکثر پتانسیل دست یابد، باید استعدادهای خود را بشناسد تا آنها را به نقاط قوتی که شکوفا شده اند، تبدیل کند. برای رسیدن به پتانسیل کامل، فرد باید از پتانسیل خود نهایت استفاده را ببرد. با شکوفا کردن استعدادها، فرد می‌تواند میزان موفقیتش را به حداکثر برساند.

چگونه می توان مانند یک فرد موفق به پتانسیل کامل رسید؟

نقاط قوت، پتانسیل و استعدادهای خود را کشف کنید

هر فردی توانایی شکوفایی هر نوع استعداد و قدرتی را دارد. همه ما این پتانسیل را داریم که به هر هدفی که می‌خواهیم برسیم. متأسفانه، اکثر مردم شروع به تمرکز فقط روی برخی از نقاط قوت خود کرده اند، به این معنی که از بسیاری از پتانسیل های خود غافل می شوند.

با ارزیابی تمام کارهایی که واقعاً می توانید انجام دهید، نقاط قوت و استعدادهای خود را کشف کنید. خواهید دید که حتی ممکن است برخی از توانایی هایی را که مدتی پیش توسعه یافته اند، اما در گذشته نزدیک نادیده گرفته شده اند، کشف کنید. همه این استعدادها پتانسیل های نادیده گرفته شده شما هستند. به کارگیری مجدد آنها را با تمرین آنها شروع کنید و سعی کنید به پتانسیل کامل در این زمینه ها برسید (به حداکثر رساندن پتانسیل).

رسیدن به پتانسیل کامل

پس از بحث در مورد پتانسیل‌ های نادیده گرفته شده، می‌توانیم روی پتانسیل پنهان شما تمرکز کنیم: مهم است که بدانید تنها با کشف توانایی ‌ها و استعداد هایی که حتی شاید از آن ‌ها آگاه نبودید، می ‌توانید به پتانسیل کامل دست یابید.

البته آگاه باشید که پتانسیل پنهان شما خیلی سریع در عرض چند روز خود را نشان نخواهد داد؛ بنابراین بسیار مهم است که هر زمان که متوجه فعالیت ‌هایی می‌شوید که به آن ‌ها علاقه دارید و به نظر می ‌رسد میزان خاصی از علاقه و استعداد در انجام آن ‌ها دارید، باید بسیار هوشیار و آگاه باشید. هر زمان که چنین فعالیت یا استعدادی را پیدا کردید، حتما به خوبی روی آن تمرکز کنید تا نقاط قوت خود را توسعه دهید و به پتانسیل کامل برسید.

بیایید اکنون روی همه تفریح ها، فعالیت های در حیطه سرگرمی و استعدادهای شما تمرکز کنیم. این ها پتانسیل های شناخته شده شما هستند. ممکن است برخی از این موارد را توسعه داده باشید. بعضی دیگر ممکن است به تازگی کشف شده باشند. اگر به این نقاط قوت علاقه دارید، شروع به توسعه بخشیدن به آنها کنید تا پتانسیل را در یک موضوع خاص به حداکثر برسانید.

با تمرکز بر نقاط قوت خود، به جای محدودیت ‌هایتان، می ‌توانید به طور مؤثرتری به پتانسیل کامل دست پیدا کنید، زیرا به شما امکان می ‌دهد انواع مختلف استعدادهایتان را توسعه دهید، حتی اگر هنوز توانایی ‌های شما در این زمینه ‌ها به اندازه کافی قوی نباشد. به تدریج دیدگاه شما شروع به تغییر خواهد کرد زیرا دیگر هیچ مانعی وجود ندارد که شما را از توسعه علایق و نقاط قوت جدید باز دارد.

رسیدن به پتانسیل کامل

چگونه موفقیت را به حداکثر برسانیم؟

دستیابی و به حداکثر رساندن استعدادهای خود را تجسم کنید

مشابه استراتژی‌ های قدرتمند در زمینه تعیین هدف، زمانی که با افزایش پتانسیل و استعدادهای خود، دستاوردهای خود را به حداکثر می رسانید؛ می توانید خودتان را تجسم کنید.

تجسم کردن روشی است که توسط تاجران موفق و همچنین ورزشکاران برتر استفاده می شود. شما همچنین با تجسم کردن توسط فکر کردن می توانید به همان خوبی درک کنید که با افزایش پتانسیل ها و برخوردار شدن از توانایی افزایش دستاوردها، چه حسی خواهید داشت.

به لحظه ای فکر کنید که پر از انرژی از خواب بیدار می شوید، با این آگاهی که تنها با استفاده از پتانسیل ها و نقاط قوت خود می توانید با موفقیت به تمام اهداف و خواسته های خود دست یابید. تصور کنید در آن لحظه چه احساسی خواهید داشت.

رسیدن به پتانسیل کامل

اشتیاق به کار سخت برای به حداکثر رساندن دستاورد را توسعه دهید

به حداکثر رساندن دستاورد شما مستلزم سرمایه گذاری ساعت های فراوان و کار سخت است. اگرچه اکثر مردم نمی خواهند به آنها گوشزد شود که این کار برای به حداکثر رساندن پتانسیل ضروری است؛ اما تنها با به دست آوردن تجربیات زیاد و یادگیری از شکست ها می توانیم تکامل پیدا کنیم. حتی افراد موفق و مرفه هم یک شبه یا در عرض چند ماه موفق نشدند. موفقیت و همچنین به حداکثر رساندن استعدادها، مستلزم تلاش زیاد برای توسعه نقاط قوت است، اما اگر مایل به سرمایه گذاری در این زمان هستید، می توانید دستاوردهایتان را به حداکثر برسانید و به پتانسیل کامل برسید.

شما برای رسیدن به حداکثر پتانسیل خود چه کردید؟

منبع:

  • http://www.planetofsuccess.com/blog/2010/reach-full-potential-%e2%80%93-maximize-achievement

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx