بازگشت به رابطه بعد از خیانت

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

بازگشت به رابطه بعد از خیانت

روابط زناشویی مهم ترین مسئله در زندگی شخصی هر فرد محسوب می شوند. در واقع حفظ و کنترل این روابط را به هیچ عنوان نباید نادیده گرفت. از طرفی هم ممکن است که شما یا همسرتان به دلایل مختلفی به یکدیگر خیانت کنید. برخی متخصصین و روان شناسان بر این باور هستند که خیانت لزوماً به معنی پایان زندگی یا رابطه نیست.

شما می توانید، با استفاده از راهکارهایی مناسب روابط خود را حفظ کنید. این تنها در صورتی اتفاق می افتد که هر دوی شما این را بخواهید. در این مقاله قصد داریم که در مورد بازگشت به رابطه بعد از خیانت مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

آیا بازگشت به رابطه بعد از خیانت ممکن است؟

درصورتی که شما به همسرتان خیانت کرده اید یا از همسرتان خیانت دیده اید، باید به این فکر کنید که چگونه می توانید، رابطه را مثل قبل کنید و آن را حفظ کنید. برخی از افراد با آگاهی یا عدم آگاهی از خیانت به عنوان راهی برای به پایان رساندن روابط استفاده می کنند.

خیانت دلایل مختلفی دارد و امکان دارد که بر اثر عوامل گوناگون در زندگی هر شخص اتفاق بیفتد. اما بدون درنظرگرفتن دلایل آن، برخی روابط بعد از خیانت قابل نجات هستند، اما برای برخی دیگر احتمال ادامه رابطه وجود ندارد.

بازگشت به رابطه بعد از خیانت امکان دارد که به دلایل مختلفی ممکن نباشد. در واقع گاهی اوقات خیانت آن قدر سنگین و عذاب آور است که امکان بخشش آن وجود ندارد. اما روش هایی وجود دارند که به وسیله آن می توان روابط را تا حدودی حفظ و کنترل کرد و آنها را بهبود بخشید.

روش ها و راهکاری مناسب برای بازگشت به روابط بعد از خیانت

همان طور که در قسمت های بالاتر بیان کردیم، خیانت همیشه به معنای تمام کردن رابطه و خاتمه دادن به آن نیست. گاهی اوقات می توان با استفاده از راه حل های بسیار مؤثر رابطه یا ازدواج را حفظ کرد. درصورتی که شما یا همسرتان مشتاق به ادامه مسیر مشترک خود و حفظ رابطه هستید، می توانید روش هایی که در بخش پایین بیان کرده ایم را امتحان کنید.

بازگشت به رابطه بعد از خیانت

بازگشت به رابطه بعد از خیانت

1- گفتگو کردن در مورد احساسات و روابط

گفتگو کردن در مورد احساست موضوعی است که هر دوی شما باید قبل از هر چیزی آن را انجام دهید. درصورتی که به همسر خود خیانت کرده اید، بهتر است که زمانی را به خودتان و صحبت کردن در مورد عواطف خود اختصاص دهید. در این شرایط حتماً به شریک خود بگویید که از انجام خیانت پشیمان و شرمسار هستید.

درصورتی که شریک شما احساس پشیمانی شما را درک نکند، نه تنها رابطه شما مثل قبل نخواهد شد، بلکه امکان بازگشت به خیانت نیز وجود دارد. علاوه بر این فراموش نکنید که مسئولیت خیانت را به عهده بگیرید و سعی کنید اقدامات لازم را برای نجات رابطه انجام دهید. اگر هم شما فردی هستید که از همسرتان خیانت دیده اید، باید در مورد احساس ناخوشایندی که از او و خیانت او دریافت کرده اید، گفتگو کنید.

2- صادق بودن در مورد علت خیانت

این مرحله مهم ترین مرحله ای است که با استفاده از آن شما می توانید، متوجه شوید که آیا بازگشت به رابطه بعد از خیانت ممکن است یا خیر. بهتر است که دلیل خیانت خود را به طور صادقانه بازگو کنید و آن کاملاً مورد بررسی قرار دهید.

اما درصورتی که شما دروغ بگویید و مواردی را از همسرتان پنهان کنید، به حتم قادر به حل مشکل خود و درست کردن رابطه نخواهید بود. تنها راه برای درست کردن اعتماد این است که شما دلیل خیانت را به طور شفاف توضیح دهید. در نتیجه زمانی که در آینده دوباره همان موقعیت در رابطه ایجاد شود، تصمیمات دیگری گرفته خواهند شد.

3- کنار گذاشتن خیانت

اگر شما به عنوان فردی که خیانت کرده اید، بازگشت به رابطه بعد از خیانت را ترجیح می دهید، اولین گام و مهم ترین راهی که باید انجام آن را در اولویت خود قرار دهید، دست کشیدن از خیانت کردن محسوب می شود. درصورتی که خیانت برای مدت زمان کوتاهی اتفاق افتاده باشد، احتمالاً کنار گذاشتن آن و قطع روابط آسان تر انجام خواهد شد.

اما اگر روابط احساسی شکل گرفته شود، پایان دادن آن کمی سخت تر خواهد بود. ممکن است که شخصی که شما با او به همسرتان خیانت کرده اید، فردی باشد که مجبور باشید هر روز او را ببینید. در این شرایط بهتر است که حد و مرزهایی را با او بگذارید.

بازگشت به رابطه بعد از خیانت

بازگشت به رابطه بعد از خیانت با کنار گذاشتن آن

به عنوان مثال شما باید صحبت کردن با این فرد را در مورد موضوعات غیر کاری کنار بگذارید و ارتباط با او را در خارج از محل کار کنار بگذارید. در این شرایط هم آرامش ذهن شما بیشتر می شود و هم رابطه عاطفی شما بعد از مدتی درست خواهد شد. علاوه بر این ممکن است آن فرد به شما علاقه مند شده باشد. درصورتی که او خواستار ادامه رابطه با شما بود، بهتر است همه مسائل را توضیح دهید و شفاف سازی کنید.

4- پذیرفتن مسئولیت کار اشتباه

صرف نظر از دلیل شما برای خیانت به شریک زندگی ضروری ترین مسئله ای که باید به آن را توجه کنید، قبول مسئولیت کاری است که آن را انجام داده اید. هنگامی که مسئولیت خیانت را به عهده می گیرید، می توانید رابطه خود و اعتماد از بین رفته را کمی بهبود ببخشید.

به جای سرزنش کردن شریک عاطفی یا همسرتان شما باید از او معذرت خواهی کنید. اگر شما هم فردی هستید که از همسرتان خیانت دیده اید، باید توضیحات او را بشنوید. درصورتی که فرد اشتباه خود را پذیرفت، می توانید به این فکر کنید که ادامه راه با او برای شما ممکن خواهد بود.

5- تصمیم درست گرفتن

آیا شما و همسرتان دوست دارید که رابطه عاطفی خود را ادامه دهید؟ اگر هر دوی شما علاقه به با هم ماندن و درست کردن رابطه را داشته باشید، می توان گفت هدف مشترکی را دنبال می کنید. در این شرایط مسلماً هدف مشترک شما درست کردن رابطه، ساختن اعتماد و داشتن زندگی خوب محسوب می شود. اگر شما با هم بمانید، به طورقطع رابطه و زندگی شخصی شما متفاوت تر از قبل خواهد شد.

اگرچه بازگشت به رابطه بعد از خیانت و درست شدن آن کمی زمان بر است. اما به جای فکرکردن به گذشته بهتر است که آینده را در نظر بگیرید. اگر همسر شما بخواهد رابطه را تمام کند، باید به نظر او احترام بگذارید. زیرا این فرد قبل از تصمیم گیری نیاز دارد که تنها باشد و به همه چیز فکر کند.

6- عمل کردن به قول ها

یکی از مهم ترین مواردی که با استفاده از آن به راحتی می توانید، روابط خود را کمی مثل قبل کنید، پایبند بودن به حرف ها و قول هایتان است. به عنوان مثال اگر قرار است که در ساعت مشخصی در محلی حضور پیدا کنید، همان کار را انجام دهید. یا اگر قول دادید که چیزی را برای همسر خود تهیه کنید، حتماً آن را بخرید.

بازگشت به رابطه بعد از خیانت

بازگشت به رابطه بعد از خیانت با پایبند بودن به قول ها

به شما پیشنهاد می شود که به قول هایتان پایبند باشید و آنها را نشکنید. درصورتی که نتوانید اعتماد طرف مقابل خود را جلب کنید، مطمئن باشید که بازگشت به رابطه بعد از خیانت غیر ممکن خواهد بود. اگر شما هم به عنوان شخصی که خیانت دیده اید، به همسرتان قول داده اید که او را کمک کنید، بهتر است که بهانه نیاورید و به او زمان دهید که همه چیز را درست کند.

7- صبور و صادق بودن

بهتر است که به همسرتان یا شریک عاطفی رابطه خود بگویید که کجا هستید، با چه کسی هستید یا قصد دارید که به کجا بروید. به هیچ عنوان مسائل را پنهان نکنید و همیشه صداقت در هر چیزی را اولویت قرار دهید. علاوه بر این شما هم به عنوان فردی که خیانت دیده اید، باید کمی صبوری کنید و اجازه دهید که مسئله به مرورزمان حل شوند. اما انتظار نداشته باشید که طرف مقابل شما بلافاصله در همه امور صادق و روراست باشد. اما مطمئن باشید که بعد از مدتی به تدریج در مورد همه موضوعات زندگی با شما صداقت خواهد داشت.

8- ارتباط برقرار کردن

مطالعات نشان می دهند که حرف نزدن با یکدیگر در مورد مسائل مختلف یکی از مهم ترین دلایل به هم خوردن ازدواج محسوب می شود. به شما پیشنهاد می شود که برای حرف زدن با یکدیگر مشتاق باشید و به سخنان یکدیگر گوش کنید و زمانی را برای حرف زدن اختصاص دهید.

اگر دلیل خیانت کردن شما برآورده نشدن نیازهای شما در رابطه است، باید در مورد نیازها و خواسته های خود با همسرتان صحبت کنید و سعی کنید که به طور کامل آنها را درک کنید.

9- فرصت دادن به یکدیگر

درصورتی که حال یکی از طرفین از نظر احساسی خوب نیست، بهتر است که به یکدیگر زمان بدهید و سعی کنید کمی از هم فاصله بگیرید. گاهی اوقات قبل از هر باید صبر کنید که جو آرام شود. سپس بعد از آن می توانید، در کنار یکدیگر باشید و در مورد چالش های سخت زندگی با هم صحبت کنید.

بازگشت به رابطه بعد از خیانت

بازگشت به رابطه بعد از خیانت از طریق فرصت دادن به یکدیگر

10- زمان گذاشتن برای هم

همان طور که در قسمت های بالاتر بیان کردیم، که هر یک از شما باید زمانی را به تنهایی و فکر کردن به عواطف و احساسات خود اختصاص دهید. یکی دیگر از روش هایی که برای بازگشت به رابطه بعد از خیانت باید انجام دهید، زمان گذاشتن برای یکدیگر است. شما می توانید برای قرارهای شبانه یا تفریحات دو نفره خود برنامه ریزی های را انجام دهید و سعی کنید که با خوشحال کردن یکدیگر و جذب عشق شرایط را کمی بهتر کنید.

 11 – بخشش یکدیگر

هنگامی که خیانت در روابط اتفاق می افتد، بخشش یکدیگر باید در اولویت قرار بگیرد. درصورتی که شما به طرف مقابل خود خیانت کرده اید، بهتر است که مسئولیت خیانت را به عهده بگیرید، اما نیازی نیست که تا آخر عمر خود را سرزنش نکنید. به جای این کار باید همه چیز را جبران کنید. مطالعات نشان می دهند که بخشش یکی از مهم ترین مواردی است که در بازگشت به رابطه بعد از خیانت حتماً باید به آن توجه کرد.

12- – کمک گرفتن از مشاوره

برای اینکه بتوانید به راحتی از خیانت گذشته عبور کنید، باید زمانی را برای بررسی اختلافات و شناسایی مشکلات و چالش های زندگی اختصاص دهید. در همین راستا نیز مشورت کردن با روان شناس یا مشاوره خانواده می تواند مؤثر باشد. زیرا مشاور فردی بی طرف محسوب می شود که صلاح شما و بهبود رابطه را در اولویت قرار می دهد.

بهتر است از مشورت کردن با اعضای خانواده خودداری کنید. زیرا معمولاً خانواده ها از فرزند خود حمایت می کنند و طرف حق را نمی گیرند. مطالعات نشان می دهند، افرادی که بعد از خیانت به سراغ روان شناسان می روند، نه تنها شاهد نتایج مثبتی در آینده هستند، بلکه به راحتی می توانند، روابط موفق داشته باشید.

بازگشت به رابطه بعد از خیانت

بازگشت به رابطه بعد از خیانت با مشورت گرفتن از مشاورین زبده

کلام آخر

ممکن است که شما در رابطه خود برای مدت زمان بسیار طولانی ناراحت باشید و احساس خوبی نداشته باشید. خیانت معمولاً روابط را خراب می کند و آن را تحت تأثیر قرار می دهد. در این شرایط بهتر است که صداقت با خود و شریک زندگی را در اولویت قرار دهید. اگر هر دوی شما قصد دارید که رابطه خود را درست کنید و آنها را بهتر کنید، باید با یکدیگر همراه و هم قدم شوید. بازگشت به رابطه بعد از خیانت با کمک هر دوی شما و دنبال کردن روش هایی مناسب برای نجات زندگی ممکن خواهد بود. اگرچه امکان دارد که این پروسه کمی زمان بر باشد، اما به هرحال ارزشش را دارد.

 

منبع:

  • https://www.verywellmind.com/you-cheated-got-caught-now-what-2303090

 

 

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx