چگونه نگرانی را متوقف کنیم

Add a Comment
8 Min Read

چگونه نگرانی را متوقف کنیم – ۸ نکته ساده برای کمک به شما

نگرانی چیست؟

اینها افکار آزاردهنده ای در مورد چیزی هستند که می ترسید که اتفاق بیفتد. اگر به این افکار توجه کنید، قوی تر می شوند و افکار مشابه را به خود جذب می کنند و در کمترین زمان، ترس رشد می کند و ذهن شما را به خود مشغول می کند و بر رفتار و حتی سلامت شما تأثیر می گذارد.

اگر اجازه دهید این افکار ذهن شما را پر کنند، قوی تر می شوند، آرامش را از شما سلب می کنند و شما را ناراحت می کنند. نگرانی ها به صورت افکار شروع می شوند، اما به زودی احساسات منفی درگیر می شوند.

اگر نگرانی ها را در لحظه شروع آنها متوقف نکنید، آنها به چرخه ای از افکار منفی، تصاویر ذهنی منفی و احساسات منفی تبدیل می شوند.

چگونه نگرانی را متوقف کنیم

طبق ویکی پدیا:

(نگرانی به افکار، تصاویر و احساسات ماهیت منفی اشاره دارد که در آن تلاش‌های ذهنی برای اجتناب از تهدیدات احتمالی پیش‌بینی‌شده انجام می‌شود. به عنوان یک احساس به عنوان اضطراب یا نگرانی در مورد یک موضوع واقعی یا خیالی تجربه می شود.)

به گفته مریام وبستر:

(فکر کردن در مورد مشکلات یا ترس ها: احساس یا نشان دادن ترس و نگرانی به این دلیل که فکر می کنید اتفاق بدی رخ داده است یا ممکن است اتفاق بیفتد.)

آیا می توان نگرانی را متوقف کرد؟

بله، شما می توانید نگرانی را متوقف کنید، یا حداقل، بیشتر نگرانی های خود را از بین ببرید. من می خواهم چند نکته را به شما ارائه دهم تا به شما کمک کند نگران نباشید. خواندن آنها عالی است، اما تمرین آنچه می خوانید مهم تر است.

می خواهم از شما یک سوال بپرسم، به جای ایجاد نگرانی، اصلاً ایجاد نکردن نگرانی و سپس تمرین نکاتی برای جلوگیری از آنها چیست؟ بله، این امکان پذیر است، اما این امر مستلزم کار درونی شماست. آیا حاضرید کمی زمان و تلاش برای این هدف ارزشمند سرمایه گذاری کنید؟

وقتی آرامش درونی بیشتری وجود داشته باشد، نگرانی به سختی به ذهن شما راه می یابد. در این شرایط، حالت روانی بدون نگرانی طبیعی خواهد شد و برای دست کشیدن از نگرانی نیازی به راهنمایی نخواهید داشت.

ذهن آرام نگرانی ایجاد نمی کند. وقتی آرامش درونی وجود دارد، نگرانی ها از بین می روند.

در زیر نکاتی را مشاهده خواهید کرد که امیدوارم برای شما مفید باشد.

چگونه نگرانی را متوقف کنیم

چگونه از نگرانی دست برداریم

 1. از بین بردن نگرانی ها زمانی که تازه شروع شده اند آسان تر از بعد از قوی تر شدن آنها است. سعی کنید از افکاری که در ذهنتان می گذرد آگاه باشید و زمانی که احساس می کنید نگرانی ها در حال ایجاد شدن هستند، یکی از کارهای زیر را انجام دهید:
 • یک کتاب الهام بخش یا خنده دار بخوانید.
 • چند نقل قول الهام بخش را بخوانید و در مورد معنای آنها فکر کنید. می توانید مجموعه ای از نقل قول ها را در فهرست نقل قول ها در اینجا بیابید.
 • ورزش کنید یا به هر نوع ورزشی بپردازید تا ذهنتان را از نگرانی دور کنید و اجازه ندهید که آنها رشد کنند.

با هر فعالیتی که دوست دارید مشغول شوید. برای مثال ممکن است فیلمی تماشا کنید، کتاب بخوانید، قدم بزنید یا با یک دوست ملاقات کنید

 1. آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا بفهمید چقدر واقعی هستند. اغلب، آنها فقط ترس های غیر واقعی هستند که استرس و اضطراب غیر ضروری ایجاد می کنند. اغلب، هیچ واقعیتی پشت آنها وجود ندارد. هیچ دلیلی وجود ندارد که اجازه دهید آنها شما را اذیت کنند، اگر واقعی نیستند، بلکه فقط خیالی هستند.

اگر آنها واقعی هستند، به جای نگرانی، به دنبال راه هایی برای مقابله با علل آنها باشید. گاهی اوقات، شما باید فقط چند تغییر در زندگی خود انجام دهید تا علل آنها را از بین ببرید.

 1. اغلب، فکر کردن به بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد، اگر نگرانی ها درست باشد، نشان می دهد که این چیزی نه چندان ترسناک است که می توانید با آن کنار بیایید. این باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.
 2. از خود بپرسید که چند مورد از نگرانی های شما محقق شد. ذهن از یک نگرانی به نگرانی دیگر می رود. بنابراین، بسیاری از نگرانی ها به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرند تا به اندازه کافی قوی شوند، زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهند.
 3. آیا نگران این هستید که مردم در مورد شما چه فکری می کنند؟ آیا می توانید ذهن آنها را بخوانید و بدانید دقیقاً چه فکر می کنند؟ نه، شما این کار را نمی کنید، و ممکن است آنها اصلاً به شما فکر نکنند و شما بیهوده نگران شوید.

اغلب ما به نتایج اشتباهی می‌رسیم و رفتار و واکنش‌های مردم را اشتباه تفسیر می‌کنیم. این باعث ایجاد رنج غیرضروری در مورد چیزهایی می شود که اصلا واقعی نیستند.

چگونه نگرانی را متوقف کنیم

 

 1. وقتی احساس ضعف، گرسنگی یا خستگی می کنید، نگرانی ها راحت تر به وجود می آیند. بنابراین در این مواقع به خود استراحت دهید، چیزی بخورید یا بنوشید و کمی بخوابید. پس از آن، مقابله با چیزی که شما را آزار می دهد آسان تر خواهد بود.
 2. کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و از خود بپرسید: “در حال حاضر چه کاری می توانم انجام دهم تا دیگر نگران نباشم؟” ایده هایی که به دست می آورید را دنبال کنید.
 3. سعی کنید، اگرچه ممکن است آسان نباشد، خود را از افکار منفی در ذهن خود جدا کنید و خود را از آنها رها کنید. سعی کنید به نگرانی های خود بی توجهی نشان دهید. ممکن است در ابتدا موفق نشوید، اما با پشتکار موفق خواهید شد.
 4. می دانم که مدیتیشن برای همه خوشایند نیست. با این حال، می تواند به شما کمک کند تا نگران نباشید و زندگی آرام تری داشته باشید. مدیتیشن ساده، برای چند دقیقه می تواند کمک کند. البته، قبل از گرفتن نتیجه، باید مدتی خود را با مدیتیشن تمرین دهید.

به یاد داشته باشید، نگرانی ها افکار هستندو شما می توانید از توجه به آنها خودداری کنید. توجه شما به آنها زندگی و قدرت می بخشد و اگر توجه خود را از آنها سلب کنید (که ممکن است، اما انجام آن همیشه آسان نیست) ضعیف تر شده و شما را ترک خواهند کرد.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/how-to-stop-worrying
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx