6 موردی که هنگام استعفاء دادن باید از خود بپرسید

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

گاهی اوقات افراد به دلایل عاقلانه دست از کار می کشند. بسیاری از پروژه ها ممکن است به کارهای احمقانه تبدیل شوند و ممکن است از نظر شخصی، حرفه ای و مالی برای شما هزینه داشته باشند. در برخی مواقع افراد تنها به این دلیل تسلیم می شوند چون نسبت به ادامه دادن و پیش روی رو به جلو کمتر ترسناک است. پی بردن به تفاوت بین این دو نوع استعفاء، کلید تصمیم گیری صحیح است.

برای کشف اینکه آیا باید از یک پروژه دست بکشید یا نه، باید این شش سوال را از خود بپرسید.

  1. چه چیزی باعث می شود که بخواهید استعفا دهید؟

مهم است که دلیل تسلیم شدنتان را بفهمید. اگر از دلیل آن مطمئن نیستید، کار را تجزیه کنید. مانند زمانی که فهرستی از کارها را تهیه می‌کردید، آن را به تمام اجزای آن تقسیم کنید تا بتوانید اقداماتی را که باید انجام دهید به صورت گام به گام انجام دهید.

اکنون مشخص کنید چه چیزی بیشترین استرس، ترس و یا وحشت را در شما ایجاد می‌ کند. این شبیه به چیزی است که به عنوان تجسم منفی شناخته می ‌شود. اغلب مرحله ای که بیشترین مشکل را برای شما ایجاد می کند، مرحله ای است که در حال حاضر روی آن کار می کنید. یا می تواند چیزی باشد که به سرعت نزدیک می شود. هر چه که باشد، وقتی دلیل اصلی ترک هر چیزی را بدانید، می‌توانید به پاسخ سؤالات زیر پی برده و تصمیم آگاهانه‌ تری بگیرید.

 استعفاء دادن

  1. آیا به دلیل قانع کننده ای سیگار را ترک می کنید؟

شما باید بفهمید که آیا در حال ترک کردن یک نقطه قوت هستید یا یک نقطه ضعف.

دلایل بسیار زیاد خوبی برای ترک وجود دارند، مانند اینکه آیا این کار ممکن است باعث آسیب عاطفی ماندگار در شما شود یا اینکه احساس می کنید زمانتان بهتر است در جای دیگری صرف شود. دلایل بدتری هم برای ترک وجود دارد، مانند بی حوصلگی، ناامیدی یا سختی های موقت. دلیل شما جزو کدام دسته است؟

چند راه برای فهمیدن آن وجود دارد. شما می توانید با یک لیست کلاسیک با دو ستون، یکی به نفع ترک و دیگری به نفع پایبندی به آن شروع کنید.

 یا می توانید از ابزار پیچیده تر و در نتیجه شاید دقیق تر مانند تحلیل ماتریس تصمیم گیری استفاده کنید. هر روشی از شباهت و تفاوت در گزینه ها که منجر به پاسخی شود که برای شما منطقی باشد، روشی موثر است.

  1. آیا نتیجه نهایی ارزش این سختی را دارد؟

«هیچ چیز در دنیا ارزش داشتن یا انجام دادن را ندارد مگر اینکه به معنای تلاش، درد، سختی باشد… من هرگز در زندگی ام به انسانی که زندگی آسانی داشته است حسادت نکرده ام. من به بسیاری از مردمی که زندگی دشواری داشتند و آنها را به خوبی هدایت می کردند حسادت کرده ام.»تئودور روزولت

شما باید مقدار زیادی از خودتان (خون، عرق، اشک، و غیره) را برای هر چیزی با ارزش بگذارید. جای بحث نیست. زمانی که به ترک کار فکر می کنید، سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا چیزی که از پروژه به دست می آورید بیشتر یا حداقل برابر با چیزی است که برای آن وقت صرف می کنید؟

آیا فکر می‌کنید سختکوشی که روی پروژه انجام می‌دهید در نهایت نتیجه خواهد داد؟ تقریباً غیرممکن است که مطمئن شوید، اما در نظر بگیرید که آیا شانس معقولی برای بازگرداندن زمان، تلاش و احتمالاً پولی که قبلاً سرمایه‌گذاری کرده‌اید دارید یا خیر و در صورت ادامه دادن چه چیزی باید سرمایه‌گذاری کنید.

اگر فکر نمی‌کنید سرمایه‌گذاری ارزش پاداش را داشته باشد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که دست به کار شوید. اما اگر فکر می‌کنید که برای ماندن در پروژه پاداش دریافت خواهید کرد، ممکن است ارزش ادامه دادن را داشته باشد، حتی اگر دشوار باشد. فقط گرفتار سوگیری در هزینه هدر رفته نشوید.

  1. چه چیزی باعث می شود که بخواهید ادامه دهید؟

طرف دیگر این پرسش که چرا می خواهید تسلیم شوید این است که اگر تصمیم به ادامه دادن دارید باید منتظر چه چیزی باشید؟ جدای از تکمیل هدف، چه جنبه هایی سرگرم کننده به نظر می رسند؟

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا واقعاً می خواهید کار را ترک کنید یا نه، باید لذتی را که از آن بخش های پروژه بدست می آورید را به مزایای نتیجه نهایی اضافه کنید. ارزش سفر و همچنین ارزش مقصد را در نظر بگیرید.

 استعفاء دادن

5 . آیا از تسلیم شدن پشیمان خواهید شد؟

پشیمانی همیشه چیز بدی نیست، اما اگر روی تصمیم خود وسواس داشته باشید و شروع به سرزنش خود کنید، پشیمانی می‌تواند تأثیرات منفی عاطفی، ذهنی و حتی فیزیکی روی شما بگذارد. به همین دلیل است که باید در نظر بگیرید که آیا ترک یک پروژه منجر به نشخوار فکری بیش از حد می شود یا خیر. اگر می شود، ترک کردن ناگهانی، به یک مسئله مخاطره آمیز تبدیل می شود.

بهترین کاری که می توانید برای جلوگیری از یک سطح ناسالم پشیمانی انجام دهید این است که به نقطه ای در پروژه خود برسید که در آن احساس کنید می توانید بدون اینکه بی وقفه به “چه می شود اگر؟” فکر کنید، آن را متوقف کنید. به عنوان مثال، یک رستوران جدید را قبل از اینکه شانس شروع و ادامه دادن داشته باشد، نبندید. آن را برای مدت طولانی باز بگذارید تا بتوانید مطمئن شوید که به آن فرصت داده اید.

 استعفاء دادن

  1. چرا از ابتدا شروع کردید؟

همه چیز به شما بستگی دارد. مشخص کنید چه چیزی باعث شد تصمیم بگیرید که ریسک کنید. آیا انگیزه های اصلی شما از یک مکان سالم سرچشمه گرفته است؟ آیا آن دلایل در حال حاضر همچنان صادق است؟ اگر پاسخ هر دوی این سؤالات مثبت است، قبل از اینکه تصمیم به استفاء بگیرید باید بیشتر به آن فکر کنید.

منتظر پاسخ کلیدی در پایان این مقاله نباشید. هیچ ترکیب جادویی از شش پاسخ شما به این سوالات وجود ندارد که به طور قطعی به شما بگوید که آیا باید ادامه دهید یا نه. تصمیم گیری در نهایت به عهده شماست. با این حال، امیدواریم که این شش سوال نقطه شروع خوبی در مسیر تصمیم گیری درست به شما بدهد.

://www.keepinspiring.me/6-things-to-ask-yourself-when-you-feel-like-quitting/

5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx