چگونه انرژی مثبت را در خود ذخیره کنیم؟

نظرات 4
12 دقیقه مطالعه

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که وقتی به یک سخنرانی انگیزشی گوش می کنید، احساس انرژی بیشتری دارید؟ تا به حال به آهنگی گوش داده اید که به شما حس خوبی بدهد؟ آیا قادر به ذخیره انرژی مثبت بوده اید؟ آخرین باری که پر از انرژی خوب بوده اید را به یاد دارید؟

انرژی چیزی است که تمام وقت بین افراد منتقل می شود. اگر فردی افسرده و بد روحیه کنار شما نشسته باشد، حتی اگر صحبتی هم نکند، احتمالا شما حالِ روحی بدی را تجربه خواهید کرد. هر فکری که به ذهن می رسد بر اتم های اطراف خود تاثیر می گذارد و به این ترتیب، انرژی بین افراد و اشیا منتقل می شود. حتی مکان ها هم دارای انرژی هستند. افراد زیادی را دیده ایم‌ که از حضور در مکانی امتناع می کنند چون به عقیده آن ها، مکان دارای انرژی منفی است.

افکار منفی در واقع واکنش شیمیایی مغز لست. این واکنش های شیمیایی گرما را آزاد می کنند و اتم های اطراف لرزشی منفی تجربه خواهند کرد. در نتیجه حضور در یک مکان، بدون این که خودتان دلیلش را بدانید هم می تواند باعث احساس بد شود. اما مهم ترین نکته این است که بدانید درک شما از محیط، شرایط، رفتار افراد و … است که استرس و انرژی منفی ایجاد می کند. می خواهیم در ادامه این مقاله، روش ها و نشانه هایی برای برقراری ارتباط با آرامش، ارامش درونی و جذب انرژی مثبت در زندگی بیان کنیم.

با چه روش هایی قادر به جذب و ذخیره انرژی مثبت هستیم؟

شما در هر لحظه انتخاب می کنید که در آرامش باشید یا خیر؟ وقتی در آرامش هستید انرژی مثبت را به سمت خود روانه می کنید و وقتی مقاومت کنید و آرام ‌نباشید، ارتعاشات منفی ایجاد می کنید که وجودتان را منعکس می کند. در ادامه راه کار هایی جهت برقراری و تزریق انرژی مثبت بیان می کنیم.

۱. روز خود را با آرامش و مدیتیشن شروع کنید

برای آرامش داشتن، لازم نیست که تمام روش های مراقبه یا مدیتیشن را بلد باشید یا ساعت ها به عبادت و راز و نیاز بپردازید. هدف از آرامش ابتدای روز، این است که به شما برای آگاهی گرفتن از محیط اطراف و به دست آوردن کنترل افکارتان کمک کند. اینکار باعث می شود که تمام سر و صدا های مغزی و منفی شما در طول روز مختل شود یا حداقل کمتر شود.‌ اکثر مردم گرفتار تفکرات منفی خودشان هستند و همزمان هم این افکار را هم به شما القا می کنند.

از طریق مراقبه شما می آموزید که تمام نقاط منفی ذهنتان را مسدود کرده و تمرکز کنید. هر روز صبح، در مکانی آرام قرار بگیرید. افکار خود را با استفاده از تکنیک های ساده تنفس سازماندهی کرده و یاد بگیرید تا به آرامش درونی دست پیدا کنید.‌ برای رسیدن به آرامش صبح گاهی اولیه لازم نیست به خود سخت بگیرید.

روی تنفس خود تمرکز کنید و سعی کنید ذهن خود را به طور کامل تخلیه کنید. حال به اتفاقات و شرایط مثبت بیندیشید. چند نفس عمیق بکشید. می توانید برای خود از جملات و عبارات تاکیدی و مثبت استفاده نمایید. حتی می توانید با استفاده از تکنیک جذب، و زیر تکنیک های آن مانند تکنیک آینه مثبت بودن شرایط خود را افزایش دهید.

۲. روز خود را با کار ها و افکار مثبت ادامه دهید

سعی کنید تا راه و روش های بیابید که روحیه شما را بالا ببرد.‌ انتخاب راه بستگی به حال و روحیه شما دارو. می تواند موسیقی ملایم و مثبتی باشد یا کلاس ورزشی اول صبح. می توانید موقع پوشیدن لباس هایتان برای شروع یک روز کاری، از شنیدن یک آهنگ شاد خود را پر انرژی کنید. می توانید برای این کار لیستی از آهنگ های مثبت بسازید.‌ از کار ها و روش های نوستالژیک و قدیمی استفاده کنید. نوستالژی شما را خوشحال تر خواهد کرد.

ذخیره انرژی مثبت

سعی کنید حتی در موقعیت های سخت هم نکات مثبت را ببینید. این ضرب المثل را به خاطر داشته باشید. ” خار ها گل رز دارند. ” بدانید که خوب و بو فقط برداشت هایی هستند که در ذهن ایجاد می شوند. در واقعیت هر وضعیت زندگی فضای خالص است که در اختیار ما قرار داده شده. لحظات زندگی خود را با افکار منفی خراب نکنید. کتاب های خوب و مثبت ببینید. می توانید تعدادی کلیپ انگیزشی روی گوشی خود داشته باشید و گاهی به دیدن آن ها بپردازید. این ها به شما انرژی و انگیزه خواهند داد.

۳.‌طوری با دیگران رفتار کنید که انتظار دارید دیگران با شما رفتار کنند

برای افزایش و ذخیره انرژی مثبت روزانه و تزریق آن به وجود خود، بهتر است با مردم درست رفتار کنید. اگر راه حلی برای رفع کدورت ها دارید، سعی کنید با آرامش کار خود را انجام دهید. بیشتر دعوا ها هیچ اررشی ندارند و فقط و فقط باعث اضطراب و تنش شما خواهند شد. استدلالی بیابید که نتیجه آن مثبت باشد. سعی کنید با آرامش با دیگران برخورد کنید. اگر با کسی به مشکل بر می خورید، اجازه ندهید که جنبه های دیگر زندگیتان هم تحت تاثیر این مسئله قرار بگیرد. برای هر حادثه ای منزوی نشوید. با خوش رفتاری و انرژی بالا به ادامه زندگی خود بپردازید. تا جای ممکن از پرخاشگری و رفتار های سخت و زننده پرهیز کنید.

۴.‌بپذیرید که هر چیزی قابل کنترل نیست

اضطراب بیش از حد در شرایطی ایجاد می شود که هیچ کنترلی بر آن ها نداریم. در زندگی همیشه با موقعیت هایی روبرو خواهید شد که خود را ناتوان خواهید دید. اگر می دانید که همه چیز را بررسی کرده اید و هیچ کاری در حال حاضر نمی توانید انجام دهید، وقت آن رسیده که شرایط را بپذیرید و به جلو پیش بروید.‌ شما نباید از حرکت بایستید. بعضی مواقع بهتر است بدانید که هیچ مشکلی برای کم کردن وسواس تان در مورد چیزی که بر آن کنترل ندارید، وجود ندارد. اگر حس کنید که در زندگی گیر کرده اید، شما در معرض نا امیدی هستید که می تواند منجر به افسردگی گردد. پس کافی است به این باور برسید که هر چیزی قابل کنترل نیست.

۵. به خودتان افتخار کنید

وقتی احساس بهتری به خود داشته باشید، چشم انداز شما به جهان نیز تغییر خواهد کرد. احساس خوب بودن در مورد خودتان چیزی نیست که یک دفعه ای اتفاق بیفتد، بلکه باید به خودتان یاد آوری کنید که چه کسی هستید و قابلیت هایتان چیست. فردی نباشید که در حال غرق شدن در مسمومیت های درونی است و صرفا نفس می کشد تا زنده باشد. تصمیم بگیرید تا احساس خود را بهتر کنید. با تغییر در نحوه درک جهان شما به زندگی بهتر نزدیک خواهید شد.

توانمندی های خود را به خوبی بشناسید. خود را درک کنید و به خود افتخار کنید. اجازه دهید تا توانمندی های تان رشد نماید. به خود اعتماد داشته باشید. روزانه وقتی را برای شناخت بیشتر خودتان قرار دهید. به کار هایی بپردازید که به رشد شخصی تان کمک خواهد کرد. ورزش منظم موادی در بدن شما ترشح می کند که باعث می شود نسبت به خودتان حال و روحیه خوبی داشته باشید.

۶. اهداف خود را مورد بررسی قرار دهید.

هیچ چیز مانند این خوب نیست که اهداف خود را بشناسید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید. این کار باعث افزایش انگیزه های مثبت زندگی خواهد شد.در کل داشتن انگیزه باعث تزریق و ذخیره انرژی مثبت می شود. تصور کنید که به هدفتان رسیده اید. استفاده از تکنیک های تصور و تجسم به شما برای انگیزه گرفتن و افزایش باور های مثبت کمک خواهد کرد. علاوه بر آن باعث آرامش بیشترتان خواهد شد. سعی کنید لیستی از اهداف خود مشخص کنید.

آن ها را به سه قسمت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کنید. برای هر کدام برنامه ریزی داشته باشید و به خوبی و درستی در جهت برنامه های خود پیش بروید. راه رسیدن به اهداف خود را بررسی کنید و چالش ها و مسیر را بشناسید. برای کسب انگیزه های بیشتر از تکنیک تجسم و تکنیک یادآوری استفاده کنید. در ابتدا موقعیت خود را زمان رسیدن به هدف تجسم کنید و پس از آن فرض کنید که به هدف خود رسیده اید و آن را یادآوری نمایید.

۷. به وضعیت و شرایط بدنی خود رسیدگی کنید.

مطالعات بسیاری نشان داده اند که وضعیت و شرایط بدنی تاثیر مستقیمی بر سطح انرژی افراد دارد. در واقع هنگام حرکت دست ها یا پا ها، سطح انرژی بدن را تغییر می دهید. حرکاتی مانند به طور کامل ایستادن، کشیدن شانه ها، قفل کردن دست ها در جلوی شکم و قرار دادن یک پا بر روی دیگری هنگام نشستن، باعث افزایش انرژی مثبت در بدن شما و ذخیره انرژی مثبت خواهد شد. این ها در واقع تکنیک هایی از زبان بدن هستند.

می توانید با مطالعه بیشتر تکنیک های زبان بدن، به خود کمک کنید. ورزش و حرکات انرژی بخش را فراموش نکنید. می توانید به کلاس های یوگا، ایروبیک یا زومبا بروید. اگر فرصت آن را ندارید سعی کنید در منزل یا پارک کمی حرکات ورزشی انجام دهید. برای بدن خود ارزش قائل شوید. خوب و درست غذا بخورید و از فعالیت های سنگین بدنی تا حد ممکن پرهیز کنید.

سخن آخر

تا این جای مقاله از راهکار هایی برای تزریق انرژی مثبت گفتیم اما سوالی که برای خیلی ها پیش می آید این است که چرا انرژی مثبتی که دارم بعد از مدتی از بین می رود؟ انرژی مثبت در واقع مثل باتری موبایل است که نیاز به شارژ دارد. اگر فقط یک بار در معرض انرژی مثبت باشید، انتظار نداشته باشید که همیشه پر انرژی باشید. در معرض مثبت قرار گرفتن باید مانند مسواک زدن به عادت روزانه شما تبدیل شود. تنها در این صورت است که انرژی مثبتی را که به دست آورده اید نگه می دارید و تمام نخواهد شد. بنابراین پیوسته در حال جذب انرژی مثبت و تزریق آن به شرایط خود باشید.

4.7/5 - (8 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx