5 نکته برای خودسازی که زندگی شما را تغییر می دهد

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

۵ نکته برای خودسازی که زندگی شما را تغییر می دهد

آیا اخیراً احساس گرفتگی کرده اید؟ آیا فکر می کنید که سازنده نبوده اید؟ یا می خواهید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید؟

پاسخ شما به این سوالات هرچه باشد، احساسات شما موثر است. ممکن است قرصی باشد که به سختی می توان آن را قورت داد، اما باید بدانید که همه آن ها را نیز تجربه می کنند. همه چیز به شما بستگی دارد که آیا میخواهید تغییری ایجاد کنید یا نه.

شناخت وضعیت فعلی خود، از نظر جسمی و روحی، اولین قدم برای تبدیل شدن به نسخه بهتری از خود است. اگرچه این هدف می تواند چالش برانگیز باشد، اما با یادگیری، یادگیری مجدد و حذف برخی عادات امکان پذیر است.

شما می توانید با پشتکار و ثبات خود به تغییر مثبتی که امیدوارید داشته باشید دست یابید. در زیر چند ایده مفید برای بهبود خود آورده شده است که می توانید آنها را در زندگی خود به کار ببرید.

ایده های مفید برای خودسازی

غذای سالم بخورید

5 نکته برای خودسازی که زندگی شما را تغییر می دهد

(تو چیزی هستی که می خوری). این بدان معنی است که هر غذایی که می خورید در بدن شما منعکس میشود.

اگر بیشتر اوقات غذاهای شیرین، شور یا چرب مصرف کنید، اثرات نامطلوبی بر بدن شما خواهد داشت. این موارد شامل اضافه وزن یا چاق شدن و ابتلا به بیماری های سخت مانند دیابت نوع ۲، سرطان، بیماری قلبی و سکته است.

شما همچنین می توانید مشکلات سلامت روان مانند اختلالات خوردن یا افسردگی را تجربه کنید.

برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها و مشکلات، باید هر روز غذای سالم بخورید. ممکن است به نظر یک پیشرفت شخصی ساده باشد که می توانید بلافاصله انجام دهید، اما به دلیل عادات قدیمی شما و تأثیرات دیگران ممکن است اینطور نباشد.

بنابراین، بهتر است ابتدا پیشرفت کمی داشته باشید، مانند مصرف بیشتر سبزیجات با برگ سبز یا کاهش مصرف شکر.

هنگامی که آنها بخشی از روتین شما شدند، می توانید موارد چالش برانگیزتر را امتحان کنید تا زمانی که عادات خود را کاملاً تغییر دهید. همچنین، سعی کنید یک شریک مسئولیت پذیر، چه دوست صمیمی یا هم اتاقی خود، داشته باشید که هر از گاهی به شما یادآوری کند.

در صورت نیاز از دیگران کمک بخواهید

چه بخواهید چه نخواهید، هر چند وقت یک بار به کمک نیاز دارید. ممکن است برای مدت طولانی مستقل زندگی کرده باشید؛ بنابراین، شما عادت دارید هر کار را به تنهایی انجام دهید، حتی اگر جدید و پیچیده باشد؛ اما شما به عنوان یک شخص محدودیت هایی نیز دارید، ممکن است پول، مهارت، زمان یا انرژی باشد. در حالی که مستقل بودن تحسین برانگیز است، باید یاد بگیرید که چگونه و چه زمانی به دنبال کمک باشید.

اولین قدم این است که درک کنید که بینش و توانایی های دیگران می تواند به شما کمک کند.

به عنوان مثال، روز بعد سررسید یک برگه دارید، اما به زودی زمان کاری شما شروع می شود. شما می توانید تمام شب را برای اتمام پروژه خود بیدار باشید، اما نمی توانید انتظار خروجی عالی داشته باشید. شما همچنین احساس خواب آلودگی و بی توجهی به کلاس های خود در روز بعد خواهید داشت.

در این مورد، بهترین کار برای شما این است که مقاله های ارزان قیمت را از شرکت های سفارشی نویسی سفارش دهید. آنها نویسندگان حرفه ای دارند که قبل از پایان مهلت مقرر، مقالاتی با کیفیت بالا برای شما تهیه می کنند. به دلیل مهارت ها و تجربیات آنها، می توانید پروژه خود را به آنها بسپارید.

5 نکته برای خودسازی که زندگی شما را تغییر می دهد

زمان استفاده از فضای مجازی را کاهش دهید

تکنولوژی مدرن به طور غیرقابل انکاری جامعه ما را تغییر داده است. پیشرفت های تکنولوژیکی به ما این امکان را داده است که کارهای روزمره را سریعتر و موثرتر انجام دهیم. چه در پزشکی و چه در آموزش، مزایای متعددی را به همراه داشت که ما هنوز هم از آن لذت می بریم.

اختراع اینترنت بیشترین تأثیر را در سبک زندگی ما داشته است. ممکن است به ما دسترسی به منابع و مواد متعددی داده باشد، اما تأثیرات شدیدی نیز دارد.

به دلیل اینترنت، مردم دوره های طولانی را در شبکه های اجتماعی مختلف سپری می کنند.

طبق آمار اخیر، میانگین استفاده روزانه از شبکه های اجتماعی ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه در روز است. به جای آن می توانستید برای امتحان خود تمرین کرده یا مطالعه کنید.

بنابراین، یکی از نکات حیاتی در مورد خودسازی که باید از آن استفاده کنید این است که زمان نمایش خود را به حداقل برسانید. بهتر است کاری سازنده‌تر از اتلاف وقت خود برای دیدن تصاویر یا تماشای ویدیوهای بی‌معنا انجام دهید.

مهارت جدید بیاموزید

اگر می‌خواهید بدانید چگونه خود را ارتقا دهید، ابتدا باید به یادگیری تمایل داشته باشید. علاوه بر این، اگر در مرحله اول انگیزه یادگیری نداشته باشید، همه این نکات بیهوده خواهند بود.

اگر قصد یادگیری یک مهارت ساده یا پیچیده را داشته باشید، تغییر در شما آغاز می شود. شما نمی توانید آن را بدون کار سخت و اشتیاق به دست آورید.

5 نکته برای خودسازی که زندگی شما را تغییر می دهد

بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری در مهارت‌هایی که می‌خواهید یاد بگیرید یا ارتقا دهید، شناسایی کنید. شما نمی خواهید زمان و پول خود را برای چیزی که در آینده آن را رها می کنید تلف کنید.

بنابراین قبل از شروع، باید ۱۰۰% مطمئن باشید که می خواهید آن را انجام دهید. پس از آن، سعی کنید به دنبال کلاس های ارائه شده به صورت آنلاین یا نزدیک خود باشید. اگر بودجه ای برای آنها ندارید، می توانید ویدیوهای مقدماتی و آموزشی رایگان را تماشا کنید. شما همچنین می توانید از دوستان خود بخواهید که به شما کمک کنند تا زمانی که آنها مایل باشند.

تعیین مرزها

یکی از نکات رشد شخصی که معمولاً در مدرسه آموزش داده نمی شود، تعیین حد و مرز است. برخی از افراد به دنبال تایید دیگران هستند و همیشه به همه چیز «بله» می گویند، حتی اگر این به معنای انجام کارهایی باشد که به آنها محول نشده است یا برای جلب رضایت دیگران از راه خود خارج شوند.

«نه» گفتن بسیار مهم است و به شما کمک خواهد کرد. این بدان معنا نیست که شما تنبل، ناتوان یا شرور هستید. گاهی اوقات، به این معنی است که با دوری از منابع استرس، برای سلامت جسمی و روانی خود ارزش قائل هستید.

5 نکته برای خودسازی که زندگی شما را تغییر می دهد

علاوه بر «نه» گفتن، می توانید برای تعیین حد و مرزهای شخصی، به خصوص در محل کار، تلاش کنید. بیش از ساعات کاری به ایمیل ها و تماس ها پاسخ ندهید. برخی با بیان صادقانه علایق، دوست نداشتن ها و نگرانی های خود نظرشان را اعلام می کنند. با این کارها می توانید خود را از سوء استفاده دیگران نجات دهید.

شما همچنین با خودتان مهربان تر می شوید، بنابراین دیدگاه ها، روابط و تصمیمات خود را تغییر می دهید.

در نتیجه، نکات متعددی برای بهبود خود می تواند برای شما مفید باشد. اینها شامل خوردن غذای سالم، یادگیری مهارت های جدید و درخواست کمک است. همچنین بهتر است زمان استفاده از فضای مجازی را کاهش دهید و برای دیگران مرز بگذارید.

در حالی که در ابتدا ساده به نظر می رسند، اما در طول مسیر می توانند چالش برانگیز باشند. ممکن است برای ادامه دادن ناسازگار یا بی انگیزه شوید؛ اما همیشه به یاد داشته باشید که در این فرآیند با خودتان مهربان باشید. شما نمی توانید یک شبه تغییر کنید، پس سعی کنید خودتان را شکست ندهید. کارها را با سرعت خود انجام دهید تا نتایج بهتری ببینید.

منبع:

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx