خود رهبری

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

چرا خود رهبری برای موفقیت شما ضروری است؟

برای اینکه یک رهبر مردمی مؤثر باشید، ابتدا باید یک خود رهبر مؤثر باشید.

خیلی بد است که وقتی به دنیا می آییم دستورالعمل نداریم. اگر آن را داشتیم، بسیار آسان‌تر می‌شد که تصمیم‌های بهتری بگیریم، اشتباهاتمان را قبول کنیم، با خود و دیگران روراست باشیم و نسخه‌های مطلوب‌تری را از خود نشان دهیم – اساساً برای اینکه خود را به موفقیت در روابط و شغل‌هایمان سوق دهیم. جالب اینجاست که ما تلاش می کنیم تا بهترین باشیم و هم‌زمان امیدواریم که دیگران را به سمت آن‌ها سوق دهیم؛ اما کسب‌وکار و زندگی شخصی ما به این بستگی دارد که قبل از هر چیز خودمان رهبران واجد شرایطی باشیم.

چرا خود رهبری برای موفقیت شما ضروری است

خود رهبری چیست؟

خود رهبر بودن به معنای مالکیت و تجزیه داستان‌هایی است که برای خود تعریف می کنید. در دنیای فرا اجتماعی امروزی، ساختن نسخه‌ای از خودمان که درست نیست، بسیار آسان است. ما می‌توانیم این کار را برای ترویج مثبت‌اندیشی انجام دهیم، اما اگر واقعاً افراد مثبتی نباشیم و بر اساس سیستم‌های اعتقادی مثبت خود عمل کنیم، این تضاد ما را خواهد خورد و تجارت و روابط ما آسیب خواهد دید. راه‌حل این امر خودآگاهی است که اساساً به معنی خود مدیریتی است. اینکه چگونه آگاهانه انتخاب می کنیم که شنیده شویم یا بازخورد بدهیم و دریافت کنیم، اولین قدم به‌سوی برتری در خود رهبری است.

چرا خود رهبری مهم است

وقتی فعال و متفکر باشیم، سمی که می تواند روابط را از بین ببرد، کار تیمی را تضعیف کند و به فرهنگ شرکت آسیب برساند، ریشه‌کن می شود. مدل‌سازی ارتباطات مؤثر که با تأمل شخصی ما در مورد اهداف تجاری، خواسته‌های بین فردی و شکست‌ها و موفقیت‌های گذشته و مداوم آغاز می‌شود، منجر به فرهنگ همان ارتباطات و پرورش ابتکارات موفق در حل مسئله می‌شود که جزء لاینفک رشد هستند.

همان‌طور که اگر ابتدا خود را به آن سمت هدایت نکنید، هدایت موفقیت‌آمیز دیگران غیرممکن است، مدیران اجرایی شما نیز اگر بخواهند تیم خود را به سمت موفقیت‌های مشابه هدایت کنند، باید به همان اندازه خود رهبران قوی باشند. به‌راحتی می توان دید که چگونه خود رهبری از طریق زنجیره فرماندهی جزء لاینفک موفقیت یک سازمان می شود. هنگامی‌که خود رهبری به موقعیت‌های ابتدایی گسترش می‌یابد، چه در تجارت شما یا صرفاً در مورد کودک پنج‌ساله شما که همان عادت‌ها را در خانه دارد، همه افراد درگیر با سرعت بیشتری به پتانسیل خود می‌رسند و سازمان، چه در تجارت یا خانواده، ناگزیر پیشرفت می کند.

چرا خود رهبری برای موفقیت شما ضروری است

راه‌های پرورش خود رهبری

خودآگاه، متواضع و متعهد باشید. خود اندیشی را تمرین کنید تا ارزیابی کنید که چگونه به یک موقعیت کمک کرده اید و متعهد شوید که با بهترین خود پاسخ دهید. درک کنید که چگونه بر همتایان خود و نتایج مشترک تیم ها تأثیر می گذارید. نگرش و تلاش شما مهم است.

در مقابل درک فرهنگی مسئولیت‌پذیر باشید. هر عضو تیم باید بداند که چگونه از مأموریت شرکت حمایت می‌کند، بنابراین مسئولیت نحوه مشارکت خود را در آن بپذیرید. کنجکاو باشید و سؤال بپرسید، زیرا این کار به فراگیری، بیش‌فعالی و خلاقیت دامن می‌زند.

ابتکار عمل داشته باشید. منتظر نباشید که به شما گفته شود چه‌کاری انجام دهید یا انتظار داشته باشید که دیگران مشکلات را برای شما حل کنند. دستت را بلند کن و داوطلب شو. پیشنهاد‌هایی برای بهبود ارائه دهید. هرگز به حد وسط بسنده نکنید.

پاسخگو باشید. مالک نگرش، تلاش و اشتباهات خود باشید. از شکایت و سرزنش بپرهیزید؛ در عوض، از خود بپرسید چه‌کاری می توانید انجام دهید تا اوضاع بهتر شود.

آن را واقعی نگه‌دارید. بازخورد مستقیم، به‌موقع و دلسوزانه ارائه دهید تا به دیگران کمک کنید بهترین باشند. از دیگران کمک بخواهید.

شجاع باش. ایده های خود را به اشتراک بگذارید، از یکدیگر حمایت کنید و در صورت نیاز کمک بخواهید. با شکست مشکلی نداشته باشید، بدانید که همه ما هر روز بیشتر در مورد چگونگی موفقیت یاد می گیریم.

چرا خود رهبری برای موفقیت شما ضروری است

مراقب خودت باش. هیچ‌کس شما را بهتر از شما نمی شناسد. مسئولیت سلامتی، شادی و نگرش خود را بپذیرید. در مورد رفاه کلی خود با مدیر خود گفتگوهای صادقانه داشته باشید. به یاد داشته باشید که مراقبت از خود یک نظم است، نه یک تجمل.

بهترین رهبران؛ الگو هستند. آن‌ها می دانند که خود رهبری برای موفقیت ضروری است. وقتی بفهمید چه کسی هستید و مسئولیت نحوه ظاهر شدن خود را بپذیرید، تصمیمات بهتری می گیرید و روابط قوی‌تری ایجاد می‌کنید. مردم بیشتر به شما احترام می گذارند و به شما اعتماد می کنند و از شما الهام می گیرند که از شما پیروی کنند.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx