در تحلیل و واکاوی مسائل و عناصری که در موفقیت افراد موفق جهان تاثیر گذار بوده اند، از میان همه رمز و رازهای موجود، هفت راز موفقیت به عنوان عوامل اصلی رسیدن به هدف توجه ها را به خود جلب می کند.

آیا تابحال برای شما پیش آمده که عزم خود را برای رسیدن به یک هدف بزرگ جزم کنید، اما موانع باعث شوند که در مسیر خود موفق نشوید؟

آیا از خود پرسیده اید چرا همواره از افراد خوشبخت مى پرسند: راز موفقیت شما چیست؟

با بررسی هفت راز موفقیت در این مقاله شما به قدرت فوق العاده و اعجاب انگیز آن ها در کسب موفقیت های زندگی پی خواهید برد. همچنین با تمرین و ممارست، آنها را در زندگی خود پیاده خواهید کرد.

همه ما مى دانیم در وجود ما قدرت هایى نهفته است که افلاطون آن ها را گوهرهای انسانی می نامید. اگر این توانایی ها به کار افتد، جهان ما دگرگون مى شود.

 بسیارى از ما سال ها است با موتورهاى خاموش و بدون برنامه زندگى کرده ایم، در حالى که ۹۰ درصد ما مى دانیم قدرت هاى زیادى در درون ما به ودیعه گذاشته شده است. اگر به دنبال دست پیدا کردن به این مهم هستید، با ما در پرورش افکار همراه شوید.

اولین راز: هدف

همه انسان ها برای هدفی معنی دار در این جهان گرد هم آمده اند. بنابراین، چرا این فرصت ارزشمندی را که به شما داده شده است را با هدف گزاری دقیق به خودسازی یا توانایی تکامل و پیشرفت تبدیل نمی کنید؟ تا زمانی که روی این کره خاکی زنده هستید، وقت و انرژی شما همیشه باید در جهت پیشرفت اهداف شما باشد و فراموش نکنید که موفقیت ناشی از هدف است نه خوشبختی.

حتی نظرات متفکرانی همچون: کامو، نیچه و دیگران در یک ایده ساده خلاصه می شود. زندگی رنج است و بدون ساختاری از معنا و هدف، رنج بی معنی است.

تعیین نکردن اهداف به عنوان یکی از هفت راز موفقیت در زندگی از عواملی است که باعث می شود زندگی حالت انجماد پیدا کند و از آن لذت نبریم.

هفت راز موفقیت و روشن شدن چراغ پیروزی

یک خانم بنام زینپ (Zeynep) از همان کودکی بارها و بارها اعلام می کرد که میخواهم پزشک شوم. هنگامی که زینپ کودک خردسال بود، مادرش دچار سکته مغزی شد. او با مراقبت پزشکی بیش از دو سال بهبودی کامل یافت. زینپ (Zeynep) با الهام از همه پزشکانی که به مادرش کمک می کردند، هدف خود را کمک به مردم از راه پزشکی تعیین کرد و علی رغم همه مشکلات و موانع، برای هدف خود جنگید و یک پزشک ماهر شد.

صبر یکی از هفت راز موفقیت

صبر

دومین راز: صبر

شما به احتمال زیاد این جمله را شنیده اید: «صبر کلید موفقیت است». طبق فرهنگ لغت، صبر به معنی ادامه کار با وجود دشواری یا رنج بردن بدون شکایت است.

تحقیقات علمی و پژوهشی بی شماری در مورد صبر و فواید آن بر وضعیت زندگی افراد موفق وجود دارد. با این حال، بین صبور بودن و اتلاف وقت تفاوت وجود دارد. ممکن است ماه ها، سالها یا حتی یک دهه کار طاقت فرسا طول بکشد تا شروع به برداشتن نتایج بزرگ از تمام وقت و زحماتی که کشیده اید، شوید.

بیاموزید که چگونه بیش از دیگران صبور باشید و از سخت کوشی لذت ببرید، فارغ از آنچه دیگران به شما می گوید انجام دهید. این تنها راه رسیدن به موفقیت شخصی شماست.

صبور بودن این است که بپذیریم ساخت چیزهای بزرگ مدت زمان طولانی می خواهد و بپذیریم که نتیجه بهترین کار شما مدتی طول خواهد کشید.

زندگی با صبر و شکایت و ابراز ناراحتی نکردن از وضعیت خود شما را زودتر به نتیجه دلخواه می رساند. اگر صبوری خرج ندهید، هرگز به هیچ جایی نخواهید رسید و حتی قادر نخواهید بود حرکت روزمره را به اندازه کافی ادامه دهید. پس صبر به عنوان یکی از هفت راز موفقیت حائز اهمیت است.

تجربه لذت پیروزی با استفاده از رازهای موفقیت

در بررسی فاکتورهای موفقیت خانم زینپ می بینیم، مدت هشت سال تمرکز خود را برای تحقق هدفش که تحصیل در دانشکده پزشکی بود، حفظ کرد. وی با شروع سال اول تحصیل معدل قابل ملاحظه ای کسب کرد و بورسیه تحصیلی دریافت کرد و در طی سال ها تلاش توانست به مدارج عالی دست پیدا کند.

برای یک جوان، هشت سال یک عمر به نظر می رسد. با این حال، زینپ با صبر و حوصله تلاش کرد تا رویایش را به واقعیت تبدیل کند.

سومین راز: استقامت و پشتکار

محمد علی کلی را همه می شناسند، وقتی از او سوال شد که آیا آموزش را دوست داری، پاسخ داد: من از هر دقیقه آموزش متنفرم، اما با خودم گفتم، ترک نکن، اکنون رنج بکشی و بقیه زندگی خود را به عنوان یک قهرمان زندگی کنی.

نویسنده مجموعه هری پاتر، جی.کی.رولینگ نمونه دیگری از رسیدن به هدف با استفاده از استقامت به عنوان یکی از هفت راز موفقیت است.

استقامت و پشتکار از هفت راز موفقیت

محمد علی کلی و جی.کی.رولینگ به کار خود ادامه دادند، پایدار ماندند و استقامت آنها باعث شد تا به قله موفقیت برسند.

زینپ هم اگرچه همیشه دانش آموز برجسته ای بود، اما برای کسب رقابت تلاش می کرد. دو نتیجه آزمون اول وی حداقل شرایط لازم برای ورود به اکثر دانشکده های پزشکی را نداشت و این روند تا پنج مرحله آزمون ادامه داشت.

ثابت قدم بودن در انجام کاری علی رغم دشواری در رسیدن به موفقیت یک عنصر اساسی است. این یک ابزار عالی برای استفاده است، و به هیچ دانشکده و آموزشی نیاز ندارد. این به طور طبیعی می آید و نیاز به یک اراده قوی دارد.

مهم نیست هدف شما چیست و چه مدت طول می کشد تا به آن هدف برسید. پیروزی شما تا حد زیادی به تمایل شما برای پافشاری و استقامت بستگی دارد.

پایداری یعنی اینکه هر کاری که در راه است را ادامه دهید و در انجام کار دشوار ثابت قدم بمانید. این به سطح بالاتری از صبر و حوصله نیاز دارد تا پشتکار در شما ایجاد شود.

استقامت و پشتکار

طی کردن پله های ترقی با هفت راز موفقیت

چهارمین راز: تحمل رنج وسختی

فرد را نباید با تعداد شکست هایی که در زندگی متحمل شده است، مورد ارزیابی قرار داد، بلکه باید با توجه به میزان تحمل رنج و سختی و ظرفیت وجودی او مورد سنجش واقع شود.

 در ادامه سرگذشت زینپ از هفت راز موفقیت که در زندگی خود پیاده نمود، به این جلوه از زندگی وی می رسیم که رنج ناکامی و ناامیدی را با لطف پذیرفت او تأکید کرد که تحمل رنج و سختی ها به عنوان یکی از هفت راز موفقیت او را مصمم تر و قوی تر در مسیر رسیدن به اهداف خود کرد.

همچنین خاطر نشان کرد، اگرچه بیشتر ما هر زمان ممکن است از درد و رنج های پیش آمده جلوگیری کنیم، اما در نتیجه تمام سختی های روحی و جسمی که انسان متحمل می شود، او را در برابر طوفان حوادث مقاوم می کند و توانایی روبه رو شدن با هر مانعی را به او می دهد.

تحمل رنج وسختی

 

پنجمین راز: برنامه ریزی

اگر شک دارید و احساس می‌‌کنید برای داشتن یک زندگی شاد حتماً نباید برنامه‌ریزی داشته باشید، بهتر است آن را امتحان کنید. مطالعات پانزده ساله بیش از ۳۵۰۰ دانشمند از دانشگاه ملبورن نشان می‌دهد که شادترین مردم، افرادی با برنامه هستند.

 

برنامه ریزی

چالاکی مدیران با هفت راز موفقیت

اگرچه درک اهمیت برنامه ریزی از هفت راز موفقیت قابل توجه است، اما درک نحوه انجام صحیح این امر بسیار مهم تر بوده و بیشتر توانایی شما را برای پایبندی به برنامه در بلندمدت تعریف می کند.

زینپ می گوید من همچنان برنامه ریزی می کنم تا در همه ابعاد زندگی خود بهترین فرد باشم. من این را می گویم، زیرا عزم راسخی برای کمک به ایجاد تحول در جهان دارم، هرچند بزرگ یا کوچک.

ششمین راز: چالاکی

افراد موفق از مجموعه‌ای از مهارت ها برخوردار‌ند که آنها را از دیگر افراد متمایز می‌کند. آن ها نظم مطلوب خود را پی‌ریزی می‌کنند و گاهی به مسیرهای تکراری پرطرفدار پشت می‌کنند و گاهی هم قواعد مدیریتی را زیر پا می‌گذارند. برای رسیدن به موفقیت و تأسیس مسیری نوین، باید چالاک و پر تحرک باشید. به عبارتی چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید. مدیر چالاک مدیری است که همواره انعطاف‌پذیر است و پیشرفت خود را با آموختن از اشتباهات تضمین می‌کند و از فراز تمام چالش‌ها به‌سلامت عبور می‌کند.

گاهی اوقات در این مسیر بهتر است از قانون جذب پیروی کنید. روزانه به خود بگویید بلند شو، من میتوانم، من از پس این کارها برمی آیم این جملات همان نیروی محرکه ای است که شما را تحت فشار قرار داده و چالاکی را برایتان به ارمغان می آورد.

مثبت اندیشی و هفت راز موفقیت

چالاک شدن ممکن است سخت ترین قسمت از هفت راز موفقیت باشد، اما بعد از آن شما با سرعت حرکت می کنید. در نهایت برای رسیدن به جایی که هستید، به خود افتخار می کنید و به همان اندازه انرژی و قدرت مضاعف می گیرید.

 

چالاکی

هفتمین راز: مثبت اندیشی

در زمانی که ویروس کرونا ما را در سراسر دنیا مشغول کرده است، استرس و تنش‌های روانی در خصوص شیوع این ویروس در این روزها در کنار ترس از ابتلا به آن و نبود داروی قطعی برای درمان افزایش یافته است و با توجه به رابطه مستقیم میان سلامت روحی و جسمی لازم است. علاوه بر توجه به سلامت جسمی جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا به سلامت روحی و روانی با مثبت اندیشی توجه خاصی شود.

اما در همین شرایط استرس زا هم می توان از مثبت اندیشی به عنوان یکی از هفت راز موفقیت استفاده کرد. وابستگی افراد به اخبار منفی، نگرانی‌های عمومی، کلافگی‌های فکری، استرس‌ها و اضطراب‌های فراگیر و همچنین افکار همراه با افسردگی و انزوا هم باعث ایجاد موانع در مسیر زندگی خود شخص شده و هم باعث انتقال انرژی منفی به دیگر افراد می شود.

خانم زینپ در این باره اظهار نظر می کند که مردم به من گفتند من آینده روشنی هرگز نمی سازم، اما من با خود گفتم برای شکستن این ذهنیت ساخته شده ام. توصیه می کنم همانند من به آنچه دوست دارید ادامه دهید، آن زمان متوجه خواهید شد که روزی به زودی به موفقیت می رسید. خانم زینپ اجازه نداد انرژی های منفی کار او را متوقف کند و ترجیح داد آن ها را به یک انگیزه تبدیل کند. حتی بیشتر کار کند.

هفت راز موفقیت

کلام آخر

وقتی به خود ایمان و باور داشته باشید که توانایی انجام دادن کاری را دارید، واقعاً از پس آن کار بر می آیید، اما اگر به خود باور نداشته باشید شکست می خورید.

 با اولین تجربه موفقیت بدون شک مسیر مبارزه ادامه خواهد داشت. اگر این هفت راز موفقیت را بتوانید در مسیر زندگی خود اعمال کنید، حس قدرتمندی، شجاعت و عزت نفس به شما منتقل می شود و هر چالشی که پیش روی شما قرار می گیرد پشت سر می گذارید.

با نگاهی به سرگذشت افرادی که به اهداف بلند خود دست پیدا کرده اند، متوجه می شویم که کافی است شما راز های موفقیت را در زندگی خود بشناسید و آن ها را تکرار کرده و به انجام آن ها عادت کنید. این کار ساده تنها روش تضمینی کسب موفقیت در زندگی شما است.

توجه به اقدام و عمل موثر و مفید به عنوان یک امر ضروری می‌باشد. افراد در جستجوی موفقیت همواره باید در مسیر تلاش و پویایی باشند. نکته مهمی که قابل تأمل است لذت بردن از کار و فعالیت است. اگر به کار علاقه داشته باشید مطمئناً لذت آن برای شما دو چندان خواهد شد.

موفقیت فرایندی است که در زندگی همه انسان ها جاری است. چه در جهت مثبت و سازنده و چه در مسیر منفی، پس یادتان باشد همه ما در انتها به یکسری موفقیت دست پیدا می کنیم.

منبع:

https://psychcentral.com/blog/half-full/2020/07/seven-secrets-to-success-patience-purpose-perseverance-pain-planning-pep-and-positivity#5

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx