پیروزی های کوچک:4 دلیل برای جشن گرفتن برد های کوچک

نظرات 2
14 دقیقه مطالعه

آیا به دنبال راه هایی برای مشارکت ،رضایت بیشتر از زندگی یا پرورش انگیزه هستید؟ انرژی مورد نیاز شما می تواند به طور مداوم با جشن گرفتن پیروزی های کوچک افزایش یابد.

همه ما در زندگی اهداف بزرگی داریم، مثل نوشتن یک رمان، داشتن خانه خود یا ساختن یک سازمان غیردولتی. اهداف بزرگ برای کمک به ما در یافتن رضایت از زندگی کلیدی هستند، اما وقتی که آنها اهداف بلندمدت هستند، می‌توانیم در این راه انگیزه و انرژی خود را در این راه از دست بدهیم. به همین دلیل است که برای موفق شدن، جشن گرفتن پیروزی های کوچک می تواند بسیار ضروری باشد.

پیروزی های کوچک چه چیزهایی هستند؟

ابتدا،بیایید مشخص کنیم که “پیروزی کوچک” چیست. پیروزی‌های کوچک هر چیزی است که با اهداف شما همسو می‌شود و شما به آن دست می‌یابید.پیروزی های می توانند به کار ، تغییر عادت و یا امور مالی، روابط شخصی یا حرفه ای مرتبط باشند. بردهای کوچک میتوانند به راحتی نادیده گرفته شوند،مخصوصا اگر در رژیم غذایی (رژیم) خودانتقادی و کمال گرایی بزرگ شده باشید.

بیایید بگوییم که شما قصد دارید کمتر دیگران را قضاوت کنید. یک پیروزی کوچک ممکن است شما را به سادگی متوجه آن کند که شروع به قضاوت درباره نحوه بیان کلمه “شیر” توسط شخص دیگری می کنید. شما حداقل متوجه خود در این فکر شده اید،(در افکارتان به خودتان اخطار داده اید یا خودتان را آگاه کرده اید) با وجود اینکه این فکر هنوز به ذهن شما خطور می کند که آنها کلمه شیر را “ملک” تلفظ می کنند.

توجه کردن به افکارتان دری را برای شما باز می کند که بپرسید چرا همه باید کلمات را یکسان تلفظ کنند. این آگاهی است، و همانطور که بقیه می گویند آگاهی کلید تغییرات موفقیت آمیز زندگی است.

 

پیروزی های کوچک

چرا ما باید پیروزی های کوچک را جشن بگیریم؟

چرا به جای جشن گرفتن پیروزی های کوچک، فقط منتظر پیروزی های بزرگ هستید (نباشید) تا خوشبختی را برای شما به همراه بیاورند؟

تصور کنید که زنگ در به صدا در می‌آید، شما به آن پاسخ می‌دهید، و یک سخنگو با صورتی بیش از حد برنزه‌  فریاد می‌زند: «تبریک می‌گویم، به تازگی شما 3 میلیون دلار برنده شدید!» کاغذ رنگی ها و بادکنک ها در اطراف شما می ریزند. جشن گرفتن چنین پیروزی بزرگی به شما چه حسی میدهد؟

قطعا با این مقدار پول، نه تنها احساس انگیزه و تعهد می کنید، بلکه شادی و برای همیشه شادی و رضایت خواهید داشت، درست است؟ با توجه به تحقیقات، افرادی که مبالغ بسیار زیادی کسب میکنند، به طور کلی از کیفیت زندگی خود رضایت بیشتری دارند. با این حال، آنها بیش از هر کس دیگری تا این حد برای پیروزی های بزرگ شادی روزانه را تجربه نمی کنند.

 بردهای کوچک می‌تواند به ما کمک کند از تعلل دوری کنیم و ما را در مسیر و حرکت رو به جلو نگه می‌دارند.شما همچنین میتونید کلاس های فست ترک لایف را هم بررسی کنید: تعویق دیگه بسه.

در واقع، اینترنت در حال حاضر از مقالاتی پرشده است که از خوبی های  بزرگداشت چیزهای کوچک تمجید می کند. اما شاد بودن تنها یکی از ده ها دلیلی است که باید به طور معمول جشن بگیرید

دلایل جشن کوچک را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

1.انرژی

انجام هر کاری می تواند چالش برانگیز باشد ،وقتی انرژی کم است،. تا جایی که امکان دارد برای تعیین هدف هایتان تلاش کنید، بدون انرژی، میتوان فهمید که چرا کاناپه کشش مغناطیسی بسیار بیشتری نسبت به تردمیل دارد. هنگامی که برای برد های کوچک خود جشن میگیرید، انرژی‌های کوچکی به خود می‌دهید که به مرور زمان افزایش می‌یابد.

آن را برای خودتان همین الان امتحان کنید: به چیز کوچکی فکر کنید که امروز به دست آورده اید. شاید زباله‌ها را بیرون آورده‌اید حتی اگر فکر میکردید بیرون واقعاً سرد است، بسیار خسته هستید و نمی‌خواستید ان را انجام دهید. به خودتان بگویید: “من به شما افتخار می کنم که در چنین شرایط آب و هوایی بدی شجاعت به خرج میدهید تا خانه به خوبی کار کند.” (تا کارهای خانه به خوبی انجام شود)

یا شاید بعد از ظهر در حال جشن گرفتن انتخاب چای برای قهوه هستید(.انتخاب چای به جای قهوه) تبریک گفتن به خودتان چه حسی دارد؟ بدنت چه چیزی را تجربه می کند وقتی به پیروزی کوچک خودت اشاره می کنی؟

با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که جشن‌های کوچک انرژی‌هایی را به شما انتقال میدهد که انباشته می‌شوند. بااینکه شما احتمالاً هنوز از بیرون آوردن زباله ها متنفر خواهید بود، اما، حداقل انرژی لازم برای انجام آن را خواهید داشت.

وقتی که شما شروع به تجربه انرژی بیشتر کردید، ممکن است احساس کنید که انگیزه بیشتری برای انجام تمام آن موارد – بزرگ و کوچک – در لیست “کارها” خود دارید. این تبدیل به یک حلقه بازخورد مثبت می شود. شما چیزی را انجام می دهید، جشن می گیرید، انرژی خود را برای انجام کارهای بیشتر افزایش می دهید و ان را تکرار می کنید. در واقع، با توجه به شواهدی ک وجود دارد جشن گرفتن پیروزی‌های کوچک شما را به موفقیت‌های بزرگ‌تر هدایت می کند.

مخالفش هم درست است. هنگامی که کارهای کوچک را انجام نمی دهید، تصور کنید که چقدر چالش برانگیزتر خواهد بود اگر کارهای بزرگ را کنار بگذارید.

2. رشد شخصی و حرفه ای

تصدیق پیروزی‌های کوچک به شما کمک می‌کند که بفهمید تا چه اندازه پیشرفت کرده اید. این به ویژه زمانی مفید است که می خواهید سبک زندگی خود را تغییر دهید یا عادت جدیدی ایجاد کنید.

تغییر در رفتار می تواند برخی از بزرگترین چالش هایی باشد که ما متقبل می شویم. علاوه بر این هنگامی که در مسیر رشد و توسعه شخصی یا حرفه ای هستید، آنها می توانند سودمندترین باشند. در تله “همه یا هیچ” افتادن می تواند آسان باشد.

برای مثال، بسیاری از مردم احساس می‌کنند که اگر در اولین تلاش خود نتوانند به یک تغییر رفتاری دست یابند( نتوانند رفتار خود را تغییر دهند) – مانند ترک سیگار – ممکن است از کارخود دست بکشند( تسلیم شوند).

تقویت مثبت به شما کمک می کند که از طریق جشن گرفتن بردهای کوچک، پس از یک مسیر انحرافی موقت به مسیر خود بازگردید. «امروز فقط 3 نخ سیگار داشتم (کشیدم)» ممکن است این که فردا فقط 2 نخ داشته باشید( بکشید( اصطلاح است. have معنی داشتن میدهد اما شما میگی 2 نخ سیگار کشیدم)، یک پیروزی کوچک باشد.

پیشرفت در هر زمینه ای از زندگی یک فرآیند است و این فرآیند نیاز به استفاده از ابزار دارد. جشن گرفتن چیزهای کوچک ابزاری عمدی است که می‌خواهید از آن استفاده کنید وقتی در حال تبدیل شدن به فردی هستید که قبلاً می‌خواستید باشید.

3.عشق به خود

آنها می گویند که مهم ترین سرمایه گذاری آموزش است که تا به حال انجام میدهید (می دهید درسته با توجه به زمان فعل اما در این جمله معنی نمی دهد پس بهتر است از “داده اید” استفاده بشه). تصور کنید تلاش می کنید که مدرک خود را بگیرید، اما تا حدی خود را مورد انتقاد قرار می دهید که گویا اضطراب امتحان بزرگی را دارید. اگر مقداری صبر و شفقت به خود نداشته باشید( به نظرتان جمله معنی داره؟)، مهم نیست که چقدر برای تحصیل خود هزینه می کنید – هرگز به هدف خود نمی رسید! (یا هرگز مدرک خود را نخواهید گرفت)

در نتیجه ، بزرگترین سرمایه گذاری که تا به حال انجام داده اید عشق به خود است. تو تنها کسی هستی که برای تمام عمرت میشناسی. می توانید از هر مانع یا طوفان زندگی عبور کنید وقتی بی هیچ قید و شرطی خودتان را دوست داشته باشید . یکی از راه های زیاد ( نیاز به استفاده از زیاد نبود میتونید بگید یکی از راه ها یا یکی از چند روش….) در مقابل شما برای مراقبت از خود، جشن گرفتن پیروزی های کوچک است.

پیروزی های کوچک

ما در روز تولد عزیزانمان یا وقتی عروسی میکنیم جشن میگیریم. چون جشن ها عشق ما به دیگران را نشان می دهد. در نتیجه، هنگامی که شما فعالانه پیروزی های کوچک را جشن می گیرید، عشقی که به خود دارید را تأیید می کنید.

جشن گرفتن پیروزی های کوچک خود راهی قدرتمند است برای نشان دادن این که متوجه شده اید که چقدر شگفت انگیز بوده اید.جشن گرفتن پیروزی های کوچک به شما کمک میکند (که به جای اینکه به دنیای بیرون نگاه کنید به بازخوردهای مثبت خود فکر کنید) تا به بازخورد های مثبت خود اعتماد کنید، تا اینکه به دنیای بیرون نگاه کنید تا به شما بگوید که درباره شما چه فکری می کند. در اینجا چیزی است که تا بحال هیچ کس نگفته است: “خوشایند(خوشنودی یا خرسندی) مردم دروازه ای به پادشاهی شادی است.” شروع کنید به تصدیق تمام موفقیت های کوچک خود و دیگر منتظر نمانید تا دیگران به شما بگویند چقدر ارزشمند هستید!

عشق به خود به عنوان یک مزیت جانبی باعث ارتباط بهتر با دیگران می شود. وقتی که خود را دوست داشته باشید، اینکه چگونه می خواهید با شما رفتار شود را به دیگران نشان می دهید.

4.شادی

به گفته روانشناس یونگ، دکتر جیمز هالیس،تحقیق ما برای خوشبختی در واقع تمرکز زندگی ما نیست 0 (تلاش ما برای خوشبختی در واقع کانون زندگی ما نیست). در عوض،برای ما سودمند است که زندگی خود را حول محور یافتن معنا طراحی کنیم.

بنابراین، چرا تقریباً در هر مقاله (از جمله این یکی) در مورد جشن گرفتن پیروزی های کوچک، از جمله این یکی، شادی گفته شده است؟ زیرا این چیزی است که ما می خواهیم. همانطور که معلوم است، مسیر مان برای آنچه می خواهیم، مستقیم نیست.

به گفته هالیس، «لذت بردن و شادی ،به خودی خود هدف نیستند، بلکه محصول جانبی لحظاتی هستند که ما در حال انجام کاری هستیم که واقعاً برای خودمان مناسب است».

خوشبختی یک نتیجه فرعی است! وقتی که ما کاملاً درگیر زندگی خود هستیم، اعتماد به نفس ما بالاتر می رود،کارهای ما با نیت هایمان یکی است، عشق ما به خودمان زیاد می شود و زندگی پر از معنا( پرمعنی) را تجربه می کنیم.در نتیجه ، اگر می‌خواهید شادی را تجربه کنید، باید راه‌هایی برای افزودن معنا در زندگی خود پیدا کنید . جشن گرفتن پیروزی های کوچک شما می تواند کاتالیزوری برای پیدا کردن این معنا باشد.

به عبارت دیگر،اگر شما اماده نیستیدکه به دنبال خوشبختی بروید،سعی کنید شاد بودن را به عنوان تمرین ببینید. سعی کنید تمام پیروزی های کوچک خود را جشن بگیرید، اگر راه اثبات شده ای برای درگیر شدن با آن تمرین می خواهید.( اگر راه اثبات شده ای می خواهید تا آن تمرین را انجام دهید یا به عهده بگیرید)

پیروزی های کوچک

نتیجه گیری:

یادتان باشد که یک گزارش روزانه از برد های کوچک خود را تهیه کنید.این کارباعث می شود در پایان هفته، (می توانید ) بتوانید همه چیزهایی را که به خاطر آن جشن گرفته اید را مرور کنید و این به شما کمک می کند که همه بردهای کوچک خود را ذخیره کنید. اگر می‌خواهید پیروزی بزرگ‌تری را تجربه کنید دوباره در پایان سال دفترچه‌ی بردهای خود را مرور کنید!

https://www.lifehack.org/898495/small-victories

1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx