42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

 1. یک عادت جدید ایجاد کنید

برخی از عادات خوب برای پرورش عبارتند از: کتاب خواندن، زود بیدار شدن، ورزش کردن، خواندن یک مقاله جدید برای رشد شخصی در روز و مراقبه.

آیا عادات جدید دیگری وجود دارد که بتوانید برای خودسازی بیشتر پرورش دهید؟

 1. از افراد منفی گرا دوری کنید

همانطور که جیم ران می گوید،

«شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید.»

هر جا که می رویم، حتماً افراد منفی بافی حضور دارند. اگر احساس می ‌کنید که باعث پسرفت شما نیستند، زمان زیادی را در اطراف آنها صرف نکنید.

42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

 1. یاد بگیرید که با افراد مشکل برخورد کنید

مواقعی وجود دارد که افراد غیردلخواهی وجود دارند که نمی ‌توانید از آنها دوری کنید، مثلاً در محل کارتان، یا زمانی که آن شخص بخشی از حلقه ‌های درونی شماست.

یاد بگیرید که چگونه با آنها کنار بیایید همانطور که در حال یادگیری نحوه بهبود خود هستید. این مهارت ‌های مدیریت افراد در آینده کمک زیادی به کار با افراد خواهد کرد.

 1. از دوستان خود بیاموزید

همه خصوصیات شگفت انگیزی در خود دارند. این به ما بستگی دارد که چگونه می خواهیم از آنها استفاده کنیم.

قطعا موارد زیادی هست که بتوانید از همه دوستانی که شما را احاطه کرده اند، یاد بگیرید.

سعی کنید همین الان به فکر یک دوست خوب باشید. فقط به یک ویژگی آنها فکر کنید که شما می خواهید از آن استفاده کنید. چگونه می توانید از آنها یاد بگیرید و این مهارت را برای خود به کار بگیرید؟

 1. یک ژورنال راه اندازی کنید

ژورنال نویسی راهی عالی برای به دست آوردن خودآگاهی بیشتر است. همانطور که می نویسید، روند خط فکری خود را روشن کنید و آنچه را که نوشته اید از دیدگاه یک فرد دیگر بخوانید. این کار به شما کمک می کند تا بینش شخصی بیشتری کسب کنید.

42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

 1. یک وبلاگ درباره توسعه شخصی راه اندازی کنید

برای کمک به رشد دیگران، ابتدا باید در مورد خودسازی صحبت کنید. هم از خودتان و هم از دیگران انتظاراتی از شما وجود دارد که باید به آنها پایبند باشید.

 1. یک مربی یا مربی بگیرید

هیچ راهی سریع ‌تر از این نیست که کسی به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

بسیاری از مشتریان من به من مراجعه می کنند تا آنها را در اهداف خود راهنمایی کنم و نتایج قابل توجهی نسبت به زمانی که به تنهایی کار می کردند به دست می آورند.

 1. زمان صرف شده در برنامه های پیام رسانی را کاهش دهید

باز کردن برنامه های پیام رسانی به صورت پیش فرض باعث اتلاف زمان زیادی می شود. این زمان را می ‌توان خیلی بهتر صرف سایر فعالیت ‌های خودسازی کرد.

روزهایی که چت نمی کنم، کارهای زیادی انجام می دهم. من معمولاً گزینه راه‌ اندازی خودکار را در برنامه ‌های چت غیرفعال می ‌کنم و زمانی که می‌ خواهم چت کنم و واقعاً برای آن وقت دارم، آنها را باز می ‌کنم.

42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

 1. شطرنج یاد بگیرید

شطرنج یک بازی فوق العاده برای یادگیری استراتژی و تقویت قدرت مغز شما است. نه تنها لذت می برید، بلکه می توانید مهارت های تحلیلی خود را نیز تمرین و تقویت کنید.

 1. تماشای تلویزیون را متوقف کنید

بسیاری از برنامه ها و تبلیغات در تلویزیون به جای اینکه به شما قدرت دهند یا آموزش دهند، قصد دارند حواس شما را پرت کنند. در اینگونه اوقات بهتر است در جاهای دیگر مانند با دوستان صمیمی، انجام یک سرگرمی که از آن لذت می برید یا ورزش کنید.

 1. یک چالش 30 روزه را شروع کنید

یک هدف تعیین کنید و 30 روز به خود فرصت دهید تا به آن برسید. هدف شما می تواند حفظ یک عادت جدید یا ایجاد یک سرگرمی جدید باشد.

30 روز فقط زمان کافی برای استراتژی، برنامه ریزی، وارد شدن به عمل، بازنگری و رسیدن به هدف است.

 1. مراقبه کنید

مدیتیشن به شما کمک می کند تا آرام شوید و هوشیارتر باشید و در عین حال سلامت روانی شما را بهبود بخشد. مدیتیشن همچنین می تواند به شما کمک کند بهتر بخوابید، بهره وری بیشتری داشته باشید و با اطرافیان خود مهربان تر باشید.

42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

 1. سخنرانی عمومی را یاد بگیرید

جالب است که صحبت کردن در جمع اولین ترس در جهان است و دومین مورد ترس از مرگ است.

سخنرانی عمومی می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه بهتر ارتباط برقرار کنید، خودتان را معرفی کنید و مردم را درگیر کنید. این مهارت ها هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای مفید هستند، زیرا در جلسات و سخنرانی ها بهتر عمل خواهید کرد.

 1. شبکه با کارشناسان

این افراد به دلیل برخورداری از نگرش، مجموعه مهارت و دانش مناسب به نتایج خود دست یافته اند. چگونه بهتر از افرادی که آنجا بوده ‌اند و این کار را انجام داده ‌اند، یاد بگیرید که چگونه خودتان را بهبود ببخشید؟

 1. گذشته را رها کنید

آیا نارضایتی یا ناراحتی از گذشته وجود دارد که هنوز هم شما را آزار می دهد و تحملش سخت باشد؟ اگر چنین است، وقت آن است که آن را به عنوان بخشی از خودسازی خود رها کنید.

نگه داشتن آن مانع از حرکت شما و تبدیل شدن به فرد بهتری می شود. از گذشته جدا شوید، خود را ببخشید و ادامه دهید.

 1. یک سرمایه گذاری تجاری را شروع کنید

آیا چیزی وجود دارد که به آن علاقه داشته باشید؟ چرا آن را به یک سرمایه گذاری تبدیل نمی کنید و همزمان با یادگیری درآمد کسب نمی کنید؟

شروع یک سرمایه گذاری جدید مستلزم یادگیری مهارت های مدیریت کسب و کار، توسعه زیرکی تجاری و داشتن مزیت رقابتی است.

فرآیند شروع و توسعه کسب و کار توسعه شخصی من را به مهارت های بسیاری مانند خود انضباطی، رهبری، سازماندهی و مدیریت مجهز کرده است.

42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

 1. به اطرافیان خود مهربانی نشان دهید

شما هرگز نمی توانید خیلی با کسی مهربان باشید. مهربان بودن به ما کمک می کند تا ویژگی های دیگری مانند شفقت، صبر و عشق را در خود پرورش دهیم.

وقتی بعد از خواندن این مقاله به روز خود باز می‌ گردید، مهربانی بیشتری نسبت به اطرافیان خود نشان دهید و ببینید که چگونه واکنش نشان می ‌دهند.

همچنین، هنگام رفتار مهربانانه با دیگران به احساس خود توجه کنید. این احتمال وجود دارد که احساس خوش بینی و سپاسگزاری بیشتری داشته باشید.

 1. با افرادی که شما را دوست ندارند تماس بگیرید

وقتی مصرانه پای اهداف خود بایستید قطعا کسانی خواهند بود که از شما خوششان نیاید.

دوست نداشتن افرادی که ما را دوست ندارند آسان است. دوست داشتن آنها بسیار چالش برانگیزتر است. توانایی بخشیدن، رها کردن و ابراز عشق به این افراد نیازمند بزرگواری و قلبی باز است.

به دنبال راه حلی باشید و به شکایات گذشته رسیدگی کنید. حتی اگر از پاسخ دادن امتناع می ورزند، همه آنها را دوست داشته باشید. این بسیار رهایی بخش تر از متنفر شدن از آنهاست.

 1. استراحت کنید

آیا بیش از حد سخت کار کرده اید؟ خودسازی همچنین در مورد شناخت نیاز ما به استراحت برای برداشتن گام های بیشتری در راه هدف است. اگر ماشینی سوخت نداشته باشد نمی توانید رانندگی کنید.

برنامه ریزی زمان استراحت برای خود مهم است. هر هفته کمی برای خود مرخصی بگیرید. آرام باشید، تجدید قوا کنید و خودتان را پرانرژی برای آنچه پیش رو دارید آماده کنید.

42 روش عملی برای شروع کار بر روی بهبود خود ( قسمت دوم )

 1. روزی 1 مقاله توسعه فردی را بخوانید

برخی از خوانندگان من خواندن حداقل یک مقاله توسعه شخصی را در هر روز توصیه می کنند، که به نظر من یک عادت عالی است.

بسیاری از وبلاگ های توسعه شخصی فوق العاده وجود دارد که می توانید برخی از آنها را اینجا بررسی کنید .

 1. به رشد شخصی خود متعهد شوید

من می توانم مقالات فهرستی با 10 راه، 25 راه، 42 راه یا حتی 1000 راه برای بهبود خود بنویسم، اما اگر قصد ندارید به رشد شخصی خود متعهد شوید، مهم نیست که من چه می نویسم.

شما مسئول رشد شخصی خود هستید زیرا یاد می گیرید چگونه خود را بهبود ببخشید. تصمیم بگیرید که به رشد شخصی خود متعهد شوید و یک سفر مادام العمر رشد و تغییر را در آغوش بگیرید. رشد خود را با انتخاب چند مرحله بالا و کار بر روی آنها آغاز کنید.

نتایج ممکن است فوری نباشند، اما من قول می دهم که تا زمانی که به آن پایبند باشید، تغییرات مثبتی را در خود و زندگی خود مشاهده خواهید کرد.

نتیجه گیری

گاهی اوقات، دشوار است که بدانید از کجا باید با بهبود خود شروع کنید. نکاتی که در اینجا به اشتراک گذاشته ایم زندگی شما را متحول می کند. برای ادامه دادن در درازمدت باید قدم‌ های کوچکی بردارید و به تدریج شتاب ایجاد کنید. از امروز چه کاری را شروع خواهید کرد؟

منبع:

 • https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/42-practical-ways-to-improve-yourself.html

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx