موفقیت می تواند در هر سنی رخ دهد. فقط به این 6 کارآفرین موفق نگاه کنید.

4 comments
8 Min Read

بر اساس چیزهایی که در رسانه ها دیده می شود، اینطور به نظر می آید که تمامی بنیانگذاران نوجوان یا در سن ۲۰ سالگی می باشند. داستان های میلیونرهای جوان و نوجوانان کارآفرین بسیار زیاد است، اما این تنها بخشی از تصویر است.

در اینجا شش کارآفرین نام برده شده است که بعداً زندگی خود را آغاز کردند و ثابت کردند که موفقیت در هر سنی امکان پذیر است:

۱- لئو گودوین، GEICO
GEICO، یا شرکت بیمه کارمندان دولت، اکنون یک مارک معروف بیمه اتومبیل با چهره های تبلیغاتی شناخته شده است. اما قبل از Gecko و Maxwell،  GEICO ایده لئو گودوین بود.

او در سال ۱۹۳۰ به عنوان حسابدار در سن آنتونیو در تگزاس، کار می کرد. گودوین فهمید که بیمه نیاز به بازسازی و بررسی اساسی دارد. چرا شرکت ها مستقیماً فقط با مشتریان سر و کار نداشتند و تمام پولی را که به طور سنتی به کارگزاران داده می شد را پس انداز می‌کردند؟

در سال ۱۹۳۶، در سن ۵۰ سالگی، لئو GEICO را در واشنگتن دی سی تاسیس کرد.  وی با همسرش لیلیان در اداره شرکت همکاری نزدیکی داشت. در پایان سال، GEICO تعداد ۱۲ نفر کارمند و   ۳،۷۰۰ سیاست در حال اجرا داشت. امروزه GEICO بیش از ۲۷۰۰۰ نفر را استخدام می کند و بیش از ۱۴ میلیون صاحب سیاست دارد.

۲- هارلند دیوید سندرز، مرغ سرخ شده کنتاکی

وی پدر خود را در سنین پایین از دست داد، با ناپدری خود بسیار دعوا می کردند و از کارهای متعددی اخراج شد، حتی پس از نزاع در دادگاه با موکل خود، کار خود را به عنوان وکیل از دست داد. با این حال، او مصمم بود که هرگز تسلیم نشود و این صفت منجر به موفقیت نهایی او شد.

ساندرز هنگام کار در یک ایستگاه خدماتی در کوربین، کی وای، به دلیل یک دستور پخت خوشمزه برای مرغ محبوبیت محلی خود را بدست آورد.

بعد از اینکه ایستگاه کوربین در اثر آتش سوزی از بین رفت، سندرز آنجا را به عنوان یک متل و رستورانی با ۱۴۰ میز و صندلی بازسازی کرد. در سال ۱۹۵۲، در سن ۶۲ سالگی، سندرز برای اولین بار “مرغ سرخ شده کنتاکی” را تولید کرد.  امروز، KFC بیش از ۱۸۸۰۰ فروشگاه در ۱۱۸ کشور و نواحی مختلف دارد.

۳- رابرت نویس، اینتل

رابرت نویس پس از کسب مدرک دکترای خود در رشته فیزیک از MIT، کاری را به عنوان یک مهندس پژوهش پیدا کرد و سر انجام در ابزارآلات بکمن مشغول به کار شد.

در سال ۱۹۵۷، او و هفت نفر دیگر بکمن را ترک کردند و شرکت نیمه هادی Fairchild را تأسیس کردند. وقتی در این شرکت یکسری موفقیت را تجربه  کردند، سرانجام با گوردن مور  آنجا را ترک کردند. آنها با هم، وقتی که رابرت ۴۱ سال سن داشت شرکت اینتل را تاسیس کردند.

نویس چشم انداز شرکت محسوب می شد و با کارمندان مانند خانواده رفتار می کرد. وی مزایای (سود) فراوانی که بیشتر مدیر عاملان دریافت می کردند را کاهش داد و شرکت را کمتر ساختار یافته و بیشتر آرام و ریلکس نگه داشت.

وی در حالی که در اینتل بود، بر اختراع ریز پردازنده نظارت داشت، نوآوری که باعث تحول در فن آوری رایانه شد و پایه و اساس دستگاه هایی که ما هنوز از آنها استفاده می کنیم را تشکیل داد.

۴- رید هافمن، لینکدین
مطمئناً شرکتی مانند LinkedIn، یک شبکه بزرگ اجتماعی، توسط یک جوان تأسیس شده است، درست است؟ اصلاً. رید هافمن پس از اینکه فارغ التحصیل شد درگیر این موضوع بود که باید چیکار کند و مشغول به چه کاری شود .

او تصمیم گرفت که کار کند. اما برای اینکه یک کار بسیار استراتژیک انجام دهد، او قبل از اینکه شرکت خودش را راه اندازی کند  برنامه ای از چیزهایی که باید یاد میگرفت را طرح ریزی کرد.

وقتی که برای اولین بار به تنهایی شروع به کار کرد، وی یک سایت شبکه سازی به نام  Socialnet را تأسیس کرد و معتقد بود که داشتن یک الگوریتم تطبیق عالی، تضمین کننده موفقیت است.

او سعی کرد سایت جدید خود را از طریق مجلات و روزنامه ها تبلیغ کند، اما ایده اش خیلی جذب نشد. در پایان، وی قبل از ترک موقعیت خود در این شرکت در سال ۲۰۰۲، به پِی پال پیوست تا لینکدین را برپا کند. هافمن هنگام تأسیس این شرکت ۳۵ ساله بود و وقتی لینکدین همگانی شد ۴۳ سال داشت.

۵- ۵. Wally Blume، طعم های Denali
اگر فکر بستنی با طعم گوجه فرنگی دلتان را به هم میزند ، شما تنها نیستید. والی بلوم یک حرفه موفق ۲۰ ساله داشت، اما می دانست که وقتی رئیس خود تصمیم گرفت با این ایده احمقانه به جلو حرکت کند، او نیز باید به جلو پیش میرفت. در سال ۱۹۹۵، در اواسط دهه ۵۰، شرکت بستنی خود را به نام Denali Flavors راه اندازی کرد و در آنجا عطر و طعم معروف Moose Tracks را ایجاد کرد.

امروز، این فرآورده های لبنی تنها ۸۰ میلیون دلار در سال از طریق توافق نامه های صدور مجوز درآمد کسب می کند. دنالی اکنون بیش از ۴۰ عطر و طعم دارد و  و Blumeهم در سن ۷۰ سالگی هنوز موفق و کارآمد است.

۶- کارول گاردنر، Zelda Wisdom
وقتی ۵۲ ساله هستید و به تازگی طلاق گرفته اید، شکسته و افسرده اید، راه اندازی یک شرکت آخرین کاری می باشد که ممکن است به آن فکر کنید. کارول گاردنر بعد از اینکه به توصیه روانپزشک خود سگ خرید، در یک مسابقه محلی یک کارت کریسمس  برنده شدکه تصویری از یک سگ و کنایه ای خنده دار بر روی آن بود.

این بُرد، الهام بخش گاردنر برای راه اندازی یک شرکت کارت تبریک شد، که اسم شرکت را  به نام سگ خود، Zelda   گذاشت. در سال ۲۰۱۰، Zelda Wisdom تقریبا ۵۰ میلیون دلار ارزش داشت. این داستان نشان می دهد که شما هرگز نمی دانید ایده عالی بعدی شما ممکن است از کجا حاصل شود.

راه اندازی یک کسب‌‍وکار ، کار آسانی نیست. ، این کار به سخت کوشی و نظم و انضباط نیاز دارد تا به موفقیت دست یابید. در نتیجه، شگفت آور نیست که، بارها، این افراد پیرتر و عاقل تر در بین ما هستند که بهتر می توانند در جاده موفقیت حرکت کنند. بنابراین، مهم نیست چند سالتان است، خودتان را نا امید نکنید. موفقیت می تواند در هر زمان به سراغ هر کسی بیاید.

 

https://www.entrepreneur.com/article/241346

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx