بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

نظرات 5
21 دقیقه مطالعه

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

وقتی نوجوان بودم مشتاقانه منتظر بودم تا 18 ساله شوم. انگار سال های زیادی طول می‌کشد تا بالاخره به سن بلوغ رسید؛ اما دیر یا زود 18 ساله می شویم و بالاخره می توان تصمیمات مستقلی در زندگی گرفت. رسیدن به این سن در کنار تمام آزادی ها و حقوق جدید، مسئولیت زیادی نیز به همراه دارد. مسئولیتی در قبال خود، زندگی و آنچه برای آن می سازید.

هنگامی که 18 ساله هستید، تصمیمات زیادی را اتخاذ می کنید که روی زندگی آینده شما تأثیر می گذارد. برخی از این تصمیمات واقعا عالی هستند، اما برخی دیگر نه. آیا خوب نیست که بدانید در جوانی دقیقاً باید مراقب چه نوع اشتباهاتی باشید؟ چرا حتی سعی نمی کنید از اشتباهاتی که بسیاری از جوانان مرتکب می شوند اجتناب کنید؟

این توصیه ای است که من به شما می کنم چرا که اگر می توانستم به عقب برگردم حتما این موارد را رعایت می کردم. این ها مواردی هستند که آرزو می کردم در 18 سالگی بدانم.

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

مواردی که هر جوان 18 ساله ای باید بداند

1. دوستی به کیفیت است نه کمیت

وقتی جوان هستید می خواهید بیرون بروید و با افراد جدیدی آشنا شوید. به احتمال زیاد، حتی در موقعیت‌ ها و مکان ‌هایی قرار خواهید گرفت که با افراد زیادی آشنا می‌شوید. این معاشرت ها عالی است تا زمانی که دچار این توهم نباشید که داشتن دوستان زیاد از چند دوست واقعی ارزشمندتر است.

فقط دوستان واقعی شما در صورت نیاز در کنار شما خواهند بود. حتی اگر نیمه شب با آنها تماس بگیرید آنها به کمک شما خواهند آمد. بهترین دوستان شما در کنار شما خواهند بود و در مواقع ناامیدی قدرت شما را برای حل آن مشکل افزایش خواهند داد.

افراد دیگر صرفا آشنایان خوبی هستند. آشنایی با آنها خوب است و با آنها می توان اوقات خوشی داشت؛ اما ممکن است آن‌ها افرادی نباشند که به شما در برابر سختی های زندگی کمک می‌کنند. اگر بتوانید دوستان واقعی و آشنایان را تشخیص دهید، زندگی خیلی خوبی خواهید داشت.

دوستی واقعی زمانی است که وقتی وارد خانه آنها می شوید و وای فای شما به طور خودکار وصل می شود.- ناشناس

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

2. زیاد نگران نباش

نگرانی یک اتلاف وقت است. نگران بودن در مورد چیزی باعث سردرد های غیر ضروری در مورد چیزهایی می شود که حتی تا چند سال دیگر هم برای شما مهم نخواهند بود. به علاوه، همیشه چیزی برای نگرانی وجود دارد: نمرات شما، آینده شما، اقتصاد، گرم شدن کره زمین. این موارد هرگز تمام نمی شوند.

من همیشه نگران شکست خوردن بودم. بعداً فهمیدم که چیزی به مراتب بدتر از شکست وجود دارد: اصلاً تلاش نکردن.

اگر چیزی شما را آزار می دهد، به هر طریقی: برخیزید و کاری برای آن انجام دهید. نگرانی به تنهایی هرگز چیزی را حل نکرده است. از زمان گرانبهای خود برای حل مشکل استفاده کنید، نه برای نگرانی در مورد آن. توصیه ای که من به خود 18 ساله ام در مورد نگرانی می دهم این است: تمام تلاش خود را بکنید تا همه چیز درست می شود.

اگر می خواهید حافظه خود را آزمایش کنید، سعی کنید آنچه را که یک سال پیش در مورد آن نگران بودید، امروز به یاد بیاورید. – ای. جوزف کاسمن

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

3. در حد توان خود زندگی کنید / از بدهکاری خودداری کنید

خرج کردن پولی که ندارید ایده ی خوبی نیست. این کار را به روش قدیمی انجام دهید. اگر چیزی می خواهید تا زمانی که توانایی مالی دارید، آن را پس انداز کنید. اگر نمی توانید آن را بخرید، آن را نخرید. این قانون ساده می تواند به شما کمک کند تا از بسیاری از مشکلات دوری کنید.

نسیه خرید کردن کار خوبی نیست. درعوض، در نهایت سودی بیشتر از قیمت پرداخت می کنید. بگذارید این را تکرار کنم. شما بیشتر از بقیه پرداخت می کنید.

قرض گرفتن می تواند به یک کابوس واقعی تبدیل شود. یک روز این کابوس تمام می شود و متوجه دو مسیله می شوید. اول، این که حقوق شما در حال حاضر تا حد زیادی صرف بازپرداخت بدهی می شود. ثانیاً، این که می توانستید از سود انباشته ای که در طول سال ها پرداخت کرده اید، چیزهای بسیار گران قیمتی بخرید.

وقتی قرض می گیری برده می شوی. – اندرو جکسون

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

4. زود ازدواج نکنید

هر چه زودتر ازدواج کنید، احتمال طلاق شما بیشتر است (آمار از مرکز ملی بهداشت گرفته شده است). در نتیجه، بالاترین میزان طلاق را می توان در میان افرادی که زیر 20 سال ازدواج می کنند، یافت. نرخ طلاق برای زوج هایی که 20 تا 24 سال سن دارند، کاهش می یابد. حتی احتمال طلاق برای کسانی که در سن 25 سالگی یا بعد از آن ازدواج می کنند کمتر است.

اگر جوان هستید و می خواهید از یک اشتباه احمقانه جلوگیری کنید، صبر کنید تا واقعا مطمئن شوید. ببینید این رابطه در طول سال ها چگونه ارتقا می یابد.

آنها می گویند ازدواج در بهشت ​​انجام می شود؛ اما رعد و برق و رعد و برق هم همینطور است. – کلینت ایستوود

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

5. نیمی از حقوق خود را پس انداز کنید

احساس در دست گرفتن اولین چک حقوق باور نکردنی است. در نهایت، می توانید تمام آن چیزهای فانتزی را که همیشه می خواستید بخرید؛ اما این اشتباه را نکنید که حقوق خود را بلافاصله در روزهای اول خرج کنید و چشم انتظار حقوق ماه بعد بمانید.

به عنوان یک فرد جوان، شما مسئولیت مالی زیادی ندارید. هیچ خانواده ای وجود ندارد که مسیولیت مراقبت و حمایت از آن به دست شما باشد. وام مسکنی برای بازپرداخت وجود ندارد. از این زمان برای ایجاد پایه های مالی مناسب برای بقیه عمر خود استفاده کنید. پس انداز بخش هایی از حقوق به شما کمک می کند تا یک حاشیه امن برای مواقع غیر منتظره ایجاد کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که مقدار مشخصی از پول خود را با بازدهی خوب سرمایه گذاری کنید.

به حرف من اعتماد کنید. نامه به خود 16 ساله ام این یک جمله ی مهم را در خود دارد: 10 سال بعد، خرج کردن دو ماه حقوق خود برای یک نوکیا 3310، کاری فوق العاده احمقانه است. ما اکنون از موبایل های دارای صفحه نمایش لمسی استفاده می کنیم.

مراقب هزینه های کم باشید؛ یک نشتی کوچک یک کشتی بزرگ را غرق می کند.

– بنجامین فرانکلین

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

6. مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید

بیشتر مردم دیگران را مقصر وقایع زندگیشان می دانند و نه خودشان را. این آسان ترین راهی است که می توان انتخاب کرد چرا که همیشه کسی را برای سرزنش پیدا خواهید کرد. این به چه چیزی منتهی می شود؟ قربانی شدن – شما به جای اقدام کردن، قربانی می شوید. دست از این کار بردارید، شما قربانی نیستید. مسئولیت زندگی خود را بپذیرید.

اشتباهات اتفاق می افتند تا بتوانید از آنها درس بگیرید. اگر شروع به سرزنش کردن کنید نه تنها چیزی یاد نخواهید گرفت، بلکه همان اشتباهات دوباره برای شما اتفاق می افتد. این تا زمانی است که شما شروع به جستجوی دلیل اتفاقاتی که در خودتان می‌افتد باشید.

به ما آموخته اند که باید پدر، خواهران، برادران، مدرسه، معلمان خود را مقصر بدانید – اما هرگز خودتان را سرزنش نکنید. هرگز تقصیر تو نیست اما وقاعیت این است که همیشه شما مقصر هستید، زیرا اگر می‌خواهید تغییر کنید، این شمایید که باید تغییر کنید.

– کاترین هپبورن

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

7. پول را اولین اولویت خود قرار ندهید

مطمئنا، شما به پول نیاز دارید. این یک امر مسلم است، اما پول نباید به انگیزه نهایی شما تبدیل شود. افرادی که عمیقاً جهان را تغییر دادند، همگی چشم اندازی متفاوت در ذهنشان داشتند، نه پولی که می توانستند از آن به دست آورند. رویای خود را دنبال کنید و ببینید آیا می توانید چیزی با ارزش برای خود و دیگران ایجاد کنید.

شغلی را که دوست دارید انتخاب کنید و هرگز مجبور نخواهید شد یک روز در زندگی خود «کار» کنید. کنفوسیوس

همچنین، از خود بپرسید که آیا یک شغل رضایت ‌بخش برای شما مهم‌تر از شغلی با درآمد بالاتر است که شما را خوشحال و راضی می کند. فقط شمایید که می توانید به این سوال پاسخ دهید.

اگر حتی بتوانید حرفه ای را پیدا کنید که واقعاً به آن علاقه دارید، فرد خوش شانسی هستید. این که واقعاً به کاری که انجام می دهید علاقه مند باشید، پیش نیاز موفقیت شما است؛ و همیشه به یاد داشته باشید، هیچ کس هرگز موقع مرگ آرزو نمی کند که ای کاش بیشتر کار می کرد. بلکه بسیاری از مردم از اینکه وقت کافی را با فرزندان و خانواده خود نگذرانده اند، پشیمان هستند.

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

8. مراقب سلامتی خود باشید

شما به عنوان یک نوجوان 18 ساله در حال رسیدن به اوج قدرت جسمی خود هستید. بدن شما انواع استرس ها را به راحتی تحمل می کند. چیزی که واقعا نمی خواهید انجام دهید این است که از این ویژگی بدن خود نهایت استفاده را ببرید. در عوض، از این مرحله برای پی ریزی پایه های مناسب برای زندگی سالم استفاده کنید. این بهترین زمان برای تقویت قدرت بدنی با ورزش منظم است. انجام این کار در سال های بعدی بسیار دشوارتر است. در نتیجه، کاهش وزن در سنین بالا بسیار دشوارتر خواهد شد.

آمادگی جسمانی نه تنها یکی از مهمترین کلیدهای بدن سالم است، بلکه اساس فعالیت فکری پویا و خلاق است. – جان اف کندی

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

9. از افراط و تفریط بپرهیزید

اعتدال کلمه کلیدی بزرگ در اینجا است. مدیریت برای جلوگیری از افراط و تفریط چیزی است که بدن شما در زندگی بعدی از شما تشکر خواهد کرد. هیچ کس از شما نمی خواهد که مانند یک قدیس زندگی کنید، اما اگر بتوانید از سیگار و مواد مخدر دوری کنید، می توانید از بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید. همچنین تغذیه متعادلی داشته باشید. شما فقط یک بار شانس زندگی دارید. هنگامی که سلامتی خود را از دست دادید، بازگرداندن سلامتی فوق العاده دشوار است. متأسفانه، بیشتر مردم فقط زمانی متوجه این موضوع می شوند که خیلی دیر شده باشد؛ اما شما سعی کنید که جزو این افراد نباشید.

هر چیزی که بیش از حد باشد مخالف قانون طبیعت است. – بقراط

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

10. یاد بگیرید که قدر چیزهای کوچک را بدانید

وقتی جوان هستید می خواهید دنیا را در دست بگیرید. رویاهای بزرگ دارید و امید زیادی به آینده دارید. با این حال، همه آرزوها محقق نمی شوند. برای این موضوع آماده باشید. انتظارات بیش از حد بالا می تواند منجر به ناامیدی های بسیار بزرگ شود.

گاهی اوقات ما همه چیز را بدیهی می دانیم، بدون اینکه متوجه شکوفایی و زیبایی زندگی خود باشیم. سعی کنید قدر آنچه را که دارید بدانید. اگر الان خوشحال نیستید، هیچ پورشه یا عمارت بزرگی (در دراز مدت) آن را تغییر نخواهد داد و شما را خوشحال نخواهد کرد.

این طرز فکر، باور بنیادینی است که نمی توان به راحتی آن را تغییر داد، حتی اگر نتوانید به یک خواسته معین برسید. این موضوع به شما کمک می کند تا تمرکز خود را از تلاش ناامیدانه برای دنبال کردن همه چیزهایی که ندارید بردارید. این یک فرایند بیهوده است که شما را به جایی نخواهد رساند.

این جزئیات کوچک هستند که مهم هستند. جزئیات کوچک باعث اتفاقات بزرگ می شوند.

– جان وودن

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

11. شما همیشه آنچه را که بکارید درو می کنید

کارما همیشه شما را خواهد گرفت. به عنوان یک فرد جوان فکر می کنید که به نوعی از عواقب اعمال خود مصون هستید؛ اما در راه های معجزه آسا، گذشته شما همیشه به عقب برمی گردد. دیر یا زود، همه چیزهایی که می گذرد، برمی گردند. می توانید آن را به روش سخت یاد بگیرید یا می توانید برای انجام کارهای خوب تلاش کنید.

رفتار مردم با شما کارمای آنهاست. نحوه واکنش شما متعلق به شماست – وین دبلیو دایر

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

12. شما فقط یک بار زندگی می کنید، پس چی؟

بهانه خوبی برای تصمیم گیری های غیر منطقی است. نگرش «تو فقط یک بار زندگی می‌کنی» شما را به جایی نخواهد برد، مگر به عاقبت ایده های بد. زندگی کردن بر اساس خواسته های احمقانه هرگز ایده خوبی نیست، جشن گرفتن حماقت نیز ایده خوبی نیست.

منظور من را بد برداشت نکنید؛ هیچ اشکالی ندارد که بهترین زندگی را بسازید و آن را به بهترین شکل زندگی کنید؛ اما تفاوت زیادی بین صرف وقت خود به صورت متمرکز و هدر دادن آن در مسیر زندگی وجود دارد.

تو فقط یک بار زندگی می کنی ولی اگه درست زندگی کنی یک بار زندگی کافیست.

– مای وست

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

13. قدر خانواده خود را بدانید

خانواده الویت اول است، آیا باید بیشتر بگویم؟ افرادی را که از ابتدا از شما حمایت کردند و به این کار ادامه خواهند داد را ناامید نکنید. با آنها وقت بگذرانید و از حضور در کنار آنها لذت ببرید.

خانواده به این معناست که هیچ کس پشت سر گذاشته نمی شود یا فراموش نمی شود. – دیوید اوگدن استایر

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

14. بدانید که چه می خواهید

ندانستن آنچه می خواهید شما را به بیراهه می کشاند. اگر هدف، چشم انداز یا رویایی داشته باشید، تمرکز شما بسیار واضح تر می شود. این به شما کمک می کند تا موارد مهم را اولویت بندی کنید؛ اما تمایل شما به فداکاری را نیز افزایش می دهد.

اگر دقیقاً نمی دانید از زندگی چه می خواهید، بهتر است آن را در اسرع وقت کشف کنید.

وقتی بدانید چه می خواهید و آن را به اندازه کافی بخواهید، راهی برای رسیدن به آن پیدا خواهید کرد. – جیم ران

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

15. بعد از ساعت 2 بامداد هیچ اتفاق خوبی نمی افتد

به طور جدی، آیا تا به حال کسی به شما گفته است که «باور نمی کنید بعد از ساعت 3 صبح چه اتفاقی افتاده است؟» این داستان ها همیشه با انتقال یک نفر به بیمارستان ختم می شود. یا داستان ها شامل کلماتی مثل پلیس، جسور، اشتباه یا استفراغ هستند. روز بعد را هدر ندهید و وقتی احساس کردید که مهمانی حوصله سر بر شده به خانه بروید، چون هرگز دیگر به هیجان قبلی خود نمی رسد.

من هر شب تا دیر وقت بیدار می مانم و هر روز صبح متوجه می شوم که ایده بدی است. – ناشناخته

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

توصیه های بیشتری برای نوجوانان 18 ساله:

 • اینقدر به خودتان سخت نگیرید.
 • قبول کنید که ممکن است اشتباه کنید و ادامه دهید.
 • از اشتباهات خود درس بگیرید.
 • اجازه ندهید کسی شما را از تحقق رویاهایتان باز دارد.
 • پدر و مادر خود را بشناسید.
 • هرگز زمان مناسبی به وجود نخواهد آمد.
 • آرام باشید، همه چیز روی روال است.
 • سعی نکنید در موقعیت های عادی و ساده باشید و به آن عادت کنید، به برجسته بودن و غیر عادی افتخار کنید.
 • به بهترین ها امیدوار باشید اما برای بدترین ها برنامه ریزی کنید.
 • خیلی سریع همه چیز را با هم پیش نبرید.
 • نگران این نباشید که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند.
 • وقت خود را برای اینکه دیگران شما را دوست داشته باشند تلف نکنید.
 • به دور دنیا سفر کنید.
 • از هر چیزی خجالت نکشید.
 • هر چه دارید خرج نکنید؛ هر چیزی را که دارید ذخیره نکنید.
 • یک شریک عالی داشته باشید یا اصلاً نداشته باشید.

بهترین توصیه های زندگی برای جوانان 18 ساله

توصیه های زندگی ارسال شده توسط خوانندگان:

ازدواج نکنید، چرا خود را زندانی کنید؟ بیشتر از آنچه می گیرید، بدهید. به خاطر خود کار، کار کنید. برای هیچ چیز رقابت نکنید هرگز درخواست افزایش حقوق یا ارتقای شغلی نکنید، اگر خوب باشید، آنها به سراغ شما خواهند آمد. یک زبان خارجی یاد بگیرید. هرگز خانه نخرید، اگر مجبورید، هرگز برای خرید آن وام نگیرید. پرداخت سود همان سوزاندن پول شماست. برای جلوتر حرکت کردن از زمانه، آمار، احتمال، نرخ بهره، ارزش های حال و آینده را مطالعه کنید. آنچه نادرست است را پیدا کنید، تفکر منفی بدترین شکل تفکر است. (این به معنای یک فرد منفی نیست.) دیگران، به خصوص خودتان را قضاوت نکنید، هیچ کس نمی تواند به آنها کمک کند، اراده آزاد یک توهم است.

– ارسال شده توسط دافنه سیلک

اگر میل به فرزنددار شدن دارید بهتر است در سنین جوانی بچه دار شوید تا انرژی و توان لذت بردن از آنها را داشته باشید و آنها به موقع بزرگ شوند تا زمانی که هنوز سلامت هستید و خیلی پیر نشده اید، از گذراندن زمان با همسرتان لذت ببرید.

– ارسال شده توسط Pam Adager

آیا توصیه ای مهم و کاربردی درباره زندگی دارید که دوست داشتید در جوانی می دانستید؟ در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید. خوشحال می شویم که از شما بشنویم.

منبع:

The Best Pieces of Life Advice for 18-year-olds

4.7/5 - (9 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx