عنصر شماره 1 برای موفقیت: به همه کس و همه چیز توجه کنید

1 نظر
7 دقیقه مطالعه

یک عنصر برای موفقیت وجود دارد که امروزه برای تک تک افراد زنده موجود است. اکثر مردم از این«عنصر خاص»چشم پوشی می کنند. بسیاری عمدا این راز موفقیت را نادیده می گیرند، در حالی که دیگران آن را تصدیق می کنند، اما سایر افراد به عمد از پذیرش آن سرباز می زنند. بنابراین، این “عنصر خاص” که ما از آن صحبت می کنیم چیست. در واقع ، به بیان ساده، تمایل به کار کردن بیشتر از بقیه است.

این عنصر موفقیت تضمین نمی کند که یک شبه به رتبه اول فهرست ثروتمندترین فوربس برسید. با این حال، کاری که انجام خواهد داد، تضمین موفقیت بیشتر شماست. اما “موفقیت” برای هر کسی که شما  بگویید متفاوت است. در واقع، موفقیت، تحقق تدریجی یک هدف ارزشمند است.

و با این تعریف، اگر متعهد شوید که رقیب های خود را کنار بگذارید، عملا چیزی وجود ندارد که بتواند شما را از رسیدن به موفقیت باز دارد. عقربه به جلو حرکت خواهد کرد. اگر صمیمانه برای مشاهده رقبای خود تلاش کنید و از نظر کمی و کیفی از آنها پیشی بگیرید، موفق نمی شوید.

عنصر اصلی موفقیت

مهمترین عنصر برای موفقیت

مارک کوبان، سرمایه‌دار میلیاردر، بهترین تعریف را از موفقیت کرد وقتی که گفت: «این ربطی به پول یا ارتباطات ندارد. موفق شدن یعنی تمایل به بهتر کار کردن وبهتر آموختن نسبت به بقیه است.»

ری لوئیس، وقتی گفت: «این ربطی به استعداد ندارد و همه چیز به تلاش مربوط می‌شود» نیز این را فهمیده بود. بدون شک، او مسلط بود و به موفقیت دست یافت؛ زیرا تمایل به کار کردن داشت.

حتی ثروتمندترین مرد روی کره زمین، ایلان ماسک، می داند که عنصر موفقیت این است که به شدت کار کنید. سال ها پیش، حتی قبل از اینکه مولتی میلیاردر شود، و در مسیر تبدیل شدن به اولین تریلیونر جهان باشد، اظهار داشت: «سخت تلاش کن. منظورم این است که شما فقط باید هر هفته 80 تا 100 ساعت وقت بگذارید. این شانس موفقیت را افزایش می دهد. اگر دیگران 40 ساعت در هفته کار می‌کنند و شما 100 ساعت در هفته، حتی اگر شما هم همین کار را انجام می‌دهید، می‌دانید که در عرض چهار ماه به چیزی دست خواهید یافت که برای آنها یک سال طول می‌کشد.

و در آخر، کوبی برایانت فقید و بزرگ به بهترین نحو این را بیان کرد که گفت: ” رویاها به حقیقت می پیوندند، اگر تلاش کنید و به اندازه کافی سخت کار کنید.”

سخت کوشی پایه کار شماست

اغلب اوقات می شنوید که دیگران می گویند: ” تنها عنصر ضروری برای موفقیت ،سخت کوشی نیست” و سپس تعدادی از اجزای دیگر موفقیت مانند هدف، تعیین سرنوشت، اعتماد به نفس، نظم و انضباط و توانایی ایجاد انگیزه در خود را فهرست می کنند.

اما آنها اشتباه می کنند. عنصر اصلی موفقیت، سخت کوشی است که همه اجزای دیگر موفقیت در آن نهفته است. همچنین پایه محکمی است که تمام موفقیت(های) آینده شما بر روی آن ساخته خواهد شد.

سخت کوشی شروع همه چیز است. برای اینکه از همه اجزای اضافی موفقیتی که به آنها اشاره شد به نفع خود استفاده کنیم، نیاز به تلاش شدید و تمرکز بیشتر دارید.

به عنوان مثال، کشف اهداف شما به تلاش بسیار زیادی احتیاج دارد. برای پرورش اعتماد به نفستان نیاز به تمرکز، تلاش و کار سخت و همچنین به عزم و اراده زیادی نیاز دارید. زمانی که احساس می کنید نمیتوانید برای هدف خود تلاش کنید، انگیزه ی تمایل انجام کار را در خود ایجاد کنید. راه آن سخت کوشی است….

عنصر اصلی موفقیت

  • کشف + زندگی کردن هدفتان (نیازمند سخت کوشی است)
  • متکی شدن به خود (نیازمند سخت کوشی)
  • ایجاد اعتماد به نفس (نیازمند سخت کوشی)
  • به خود انگیزه دادن (نیاز به سخت کوشی دارد)
  • ایجاد انضباط شخصی (نیازمند سخت کوشی)

متعهد به انجام کارهای سخت باشید اگر واقعاً می‌خواهید موفقیت‌های بیشتری در مسیرتان بیاید. و اگر واقعاً می‌خواهید نتایج سریع به سمتتان بیاید، سعی کنید از همه در کارها پیشی بگیرید.

“اگر نمی توانید از آنها پیشی بگیرید، تصمیم بگیرید در کارها از همه جلو بزنید.”

بنابراین، اگر از نداشتن پول کافی در حساب بانکی خود خسته شده اید، باید اوضاع را تغییر دهید. انجام کاری که همیشه انجام می دادید باعث می شود آنچه را که همیشه به دست آورده اید به دست آورید. بنابراین، این راه حل شماست… و مطمئن باشید که از امروز شروع به انجام آن می کنید….

اگر از عدم پیشرفت در حرفه یا کسب و کار خود خسته شده اید، باید همه چیز را با هم مخلوط کنید. برای کار، باید اولین نفر در دفتر باشید و آخرین نفر بیرون بروید. برای کسب و کار خود، باید روی نتایج‌تان وسواس داشته باشید. به کاری که رقبای شما انجام می دهند توجه کنید و همه چیز را بهتر انجام دهید. به طور خلاصه، شما باید دست از تنبلی بردارید، باید جدی شوید و شروع کنید…

بیشتر کار کردن از همه شما را جلو می برد. انجام این کار به شما کمک می کند در هر تلاشی به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید و پیشرفت خواهید کرد. با این حال، اگر زندگی ای که می خواهید و موفقیت واقعی که به دنبال آن هستید، به نظر می رسد از شما فرار می کند؛ بنابراین شما وجه مشترک آن هستید. به این ترتیب، امروز مجبورید نسبت به همه بیشتر از دیروزتان کار کنید، و نه تنها باید از همه پیشی بگیرید، بلکه باید این کار را نیز شروع کنید.

عنصر اصلی موفقیت

نتیجه گیری

عنصر شماره 1 موفقیت، تمایل به انجام کار و تلاش برای برنده شدن تحت هر شرایطی ااست. فرقی نمی کند که رقابت با خودتان، دیروزتان یا همکارانتان در محل کار باشد. اگر می خواهید به موفقیت برسید، از همه و همه چیز پیشی بگیرید…

://thestrive.co/ingredient-for-success/

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx