نظریه موفقیت کوه یخ

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

نظریه موفقیت کوه یخ

در ادامه یک واقعیت بسیار جالب را که بین افراد موفق مشترک است را برای شما توضیح خواهم داد. این فقط یک واقعیت نیست، بلکه یک نظریه کامل است که من آن را «نظریه موفقیت کوه یخ» می نامم و در واقع نشان دهنده این است که اگر قصد موفقیت دارید انجام «هر کاری که لازم است» چقدر مهم است!

هر یک از ما ساختار یک کوه یخی را که در دریا شناور است می‌دانیم، بنابراین می‌دانید که تنها بخش کوچکی از یک کوه یخ در بالای خط آب قابل مشاهده است، در حالی که بخش بزرگ ‌تری از یک کوه یخ در زیر آب پنهان است. خوب، من فکر می کنم که کوه یخ می تواند استعاره عالی از یک فرد موفق باشد.

نظریه موفقیت کوه یخ

هر یک از ما می توانیم نتیجه اقدامات این شخص و بیشتر دستاوردهای او (قسمت قابل مشاهده کوه یخ) را ببینیم، در حالی که تلاش هایی که برای رسیدن به چنین نتیجه ای لازم است، پنهان می ماند (در واقع مانند قسمت نامرئی یک کوه یخ که زیر خط آب است).

اکثر مردم فقط نتایج شگفت انگیزی را می ببینند که یک فرد موفق در طول زندگی خود به دست آورده است، مانند یک ویلای مجلل، ماشین های اسپرت گران قیمت و یا سایر دستاوردهای او. این دستاوردها ما را فریب می‌دهد، به طوری که اغلب حتی از تلاش‌های بزرگی که برای امکان ‌پذیر ساختن این دستاوردها لازم بود، آگاه نیستیم.

و این موضوع برای شخصی که می خواهد به دستاوردهای مشابهی دست یابد، بدون دانستن تلاش «واقعی» که برای موفقیت لازم است، بسیار اشتباه است. این بی توجهی در نهایت منجر به شکست خواهد شد، زیرا فرد انتظارات زیاد اشتباهی داشته است، بدون اینکه آماده باشد یا بخواهد به اندازه لازم برای موفقیت تلاش کند.

بیایید به یک فرد خیالی فکر کنیم که یک بانکدار و سرمایه گذار بسیار موفق است. خوب، ما می بینیم که این بانکدار املاک و دارایی های زیادی دارد، مانند ماشین های شیک و یک ویلای شگفت انگیز، شاید حتی خانه ی دیگری در محل تعطیلات مورد علاقه اش. اگر از نزدیک با این بانکدار سرمایه گذاری آشنا شویم، تمام دستاوردهای او و میزان موفقیت او در زندگی را خواهیم فهمید.

نظریه موفقیت کوه یخ

این قسمت قابل مشاهده از کوه یخ است که نشان دهنده ی تمام دستاوردهای یک فرد موفق است که به محض دیدن یا شناختن این شخص به چشممان می آید. در حالی که قسمت پر زرق و برق این کوه یخ ما را فریب می‌دهد و ممکن است فراموش کنیم که هنوز قسمت ناشناخته ای از کوه یخ وجود دارد که در زیر آب پنهان مانده است و بسیار بزرگتر از چیزی است که در نگاه اول قابل مشاهده است. قسمت پنهان کوه یخ در واقع تمام تلاش هایی است که برای رسیدن به نتیجه لازم است، مانند سخت کوشی، پشتکار، مطالعه طولانی مدت و شاید تمام سال هایی که هنوز موفقیت بدست نیامده بود.

«نظریه موفقیت کوه یخ» به ما کمک می کند تا متوجه شویم که هر فرد موفق مشهور یا خارق العاده ای تلاش زیادی می کند تا به اهداف خود برسد. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانیم از توقعات بیش از حد نسبت به نتیجه ‌ای که می‌خواهیم به آن دست یابیم اجتناب کنیم، اما همچنین به ما انگیزه پایدار بودن و مصمم بودن می دهد، زیرا می‌توانیم این باور را در ذهنمان ایجاد کنیم که برای موفقیت باید هر کاری که لازم است انجام دهیم.

تمام تلاش های یک فرد موفق به اصطلاح زیر سطح آب است

بیایید نگاهی به یک بازیگر بسیار موفق بیندازیم. این بازیگر در فیلم ها و فصل های مختلف این همه نقش خارق العاده را بازی می کند و میلیون ها دلار برای این بازیگر به ارمغان می آورد. علاوه بر این ما ماشین های مجلل و ویلایی که این بازیگر دارد و بقیه دستاوردهای او را می بینیم.

در واقع این ها باز هم قسمت قابل مشاهده کوه یخ است، اما ممکن است بخواهیم نگاهی به بزرگترین قسمت کوه یخ بیندازیم که برای ما ناشناخته مانده است، مانند تمام سال های معروف نبودن، زندگی بدون شغل و غیره. تنها بخش کوچکی از بازیگران به عنوان ستارگان نوجوان معروف شدند و به معنای واقعی کلمه از بدو تولد مشهور هستند.

نظریه موفقیت کوه یخ

 

بیشتر بازیگران برای معروف شدن باید روی مهارت های خود سخت کار کنند. همین امر در مورد هر فرد دیگری که در زندگی فوق العاده موفق است نیز صدق می کند.

بنابراین دفعه بعد که یک فرد مشهور یا هر فرد موفق دیگری را دیدید، سعی کنید نگاه خود را به تلاش های ضروری که این شخص برای دستیابی به دستاوردهایش انجام می داد، معطوف کنید. اگر شما هم واقعا میخواهید به تعهدات خود عمل کنید و تلاش های مشابهی انجام دهید، پس با پشتکار مسیرتان را دنبال کنید و شاید روزی مانند الگوی خود خوش شانس بودید و موفق شدید.

نظر شما در مورد تئوری موفقیت کوه یخ چیست؟

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx