اهمیت صبر در مطالعه

یک نظر اضافه کنید
17 دقیقه مطالعه

در مورد اهمیت صبر در مطالعه بیشتر بدانید

باید قبول کنید که صبر همنشین خرد است. صبر مانند گیاه تلخی است که میوه های شیرین می دهد، اما زمان می برد. امروز اگر به اطراف نگاه کنید، متوجه می شوید که هر کدام از افراد عجله دارند. اهمیت صبر در مطالعه از مهم ترین موارد است که هر فردی در دوران مدرسه می تواند با خود برای مسائل مهم زندی تمرین کند.

در این مقاله بر این موضوع تمرکز خواهیم کرد که چرا دانش آموز باید بیاموزد که در زندگی خود صبر داشته باشد و این را از روش خواندن به دست آورد.

درک اهمیت صبر در مطالعه

همه می دانید که اگر کاری را شروع کنید، زمان می برد. پس بگذارید آماده سازی یا هر امتحان رقابتی دیگری باشد، اما مشاهده می شود که دانش آموزان برای تلاش هایی که انجام می دهند، نتیجه فوری می خواهند که در نهایت منجر به ناامیدی می شود.

در حقیقت افسردگی یا از مطالعه زده شدن حاصل همین عدم بازدهی کوتاه مدت خواهد بود. صبر می تواند به دانش آموز راه های جدیدی برای کشف پتانسیل های خود و همچنین مدیریت آنان در موقعیت های نامطلوب بدهد.

علت اصلی ناامیدی در نوجوان صبور نبودن است. دانش آموز باید صبر و حوصله را تمرین کند که به آنان اجازه می دهد، به عنوان فردی بهتر و موفق ظاهر شوند. صبر تنها مهارتی است که می توان از تمرین خود آموخت و می توان آن را بیشتر تقویت کرد تا همان را به مرحله بعدی برد.

امروزه می بینیم که هر دانش آموزی می خواهد با سرعت بیشتری به نتیجه برسد، زیرا اصلاً نمی خواهد منتظر بماند؛ بنابراین، صبر در زندگی هر دانش آموزی بسیار مهم است، زیرا آنها مهارت های خود را پرورش می دهند که می تواند کمک کند که آینده ای روشن تر بسازند و همان چیزی باشند که هستند.

مزیت درک اهمیت صبر در مطالعه

1) روی هدف بلند مدت تمرکز کنید

فردی که در امر مطالعه صبر داشته باشد و بتواند آن را مدیریت کند، یعنی توانسته از نتایج ناپایدار بگذرد و به پاسخی بلند، اما طولانی دسترسی پیدا کند. همچنین این را بدانید که با تمرین صبوری در این روش، آن را می توانید در موقعیت های دیگر زندگی استفاده کرده و به موفق شدن و زندگی مدنظر یک گام نزدیک تر شوید.

راه رسیدن به موفقیت مسیر طولانی است و کسانی که صبر ندارند، می خواهند فوراً نتایج را ببینند. ممکن است حاضر نباشند که آن را طی کنند. به انتقادات اخیر هزاره ها فکر کنید که تمایلی به «پرداخت حقوق خود» در شغل سطح اول ندارند، به جای رشد و یادگیری، از موقعیتی به موقعیت دیگر می پرند.

برخی مطالعات بررسی کرد که آیا صبر به دانش آموزان کمک می کند تا کارها را انجام دهند. در پنج نظرسنجی که آنها در طول 1 ترم تکمیل کردند، افراد صبور از همه اقشار گزارش دادند که نسبت به سایر افراد تلاش بیشتری برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهند.

در مقایسه افراد کم صبر و با حوصله، پیشرفت بیشتری نسبت به اهداف در گروه دوم وجود داشت و زمانی که به آنها دست یافتند، رضایت بیشتری پیدا کردند.

زندگی دانشجویی مسابقه طولانی است که در آن دانش آموز با موانع متعددی روبرو می شود و او باید بر آنان غلبه کند و به موفقیت تبدیل کند. صبر به هدف گذاری و شکستن اهداف بلند مدت تعیین شده توسط دانش آموز کمک می کند.

دستیابی به اهداف کوتاه مدت آسان است، زیرا بازه زمانی انتخاب شده برای دستیابی به آنها نسبتاً کوچک تر است و به صبر کمتری نیاز دارد. از طرف دیگر اهداف بلند مدت به برنامه ریزی مناسب، اجرا و اجرای صحیح همراه با صبر کافی نیاز دارند. دانش آموز باید توجه داشته باشد که صبر کلید موفقیت در اجرای اهداف بلند مدت است.

2) صبر برای سلامت روان مهم است

نوع دیگری از صبر شامل انتظار برای سختی های زندگی بدون ناامیدی یا ناامیدی است. به فرد بیکاری فکر کنید که دائماً درخواست های شغلی را تکمیل می کند یا بیمار سرطانی که منتظر است تا درمانش جواب دهد. جای تعجب نیست که این نوع صبر شجاعانه با امید بیشتر مرتبط بود.

پژوهشگران در بین نوجوانان نظرسنجی های زیادی انجام داده اند و با آمار به دست آمده از تحلیل تحقیق موافق بوده اند که اکثر دانش آموزان به دلیل کم صبری به بیماری های روانی مانند اضطراب، افسردگی و اعتماد به نفس پایین مبتلا هستند.

همچنین طبق همان گزارشات، به نظر می رسد که صبر بر مشکلات روزانه، راه بندان، صف های طولانی در فروشگاه مواد غذایی، خرابی کامپیوتر با سلامت روان همراه است. به ویژه افرادی که این نوع صبر را دارند، از زندگی رضایت بیشتری دارند و کمتر افسرده می شوند. البته این موضوع باید در دوران تحصیل و با درک اهمیت صبر در مطالعه نهادینه شده باشد.

 

این افراد همان کسانی هستند که اهمیت صبر در مطالعه دانش آموز را درک نکرده و این مسئله را سر سری می گیرند. والدین و دانش آموزان باید توجه داشته باشند که کارهای بزرگ زمان بر است. صبر مهم ترین چیزی است که باید همراه با مدیتیشن و یوگا انجام دهند تا ذهن خود را سالم نگه دارند.

3) صبر تصمیم گیری را بهبود می بخشد

تصمیم گیری زمانی تکامل می یابد که تصمیم گیرنده صبر کافی برای دیدن نتیجه تصمیم اتخاذ شده توسط خود داشته باشد. دانش آموز باید در زندگی خود تصمیمات متعددی بگیرد، تصمیمات مربوط به شغل، تناسب اندام، برنامه ریزی تحصیلی و غیره.

دانش آموزی که در درون خود صبر داشته باشد، می تواند تصمیمات بهتری بگیرد و با آرامش منتظر نتیجه تصمیم خود باشد. به طور خودکار اعتماد به نفس و روحیه آنها را افزایش می دهد و آنها را برای چالش های آینده آماده می کند. بسیاری که اهمیت صبر در مطالعه را درک کرده اند، بهتر می خوانند و راحت تر متوجه می شوند که چه چیزی را می خواهند.

4) صبر باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود

مهم ترین ویژگی زندگی دوران دانش آموزی اعتماد به نفس است، زیرا روحیه، آنان را مثل سرو ثابت نگه می دارد و آنها را برای رقابت با دنیای بیرون آماده می کند که شانه های آنها با رقبا هم راستا باشد.

 

اهمیت صبر در مطالعه

اهمیت صبر در مطالعه و اعتماد به نفس

 

اگر از این منظر ببینید که اعتماد به نفس واحد جدایی ناپذیر و کاربردی از زندگی است. صبر به ایجاد اعتماد به نفس کمک می کند. همچنین می توانید در تغییر نتایج نمره فرد پس از درک اهمیت صبر در مطالعه با تلاش مستمر مشاهده کنید. فرد هویت دار خواهد شد.

5) صبر کمک می کند تا فرایند موفقیت را درک کنید

همگی ضرب المثل معروفی را خوانده اید که می گوید: رم در یک روز ساخته نشد. در حقیقت صبر به معنای اعتماد به فرایند و اعتماد به خود و تلاش هایتان است. این شما را به طور ارگانیک برای درک فرایند و حفظ باور به همان روش آماده می کند.

با صبر، دانش آموز باید جدول زمانی را که برای رسیدن به این فرایند در نظر گرفته شده است، بداند و درک کند. همه از شخصیت های مشهور شنیده اید که سفر مهم تر از مقصد است. در حقیقت مطالعه روشی بدون هزینه برای تمرین صبوری خواهد بود.

دانش آموز باید دائماً سعی کند این را در درون خود توسعه دهد. همچنین می توانند از روش های آرامش بخش مختلف استفاده کنند و تغییرات مثبت زندگی خود را ببینند.

6) افراد صبور دوستان و همسایگان بهتری هستند

در روابط با دیگران، صبر به نوعی مهربانی تبدیل می شود. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که افراد صبور تمایل بیشتری به همکاری، همدلی بیشتر، عادلانه تر و بخشش بیشتری دارند. صبر مستلزم فرض قاطعانه برخی ناراحتی های شخصی برای کاهش درد و رنج اطرافیانمان است.

 

اهمیت صبر در مطالعه

اهمیت صبر در مطالعه و انتخاب دوستان

 

شواهدی از این امر در مطالعه ای یافت می شود که شرکت کنندگان را در گروه های چهار نفره قرار دادند و از آن ها خواست تا پولی را در گلدان مشترک که دو برابر شده و دوباره توزیع می شود، کمک کنند. این بازی به بازیکنان انگیزه مالی داد تا بخیل باشند، با این حال افراد صبور بیشتر از سایر بازیکنان به ظرف کمک کردند.

افراد صبور از لحاظ فردی حتی تمایل کمتری به تنهایی داشتند، شاید به این دلیل که دوست یابی و حفظ دوستان با همه خصلت ها و لغزش هایشان عموماً مستلزم دوز سالمی از صبر است. صبر ممکن است افراد را قادر سازد تا عیب های دیگران را تحمل کنند، بنابراین سخاوت بیشتری از خود نشان می دهند.

درک اهمیت صبر در مطالعه فردی و در زمان دانش آموزی می تواند در بزرگسالی و در سطح گروهی از پایه های جامعه مدنی باشد. افراد صبور بیشتر احتمال دارد که رأی دهند، فعالیتی که مستلزم ماه ها یا سال ها انتظار برای مقام منتخب برای اجرای سیاست های بهتر است.

نظریه پردازان بر این باورند که صبر به اجداد کمک کرد تا زنده بمانند، زیرا به آنها اجازه می داد به جای درخواست جبران فوری، کارهای خوبی انجام دهند و منتظر پاسخ دیگران باشند. در همین راستا، صبر با اعتماد به مردم و نهادهای اطراف پیوند خورده است.

اغلب پشت درهای بسته نمایش داده می شود، نه در یک صحنه عمومی

پدری که سومین داستان قبل از خواب را برای پسرش تعریف می کند، رقصنده ای که منتظر بهبود جراحتش است. حتی در انظار عمومی، این افراد بی حوصله هستند که همه توجه را به خود جلب می کنند. این افراد همچون رانندگانی که در ترافیک بوق می زنند، مشتریانی که در خطوط آهسته حرکت دارند، غرغر می کنند.

 

اهمیت صبر در مطالعه

اهمیت صبر در مطالعه

 

با این حال، صبر برای زندگی روزمره ضروری است و ممکن خواهد بود که کلید زندگی شاد باشد. داشتن صبر به معنای این است که بتوانید در مواجهه با ناامیدی یا ناملایمات با آرامش منتظر بمانید.

بنابراین هر جا که ناامیدی یا ناملایمتی وجود دارد، یعنی تقریباً در همه جا، این فرصت را دارید که آن را تمرین کنید. در خانه با بچه هایتان، در محل کار با همکارانتان یا در خواربارفروشی با نیمی از جمعیت شهر صبر می تواند بین دلخوری و آرامش، بین نگرانی و آرامش تفاوت ایجاد کند.

حالا دست خودتان است که اهمیت صبر در مطالعه را فهمیده و از روشی کم خرج نسبت به آموزش درون خود عمل کنید یا اینکه آینده شما تقاص آن را پس بدهد.

پرورش صبر

به نظر می رسد روش های روزمره برای ایجاد صبر نیز وجود دارد. در اینجا چند استراتژی که با محوریت درک اهمیت صبر در مطالعه بوده، ارائه شده است.

 

اهمیت صبر در مطالعه

اهمیت صبر در مطالعه و پرورش آن

وضعیت را دوباره تنظیم کنید

احساس بی حوصلگی فقط واکنش عاطفی خودکار نیست. این شامل افکار و باورهای آگاهانه نیز می شود. اگر همکاری دیر به جلسه می آید، می توانید از عدم احترام او ناراحت شوید یا آن 15 دقیقه اضافی را فرصتی برای انجام مطالعه بدانید. صبر با خودکنترلی مرتبط است و تلاش آگاهانه برای تنظیم احساسات می تواند در تمرین عضلات خودکنترلی کمک کند.

آگاهی ذهن را تمرین کنید

در یک مطالعه، کودکانی که برنامه  آگاهی ذهن چند ماهه را در مدرسه انجام می دادند، کمتر تکان دهنده شدند و بیشتر مایل بودند برای پاداش منتظر بمانند. ما نیز تمرین تمرکز حواس را به والدین توصیه می کنیم.

 

اهمیت صبر در مطالعه

اهمیت صبر در مطالعه و تمرین آگاهی ذهن

در این روش نفس عمیق بکشید و احساس خشم یا عصبانیت خود را احساس کنید (مثلاً وقتی بچه هایتان درست قبل از خواب شروع به بحث دیگری می کنند) می تواند کمک کند با صبر و حوصله بیشتری پاسخ دهید.

اگر این کار را نمی دانید که چگونه کنترل کنید، قادر هستید که کتب مختلف را بخوانید یا کتابی طولانی را در چندین روز تقسیم و با صبوری نسبت به مطالعه آن اقدام کنید تا در شما نهادینه شود.

مطالعه و نتیجه گرفتن

در حقیقت رسیدن به نتیجه و به خصوص اگر از طریق مطالعه باشد، طولانی خواهد بود. اگر محصل هستید، بهتر است که خود را به خواندن کتب غیر درسی و درسی به صورت تلفیقی عادت دهید.

 

اهمیت صبر در مطالعه

اهمیت صبر در مطالعه و خواندن

 

از طرفی دیگر می توانید با توجه به مطالعه به خودتان جهت دهید. کتاب عاملی است که ذهن را باز می کند و در نتیجه موفقیت حتمی خواهد بود. حواستان باشد که الزاماً نباید صبوری به صورت آستانه تحمل بالا برود. گاهی عمیق تر شدن و دسترسی به برخی مفاهیم ظاهر خواهند شد و سپس تحمل خود را مشخص می کنند.

سخن آخر

می توانید سعی کنید خود را از ناامیدی و ناملایمات محافظت کنید، اگر صبور باشید. این کار باید از آغاز در شما نهادینه شده باشد. پس بهتر است که اهمیت صبر در مطالعه را درک کرده و از روشی بدون خرج به نتیجه بسیار گران بها دست پیدا کنید.

آنها در قلمرو انسان بودن به وجود می آیند. صبر در موقعیت های روزمره مانند همکاری است که وقت شناسی را به چالش می کشد. نه تنها زندگی را در زمان حال دلپذیرتر می کند، بلکه ممکن است به هموار کردن مسیر برای آینده رضایت بخش تر، موفق تر و جذب موفقیت کمک کند.

کلیدی: اهمیت صبر در مطالعه

 

منبع:

https://www.wisdomtimes.com/blog/importance-of-patience-in-life/

 

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx