ده کلید موفقیت در کسب و کار

یک نظر اضافه کنید
5 دقیقه مطالعه

ده کلید موفقیت در کسب و کار

ده زمینه حیاتی وجود دارد که توانایی شما را در تفکر تا حد زیادی در مورد موفقیت یا شکست کسب‌وکارتان تعیین می کند. هر چه در هر یک از این زمینه‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشید، تصمیمات بهتری خواهید گرفت و نتایج بهتری به دست خواهید آورد.

هدف کلیدی

هدف از کسب‌وکار چیست؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که هدف از کسب‌وکار کسب سود است، اما در اشتباه هستند. هدف واقعی یک کسب‌وکار ایجاد و حفظ مشتری است. کاملاً 50 درصد از زمان، تلاش و هزینه شما باید به نحوی بر روی ایجاد و حفظ مشتریان متمرکز شود.

ده کلید موفقیت در کسب و کار

اندازه‌گیری کلیدی

معیار کلیدی موفقیت کسب‌وکار، رضایت مشتری است. توانایی شما در جلب رضایت مشتریانتان تا حدی که به‌جای اینکه از شخص دیگری خرید کنند از شما خرید کنند، و دوباره خرید کنند و دوستان خود را بیاورند، تعیین‌کننده اصلی رشد و سودآوری است.

الزامات کلیدی

شرط اصلی برای ایجاد ثروت و موفقیت در کسب‌وکار این است که شما به‌نوعی ارزش‌افزوده داشته باشید. تمام ثروت از افزودن ارزش به دست می آید. تمام رشد و سودآوری کسب‌وکار ناشی از ارزش‌افزوده است. هر روز باید به دنبال راه‌هایی برای افزودن ارزش بیشتر و بیشتر به تجربه مشتری باشید.

تمرکز کلیدی

مهم‌ترین فرد در کسب‌وکار مشتری است. شما باید همیشه روی مشتری تمرکز کنید. مشتریان بی‌ثبات، بی‌وفا، متغیر، بی‌حوصله و سخت‌گیر هستند – درست مثل شما. بااین‌وجود، مشتری باید تمرکز اصلی هر کاری که در تجارت انجام می دهید باشد.

کلمه کلیدی

ده کلید موفقیت در کسب و کار

در زندگی، کار و تجارت، شما همیشه به نسبت ارزشی که به دیگران می‌دهید، پاداش خواهید گرفت. تمرکز بر مشارکت بیرونی، برای شرکت، مشتریان و جامعه شما، نیاز اصلی شما برای تبدیل‌شدن به فردی ارزشمندتر در هر زمینه‌ای است.

سؤال کلیدی

مهم‌ترین سؤالی که برای حل هر مشکلی، غلبه بر هر مانعی یا رسیدن به هر هدف تجاری می‌پرسید «چگونه؟» است. افراد برتر همیشه این سؤال را می پرسند «چگونه؟» و سپس به پاسخ‌هایی که به آن‌ها می رسد عمل کنند.

استراتژی کلیدی

در دنیای تغییرات سریع و ادامه رقابت تهاجمی، باید بهبود مستمر را در هر زمینه‌ای از کسب‌وکار و زندگی شخصی خود تمرین کنید. همان‌طور که پت رایلی، مربی بسکتبال، گفت: «اگر بهتر نمی شوید، بدتر می شوید.» دریافته‌ام که کوچینگ کسب‌وکار راهی آسان برای بهبود مستمر خود، کسب‌وکار و زندگی شماست.

فعالیت کلیدی

ضربان قلب کسب‌وکار شما فروش است. دان و بردستریت هزاران شرکتی را که در طول سال‌ها شکست‌خورده بودند تجزیه‌وتحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که دلیل شماره یک شکست کسب‌وکار «فروش کم» است. هنگامی‌که آن‌ها تحقیق بیشتری کردند، دریافتند که دلیل شماره یک موفقیت تجاری «فروش بالا» است؛ و بقیه چیزها تفسیر بود.

ده کلید موفقیت در کسب و کار

عدد راهنما

مهم‌ترین عدد در تجارت جریان نقدی است، همان‌طور که خون و اکسیژن برای مغز. جریان نقدینگی برای کسب‌وکار است. شما می توانید هر فعالیتی را در کسب‌وکار خود به نحو احسن انجام دهید، اما اگر جریان نقدی شما به هر دلیلی قطع شود، کسب‌وکار ممکن است گاهی یک‌شبه از بین برود.

هدف کلیدی

هر کسب‌وکاری باید یک برنامه رشد داشته باشد. رشد باید هدف تمام فعالیت‌های تجاری شما باشد. شما باید هدفی داشته باشید که هرسال 10 درصد، 20 درصد یا حتی 30 درصد رشد کنید. برخی از شرکت‌ها نه به‌صورت تصادفی سالانه 50 درصد و 100 درصد رشد می کنند. تنها رشد واقعی رشد سود است. رشد سود همیشه با چیزی که «جریان نقدی آزاد» نامیده می شود قابل‌اندازه‌گیری است. این مقدار واقعی پولی است که کسب‌وکار در هرماه، هر سه‌ماهه و هرسال بیش از کل هزینه و مخارج اداره یک کسب‌وکار، به دست می آورد.

تمرین برای اقدام

شما باید برای تعداد منافع جدیدی که جذب می کنید و تعداد مشتریان جدیدی که از آن سود به دست می آورید، یک برنامه رشد داشته باشید. شما باید یک برنامه رشد برای فروش، درآمد و سودآوری داشته باشید. اگر عمداً برای رشد مستمر برنامه‌ریزی نکنید، به‌طور خودکار دچار رکود خواهید شد و شروع به عقب افتادن خواهید کرد. رشد تصادفی نیست؛ بنابراین اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان آینده‌ای روشن داشته باشد، باید برنامه رشد خود را برنامه‌ریزی و ترسیم کنید.

منبع:

  • https://www.briantracy.com/blog/business-success/the-ten-keys-to-business-success/
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx