جادوی خودتلقینی (عبارات تأکیدی مثبت) بر موفقیت

نظرات 2
13 دقیقه مطالعه

شما یک انسان هستید، بنابراین به احتمال زیاد متوجه شده اید که وقتی در چرخه ای از خودگویی منفی گرفتار می شوید، متوقف کردن آن غیر ممکن به نظر می رسد. حتی ممکن است به خودتان بگویید که تفکر منفی فقط بخشی از شخصیت شماست – که بیشتر خود منفی گویی است! اما امیدی هست.

تکرار عبارات تأکیدی مثبت برای موفقیت به قطع کردن چرخه کمک می کند و نتیجه مثبت و ایجاد شادابی و طراوت را آسان تر خواهد کرد. این مسیرهای مثبت به شما این امکان را می دهد که در واقع طرز فکرتان را در مورد خود تغییر دهید و – در صورت تمایل – واقعیت تان را تغییر دهید. هر چه بیشتر جملات تاکیدی روزانه را تکرار کنید، در واقع بیشتر آنها را باور خواهید کرد. و این، دوستان، بسیار قدرتمند است – حتی جادویی. اجازه ندهید کسی خلاف این را به شما بگوید.

با تمرین منظم، عبارات تأکیدی موفقیت می تواند یک چارچوب جدید و مثبت برای زندگی شما باشد. حتی علم پشت آن نهفته است! مطالعه ای که با استفاده از MRI؛ ​​مغز افراد را با استفاده از عبارات تأکیدی موفقیت مورد بررسی قرار داد، نشان داد که بخش های مهم مغز که در خود پردازشی دخیل هستند، افزایش فعالیت را نشان می دهند.

به عبارت دیگر، عبارات تأکیدی روزانه می تواند به معنای واقعی کلمه ذهن شما را روشن  و باز کند. آنها واقعاً جواب می دهند. و با تمرین صحیح، می توانید تمام موفقیت ها و همه فراوانی هایی را که در آرزوی آن بودید را بیابید. دستیابی به موفقیت و یافتن یک زندگی رویایی مملو از نعمت و فرصت های بی پایان در اختیار شماست – تا زمانی که بتوانید راهی برای ایجاد نگرش مثبت پیدا کنید که همه چیزهای خوب زندگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

عبارات تأکیدی

 

موفقیت دقیقا چیست؟

افراد مختلف تعاریف متفاوتی از موفقیت دارند. اما دقیقاً چه معنایی برای شما دارد؟ در حالی که بسیاری موفقیت را ثروتمند شدن می‌پندارند- این فقط یک جنبه از یک نوع موفقیت است، بنابراین خودتان را محدود نکنید.

شاید موفقیت واقعی در زندگی شما به معنای دستیابی زندگی کاری متعادل، داشتن دوستی های عمیق تر یا در نهایت قرار گرفتن در یک رابطه عاشقانه سالم باشد.

برای به دست آوردن درک بهتری از ارزش ها، علایق و اهداف خود، بنویسید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد.

هنگامی که معنی موفقیت در زمینه زندگی خود را درک کردید، آماده شروع به انتخاب جملات تاکیدی برای موفقیت هستید (یا اینکه خودتان آن‌ها را بنویسید).

جملات تاکیدی مثبت برای موفقیت چیست؟

بر اساس گزارش بنیاد ملی علوم، هر فرد به طور متوسط در روز ​​حدود 12000 تا 60000 فکر دارند که 80 درصد آنها منفی و 95 درصد آن افکار تکراری هستند. به عبارت دیگر، اکثر ما در یک چرخه بازخورد منفی گیر کرده ایم.

تصدیق به معنای مثبت گفتن است. بنابراین، گفتن یک تأییدیه، بیان کردن یک فکر مثبت با اطمینان و قاطعیت است – گویی حقیقت است.

تأیید مثبت برای موفقیت عبارتی مختصر و قدرتمند است که به شما امکان می دهد کنترل بهتری بر افکار خود داشته باشید. تأکیدهای «من هستم» قدرت خاصی دارند؛ زیرا مستقیماً با خویشتن صحبت می کنند – در مورد خودتان. وقتی مرتباً یک جمله تأییدی می‌گویید، می‌نویسید یا به آن فکر می‌کنید، چه بخشی از روتین صبحگاهی‌تان است که در آینه نگاه می‌کنید و به خود می گویید یا با صدای بلند در هنگام رفت و آمد به محل کارتان با خود صحبت می‌کنید، می‌توانند مبنایی برای یک الگوی فکری جدید شوند که در واقع واقعیت شما را شکل می‌دهد.

نمونه هایی از جملات تأکیدی:

1) جملات تأکیدی برای موفقیت در زندگی کاری

 • من قادر به انجام چالش های دشوار هستم.
 • من لایق موفقیت هستم
 • من قادر به دستیابی به تعادل معنی دار زندگی کاری هستم.
 • من از نظر مالی با ثبات و موفق هستم.
 • من قدرت رسیدن به تمام اهداف شغلی خود را دارم.
 • من تحت فشار نیز عالی هستم.
 • من باهوش و مدبر هستم.
 • من متمرکز هستم.

و غیره…

عبارات تأکیدی

2) جملات تأکیدی برای ثروت

 • من ثروت را از جهات مختلف جذب می کنم.
 • من آماده ام از تمام مهارت ها و دانش خود برای رشد ثروتم استفاده کنم.
 • من به ثروت فکر می کنم، اما برای آن تلاش می کنم.
 • من قادر به پیشرفت هستم.
 • من سزاوار آزادی مالی و زندگی شاد هستم.
 • پول من چند برابر می شود چرا که آن را بیشتر از خودم برای خدمت به دیگران صرف می کنم.
 • من آهنربای پول هستم.
 • من از تمام ثروتی که زندگی به من ارائه می دهد استقبال می کنم.

و غیره….

3) جملات تاکیدی برای موفقیت در روابط عاشقانه

 • من لایق عشق هستم
 • من محبوب هستم.
 • من عشقی را که لایقش هستم می پذیرم.
 • من لایق کسی هستم که مرا به خاطر خودم دوست داشته باشد.
 • من جذاب هستم – هم از درون و هم بیرون.
 • من شرکای مورد نظر خود را جذب می کنم.
 • من کافی هستم.
 • من می توانم خیالم را به واقعیت تبدیل کنم.

و غیره….

عبارات تأکیدی

4) جملات تأکیدی برای اعتماد به نفس

از آنجایی که اعتماد به نفس کلید تغییر باورهایی است که در مورد خود داریم، آخرین مجموعه جملات تأکیدی موجود در اینجا، به پرورش اعتماد به نفس بیشتر اختصاص داده شده است که می تواند فرصت‌های جدید هیجان انگیزی را به وجود بیاورد.

 • من تزلزل ناپذیرم
 • من از اعتقاداتم دفاع می کنم
 • من نیرویی برای تغییر مثبت هستم.
 • من یاد می‌گیرم که در خارج از منطقه آسایش خود پیشرفت کنم.
 • من با نقاط قوت و ضعفم راحت هستم.
 • من به دستاوردهایم چه بزرگ و چه کوچک افتخار می کنم.
 • من در هر شرایطی قادر به پیشرفت هستم.
 • من باورهای محدود کننده ای را درباره خودم آزاد می کنم که دیگر به درد من نمی خورد.

آیا جملات تاکیدی واقعاً کار می کنند؟ آیا آنها می توانند یک زندگی شگفت انگیز و موفق برای شما به ارمغان بیاورند؟

وقتی کاری که باید انجام دهیم؛ حمایت از خودمان است، اغلب به خود شک می کنیم. تکرار جملات تأکیدی برای موفقیت راهی برای برقراری ارتباط با این واقعیت است که همه ما مملو از قدرت و تخیل هستیم – اگر فقط آغوش خود را به روی آن باز کنیم.

کلماتی که با صدای بلند می گوییم (و در ذهنمان) می توانند بر حال و آینده ما تأثیر بگذارند. ناگفته نماند، آن‌ها همچنین می‌توانند تأثیری ماندگار – خوب یا بد – بر اطرافیان ما داشته باشند.

اگر می خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید و به طور طبیعی نتایج خوبی به دست آورید، مراقب کلمات خود باشید و افکار خود را در صورت لزوم بازسازی کنید. مثبت بمانید، موفقیت حتمی است.

قدرت جملات تأکیدی صبحگاهی برای موفقیت

جملات تاکیدی می تواند بدن شما را آرام کند، استرس را از بین ببرد، و دوزهای زیادی از اعتماد به نفس و رضایت به شما بدهد. مخصوصا اول صبح! یک برنامه صبحگاهی با کیفیت یک جادوی خاصی دارد. از این گذشته، صبح زمان مناسبی برای شروع تازه و انتخاب احساسی است که می‌خواهید؛ قبل از اینکه هر چیزی یا هرکس دیگری نظری بدهد.

اگرچه جملات تاکیدی می توانند در هر زمانی از روز کار کنند؛ اما جملات تأکیدی صبحگاهی قدرت خاصی دارند؛ زیرا ذهن شما هنوز بیدار و پذیراتر است.

کاری که در 5 10 دقیقه اول خود انجام می دهید (شاید حتی قبل از بلند شدن از رختخواب) می تواند خلق و خو و انرژی شما را برای بقیه روز تعیین کند. با ذهن آماده و آرام خود برای موفقیت، می توانید با هر نوع روزی روبرو شوید.

چگونه جملات تاکیدی روزانه را موثرتر کنیم؟

مراحل زیر را در نظر بگیرید تا از عبارات تأکیدی خود نهایت استفاده را ببرید و به موفقیت معناداری در زندگی خود برسید.

1) فهرستی از ویژگی های منفی خود که همیشه به خودتان نسبت داده اید، تهیه کنید.

انتقاداتی را که دیگران نیز از شما کرده‌اند یا می کنند را در آن فهرست بگنجانید. برای تعیین اینکه آیا آنها “دقیق” هستند یا خیر، به خود زحمت نیاندازید. بالاخره همه ما عیب هایی داریم. به سادگی یک لیست تهیه کنید و در آن جملات رایج مانند “من بی لیاقت هستم” یا “من زیادی هستم” را درج کنید.

این یک محل عالی برای شروع است. وقتی این باور تکراری را می نویسید، توجه کنید که آیا آن را در جایی از بدن خود نگه داشته اید، مثلاً شاید در قفسه سینه یا در شکم خود فشاری حس می کنید.

عبارات تأکیدی

2) جمله تأکیدی بنویسید که باور منفی را در سرتان تغییر دهد.

برای یافتن راه‌های بهتری برای هم‌ صدا بودن با خود عمیق‌ترتان، در کلمات خود خلاق باشید. به عنوان مثال، به جای «من کافی هستم»، می‌توانید بگویید: «من همه آن چیزی هستم که باید باشم”. هنگامی که تأییدیه خود را نوشتید، از کسی که به او اعتماد دارید برای قوی تر کردن آن، از او درخواست بازخورد کنید .

3) جملات تاکیدی خود را با صدای بلند به مدت پنج دقیقه، سه بار در روز بگویید.

هنگام نگاه کردن به آینه، یا شاید هنگام آرایش کردن، اصلاح موهای خود و غیره، جملات تأکیدی خود را بگویید. اگر با صدای بلند گفتن؛ برای شما کار نمی کند، یا در منزل نیستید، گزینه دیگر این است که به جای آن چندین بار جملات را بنویسید. انجام این کار برای محل کار یا در جمع مناسب است. با گذشت زمان، خواهید دید که احساس شما نیز تغییر خواهد کرد.

4) جملات تأکیدی خود را در بدنتان ریشه دهید

همانطور که جملات تأکیدی خود را برای موفقیت تکرار می کنید، دست خود را روی آن ناحیه از بدنتان قرار دهید که هنگام نوشتن باورهای منفی خود در آن قسمت احساس ناراحتی می کردید. سعی کنید در حالی که جمله را تکرار می کنید، آن را نفس (دَم دادن) بکشید.

5) از یک دوست بخواهید تا جملات را برای شما تکرار کند

وقتی کسی به شما می گوید که شما ” تمام چیزی هستید که باید باشید” در واقع در حال دریافت پیام مثبت می باشید. به بیان دیگر، کسی خارج از خودتان پیامی مثبت و محبت آمیز را تقویت می کند. ایده این است که یاد بگیریم مثبت گرایی و اهمیت دادن را از دیگران دریافت کنیم.

جملات تأکیدی

حرف آخر

جملات تأکیدی روزانه برای موفقیت؛ راهی باورنکردنی برای دوباره تعریف کردن از خودتان است. آنها می توانند زندگی را کاملاً متحول کنند. جملات تأکیدی صحیح، می توانند توانایی شما را برای استقبال از مثبت بودن در زندگی تان بیشتر کنند و به شما کمک کنند تا برای دستیابی به حتی سخت ترین اهدافتان تلاش کنید.

پس هر گونه منفی گرایی که مانع شما شده است را کنار بگذارید و این جملات تأکیدی را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید تا به سمت جلو حرکت کنید!

4.2/5 - (10 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx