عنصر گمشده برای موفقیت در دستور العمل شما

Add a Comment
9 Min Read

عنصر گمشده برای موفقیت در دستور العمل شما

(یاد بگیرید برای چیزهایی که در حال حاضر دارید شکرگزار باشید، در حالی که به دنبال همه چیزهایی هستید که می خواهید.)

– جیم ران

موفقیت برای شما دقیقاً چه شکلی است؟

شاید بتوانید آن را در ده کلمه یا کمتر توصیف کنید، شاید هم نه. مثل خوشبختی، همیشه در حال تغییر است. شما فکر می کنید آن را محکم در دستانتان گرفته اید اما در آخرین لحظه می فهمید که از دستتان سر خورده است. یا آن را می گیرید و محکم در کف دست می گیرید؛ اما وقتی دست خود را باز می کنید، متوجه می شوید که آنطور که تصور می کردید نیست.

با این حال شما به سمت موفقیت سوق داده می شوید، هر فکر در بیداری شما پر از اهداف و جاه طلبی است؛ اما به طور متناقض، محسوس ترین ویژگی موفقیت ،تظاهرات فیزیکی مانند کاهش وزن، نقل مکان به دفتر (و شغل) جدید یا خرید یک خانه زیبا نیست.

عنصر گمشده برای موفقیت در دستور العمل شما

موفقیت چیست؟

این یک احساس است

آیا جوایز زرق و برق دار و فیزیکی در پایان مراسم هستند؟ آنها فقط نمایش های بیرونی هستند تا به ما (و دیگران) بفهمانند که (رسیده ایم). به همین دلیل است که موفقیت واقعی بسیار سخت است، اما به راحتی می توان آن را احساس کرد؛ و اگر برای موفقیت در تلاش بوده اید، ممکن است به این دلیل باشد که عنصر گمشده در طرح اصلی شما دقیقاً یک احساس باشد.

و این احساس… سپاسگزاری است.

ببینید، تحقیقات نشان داده است که قدردانی ممکن است در واقع عنصر گمشده موفقیت شما باشد. دلایل آن عبارتند از:

  1. اراده بیشتر

آیا می توانید یک عادت جدید، رژیم غذایی یا رژیم ورزشی را شروع کنید و تا انتها به آن پایبند باشید؟ یا به سرعت خسته می شوید، به ناچار به الگوهای قدیمی خود باز می گردید، حتی اگر به شدت خواهان نتیجه باشید! تغییر روش عمل تان بزرگترین چالش شماست.

لاغرتر شدن یا تناسب اندام، ترک سیگار یا الکل، مطالعه مداوم، رسیدن به این موفقیت ها دلپذیر هستند… اما هنوز آن الگوهای قدیمی بیش از حد قوی هستند.

مالکوم گلدول، نویسنده پرفروش کتاب )داده های خارج از محدوده :داستان موفقیت( بیان می کند که به طور متوسط ​​۱۰۰۰۰ ساعت تمرین برای تسلط واقعی بر چیزی لازم است؛ یعنی ۴۱۶ روز! با این حال شما می توانید کاپیتانی یک پرواز هواپیمای تجاری را تنها پس از ۱۵۰۰ ساعت پرواز انجام دهید.

ببینید چقدر به قدرت ذهنی نیاز دارید؟ اما شما یک سلاح مخفی در مبارزه با الگوهای رفتاری قدیمی و ناخواسته دارید.

مطالعات نشان داده است که افراد سپاسگزار قدرت اراده بیشتری دارند که منجر به موفقیت بیشتر، از جمله کسب بالاترین نمره در امتحانات می شود. این به شما کمک می کند تمرکز خود را حفظ کنید و نسبت به رسیدن به نتیجه شگفت انگیزی که آرزویش را دارید، خوش بین باشید.

اما جادوی قدردانی کمی بیشتر است. تمرین شکرگزاری باعث ایجاد احترام زیاد برای نعمت ها و فرصت های زندگی شما می شود. این بدان معناست که برای داشتن یک بدن سالم را شکر گذار باشید و واقعاً بخواهید از آن مراقبت کنید – عزم شما برای رژیم غذایی و رژیم ورزشی به طور خودکار افزایش می یابد.

یا، به شانس ارزش بدهید تا یک شغل پایدار برای شما ایجاد کند. یک فیتیله بر روی مشعله انگیزه شما برای مطالعه بیشتر و پایدار وجود دارد.

انسان بودن و بی اراده بودن جرم نیست. هر بار که عادت یا رژیم جدید خود را ترک می کنید، اجازه دهید سپاسگزاری شما را به آن جذب کند.

عنصر گمشده برای موفقیت در دستور العمل شما

  1. تناسب اندام بیشتر

شما یک زنبق ببری زیبا را به خانه نمی آورید و از آن غفلت نمی کنید تا پژمرده شده و از بین برود، درست است؟ مراقبت از خود تفاوتی ندارد؛ و شما می خواهید که سلامت و تناسب اندام خود را در اولویت قرار دهید. صادقانه!

اما جالب اینجاست، ثابت ماندن به هر رژیمی، هر چند با نیت خوب، می تواند سخت باشد. میلیون ها چیز در روز شما اتفاق می افتد که باعث می شود خوب غذا خوردن و ورزش کردن آخرین چیز در لیست شما باشد. چه کسی فکرش را می کرد که سپاسگزاری می تواند کمک کند! در واقع، یافته های علمی می تواند مراقبت از خود را ۱۹٪ آسان تر کند.

از مزایای مثبت شکرگزاری می توان به تجربه سطوح انرژی بالاتر اشاره کرد که به تنهایی باعث می شود کار کردن، انجام پذیرتر ، لذت بخش تر و با ارزش تر باشد؛ و این انرژی اضافی به این معنی است که شما به جای انجام حرکات و گرفتن نتایج ضعیف در این فرآیند، به دلیل تمرین صحیح به نفس نفس می افتید.

مشاهده پیشرفت های قابل توجه بیشتر در ظاهر و احساس خود، بهترین انگیزه برای ادامه دادن است. جای تعجب نیست که افرادی که سپاسگزاری را تمرین می کنند، روال سلامتی خود را آسان تر می دانند. سپاسگزاری به صورت فیزیکی از شما حمایت می کند تا از بدن شگفت انگیزی که به شما داده شده تشکر کنید.

عنصر گمشده برای موفقیت در دستور العمل شما

  1. انعطاف پذیری بیشتر

آیا قهرمان فوق‌العاده بودن شگفت‌انگیز نیست؟

دست نیافتنی، شکست ناپذیر، غیر قابل نفوذ. آنقدر خوب است که از سخت‌ترین موقعیت‌ها نجات پیدا می کند. چون گاهی اتفاقاتی می افتد. چیزهایی که انعطاف پذیری ما را فراتر از حد انتظارمان آزمایش می کند و موجب احساس ضعف در روز های بعد برای ما می شود؛ و هیچ مقدار شکرگزاری برای تمام خوبی هایی که اتفاق می افتد نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

اما می تواند به میزان قابل توجهی میزان انعطاف پذیری شما را بهبود بخشد. می تواند جهش را در پرش شما برگرداند. سپاسگزار بودن می تواند به شما کمک کند تا با آن کنار بیایید و قوی تر از قبل برگردید.

می بینید که قدردانی تأثیر مثبتی بر هوش هیجانی ما دارد. این بخشی از ماست که احساساتمان را تشخیص می دهد و بر آن حکومت می کند. این آگاهی منجر به توانایی تجزیه و تحلیل و حل مشکل می شود و مهارت های کلیدی را در بازگرداندن زندگی پس از اینکه چیزی غیرمنتظره شما را از مسیر خارج کرد به شما می دهد

این بخش هوش هیجانی را در کنترل احساسات و بازگشت آرامش به خودتان اضافه کنید، زیرا اثر سپاسگزاری به شما کمک می کند به حالت عادی بازگردید. شما می توانید با چیزهایی که اتفاق می افتد کنار بیایید و از آن عبور کنید.

تحقیقات نشان داده است که افرادی که سپاسگزاری را تمرین می‌کنند، مکانیسم‌های مقابله‌ای فعال‌تری دارند، به طوری که احتمال ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه پس از فشار شدید کمتر است – این امر به‌طور خارق‌العاده‌ای زندگی را تغییر می‌دهد!

دوست دارید تا حد امکان به یک ابرقهرمان واقعی نزدیک باشید. پس اماده شوید.

عنصر گمشده برای موفقیت در دستور العمل شما

 

 

  1. سپاسگزاری – عنصر گمشده برای موفقیت شما

از تلاش برای یافتن اینکه موفقیت برای شما چگونه به نظر می رسد دست بردارید و شروع کنید به بررسی احساس موفقیت، زیرا ارزش احساس موفقیت بسیار بیشتر از علائم فیزیکی است.

بنابراین آن عنصر گمشده یعنی قدردانی را به برنامه خود اضافه کنید و دستوری برای موفقیت خواهید داشت.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/success/missing-ingredient-in-recipe-for-success
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx