تواضع: تکه پازل گمشده لازم برای موفقیت شما

1 نظر
8 دقیقه مطالعه

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله تواضع تکه پازل گمشده لازم برای موفقیت شما را بررسی می کنیم . در طول ۲۰ سال گذشته، نسل جدیدی از موسسان و کارآفرینان سلبریتی ظهور کرده اند.

از جمله این سلبریتی ها می توان به مارک کوبان، آریانا هافینگتون، گری واینرچاک و به خصوص استیو جابز اشاره کرد که همه این افراد شهرت بسیار زیادی به خاطر سبک مدیریت و رهبری جسورانه و مقتدرشان به دست آورده اند.

 

موفقیت

 

در دنیایی که از چنین رهبری بی پروایانه ای استقبال می شود، تواضع چه نقشی می تواند در موفقیت شما ایفا کند؟
کاشف به عمل آمد که: اتفاقا خیلی هم لازم و ضروری است.

در واقع، برای خیلی ها، تواضع تکه پازل گمشده است و شاید دلیل این امر، چیزی نباشد که در ذهن شماست.همانطور که Enterpreneur اشاره کرده است، یک مطالعه انجام شده توسط دانشکده کسب و کار دانشگاه Washington Foster به نتیجه رسیده است که:

افراد متواضع تبدیل به تاثیرگذاراترین رهبران می شوند و احتمال اینکه چه به صورت فردی و چه به صورت تیمی، بهترین ارائه دهنده باشند نیز افزایش می یابد.

این یک ادعای خیلی قدرتمند است، پس تواضع چیست؟

تواضع را گاهی با اعتماد به نفس کم اشتباه می گیرند.در واقعیت، تواضع به معنای دست کم گرفتن خود نیست. بلکه به معنای این است که، کمتر به خودتان فکر کنید. تواضع اصیل، به معنای ادراک، خودآگاهی و مهربانی است و باعث می شود افراد بیشتر داوطلب، دلسوز و خیرخواه باشند.

رهبران فروتن چه در مورد نقاط قوت و چه در مورد محدودیت ها و مشکلات صادقانه حرف می زنند. آن ها بدون اینکه خود پسند باشند، اعتماد به نفس دارند، بدون اینکه خود رای و کله شق باشند، روشن فکر هستند و بدون اینکه سلطه پذیر و سر به زیر باشند، حامی هستند.

همانطور که جیم کالینز کبیر گفته است:

عامل ناشناخته رهبری بزرگ، شخصیت نیست، بلکه تواضع است.

اما تواضع و تواضع چه کاری انجام می دهد؟
در ادامه سه مورد تواضع و تواضع لازم در عمل را می بینید، که هر کدام مستقیما بر کارایی شما به عنوان یک رهبر و موسس و کارآفرین تاثیر می گذارد.

شنیدن متواضعانه

 

گوش شنوا بودن، قلب و عمق تمام روابط موفق است. نشان می دهد که شما نسبت به نظرهای دیگران بسیار با درک هستید و به آن ها احترام می گذارید
موسسان متواضع به صورت فعال و پیگیر خواهان دریافت بازخورد از مشتریان، همکاران و جامعه اطرافشان هستند. انجام این کار باعث افزایش اخلاق و روحیه کارمندان می شود، محصولات شما را بهبود می بخشد و وفاداری مشتری را نیز افزایش می دهد.
شنیدن فعال، به صورت گفتگوی رو در رو خیلی بهتر عمل می کند، اما چند روش شنیدن دیجیتالی هم وجود دارند که می توانند میزان تواضع شما را به خوبی نشان دهند.

برای مثال، رسانه اجتماعی باعث می شود امر “از راه دور شنیدن” گفتگوهای حول برند و محصولات شما آسان شود. ابزارهای شنیداری رسانه اجتماعی B2B زنده مثل Oktopost، بینش عالی ای نسبت به تاثیر شرکت شما بر زندگی دیگران در شما ایجاد می کند، به علاوه اینکه اطلاعات مهمی راع به ترندهای صنعت، اینفلوئنسرها و رقبا در اختیار شما قرار می دهد.
همانطور که پیتر کوهان در “۵ روش برای دستیابی به تواضع در رهبری” گفته است، از جمله موارد ضروری برای شنیدن متواضعانه، این است که یک “دیدگاه ۳۶۰ درجه” در خودتان ایجاد کنید. چرا؟

چون دسترسی کلی باعث می شود در کنار اخبار بد، از اخبار خوب هم آگاه شوید. مهم تر از همه، داده‌های کمیتی است که کلید اصلی کار هستند و از آنها نیز آگاه می شوید.
این، یعنی درک و استفاده از ابزارهای استاندارد صنعت مثل Google Analytics برای خودتان. بهتر از آن، داشبوردهای کامل و شامل است که بررسی های آنلاین را با معیارهای آفلاین ترکیب می کنند.

 

موفقیت

 

به خصوص برای کسب و کارهای بزرگ تر، ابزارهای سفارشی سازی مثل Cyfe اطلاعاتی راجع به درآمد، قیف های فروش، فعالیت های میدانی، رسانه های اجتماعی، عملکرد بازاریابی ایمیلی و مدیریت پروژه را در کنار هم در اختیار شما قرار می دهد.

 

تست های متواضعانه

 

فرد متواضع، هیچوقت فکر نمی کند که کامل حق با اوست. رهبران متواضع، اگرچه به ندای غرایزشان گوش می کنند، اما حاضرند فرض هایشان را در معرض تست و آزمایش قرار دهند.
برای اینکه یک تست، موثر باشد، نیاز نیست که پیچیده باشد. یکی از آسان ترین روش ها برای شروع تست کردن (مهم نیست وسعت کسب و کار شما چقدر باشد) از طریق ایمیل است.

چه تمرکزتان را روی بازاریابی خارجی گذاشته باشید چه داخلی، تست کردن عناصر حیاتی ایمیلتان (مثل خط موضوع یا subject، فیلد from یا فرستنده، زمان روز، روز هفته و خود محتوا) بینش عالی ای نسبت به چیزهایی که درست عمل می کنند و چیزهایی که درست عمل نمی کنند، به شما می دهد.

اگر تا حالا این نوع تست را انجام نداده اید، می توانید با چند تست مجزای ایمیل ساده و پر بازده شروع کنید. همانطور که جوآنا لورد، نایب رئیس بازاریابی در شرکت Porch گفته است، هدف:

این است که تست کنیم تا بفهمیم چه چیزی باعث می شود مردم بایستند و بگویند که: بیشتر برام توضیح بده.

اعتراف های متواضعانه

 

انسان جایز الخطاست. اینکه به خطایتان اعتراف کنید، می شود تواضع.
ما به عنوان رهبر، گاهی اعتراف به اشتباهات را نشانه ضعف می بینیم. در حقیقت،‌ این کار نشان دهنده یک انسان قابل ستایش، سخاوت مند و دارای روح و روان سالم است.

پذیرفتن اینکه کار اشتباهی انجام دادید یا اعتراف به اینکه عالم به همه چیز نیستید، غرور را کاهش می دهد و در عوض باعث بهبود شخصیت و رشد و کسب و کار شما می شود.

کمک خواستن از دیگران نه تنها اشتیاق به یادگیری را نشان می دهد، بلکه به دیگران نیز مجال درخشیدن و رشد خواهد داد. علاوه بر این، باعث ایجاد اعتماد می شود. اینکه امروز خطا و لغزش خود را بپذیرید، باعث می شود که در آینده آن اشتباه و لغزش تبدیل به یک مشکل غیر قابل حل نشود.

دفعه بعد که اشتباهی کردید، آن را بپذیرید. پاداش صداقتتان را می گیرید.
تواضع مهم ترین و بزرگ ترین عامل موفقیت نیست، اما مسلما از جمله ضروری ترین عوامل است. خوشبختانه، دنیای کسب و کار دارد کم کم نسبت به پتانسیل و قدرت تواضع آشنا می شود.

https://www.entrepreneur.com/article/249412

4.7/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx