انگیزه افراد فوق ثروتمند

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

انگیزه افراد فوق ثروتمند

بزرگ ترین ثروتمندان جهان در بسیاری از موارد همانند هم هستند. افکار، انگیزه های پنهان و آشکار این افراد، سبک زندگی و پر بیراه نیست اگر بگوییم حتی نوع کاراکتر و شخصیتشان هم در بسیاری از موارد بهم نزدیک است. اما انگیزه افراد فوق ثروتمند برای کار و تلاش هر روزه چیست؟

در ظاهر امر شاید بنظر برسد تنها مثلث ثروت، قدرت و شهرت انگیزه و موتور گرم کننده آن ها است. اما آیا آن ها بعد از یک یا دو دهه تلاش به این اهداف نمی رسند، پس این سوال ذهن به انسان خطور می کند خب این افراد تمام این ها را دارند، پس دلیل تلاش بدون توقف آنان چیست؟

در این مقاله برخی از انگیزه هایی که افراد ثروتمند را برای موفق شدن کمک می کند با هم بررسی می کنیم.

انگیزه افراد فوق ثروتمند در زندگی

هر کس برای موفق شدن در زندگی نیاز دارد تا هدف ها و انگیزه هایی را برای خود مشخص کند و طبق آن ها پیش رود. در مورد افراد ثروتمند نیز همین صدق می کند.

 

شاید به نظر برسد که افراد به محض رسیدن به موفقیت و ثروت دست از کار بکشند و دیگر تلاش نکنند، اما این طرز فکر درست نیست؛ بسیار از افراد مشهور و ثروتمند مانند ایلان ماسک، بیل گیتس و مارک زاکربرگ روزانه حتی بیشتر از 8 ساعت کار می کنند. چون انگیزه ها و اهداف مختلفی دارند که نیروی محرکه آن ها برای حرکت به جلو است.

در ادامه برخی از این انگیزه ها و نیروهای محرکه را نام می بریم.

انگیزه های افراد فوق ثروتمند

متفاوت بودن

متفاوت بودن برای این افراد رنگ مو متفاوت زدن است، خریدن جدیدترین دستگاه هوشمند و بالا بردن وزنه های سنگین برای به دست آوردن هیکلی خوب نیست. بیایید یک مثال ساده بزنیم. شاید خیلی از ماها فکر می کنیم خونه بیل گیتس باید پر از چیزای عجیب غریب باشد، مثل حیوان ترسناک یا یک مومیایی خانوادگی. اما می دانیم در برنامه آلن شو وقتی ازش پرسیدن عجیب ترین وسیله تو خونت چیه چه جوابی داد؟ ترامپولین. باورش سخته مگه نه؟

چیزی که انگیزه افراد فوق ثروتمند را بقیه متفاوت می کند در نوع تفکرات و بینشش آن ها در ارتباط با دنیای پیرامونشون است. یادگیری و رشد هر روزشونه تا دنیا رو بهتر درک کنند و نیازهای مردم را بفهمند. همچنین از توانایی های بالقوه شون استفاده کنند. این افراد دنباله رو کسی نبودن. علاوه بر این ننشستن در خانه تا کسی پیدا بشود که حکم رهبر را برای آن ها بازی کند. این افراد خودشان رهبر بودن. چون می دانستن تنها راه ایجاد تفاوت، متفاوت بودن است.

بهبود خدمات

جف بزوس مالک آمازون می گوید من از درست کردن محصولات و ارائه خدمات به بهترین نحو خوشحال می شوم. به همین ترتیب ارزش اصلی آمازون در داشتن استانداردهای بالا به جف بزوس کمک کرده است تا به ثروتمندترین مرد جهان تبدیل شود. طبق بیانیه چهاردهم اصل این شرکت رهبران استانداردهای بی وقفه بالایی دارند. آن ها به طور مداوم در حال بالا بردن سطح انتظارات هستند و تیم های خود را به ارائه محصولات، خدمات و فرآیندهای با کیفیت سوق می دهند.

انگیزه های افراد فوق ثروتمند

نوآوری

میلیاردرها با چشم انداز امتحان چیزهای جدید و کسب دانش جدید انگیزه افراد فوق ثروتمند است و آن ها را هدایت می کند.

مانی استول مدیر عامل Moose Toys می گوید: ایستادن بیشترین انگیزه را در من ایجاد می کند. به نظر من مسیرها و مسیرهای جدیدی که به آن ها می رویم، بسیار هیجان انگیز است. این نوآورانه و متفاوت است. اما اگر همین کارها را بارها و بارها انجام دهیم حوصله سر بر است.

همانطور که ایلان ماسک بنیان گذار اسپیس ایکس و تسلا زمانی در توییتر نوشت: سرعت نوآوری تنها چیزی است که در بلند مدت اهمیت دارد.

 

رقابت و برنده شدن

سرگئی گالیتسکی موسس Magnit یکی از بزرگ ترین سوپرمارکت های زنجیره ای و خرده فروشی لوازم آرایشی روسیه است. او می گوید که در ابتدا بزرگ ترین انگیزه اش حمایت از خانواده اش بوده است. اما روزی که با رهبران تجارت رقیب ملاقات کرد، به سرعت تغییر کرد.

او می گوید: وقتی برتری فکری کسی را احساس می کنید، شما را فرسوده می کند و پایین می آورد و باید موقعیت خود را متفاوت نشان دهید. این می تواند رقابت را به یک وسواس تبدیل کند.

انگیزه های افراد فوق ثروتمند

خلاقیت

میلیاردرها خالق هستند. از انگیزه افراد فوق ثروتمند این است که رویاهای خود به واقعیت لذت می برند.

تونی تان کاکتیونگ موسس و رئیس Jollibee Foods Corporation یکی از رستوران های زنجیره ای آسیایی که سریع ترین رشد را در جهان دارد، می گوید دو چیز او را هدایت می کند  و می گوید: من فقط می خواهم چیزهای بزرگ تری بسازم و رویاهای بزرگ تری داشته باشم.

فرانک هاسنفراتز، بنیانگذار سازنده قطعات خودرو Linamar می گوید انگیزه او ایجاد یک تجارت پایدار است. او می گوید: من تمام پول دنیا را دارم، اما هنوز کار می کنم. البته پول یک انگیزه است. اما ساختن چیزی که برای مدت طولانی دوام داشته باشد، لذت بخش ترین دستاورد است.

تاثیر اجتماعی

نارایانا مورتی می گوید: من هر روز ساعت شش صبح به دفتر کار می روم، زیرا معتقدم تنها راه کاهش فقر، ایجاد مشاغل بیشتر با درآمدهای بالاتر است.

مورتی غول مستقر در هند Infosys را تاسیس کرد که به عنوان یکی از شرکت های برتر با بیشترین فرصت های شغلی با درآمد بالا شناخته شده است.

سرمایه گذار تیم دریپر می گوید که فلسفه زندگی او بسیار ساده است: شما فرصتی برای تاثیرگذاری دارید و حدود هشتاد سال برای انجام آن فرصت دارید.

انگیزه های افراد فوق ثروتمند

رهایی از فقر

یکی از انگیزه افراد فوق ثروتمند رهایی از فقر بوده است. ناوین چین، یکی از بنیانگذاران مون اکسپرس، در روستایی در هند بدنیا آمد. وقتی از او پرسیدند در جوانی آرزوی چه کاری داشتی، پاسخ داد: خدایا فقط می خواستم از فقر خلاص شوم و کار مفیدی انجام دهم.

جین می گوید فداکاری جدی مادرش برای اطمینان از اینکه ما از چرخه فقر فرار می کنیم، بیشترین انگیزه را برای او ایجاد کرد. او می گوید: می دانستم تنها راه برای انجام این کار آموزش است.

اپرا وینفری غول رسانه ای نیز در خانواده ای فقیر به دنیا آمد. اما او به ساختن یک امپراطوری رسانه ای عظیم ادامه داد و اکنون 2.5 میلیارد دلار ارزش دارد. در سال 1998 وینفری شبکه اپرا فرشته را تشکیل داد، یک موسسه خیریه عمومی که فرصت هایی را ایجاد می کند تا زنان و کودکان ناشایست را قادر سازد تا به پتانسیل های خود برسند.

برای حل مشکلات

انگیزه افراد فوق ثروتمند  هرگز صرفا کسب ثروت نبود. Michal Solowow، سرمایه گذاری که شرکت ساخت و ساز Mitex را تاسیس کرده است، می گوید: مشکلاتی که در زندگی روزمره با آن ها مواجه می شوم، الهام بخش من برای یافتن راه حل ها است. “این یک مکانیزم خودکششی است. میلیاردر شدن هرگز عامل انگیزشی نبود.”

بیل گیتس نیز همین دیدگاه را دارد. یکی از بنیان گذاران مایکروسافت سال گذشته در پست وبلاگی نوشت: ما برای حل مشکلات مانند مالاریا یا چاقی به نوآوری زیادی نیاز داریم، اما همچنین بیشتر برای بهبود کیفیت زندگی تمرکز خواهیم کرد.

انگیزه های افراد فوق ثروتمند

برای زنده ماندن

وقتی یک کسب کار راه اندازی می کنیم، عامل شماره یک بقا است. آیا من زنده خواهم ماند؟ همه دوس ندارند آن را اعتراف کنند، اما ترس از شکست برای بسیاری از کارآفرینان عامل بزرگی است.

جک کاوین معتقد است که از همان ابتدا تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که زنده بمانید با این امید که کسب و کارتان به چیزی تبدیل شود که به داشتن بخشی از آن افتخار می کنید که مردم به خاطر داشتن آن از شما متنفر نباشند.

آزادی داشتن

آزادی ارتباط زیادی با کنترل زندگی شما دارد و از مهم ترین انگیزه افراد فوق ثروتمند است. فرانک استروناخ، بنیانگذار Magna Internatinal معتقد است که اگر از نظر اقتصادی آزاد نیستید، شما یک فرد آزاد نیستید، من می خواستم یک انسان آزاد باشم. بنابراین من می توانم هر چیزی را که می خواهم بگویم و می توانم کارهای که می خواهم انجام دهم.

توانایی پرداختن به لذت های فردی

کره زمین پر از ناشناخته ها و زیبای ها است. هزاران طبیعت بکر، فرهنگ های ناشناخته و حتی پر از طعم جدید خوراکی ها است. افراد فوق ثروتمند دغدغه ای برای دیدن همه جای این کره و حتی بیایید پا را فراتر بگذاریم برای دیدن کهکشان های دیگر ندارند. پسر دیوید بکهام امسال ماه عسل به کره ماه رفت. بنظر می رسد پول تمام ناممکن ها را ممکن می سازد. به هر جا که دلتان می خواهد می توانید سفر کنید ،هر طعمی را بچشید و هر موسیقی را زنده بشنوید. برای افراد فوق ثروتمند هیچ مانعی برای لذت بردن از این جهان وجود ندارد.

انگیزه های افراد فوق ثروتمند

خوشبختی

از انگیزه افراد فوق ثروتمند و تمام افراد در زندگی خوشبختی است. امروزه می دانیم که پول یکی از عوامل اصلی خوشبختی است. به راستی نمی توان درباره این موضوع بسیار مهم ساده لوحانه رفتار کرد و خود را فریب داد اغلب نیازهای انسان امروزی با پول قابل رفع است گاهی شاید فقط لازم است کمی از این نیازها آگاه شد. افراد ثروتمند دغدغه ای برای رفع نیاز فردی یا جمعی ندارند امروزه تمام داد و ستدها با پول انجام می گیرد. این افراد ثروتمند هستند که می توانند هزینه واکسن و دارو را برای مناطق فقیر فراهم کنند. تمام افراد خیر باید ثروت قابل توجهی در زندگی داشته باشند تا بتوانند به افراد محروم کمک کنند.

روابط

افراد ثروتمند روابط بسیار قوی تری نسبت به سایر اقشار جامعه دارند. حمایت آن ها از یک کاندیدای ریاست جمهوری می تواند سرنوشت یک ملت را به کلی تغییر دهد. امروزه کسی که می خواهد کاندیدای ریاست جمهوری شود باید حداقل از دو سال قبل به فکر تبلیغات و کمک های مالی از افراد ثروتمند باشد. تبلیغات تلویزیونی و اینترنتی، نظرخواهی، ارسال ایمیل، گردآوری و تحلیل داده ها، سازماندهی هواداران در گوشه و کنار کشور هزینه های نامزدهای انتخابات را به شدت افزایش داده است به طوری که گاهی نامزدی برای برنده شدن در انتخابات کشورش دست نیاز به سمت ابر ثروتمندان کشورهای دیگر دراز می کند.

انگیزه های افراد فوق ثروتمند

نتیجه گیری

ثروتمند شدن و موفقیت واژهای بسیار وسوسه انگیزن که کم تر کسی در دنیای امروز سودای آن را در سر ندارد، اغلب انسان ها میل به سوار شدن در این کشتی هیجان انگیز را دارند تا روی امواج تمام آب ها جولان دهند. افراد ثروتمند شوق زیادی برای داشتنی زندگی شاهانه، اتومبیل های خاص، خانه و تعطیلات قائل هستند. اما آمار بعضا افرادی را نشان می دهد که به این تجملات کاری ندارند و سبک زندگی زاهدانه ای را در پیش می گیرند. برای آن ها پول ابزاری است که برای انجام برخی وظایف کارآفرینی به آن نیاز دارد.

یکی از انگیزه افراد فوق ثروتمند میل به آزادی و استقلال است. تمام افراد ثروتمند از این زاویه زندگی خود بسیار راضی و خرسند هستند.

اما گرفتن تایید یکی دیگر از مهم ترین و تاثیرگذارترین شاخص در زندگی این افراد است. دیدن عکسشان روی مجله فوربس شعفی شگرف برای آنان دارد. این افراد خیلی راحت می توانند درباره قانون راز نیز صحبت کنند و میلیون ها نفر مصاحبه آنان را بخوانند.

منبع:

3.9/5 - (12 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx