روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

یک نظر اضافه کنید
28 دقیقه زمان مطالعه

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

تریسی کندی

عناوین مقاله
یک روال صبحگاهی عالی وجود دارد که شما را برای تمام روز شاد و سازنده می کند. – فقط باید آن را پیدا کنید.فهرست مطالبفواید یک روتین صبحگاهیچگونه می توانید بهترین روتین صبح خود را ایجاد کنید؟ذهنیاهداف تعیین کنید.یک لیست تهیه کنید.یک برنامه/طرح برای روزتان ایجاد کنید.چیزی بخوانید که ذهن شما را تغذیه کند.احساسیابراز قدردانی کنید.فرزند، همسر یا حیوان خانگی خود را در آغوش بگیرید.با یکی از دوستان، اعضای خانواده یا هر کسی که به شما احساس شادی، خوشحالی  می دهد، ارتباط برقرار کنید.بدانید چه چیزی به شما احساس خوبی می دهد.فیزیکیحرکت کنید.آب لیمو بنوشید.یک صبحانه خوب بخورید.بین احساس ذهن و بدنتان تعادل ایجاد کنیدفضای فیزیکی خود را تمیز کنید.روحیمدیتیشندر طبیعت باشید.مطالعه دینی.با خودتان ارتباط داشته باشید.نکاتی اضافی برای روتین صبحگاهیآنچه که باید در نظر داشت. یک برنامه صبحگاهی سالم از شب قبل شروع می شود. آن را ساده نگه دارید. امتحان کنید. یک «یادآور» تنظیم کنید. یکپارچه سازی کنید.چه کارهایی را نباید انجام داد؟وقت آن است که روتین صبحگاهی خود را بسازید!منبع:

شوهرم اخیراً مشغول خواندن کتابی در مورد قدرت یک روتین صبحگاهی بود. از او خواستم خلاصه آنچه را که آموخته با من به اشتراک بگذارد. همه چیز عالی به نظر می رسید. اما ایده اجرای یک روتین صبحگاهی طولانی یا یک ساعت زودتر بیدار شدن برای انجام کارهای مختلف، باعث می شود که من بخواهم بلافاصله به رختخواب بروم. ما در روز انرژی و اراده زیادی داریم و شخصاً نمی‌خواهم تا ساعت ۷ صبح از همه آن استفاده کنم.

من کسی نیستم که به عنوان یک فرد صبحگاهی در نظر بگیرید. به هیچ وجه یک اژدهای وحشتناک نیستم، اما با داشتن سه بچه، سگ، شغل و زندگی فعال، باید اعتراف کنم که خوابم را دوست دارم…

وقتی از او پرسیدم که با پیشنهادهای عالی کتاب چه کرده است، پاسخ او «هیچی ” بود. او ایده ها و مفاهیم را دوست داشت اما چیزی را در زندگی خود تغییر نداده بود.

این چیزی است که در مورد اکثر توصیه ها (در مورد هر موضوعی) وجود دارد. قضیه این نیست که آن کار نتیجه نمی دهد، بلکه برای همه نتیجه نمی دهد. هر عادتی که می‌خواهید تغییراتی در آن دهید یا عادت جدیدی ایجاد کنید، باید شخصیت، سبک زندگی و چالش‌های منحصربه‌فرد شما را شامل شود.

آیا تا به حال با نیت بزرگ برای انجام کاری – یک رژیم غذایی جدید، برنامه ورزشی یا برنامه صبحگاهی که چند روز یا چند هفته بعد در آن شکست خوردید، شروع کرده‌اید؟ بعدش چه؟ خودتان را سرزنش کردید که کار را «درست» انجام ندادید و شکست خورده اید.

نکته اینجاست، شما شکست نخورده اید، فقط چیزی را پیدا کرده اید که برای شما نتیجه نمی دهد؛ و اکنون، زمان آن رسیده است که چیزی را پیدا کنید که آن نتیجه را داشته باشد. آنچه برای یک دوست، همکار یا همسرتان مناسب است، لزوماً برای شما کارساز نخواهد بود.

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

یک روال صبحگاهی عالی وجود دارد که شما را برای تمام روز شاد و سازنده می کند.
– فقط باید آن را پیدا کنید.

به همین دلیل است که به جای ارائه کردن یک روال صبحگاهی خاص و یک شکل، به شما گزینه‌هایی می‌دهم. به آن مانند یک منو نگاه کنید. شما می توانید با توجه به شخصیت، انگیزه ها، اهداف، خواسته ها و شرایط خود انتخاب کنید که چه چیزی برای زندگی شما معنا دارد.

فهرست مطالب

 • فواید یک روتین صبحگاهی
 • چگونه بهترین روال صبح خود را ایجاد کنید
 • ذهنی
 • احساسی
 • فیزیکی
 • روحی
 • نکات اضافی برای روتین صبحگاهی نهایی
 • آنچه را باید در نظر داشت
 • چه کاری نباید انجام داد
 • وقت آن است که روتین صبحگاهی خود را بسازید!

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

فواید یک روتین صبحگاهی

همانطور که هال الرود، نویسنده «صبح معجزه» می گوید:

صبح‌های موفق، متمرکز و پربار، روزهای متمرکز، پربار و موفقی را ایجاد می‌کنند که به ناچار یک زندگی موفق را خلق خواهند کرد.

گفته می شود که یک روتین صبحگاهی باعث افزایش شادی، افزایش بهره وری، کاهش سطح استرس می شود و شما را استوار می کند.
یعنی از همان اول باعث می شود آن کار را درست شروع کنید.

همچنین یک روال صبحگاهی به شما این امکان را می دهد که صبح خود را با هدف شروع کنید، نه اینکه اجازه دهید روزتان از شما فرار کند. شما روز را کنترل می کنید. روز شما را کنترل نمی کند.
این حس مثبت به همه چیز، باعث ایجاد احساس مثبت و تأثیرگذاری در کل روز شما می شود.

مانند بسیاری از چیزهای زندگی، تغییرات کوچک منجر به نتایج بزرگ می شوند. این اثر ترکیبی است.

روتین صبحگاهی تونی رابینز «شامل یک مکمل غذایی، مدیتیشن، تمرین و ترکیبی از سونا و شنا در آب سرد است.»

در واقع، بیشتر کارآفرینان و رهبران بزرگ در طول تاریخ از برنامه صبحگاهی خود به عنوان سهم بزرگی در موفقیت خود یاد می کنند. اما این فقط کارآفرینان و رهبران نیستند که از یک روتین صبحگاهی سود می برند. همه ما می توانیم از آن بهره ببریم.

یکی از دوستان و همکاران خوب من به تازگی یک برنامه صبحگاهی جدید را شروع کرده است و این چیزی است که او باید بگوید: «من دوست دارم قبل از خانواده ام از خواب بیدار شوم و وقت خود را به خودم اختصاص دهم. این بدان معناست که بچه های من کسانی نیستند که من را بیدار می کنند… اگر آنها کسانی باشند که من را بیدار  کنند، به این معنی است که من فوراً باید کاری انجام دهم. زود بیدار شدن برای من، به من زمان می دهد تا کارهایی را که نیاز دارم انجام دهم، بنابراین وقتی آنها از خواب بیدار می شوند، هیجان زده هستم که برای شروع ِآن روز، به آنها سلام کنم.»

ما یک برنامه صبحگاهی مهم و با ارزش را ایجاد کرده ایم، آیا شما آماده هستید که روتین خود را ایجاد کنید؟

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

چگونه می توانید بهترین روتین صبح خود را ایجاد کنید؟

به عنوان یک مربی و مشاوری با سوابق مختلف، برای من مهم است که به این موضوع از یک دیدگاه کلی نگر نگاه کنم. بیایید به روتین صبحگاهی از دریچه اصول سلامت جامع و یکپارچه نگاه کنیم که چهار جنبه یا «سیستم» شما را شامل می شود:
ذهنی، عاطفی، فیزیکی و معنوی .

شما می توانید این را به عنوان ذهن، قلب، بدن و روح در نظر بگیرید.

همانطور که با استفاده از مثال هایی صحبت می کنیم متوجه خواهید شد که برخی از فعالیت ها یا عادات، چندین سیستم بدن شما را پوشش می دهند. عالی است! اگر بتوانید از زمان خود استفاده کنید و دو، سه یا چهار مزیت این سیستم را با نرخ تنها یکی از آنها دریافت کنید، حتی بهتر است!

بیایید به طور ویژه، به هر یک از این زمینه ها نگاه کنیم.

ذهنی

به زبان ساده، این به ذهن شما مربوط می شود، از جمله افکار، باورها، ارزش ها، اهداف، امیدها، رویاها، خواسته ها و برنامه ها.

برخی گزینه های ایجاد فضای ذهنی مثبت در صبح، عبارتند از:

اهداف تعیین کنید.

من دوستی دارم که هر روز صبح سه مود را یادداشت می کند. آنها شامل سه هدف مهم او برای روزش است. این کار به او چیزی ارائه می کند که روی آن تمرکز کند و مطمئن شود که در طول روز به آن دست می یابد.

و از آنجایی که فقط سه چیز است، هنوز هم فضا را برای چیزهای دیگری که پیش می‌آیند، باقی می‌گذارد – بنابراین انعطاف‌پذیری نیز وجود دارد.

یک لیست تهیه کنید.

از ذهن‌تان دورش کنید. گاهی اوقات در شب نگران هستیم و از خواب بیدار می شویم و به آنچه باید انجام دهیم فکر می کنیم. این بدان معنی است که ما با احساس عقب ماندن از کارها، از خواب بیدار می شویم. در عوض، اگر کاری وجود دارد که می دانید باید انجام دهید، آن را یادداشت کنید.

فهرستی تهیه کنید تا بتوانید ذهن خود را برای تفکراتی مهمتر، آزاد کنید.

یک برنامه/طرح برای روزتان ایجاد کنید.

وقتی می‌دانید که روز پرمشغله‌ای در پیش دارید، یک برنامه‌ریزی کوچک می‌تواند به شما کمک کند. به تقویم خود نگاهی بیندازید و ببینید در آنجا چه چیزی وجود دارد – اهداف و لیست کارهای خود را با هم ادغام کنید تا یک برنامه عملی داشته باشید.

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

چیزی بخوانید که ذهن شما را تغذیه کند.

پدرم عاشق خواندن وال استریت ژورنال در صبح است. باعث می شود روزش را از همان ابتدا، درست شروع کند.

یکی از دوستانم ۱۰ دقیقه مطالعه می کند و این عادت باعث خوشحالی او است. اینطور که او می بیند، اگر در هر دقیقه یک صفحه بخواند، ۱۰ دقیقه او در روز، تبدیل به ۳۶۵۰ صفحه ای می شود که تا پایان سال خوانده شده، یا ۱۲ کتاب ۳۰۰ صفحه ای! به عنوان کسی که هرگز نمی تواند زمانی برای خواندن پیدا کند، اکنون در حال اتمام کتاب های عالی است و احساس شگفت انگیزی در مورد آن دارد.

احساسی

این مورد در مورد احساسات، عواطف و روابط شماست. شما می توانید آن را به عنوان همه چیزهایی که به قلب مربوط می شود نگاه کنید.

برخی از کارهایی که می توانید برای کمک به سلامت عاطفی خود و داشتن صبحی شاد انجام دهید عبارتند از:

ابراز قدردانی کنید.

تحقیقات جدید در مورد علم و مزایای سپاسگزاری همچنان ادامه دارد. اکنون مطالعات، فواید زیادی از ابراز قدردانی را ثابت کرده اند؛ مانند چگونگی بهبود روابط، سلامت جسمی و عاطفی، خواب، استقامت ذهنی، انرژی و شادی.
من یک تمرین ساده دارم؛ قبل از اینکه صبح از رختخواب بیرون بیایم، به دو چیز فکر می کنم که بابت آنها سپاسگزارم. در «ژورنال ۵ دقیقه‌ای» ، یکی از اولین کارهایی که در صبح انجام می‌دهید این است که سه چیز را بنویسید که بابت آنها سپاسگزار هستید.
شما آن را انتخاب می کنید، اما بابت پیدا کردن یک راه عالی برای شروع روز، سپاسگزاری خواهید بود.

فرزند، همسر یا حیوان خانگی خود را در آغوش بگیرید.

در آغوش گرفتن سطح اکسی توسین شما (هورمون عشق) را افزایش می دهد، سروتونین را افزایش می دهد (خلق وخوشی را بالا می برد و شادی ایجاد می کند)، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، عزت نفس را افزایش می دهد، فشار خون را کاهش می دهد، سیستم عصبی را متعادل می کند و تنش را از بین می برد. به زبان ساده، در آغوش گرفتن احساس خوبی به شما می دهد. کسی یا چیزی را پیدا کنید و او را در آغوش بگیرید. این کار فقط چند ثانیه طول می کشد و می تواند شما را در روحیه ای مثبت برای شروع روزتان قرار دهد.

با یکی از دوستان، اعضای خانواده یا هر کسی که به شما احساس شادی، خوشحالی  می دهد، ارتباط برقرار کنید.

وقتی بچه هایم را از خواب بیدار می کنم، باز کردن در و صدا زدن آنها برای بلند شدن، کار آسانی است. در عوض، چند لحظه بیشتر وقت می‌گذارم تا به سراغ هر یک از آنها بروم (وقتی در تخت‌خواب‌های زیر شیروانی می‌خوابند این کار آسان نیست)، آنها را با گفتن صبح بخیر می‌بوسم و لحظاتی را برای برقراری ارتباط با آنها اختصاص می‌دهم.
شوهر من وقت رفت و آمد صبحگاهی خود را به تماس با دوستان و خانواده و ارتباط با آنها اختصاص می دهد. در هر دو رویکرد، ما وقت بیشتری از روزمان نمی‌گیریم یا چیزی را به فهرست کارهایمان اضافه نمی‌کنیم، بلکه آن را در چیزی که قبلاً در روتین روزانه‌مان اتفاق می‌افتاده است، در آن گنجانده‌ایم.

بدانید چه چیزی به شما احساس خوبی می دهد.

چه چیزی برای شما شادی، خوشحالی یا هیجان را برای روز پیش به ارمغان می آورد؟ چه چیزی باعث می شود که در سطح عمیق تری احساس خوبی داشته باشید؟ مدیتیشن، یوگا، نفس کشیدن؟ بیشتر این کارها را انجام دهید.

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

فیزیکی

همه چیزهایی که به آنها فکر می کنیم، می توانیم با بدن یا فضای فیزیکی خود انجام دهیم. این ممکن است شامل آنچه می خوریم یا می نوشیم، نحوه حرکت و هر چیزی که با خود فیزیکی ما ارتباط دارد باشد.

در اینجا چند گزینه برای افزایش سلامت جسمانی در صبح، وجود دارد:

حرکت کنید.

خون را به جریان بیاندازید. همه ما فواید ورزش را می دانیم. این ورزش ممکن است دویدن، پیاده روی، رفتن به باشگاه، یوگا، حرکات کششی یا تمرینی کوتاه باشد. به یاد داشته باشید، آنچه برای یک نفر نتیجه می دهد برای همه نتیجه نخواهد داد.

به عنوان مثال، من و همسرم فکر می‌کردیم که ایده خوبی است که هفته‌ای یک بار مربی بگیریم. هر پنجشنبه ساعت ۵:۴۵ صبح از خواب بیدار می شدیم، آماده می شدیم و از ساعت ۶ تا ۷ صبح تمرین می کردیم. این ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، اما واقعاً برای من نتیجه نداد. من واقعاً دوست نداشتم آنقدر زود از خواب بیدار شوم و بدنم را مجبور کنم قبل از آماده شدن، ورزش کند.

چندین ماه آن را امتحان کردم و سعی کردم خودم را متقاعد کنم که برای من خوب است. اما حس خوبی نداشت. من از آن لذت نبردم و به من کمکی برای داشتن روزی پربارتر، نکرد. چه کار می کنم؟ شوهرم بلند می‌شود و سگ را برای پیاده‌روی/دویدن می‌برد و من وقتی بچه‌ها به مدرسه می‌روند پیاده‌روی صبحگاهی/ورزش/یوگا انجام می‌دهم. باز هم این در مورد چیزی است که برای شما مفید است – به بدن خود گوش دهید.

آب لیمو بنوشید.

قبل از اینکه به اولین فنجان قهوه خود برسید، ابتدا چیزی بنوشید که به بدن شما آبرسانی کند.
من آب لیمو گرم می‌خورم. من این نکته را تقریبا ۲۰ سال پیش از یک مادربزرگ ۹۴ ساله در استرالیا دریافت کردم. او به سلامتی خود قسم خورده بود و زندگی اش از این عادت بهره مند شد.

من معمولاً وقتی بچه ها را به مدرسه می برم کیسه ای چای «سم زدا» می ریزم و آن را می نوشم.

یک صبحانه خوب بخورید.

این برای شما چه معنایی دارد؟ اسموتی پروتئینی؟ عالی است. نان تست با آووکادو؟ عالی است. بلغور جو دوسر؟ خارق العاده است. یک صبحانه سالم و «غذایی واقعی» بخورید تا به شما کمک کند.

بین احساس ذهن و بدنتان تعادل ایجاد کنید

شما می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید.

چند سال پیش، دوره‌ای اضطراب شدید را پشت سر می‌گذاشتم. یک  بدنساز به من توصیه کرد که هر روز را با بیرون آمدن از رختخواب و زمین گذاشتن پاهایم روی زمین شروع کنم.
لبه تختم می نشینم و برای لحظه ای زمین را زیر پایم حس می کنم و ریشه های یک درخت را تصور می کنم.  می توانید این حرکت را در کل ستون فقرات و بدن خود حس کنید.

درست است که من این تمرین را هر روز انجام نمی دهم، اما اگر از خواب بیدار شوم و کمی اضطراب یا استرس داشته باشم، چند دقیقه را به زمین اختصاص می دهم و با آن ارتباط برقرار می کنم. روش دیگری که من بیشتر روزها استفاده می کنم این است که یک دست را روی قلب و یکی را روی شکمم بگذارم و فقط چند دقیقه نفس بکشم. این کار فورا تمام بدن من را آرام و ریلکس می کند.

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

فضای فیزیکی خود را تمیز کنید.

وقتی فضای فیزیکی ما بهم ریخته است، ذهن ما هم اغلب همین احساس را پیدا می کند.

چه چیزی به شما احساس آرامش می دهد؟ من یک مراجعه کننده دارم که وقتی تختش را مرتب می کند احساس بهتری دارد. اگر این کار را نکند، به نظر می رسد که روزش رو به سراشیبی می رود.

چه چیزی برای شما نتیجه می دهد؟ فضای کار خود را مرتب کنید لباس ها را از بند آویزان کنید. هر چیزی که باعث می شود در فضای فیزیکی خود احساس آرامش بیشتری داشته باشید، ارزش تلاش را دارد.

روحی

این می تواند هر چیزی باشد که مربوط به شما و احساس الهام است، یعنی در روحتان باشد.
در حالی که لزومی ندارد دین را منتقل کند، اما می تواند برای شما اینگونه باشد. این بیشتر در مورد چیزهایی است که شما نیاز دارید تا احساس کنید به چیزی عمیق تر، بزرگتر، بالاتر متصل هستید – و آنچه باعث می شود احساس کنید بیشتر با خودتان ارتباط دارید.

در اینجا چند نمونه از آن وجود دارد:

مدیتیشن

در حالی که ممکن است برخی از شما در حالی این مقاله را بخوانید که می گویید، بله من مدیتیشن صبحگاهی خود را دوست دارم، برخی دیگر ممکن است با خواندن مقاله دیگری در مورد مدیتیشن، احساس استرس یا ترس داشته باشند.

اگر احساس تردید می کنید اما می خواهید آن را امتحان کنید، تعداد زیادی برنامه عالی (برنامه Mindfulness، Headspace و Calm) و منابع دیگر برای شما وجود دارد. من این واسطه مدیتیشن صبحگاهی هدایت شده را سال‌ها پیش پیدا کردم و هنوز هم وقتی به چیزی کوتاه و شیرین نیاز دارم از آن استفاده می‌کنم.

من همچنین عاشق مراقبه های رایگان ۲۱ روزه توسط دیپاک چوپرا و اپرا وینفری هستم.

و اگر شما از آن دسته افرادی هستید که احساس می کنند نمی توانند مدیتیشن کنند (من شما را درک می کنم، من هم یکی از شما بودم!)، مدیتیشن های هدایت شده بهترین دوست شما خواهند یود. چند مورد از آن رل را بررسی کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است.

در طبیعت باشید.

مکانی را پیدا کنید که بتوانید بنشینید، راه بروید و فقط در آن وجود داشته باشید. به رنگ درختان و آسمان، بوی هوا توجه کنید. اگر از نزدیک گوش کنید چه می شنوید؟ لحظه ای وقت بگذارید تا زمین را زیر پاهایتان، یا نسیمی را که روی صورتتان می آید، احساس کنید.

در طبیعت قدم بزنید و نیازهای جسمی و روحی خود را به یکباره پوشش دهید!

جالب اینجاست که من یهودی بزرگ شدم و در زندگی خود به معبد رفتم. تا اینکه در یک نقطه از راه، مادرم تصمیم گرفت که بهترین راه برای او برای ارتباط با چیزی بزرگتر از خودش، بیرون بودن است. از آن لحظه به بعد، همه «تعطیلات پربار» خود را بیرون از طبیعت با هم گذراندیم.

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

مطالعه دینی.

برادر من یک نمونه باورنکردنی از این است. او هر روز صبح زود بیدار می شود و به مطالعه کتاب مقدس خود می پردازد. او پشت میز آشپزخانه (هر کجا که در آن زمان آنجا است) می نشیند، قطعه ای را می خواند و یادداشت می نویسد. سپس با نوشتن یادداشتی برای همسرش، کار را تمام می کند. از آنجایی که او فردی نیست که اهل صحبت باشد، به او این امکان را می دهد که مطمئن شود همسرش می داند که او به او فکر می کند.

باور نکردنی و عاشقانه است؟ بله. این امر نیازهای روحی و عاطفی او را نیز یکجا پوشش می دهد. مهمتر از آن، او را از لحاظ روحی، ذهنی  و بدنی متعادل می کند.

این به او این امکان را می دهد تا به روز آینده فکر کند. او را به چیزی بزرگتر از خودش متصل می کند و باعث می شود که در طول روز احساس آرامش کند، زیرا می داند که قبل از هر چیز روی روابط معنوی و شخصی خود سرمایه گذاری کرده است.

با خودتان ارتباط داشته باشید.

بدانید که این به چه معناست، وفادار بودن با خودتان یعنی چه و یک لحظه وقت بگذارید تا در خود مستقر شوید.

نکاتی اضافی برای روتین صبحگاهی

همانطور که روتین صبحگاهی خود را می سازید، چیزهایی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید.

آنچه که باید در نظر داشت.

 1. یک برنامه صبحگاهی سالم از شب قبل شروع می شود.

داشتن خواب باکیفیت برای شروع صبحی خوب، ضروری است. مطمئن شوید که ۷-۹ ساعت (هر مقدار که برای شما مفید است) را بخوابید. اگر قرار است برای برنامه صبحگاهی خود زودتر از خواب بیدار شوید، باید زودتر به رختخواب بروید.

در اینجا چند راه اساسی برای داشتن یک خواب خوب در شب آورده شده است:

 • وسایل الکترونیکی خود را حداقل یک ساعت قبل از خواب استفاده نکنید. (و آنها را روی DND قرار دهید یا آنها را بیرون از اتاق خواب خود بگذارید).
 • مطمئن شوید که یک بالش و تشک راحت دارید.
 • یک برنامه خواب ثابت تنظیم کنید، صدای بیرونی را کاهش دهید و در اتاقی تاریک بخوابید یا ماسک چشم بگذارید.
 1. آن را ساده نگه دارید.

یک یا دو مورد (حداکثر سه مورد) را پیدا کنید که فکر می‌کنید برای شما مفید خواهد بود و شما را به موفقیت می رساند. با یک پیروزی سریع شروع کنید و با آن صعود کنید.

من توصیه نمی‌کنم هشت چیز را انتخاب کنید و سپس تسلیم شوید – یا خودتان را سرزنش کنید زیرا نتوانستید آن را انجام دهید. اگر کار زیادی برای خود دست و پا کنید، کاری انجام نخواهید داد. در نهایت، شما می خواهید حداقل یک فعالیت از هر چهار دسته را داشته باشید، اما می توانید از یک کار کوچک شروع کنید و راه خود را ادامه دهید.

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

 1. امتحان کنید.

وقتی برای چند مفهومی که فکر می‌کنید برای شما مفید است، تصمیم گرفتید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا برای شما نتیجه می دهند یا نه آن‌ها را چند روز امتحان کنید. مانند هر عادت دیگری، شما حداقل به ۲۱ روز زمان نیاز دارید تا چیزی بسازید که برای شما ماندگار شود.

 1. یک «یادآور» تنظیم کنید.

چیزی را در جایی قرار دهید که شما را به یاد برنامه صبحگاهی تان بیاندازد.

یا اگر مثل من قدیمی‌تر هستید، نمادی برای یادآوری پیدا کنید – یک Post-it را روی آینه حمام خود، یک یادداشت روی یخچال یا یک نماد فیزیکی برای یادآوری کاری که انجام می‌دهید، قرار دهید.

 1. یکپارچه سازی کنید.

به جای اضافه کردن موارد بیشتر به فهرست کارهایتان، راه هایی را برای ادغام روتین صبحگاهی خود با کاری که در حال حاضر انجام می دهید پیدا کنید. همچنین می‌توانید فعالیت‌هایی را پیدا کنید که چند «سیستم» بدن شما را پوشش می‌دهند.

چه کارهایی را نباید انجام داد؟

اکنون چند گزینه عالی در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید دارید. اما داشتن یک روتین صبحگاهی عالی که به شما انرژی می دهد به همان اندازه کارهایی که صبح ها نباید انجام دهید، مهم است!

به آنچه برای شما نتیجه نمی دهد، فکر کنید. آیا چیزهایی وجود دارد که اتفاق بیفتد یا شما آن را انجام دهید که باعث شود کار را اشتباه شروع کنید؟ که شما را از مسیر خارج کند؟

آیا از بیدار شدن با صدای زنگ هشدار متنفرید و به راه بهتری برای بلند شدن نیاز دارید؟ شاید صبحتان توسط منفی بافی تلف شده و باید مطمئن شوید که در اوایل روز، از خود در برابر اخبار یا افراد منفی، محافظت می کنید.

برای من، این گوشی من است. وقتی تلفن یا ایمیلم را چک نمی کنم بهترین صبح هایم را می گذرانم. متوجه شدا ام که وقتی ایمیلم را چک می‌کنم، حواسم از صبح پرت می شود و من را در مسیر اشتباهی قرار می‌دهد. ذهن من در همه چیزهایی که به تازگی خوانده ام، نحوه پاسخ دادن به آن، کاری که باید بکنم، فرو رفته است….
و باعث می شود که من دیگر در همان لحظه صبح حضور نداشته باشم.
چک نکردن ایمیل‌هایم قبل از رفتن بچه‌ها به مدرسه، به بخشی غیرقابل بحث از برنامه صبحگاهی‌ام تبدیل شده است.

روال صبحگاهی نهایی برای شاد و سازنده کردن شما در تمام طول روز

وقت آن است که روتین صبحگاهی خود را بسازید!

نگاهی به منو انداخته اید، حالا وقت آن است که تصمیم بگیرید چه چیزی خواهید خورد.
وقت آن است که برنامه صبحگاهی خود را ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید، مانند هر چیز دیگری در زندگی، هیچ رویکردی نیست که برای همه وجود داشته باشد. اگر کسی هستید که:

 • با انرژی مثبت شکوفا می‌شود، مطمئن شوید که هر کاری که انجام می‌دهید در ابتدا به شما آن موج مثبت را می‌دهد.
 • نیاز به برنامه دارد، سه استراتژی Post-it را امتحان کنید یا برنامه روزانه خود را ایجاد کنید.
 • نیاز به تمرین فیزیکی دارد، برای صبحگاه به دویدن یا پیاده روی بروید.
 • نیاز به فکر کردن دارد، برای مطالعه، استراتژی و روزنامه نگاری وقت پیدا کنید.
 • مدیتیشن را امتحان کنید.

لحظه ای به این فکر کنید که چه چیزی بیشتر در ذهن شما طنین انداز است. آیا به پنج دقیقه یا یک ساعت نیاز دارید؟ چه احساس یا انرژی به شما می‌دهد؟

شاید چند ایده وجود داشته باشد که برجسته باشند، یا یک ایده خاص که شما فقط می دانید که باید انجام دهید. در حال حاضر در زندگی خود، با شرایط فعلی و هر آنچه در مورد خود می دانید، به چه چیزی می توانید متعهد شوید؟

سپس آن را انجام دهید. فردا صبح شروع کنید تا شادتر، سازنده تر، پرانرژی تر و سپاسگزارتر خواهید بود.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/768258/morning-routine-to-make-your-day
۳.۱/۵ - (۲۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx