امسال سال شماست

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

امسال سال شماست – 5 نقل قول حماسی برای سال نو – غیرقابل توقف شوید.

آیا برای پایان 1400 و آغاز 1401 آماده هستید؟ سال آینده چه چیزی برای شما تغییر خواهد کرد؟ چگونه می خواهید سال 1401 را به «سالی» تبدیل کنید که همه چیز در آن تغییر می کند؟

اگر مانند اکثر مردم باشید، پایان سال که نزدیک می شود به فکر فرو میروید. فکر به شکست و پیروزی‌ها و به آنچه در آینده می‌خواهید بدست آورید. من به شما توصیه می‌کنم بیشتر از فکر کردن، وارد عرصه عمل و اقدام شوید (چون همه ما می دانیم این تفکرات و رویا پردازی های قبل از سال نو، نهایتا تا اردیبهشت دوام بیاورند) بیایید روی تغییرات طولانی‌مدت زندگی تمرکز کنید.

برای مثال به جای اینکه بگویید «در سال جدید 10 کیلو وزن کم می کنم یا می خواهم پول بیشتری به دست بیاورم» باید سعی کنید همه کار های روتین زندگی خود را به سمت آن هدف یا رویا سوق دهید. به بیان دیگر سبک زندگی شما باید همسو با آن هدف شود. اکنون که آخر اسفند هستیم مدتی با خودتان خلوت کنید و بفهمید که می خواهید در سال 1401 دقیقا چه هدفی را دنبال کنید.

و قبل از تعیین هر تصمیمی، از خود بپرسید، «برای رسیدن به آن اهداف باید چه کسی شوم؟» این روش، با هدف گذاری معمولی متفاوت است، اما به شدت تاثیر گذار است…

امسال سال شماست

هنگامی که فهمیدید باید چه کسی شوید، این نقل قول ها را در مورد سال جدید بررسی کنید تا انگیزه بخش راهتان باشد و شروع به اقدام کنید.

امسال سال شماست. غیرقابل توقف شوید.

«یک خوشبین تا نیمه شب بیدار می ماند تا سال جدید را ببیند. یک بدبین بیدار می ماند تا مطمئن شود که سال قدیم خواهد رفت.» – ویلیام ای وان

در سال 1401 شما خوش بینی را انتخاب کنید. بله شما می توانید نوع نگرش خود را در این دنیا انتخاب کنید.

با نگرش منفی و بدبینانه، رسیدن به موفقیت تقریبا غیرممکن است و حتی اگر موفق شوید، افراد زیادی نمی خواهند در کنار شخصی که خودشیفته و منفی باف است حضور داشته باشند.

«تصمیم بگیرید که شاد باشید و ببینید چگونه شما و انرژی شادتان یک سد دفاعی شکست ناپذیر در برابر مشکلات خواهید بود.» – هلن کلر

علاوه بر خوش بینی، شادی را در 1401 نیز انتخاب کنید. شما تصمیم می گیرید که هر روز شاد باشید. شادی را انتخاب کنید تا بتوانید از زندگی خود لذت بیشتری ببرید، حتی زمانی که زمان های سختی پیش می آید.

«به همان کسی تبدیل می شوید که تصمیم دارید باشید.» رالف والدو امرسون

همانطور که در ابتدا گفتم، با پیدا کردن اینکه برای انجام کارهایی که می خواهید انجام دهید باید با اینکه می خواهید چه کسی شوید شروع کنید. اشتباه بیشتر مردم این است که به جای تمرکز بر روی کسی که باید به آن تبدیل شوند، روی بیشتر کار کردن و سخت کوشی بی نتیجه تمرکز می کنند.

از فرمول «فرد ایده آل-تلاش-بدست آوردن» در زندگی استفاده کنید؛ یعنی به فرد ایده آل خودتان تبدیل شوید حال اینجا برای رسیدن به خواسته هایتان تلاش کنید و درنهایت می بینید که آن ها را بدست آورده اید.

امسال سال شماست

«همیشه به خاطر داشته باشید که تصمیم شما برای رسیدن به موفقیت، مهم تر از هر چیز دیگری است.» – آبراهام لینکولن

این شمایید که کنترل زندگی خود را در دست دارید. اگر می خواهید بخشی از زندگی خود را تغییر دهید، کاملا به خودتان بستگی دارد که آن را محقق کنید. نه هیچکس دیگر.

«با همسایگان خود و دیگر مردمان به نیکی رفتار کنید و بگذارید سال جدید شما را به نسخه بهتری از خودتان تبدیل کند.» – بن فرانکلین

در بین هدف های سال آینده تان، تلاش برای تبدیل به نسخه ای بهتر، از درآمد و کاهش وزن هم مهم تر است.

سعی کنید نسخه 2.0 خود را به خانواده، دوستان و هر کس دیگری در جهان معرفی کنید. نسخه ای بهتر، کامل تر و پخته تر. نسخه ای که به حد متوسط اکتفا نمی کند ​​به دنبال رسیدن به سطح عالی است.

همیشه یادتان باشد که شما به خودتان مدیون هستید که به یک سال دیگر به حد متوسط ​​رضایت ندهید.

«شما هرگز برای شروع هدف های جدید آنقدر پیر نیستید.» – سی اس لوئیس

مهم نیست چند ساله هستید یا در چه شرایطی قرار دارید، هرگز از تعیین اهداف جدید دست نکشید. اهداف اولین قدم برای تبدیل رویاهای شما به واقعیت هستند.

امسال سال شماست

در آخر امیدواریم این نقل قول ها برای برنامه ریزی سال جدید به شما کمک کند تا یک قدم به رویاهایتان در سال 1401 نزدیکتر شوید. باز هم تاکید می کنم اول بفهمید که باید چه کسی باشید و سپس روی تبدیل شدن به فردی که می تواند به اهداف خود برسد، کار کنید.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx