نکاتی برای آرزو کردن واقعی که باید هرکسی بداند

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

داشتن رویاها و اهداف بزرگ فوق العاده به شمار می آید و همه ما آرزوی رسیدن به اهداف خود را داریم. تلاش برای چیزی می تواند بحث هدفمندی را در شما به وجود بیاورد و شما را به سمت موفقیت، پیشرفت و رشد فردی سوق دهد. در این مسیر نکته ای که وجود دارد این است که آرزوهای شما هم باید واقع بینانه باشد. اما آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چه نکاتی برای آرزو کردن واقعی نیاز است؟ یا باید به چه ویژگی هایی در این مسیر توجه کنید که بتوانید به رویاهای خود دست پیدا کنید؟ اگر می خواهید به اهداف خود را محقق سازید در ادامه با ما همراه باشید.

 چگونه می توان فهمید که کدام آرزوها را دنبال کرد؟

همه ما در طول روز ممکن است اهداف متعددی داشته باشیم و بخواهیم به همه آن ها برسیم. اما با توجه به داشتن زمان محدود و انرژی اندکی که داریم ممکن است توان رسیدن به همه آرزوها و رویاها را نداشته باشیم. بنابراین گاهی اوقات باید انتخاب کنیم که چه چیزهایی به عنوان اولویت در اهداف شما به حساب می آید و تمرکز خود را روی آن موارد متمرکز کنید.

با تمرکز روی اهداف مهم و اساسی خود می توانید با جدیت و عزم راسخ در مسیر تحقق اهداف خود قدم بردارید. این امر نه تنها به شما انرژی برای ادامه مسیر را می دهد، بلکه سبب پیشرفت و رشد فردی شما هم می شود.

نکاتی برای آرزو کردن

۷ نکاتی در مورد آرزو کردن واقعی که نمی دانید

بسیاری از افراد در آرزو کردن و بدست آوردن رویاهای خود نمی دانند که به چه نکاتی باید توجه کنند. اگر می خواهید هرچه سریع تر و راحت تر به رویاهای خود دست پیدا کنید، می توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

اولین و مهم ترین نکته، از خود بپرسید که “چرا؟: اولین قدم در این مسیر این است که از خود بپرسید که چرا می خواهید هدف، رویا یا آرزوهایی را دنبال کنید؟ برای پاسخ دادن به این سوال نیاز به پیدا کردن پاسخ صحیح و غلط وجود ندارد. همین که شما بدانید چه استدلالی برای دنبال کردن رویا و اهداف خود دارید، می تواند مسیر درست و مناسبی را برای شما فراهم کند.

اگر دلیل و استدلال شما برای دنبال کردن اهدافتان آنقدر قوی و استوار است، می توانید برای رسیدن به اهداف خود آسمان و زمین را به حرکت در آورید!

اما اگر پاسخ چرای آرزوهای شما آنقدر قوی و استوار نیست، ممکن است در مسیرتان با انواع چالش های کوچک و بزرگی روبه رو شوید که شما را از ادامه مسیرتان باز دارد.

اگر متوجه شدید که استدلال شما به دلیل عوامل بیرونی است، به عبارت دیگر یعنی ممکن است تحت نظرات دیگران به دنبال خواسته های خود بروید، به احتمال زیاد برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود دچار مشکل می شوید. پس سعی کنید بتوانید نکاتی برای آرزو کردن واقعی خود را در پیش بگیرید که از اعماق قلبتان و خواسته های شما برنامه ریزی شده است. سعی کنید در این مسیر تنها اهدافی که نظرتان را جلب کرده است با قدرت دنبال کنید.

به بازار کار آرزوهایتان دقت کنید: بعد از پیدا کردن مسیر اهداف خود باید به چند قدم جلوتر نگاهی بیندازید که ببینید آیا رسیدن به اهداف خود بازار کار مناسبی دارد یا خیر؟ آیا به مواردی که می خواهید دست پیدا کنید قابل دستیابی است یا خیر؟

 اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار علاقه دارید قبل از ورود به این عرصه باید در مورد نکاتی از جمله بازار خرید و فروش، سود و زیان و دیگر موارد اطلاعات کامل بدست بیاورید و تحقیقات گسترده ای را انجام دهید. با انجام این روش به شما می گوید که آیا ایده و اهداف شما عملی است یا خیر؟

تحقق یافتن اهداف تنها شامل بدست آوردن مسائل کوچک نمی شود. باید به نکاتی برای آرزو کردن واقعی در اهداف بزرگتر توجه داشته باشید که بتوانید یک کسب و کار پر رونق و موفقی را راه اندازی کنید. در برخی شرایط برای ایجاد کسب و کار نیاز دارید که قبل از آن مهارت یا آموزش هایی را کسب کنید. این امر کمک بزرگی برای رسیدن به اهدافتان به شما می کند.

برخی از اهداف و برنامه ها نیاز به آموزش های طولانی مدت و سال های زیادی برای رسیدن به اهداف وجود دارد. اما آیا حاضرید در این مسیر زمان، پول و انرژی خود را صرف این مسیر کنید؟ اگر پاسخ شما برای رسیدن به اهدافتان مثبت است، باید به شما تبریک گفت و می توانید در این مسیر با تمام چالش ها و شکست ها روبه رو شوید و در آخر به اهداف خود برسید. اما اگر پاسخ شما واقع بینانه نیست، ممکن است در انتهای مسیر با شکست های جبران ناپذیری مواجه شوید.

برای اهدافتان وقت دارید؟ داشتن اشتیاق و جاه طلبی امری نامحدود است. اما شما نمی توانید این موضوع را برای زمان در نظر بگیرید. همانطور که زمان طلا است بیشتر مردم می گویند اگر چیزی را به اندازه زیاد و مستمر بخواهید و برای آن به اندازه کافی وقت بگذارید، می توانید به آن دست پیدا کنید.

آیا به نظرتان زمان کافی برای رسیدن به نکاتی برای آرزو کردن واقعی دارید؟ به نظرتان در این مسیر که زمانی را برای رسیدن به اهداف خود طی می کنید باید چه چیزهایی را قربانی کنید یا مدتی از چه افرادی دور باشید که بتوانید با استقامت به اهداف خود برسید؟

برای رسیدن به اهداف و رویاهایتان صبور باشید: یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن هم توجه داشته باشید این است که بدانید رویاهایتان یک شبه تحقق نمی یابد! بسیاری از افراد وجود دارند که سالیان سال برای رسیدن به رویاهای خود تلاش می کنند. البته بسیاری از افراد وجود دارند که مسیر کوتاه تری برای رسیدن به اهداف خود دارند.

 اما اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که مسیر طولانی تری دارید، آیا حاضر هستید برای رسیدن به اهداف خود نکاتی برای آرزو کردن واقعی را در پیش بگیرید و در این مسیر صبور باشید؟ اگر بتوانید صبوری را ادامه دهید مطمئن باشید بی شک به رویا و آرزوهای خود دست پیدا می کنید.

آرزوهای خود را بررسی کنید که بدانید آیا مناسب شما هستند یا خیر: بسیاری از افراد وجود دارند که گاهی اوقات از اهدافی پیروی می کنند که مناسب روحیه و سازگار با شخصیت آن ها نیست. سعی کنید در این مسیر واقع بینانه اهداف خود را اولویت بندی کنید. با این کار متوجه می شوید که کدام کارها ارزش اولویت بندی دارد.

برای رسیدن به رویاهایتان نیاز نیست عجله کنید! نکته مهم دیگری که باید در آخر به آن توجه داشته باشید این است که حتما نیازی نیست همه اهداف خود را تا پایان سی یا بیست سالگی محقق سازید! داشتن اهداف امری است که انسان می تواند در دوره های متفاوت زندگی خود داشته باشد و بر اساس سن خود اهداف بزرگتر یا کوچک تری دارند. بنابراین سعی کنید در این مسیر به خود استراحت دهید و این امر را فراموش نکنید.

نکاتی برای آرزو کردن

به چند ویژگی و نکاتی برای آرزو کردن واقعی نگاه گذری بیندازید!

همانطور که نکاتی را در بالا برای شما گفته شد، سعی کنید مسیر مشخصی را برای اهداف خود تعیین کنید و سعی کنید تا رسیدن به آرزوهای خود تلاش کنید. در ادامه چند نکات دیگر برای تحقق یافتن آرزوهایتان وجود دارد. در ابتدا تلاش برای هر کاری سخت و دشوار به نظر می رسد. اما هنگامی که خود را در دل اهداف و جریان قرار دادید متوجه می شوید که با توجه به روند طولانی بودن، می توان آسانی هم در پیش داشته باشد. اکنون برویم نگاهی به آن  ها بیندازیم!

 1. اهداف خود را به طور کامل مرور کنید و سوالات مشخصی را قبل از شروع آن از خود بپرسید؛
 2. اهداف خود را یادداشت کنید، قبل از خواب به آن ها فکر کنید و سعی کنید در مورد نکاتی برای آرزو کردن واقعی تفکر داشته باشید؛
 3. با استفاده ای از تخته می توانید اهداف خود را نوشته و دسته بندی کنید
 4. اهداف خود را واقع بینانه تقسیم بندی کنید
 5. تفکرات مثبت داشته باشید که اهداف و رویاهایتان محقق می شود
 6. برای کم کردن استرس خود در این مسیر می توانید مدیتیشن انجام دهید
 7. بارها، بارها و بارها رویاهایتان را بنویسید
 8. از موارد حواس پرتی که سبب دور شدن شما از رویا واهدافتان می شود دوری کنید؛
 9. از افراد موفق برای رسیدن به اهداف خود سوال و نکاتی را بپرسید
 10. می توانید اهداف خود را در برگه ای نوشته و در زیر بالش خود بگذارید
 11. اهدافی که در مسیر خود به آن دست پیدا کردی را از لیست خود حذف کنید.

کلام آخر

بسیاری از افراد وجود دارند که می خواهند به اهداف و رویاهای خود دست پیدا کنند. اما احتمال دارد درصدی از این دسته از افراد ندانند که برای رسیدن به اهداف خود باید چه کارهایی را انجام دهند. برخی از افراد بدون در نظر گرفتن نکات و ویژگی های موجود در مسیر رسیدن به آرزوها و رویاها شروع به فعالیت و انجام اهداف خود می کنند.

 اما ممکن است در این مسیر با شکست هایی روبه رو شوند و این شکست ها تاثیرات منفی روی روحیه و عملکرد آن ها بگذارد. با در نظر گرفتن نکاتی برای آرزو کردن واقعی شما می توانید جزء آن دسته از افراد موفق و ثروتمند در زندگی خود باشید که به رشد فردی و موفقیت دست پیدا کرده اند. اگر تا کنون نمی دانستید که باید چه مراحلی را در این مسیر طی کنید، با خواندن مطالب بالا به اطلاعات کافی برای رسیدن و دستیابی به اهداف خود دست پیدا کرد ه اید.

منبع:

://www.wikihow.com/Make-a-Wish-Come-True-Overnight

://www.youthemployment.org.uk/tips-for-setting-realistic-aspirations-goals/

4/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx