15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

اگر با احساس بی انگیزه بودن در چالش هستید، نفس راحتی خواهید کشید وقتی یاد بگیرید که تغییرات ساده ولی در عین حال تاثیر گذاری زیاد وجود دارد که شما را به مسیر اصلی هدایت می کند.

در این مطلب 15 نکته وجود دارد که نه تنها انگیزه موفقیت شما را باز می ‌گرداند، بلکه آن را افزایش می ‌دهد تا بتوانید تعریف شخصی خود از زندگی موفق و شادتر را دنبال کنید.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

 1. زمانی که زندگی چالش برانگیز است نگاه کردن به نیمه پر لیوان را تمرین کنید

اگر احساس می ‌کنید که در بیشتر زمینه ‌های زندگی ‌تان در حال طی کردن گام های ناموفق هستید، انجام این کار به همین راحتی نیست. دوره های کوتاه پذیرش رادیکال را تمرین کنید و در روز خود به دنبال موارد کوچکی بگردید که از آن ها سپاسگزار هستید و این برای شما خوشبختی به ارمغان می آورد.

در ابتدا احساس عجیبی به نظر می ‌رسد، اما با گذشت زمان، مدار عصبی مغز شما شروع به تمرکز بر روی چیزهایی می ‌کند که به شما انگیزه و الهام می ‌بخشد.

تمرین این تمرین را در مواقعی در طول روز که احساس خوبی دارید، شروع کنید، بنابراین زمانی که شرایط سختی پیش می ‌آیند، توانایی شما برای بازیابی خودکار در موارد آتی بیشتر خواهد شد. با این حال، اگر می خواهید انگیزه خود را برای موفقیت به طور موثر بازیابی کنید، باید تمرین کنید.

قبل از اینکه متوجه شوید، نبردهای شما مانند پیاده روی در پارک می شود!

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

 

 1. سطح شادی شبکه اجتماعی روزمره خود را مرور کنید

نقل قول معروفی از جیم ران:

«شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید.»

این یک اعتقاد نیست؛ اما در بررسی اینکه آیا روابط شما حمایت کننده، تشویق کننده، الهام بخش، آموزش دهنده و پرورش دهنده شما است یا نه در واقع شما باید فراتر از این پنج نفر نگاه کنید.

استادان علوم اجتماعی جیمز فاولر و نیکلاس کریستاکیس توضیح می دهند که چگونه باید به افراد درجه سوم دایره آشنایان خود نگاه کنیم تا کسانی را که بر شادی ما در روابط اجتماعی ما تأثیر می گذارند شناسایی کنیم.

افراد به طور کلی شادتر هستند، زیرا دوستان سطح اول آنها نیز برای داشتن یک شبکه شاد از مردم نقش اساسی دارند. برای افزایش انگیزه و شادی خود، فقط به دوستان خود نگاه نکنید. به دوستان دوستان خود نگاه کنید!

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

 1. روابط خود را غربالگری کنید چه کاری و چه شخصی

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چه جنبه هایی از روابط شما برای شما سالم است و شادی را برای شما به ارمغان می آورد؟ آیا به این فکر کرده اید که چه چیزی به آن ها کمک می کند و آیا انجام این کار نیز برای شما شادی به ارمغان می آورد؟

زمان آن فرا رسیده است که نه تنها در مورد آنچه از روابط به دست می آورید فکر کنید، بلکه در مورد کمک هایی که می توانید برای شکوفایی بیشتر آنها انجام دهید نیز فکر کنید.

احتیاط! کمک بیش از حد در اینجا راه حل نیست. گاهی اوقات لازم است زمانی را که با افراد خاصی می گذرانید کم کنید. با این حال، این در مورد مسئولیت پذیری بیشتر و انتخاب بهبود نحوه ظاهر شدن برای افراد در زندگی خود، از نظر کاری و شخصی است.

برای خود اهداف شخصی تعیین کنید و به وظیفه خود برسید. غربالگری کردن و بالا بردن انگیزه شما برای موفقیت کمک می کند. شما آن ارتعاش مثبت وجود روزمره خود را افزایش خواهید داد.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

 1. یک برنامه توسعه فردی برای تعریف خود از موفقیت و شادی ایجاد کنید

هدف گذاری فقط برای کمک به ما در دستیابی به اتومبیل، خانه یا درآمد بیشتر نیست. وقتی هدف خود را تغییر می دهید تا بر تبدیل شدن به فردی که برای به دست آوردن آن چیزها نیاز است تمرکز کنید، اهداف شما فراتر از محدودیت های ملموس گسترش می یابد. داشتن یک برنامه توسعه فردی ضروری است.

یک دایره بکشید و آن را به قطاع های مختلف (مانند پره ‌های روی چرخ) تقسیم کنید که نشان‌ دهنده حوزه ‌های زیر از زندگی شما هستند:

 • امور مالی و پولی
 • روابط صمیمی
 • دوستان و روابط اجتماعی
 • سلامتی و تندرستی
 • معنویت و دین
 • سرگرمی ها، اوقات فراغت و فعالیت های سرگرم کننده
 • حرفه، شغل و کار

نقطه مرکزی دایره شما نشان دهنده صفر است. صفر یعنی کمترین رضایت را دارید. محیط بیرونی دایره شما ده است. ده به این معنی است که شما بیشترین رضایت و رضایت را دارید.

برای هر حوزه، نمودار میزان رضایت فعلی خود را ترسیم کنید و سپس، هر حوزه را مجددا بررسی کنید و مشخص کنید که چه سطحی از رضایت را می خواهید.

ببینید که تفاوت بین سطح رضایت فعلی و مطلوب شما در کجا کمتر است. اینها ممکن است ساده ‌ترین حوزه‌ هایی باشند که می ‌توان آن ‌ها را حل کرد و می ‌توانید تغییراتی را که می ‌خواهید تجربه کنید شروع به طوفان فکری کنید.

برخی از مناطق برای ایجاد تغییرات برای شما مهم نخواهد بود. دیگران خواهند بود. کار با یک مربی بی ‌طرف می‌ تواند تا حد زیادی به وضوح ذهنی شما کمک کند.

انجام منظم این تمرین (مثلا هر سه ماه یکبار) انگیزه شما را دوباره تقویت می کند و شما را در مسیر رسیدن به موفقیت و شادی بیشتر نگه می دارد.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

 1. در توسعه شخصی سرمایه گذاری کنید

برنامه توسعه شخصی شما سرنخ های قوی در مورد برنامه ها، کتاب ها، پادکست ها، گروه های شبکه و فعالیت های اجتماعی به شما می دهد؛ اما مراقب سندروم شی درخشان و براق باشید و دوستان و خانواده خوش نیتی که توصیه های بی شمار خود را به شما ارائه می دهند!

برای توصیه ها و راهنمایی های آنها مهربان و سپاسگزار باشید (حتی اگر اغلب می تواند بدون دعوت باشد!)، عاقلانه انتخاب کنید و خودتان تصمیم بگیرید.

روی چالش هایی که اکنون با آن روبرو هستید تمرکز کنید. آیا با طرف مقابلتان مشکل دارید؟ آیا فرزندان شما از قلدری در مدرسه رنج می برند و مطمئن نیستید که چگونه به آنها کمک کنید؟

شاید شما در حال تجربه یک سطح رضایت شغلی هستید، یا کسب و کار شما دچار رکود شده است. هر مشکلی که اکنون برای شما وجود دارد، فعالیت ‌ها و آموزش ‌هایی را که به شما در حل آن‌ ها کمک می ‌کند، بررسی کنید.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

 1. روی تجربیات سرمایه گذاری کنید، نه مسائل مادی

خرج کردن پول نقد خود برای دارایی های فیزیکی برای پاداش دادن به خود، فقط شما را به ورشکستگی نمی برد. وقتی برای انگیزه دادن به شما دائماً به چیزهای بیرونی تکیه می کنید، در خطر واقعی این هستید که هرگز راضی نشوید.

در عوض، با سرمایه‌ گذاری روی تجربیاتی که به شما امکان می ‌دهد احساساتی را که فکر می ‌کنید در زمان موفقیت خواهید داشت، احساس کنید، انگیزه خود را در درون خود شعله ‌ور کنید.

اگر تبدیل شدن به یک سخنران عمومی رویایی است که دارید، روی Toastmasters یا یک برنامه سخنرانی عمومی سرمایه گذاری کنید. اگر شما و شریک زندگی تان را برای یک آخر هفته لوکس در یک ثانیه همراهی می کنید، با تعریف شما از موفقیت همخوانی دارد، زمان بیشتری برای انجام این کار بگذارید.

فقط به نتیجه نهایی دل خوش نکنید. انگیزه شما برای موفقیت زمانی بهبود می یابد که در هر مرحله از سفر خود احساس موفقیت کنید.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 1)

 1. یک گروه مستر مایند (Mastermind) ایجاد کنید یا به آن بپیوندید

ناپلئون هیل این مفهوم را در کتاب خود بیندیش و ثروتمند شو که اولین بار در سال 1937 منتشر شد، ابداع کرد. با این حال، امروزه، کارآفرین بودن هنوز اغلب یک وجود وحشتناک تنهاست.

با پیوستن به یک گروه مغز متفکر، انگیزه شما توسط نبوغ جمعی دیگران تقویت می ‌شود که مایل به همکاری، حل مشکلات، تبلیغ متقابل، شبکه ‌سازی و یادگیری چیزهای جدید هستند. نه تنها حفظ انگیزه به خودی خود آسان تر است، بلکه طرز تفکر شما نیز به طور تصاعدی رشد می کند.

گروه خود را عاقلانه و جمعی انتخاب کنید. مشارکت ‌های شما همه شما را به جایگاه های جدید ارتقا می ‌دهد.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/805365/motivation-for-success

 

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx