منتقد درونی چیست و چگونه صدای آن را در ذهن خاموش کنیم؟

یک نظر اضافه کنید
16 دقیقه مطالعه

منتقد درونی چیست و چگونه صدای آن را در ذهن خاموش کنیم؟

در بررسی موضوع منتقد درونی چیست؟ به این موضوع توجه داشته باشید که منتقد درونی در طولانی مدت باعث آسیب های روحی و روانی زیادی به شما می شود. در ادامه لازم به ذکر است که سعی کنید، فعالیت های خود را در راستای کاهش منتقد درونی خود تنظیم که در نهایت پس از بازه زمانی مشخصی آن را به حداقل برسانید.

در ادامه توجه داشته باشید که برای کم کردن یا از بین بردن منتقد درونی میتوانید از مشاوران و روانشناسان کمک بگیرید که در طولانی مدت منتقد این موضوع باعث آسیب های روحی و روانی جبران ناپذیری به شما نشود.

نکات طلایی خاموش کردن صدای منتقد درونی

افراد زیادی در روزمره خود به دنبال سؤال منتقد درونی چیست؟ سپری می کنند. بر این اساس توجه داشته باشید که منتقد درونی در واقع از سال های کودکی شما نشات می گیرید و در بزرگسالی نیز باعث آسیب های جبران ناپذیر روحی و روانی زیادی به شما می شود.

توجه داشته باشید، اول را برای از بین بردن منتقد درونی شناخت خودتان است. بر این اساس توجه داشته باشید که شما با شناخت و آگاهی نسبت به خود در نهایت توانایی مقابله با آسیب های روانی دوران کودکی خود را پیدا می کنید و در نهایت زندگی شادتری را برای خود می سازید.

در ادامه و در پاسخ به سؤال منتقد درونی چیست؟ به بررسی راهکارهایی برای خاموش کردن این صدا در ذهن می پردازیم و امید است، از این مطالب در راستای سلامت روان خود و زندگی شادتر استفاده کنید.

افکار خود را بنویسید

یکی از بهترین راه های خاموش کردن منتقد درونی در ذهن خود نوشتن افکار و احساسات مزاحم است. بر این اساس توجه داشته باشید که نوشتن این امکان را برای شما فراهم می کند که در طولانی مدت به شناخت و درک واضح تری از خود برسید و در نهایت آسیب های روحی و روانی خود را کاهش دهید.

در ادامه لازم به ذکر است که برای جلوگیری از آسیب های منتقد درونی بهتر است در ابتدا به میزان زیادی با خود و احساسات درونی خود آشنا شوید و در ادامه تصمیم مناسبی برای زندگی خود بگیرید.

از افراد سمی دوری کنید

به این موضوع توجه داشته باشید که برای خاموش کردن صدای منتقد درونی باید از افراد سمی دوری کنید. این افراد نه تنها تأثیر مثبتی در زندگی شما ندارند، بلکه در نهایت باعث آسیب های جبران ناپذیر روحی و روانی به شما می شوند.

توجه داشته باشید، این افراد هیچگاه تأثیر مثبتی در زندگی شما ندارند و در همه حال از شما ایراد می گیرند و سرزنشتان می کنند. در نهایت توجه داشته باشید، بهترین برخورد با آدم های سمی دوری و قطع ارتباط است که در نهایت سلامت روحی و روانی خود را تضمین کنید و از زندگی لذت ببرید.

منتقد درونی چیست

در لحظه زندگی کنید

در راستای بررسی منتقد درونی چیست؟ و از بین بردن آن در ذهن افراد می توان گفت، توجه به لحظه و زندگی کردن و لذت بردن از لحظه حال بهترین راه برای خاموش کردن منتقد درونی است. در ادامه به این موضوع توجه داشته باشید که شما در ارتباط با لحظه حال چالش و دغدغه های ذهنی خود را خاموش می کنید و در راستای لذت بردن بیشتر از زندگی تلاش می کنید.

فعالیت های مورد علاقه خود را انجام دهید

به این موضوع توجه داشته باشید که یکی از راه های کاهش صدای منتقد درون انجام دادن فعالیت های مورد علاقه خودتان است. بر این اساس توجه داشته باشید که انجام دادن فعالیت های مورد علاقه تان این امکان را برای شما فراهم می کند که به عزت نفس بیشتری برسید و به توانایی و قابلیت های خود پی ببرید.

در ادامه لازم به ذکر است که رفتن سمت علایق و توانمندی ها این امکان را برای شما فراهم می کند که ارتباط موثرتری با افراد برقرار کنید و در نهایت این موضوع باعث افزایش سلامت روح و روان شما می شود.

توانمندی های خود را بشناسید

مورد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، شناخت توانمندی های خود است. بر این اساس لازم به ذکر است که منتقد درونی از کمبودها و نیازهای گذشته شما سرچشمه می گیرد، بر این اساس بسیار مهم است که توانایی های خود را بشناسید و در راستای آنها ارتباط بهتری با خود و دنیای اطراف خود بسازید.

با خودتان مهربان باشید

در ادامه پاسخ به سؤال منتقد درونی چیست؟ به این موضوع توجه داشته باشید که صدای منتقد درونی نشات گرفته از گذشته و کمبودهای دوران کودکی افراد ناشی می شود. بر این اساس سعی کنید با خودتان مهربان باشید و با بیان مناسب با خودتان صحبت کنید.

از سرزنش کردن خود بپرهیزید

برای خاموش کردن صدای منتقد درونی احتیاج دارید که از سرزنش کردن خود بپرهیزید. در ادامه به این موضوع توجه داشته باشید که سرزنش کردن خود در نهایت باعث آسیب های جبران ناپذیر روحی و روانی می شود و سلامت شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

خودتان را بپذیرید

شاید بتوان گفت، پذیرش خودتان مهم ترین موردی است که برای خاموش کردن صدای منتقد درونی باید به آن توجه داشته باشید. پذیرش خودتان این امکان را برای شما فراهم می کند که با چالش های درونی خود آشنا شوید و مسیر رو به رشدی را برای خود رقم بزنید.

در ادامه لازم به ذکر است که شما با پذیرش خود آسیب و زخم های دوران کودکی خود را جبران می کنید و از آنها برای دستیابی به آینده بهتر استفاده می کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که پذیرش خود قدم بزرگی در راستای ساختن آینده روشن و رسیدن به فردایی بهتر است.

مهارت جدید بیاموزید

آموختن مهارت جدید باعث می شود که شما به توانایی و قابلیت های خود بیشتر ایمان بیاورید و در نهایت با تکیه بر همان توانمندی ها فردای بهتری را برای خود بسازید. در ادامه به این موضوع توجه داشته باشید که آموزش مهارت جدید برای شما امکانی را فراهم می آورد که با توانایی ها خود بیشتر آشنا شوید و از آن در جهت ارتباط بیشتر با افراد استفاده کنید.

در ادامه این مهارت ها باعث کاهش آسیب های منتقد درون می شود و شرایط بهتری را برای شما فراهم می آورد.

برای تایید دیگران زندگی نکنید

یکی از مواردی که صدای منتقد درونی را تشدید می کند، زندگی برای تایید دیگران است. بر این اساس توجه داشته باشید که سلامت روحی و روانی شما از هر موضوعی مهم تر است و در هر حالی باید آن را در اولویت خود قرار دهید.

منتقد درونی چیست

در ادامه به این موضوع توجه داشته باشید که دیگران تأثیر زیادی در زندگی شما ندارند و موضوع مهمی که در هر حالی باید به آن توجه داشته باشید، حال خوب و لذت بردن خودتان از زندگی شخصی و کاری است.

زندگی کردن برای تایید دیگران در نهایت از شما فردی خسته و افسرده می سازد و باعث آسیب های روحی و روانی زیادی به شما می شود.

عواطف و احساسات خود را سرکوب نکنید

سرکوب عواطف و احساسات در هر مرحله ایی از زندگی از شما فردی ترسو و آسیب پذیر می سازد. به این موضوع توجه داشته باشید که برای سلامت روان و خاموش کردن صدای منتقد درونی باید با عواطف و احساسات درونی خود صادق باشید و راجع به آن با افراد معتمد صحبت کنید.

در ادامه بررسی منتقد درونی چیست؟ می­توان گفت، برای بیان احساسات خود میتوانید از کمک مشاوران و روانشناسان نیز استفاده کنید که در نهایت به بیماری های روان تنی دچار نشوید.

زندگی تجربه کردن است

در بررسی سؤال منتقد درونی چیست ؟ به این موضوع توجه داشته باشید که زندگی سراسر تجربه است و شما در هر موقعیتی که قرار بگیرید، تجربه های مختلفی را به دست می آورید. بر این اساس توجه داشته باشید که از تجربه هیچ موقعیتی نترسید و خود را سرزنش نکنید، بلکه از هر تجربه در راستای رشد و پیشرفت خود استفاده که در نهایت به جایگاه مناسبی در زندگی خود برسید.

در ادامه لازم به ذکر است، هر تجربه ایی هزینه ایی دارد و در نهایت شما با به دست اوردین هر چیزی شرایطی را از دست می دهید و موقعیت جدیدی را برای خود می سازید.

منتقد درونی چیست

واقع بین باشید، مشکلات را بزرگ نکنید

زمانی که به منتقد درونی فرصت می دهید که به شما آسیب بزند، مشکلات را بزرگتر از حد واقعی خودشان میبینید. به این موضوع توجه داشته باشید که برای رهایی از استرس بیش از حد بهتر است، دید واقعی نسبت به آنها داشته باشید و واقع بین باشید.

واقع بینی این امکان را برای شما فراهم می کند که از زندگی خود لذت ببرید و اقدامات موثری در جهت رشد و پیشرفت خود انجام دهید. افراد واقع بین از زندگی خود لذت می برند و در نهایت افراد شادتری نیز هستند.

شما گناهکار نیستید

شما گناه کار نیستید، برای خاموش کردن صدای منتقد درونی به این موضوع توجه داشته باشید که گذشته شما تأثیری در زمان حال ندارد و شما بر اساس توانایی و قابلیت های خود میتوانید حال و آینده ایده آلی را برای خود بسازید و به دستاوردهای زیادی در زندگی شخصی و کاری خود بسازید.

در نهایت به این موضوع توجه داشته باشید که گناهکار دانستن خود هیچ تأثیری در رشد و پیشرفت شما ندارد و از شما فردی ترسو و تنبل می سازد.

شکرگزار باشید

برای اینکه به آرامش روحی و روانی بیشتری برسید، لازم است که شکر گذار موقعیت های خود در زندگی شخصی و کاری باشید. بر این اساس توجه داشته باشید که شکرگزار بودن درک بهتری از دنیای اطراف خود می دهد و در نهایت باعث می شود که به رشد و پیشرفت مناسبی در زمینه های مختلف برسید.

شکر گذار بودن این امکان را برای شما فراهم می کند که رویکرد خوبی در زندگی خود انتخاب کنید و ارتباط بهتری را شکل دهید.

استفاده از جملات مثبت منتقد درونی را از بین می برد

سعی کنید، روزانه از جملات مثبت برای افزایش روحیه و انگیزه خود استفاده کنید که در نهایت صدای منتقد درونی را از بین ببرید و سلامت و آرامش روحی و روانی خود را تضمین کنید. در ادامه لازم به ذکر است که برای افزایش سلامت روان خود بهتر است، جملات مثبت را بنویسید و روزانه به خود یادآور شوید که برای زندگی خودتان کافی هستید.

در ادامه لازم به ذکر است که روزانه این موضوع را به خودتان یادآوری کنید که توانایی رسیدن به اهداف خود را دارید و میتوانید، شرایط ایده آلی را برای خود بسازید.

شما آسیب دیده اید

منتقد درونی از کاستی های دوران کودکی نشات می گیرد. بر این اساس توجه داشته باشید که برای جبران آسیب های کودکی در ابتدا لازم است که خودتان را بپذیرد و در نهایت با توجه به شرایط خود در راستای رشد فردی گام بردارید.

در ادامه لازم به ذکر است که سعی کنید از آسیب های دوران کودکی برای رشد و پیشرفت خود در زمینه هایی مختلف استفاده کنید که در نهایت براحتی از آنها عبور کنید.

کمال گرایی صدای منتقد درونی را تشدید می کند

در راستای بررسی سؤال منتقد درونی چیست؟ به این موضوع توجه داشته باشید که کمال گرایی بزرگترین تقویت کننده منتقد درونی است. بر این اساس توجه داشته باشید که برای رهایی از شر آسیب های منتقد درونی بهتر است، درک درستی از خود داشته باشید و کمال گرایی را درون خود به حداقل برسانید.

در ادامه لازم به ذکر است که کمال گرایی نه تنها باعث رشد و پیشرفت شما نمی شود بلکه شما را از زندگی واقعی دور می کند و باعث آسیب های جبران ناپذیر زیادی برای شما می شود.

قدردان خود باشید

سعی کنید، روزانه زمانی را برای قدردانی از خود در نظر بگیرید که در نهایت با ارتباط بیشتری با توانایی و قابلیت های خود برقرار کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که قدردانی از خود در نهایت صدای منتقد درونی را کاهش می دهد و آسیب های گذشته را جبران می کند.

قدردانی از خود باعث می شود که خودتان را بیشتر دوست داشته باشید و از فعالیت ها و موقعیت هایی که برای شما خطرناک و آسیب زننده است، دوری می کنید.

منتقد درونی چیست

سخن آخر

در این مقاله سعی شد که به سؤال منتقد درونی چیست؟ پاسخ داده شود. بر این اساس توجه داشته باشید که اگر به منتقد درونی توجه نداشته باشید در نهایت باعث آسیب های روحی و روانی زیادی می شود و در طولانی مدت بیماری های روان تنی را به وجود می آورد.

در بررسی های روانشناختی به این موضوع اشاره شده است که منتقد درونی در اثر آسیب های کودکی به وجود می آید و در بزرگسالی زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می دهد با توجه به مواردی که اشاره شد، سعی کنید، از کمک روانشناسان در این زمینه استفاده کنید که در نهایت به موقعیت مناسبی در زندگی فردی و اجتماعی برسید.

اگر منتقد درونی درمان نشود در طولانی مدت تأثیرات منفی در ابعاد مختلف زندگی افراد به جای می گذارد و باعث اختلال در عملکرد مثبت، عدم موفقیت و رشد فردی آنها می شود.

منبع:

 

 

4.7/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx