چرا شادی از اقدامات هدفمند ناشی می شود؟

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

چرا شادی از اقدامات هدفمند ناشی می شود؟

وقتی به شادی فکر می کنیم، زندگی ای را با حداقل استرس را تصور می کنیم. در این دنیای فانتزی، کار شبانه روزی دیگر اولویت ندارد. پول کافی برای پرداخت صورت‌حساب‌ها و ولخرجی کردن در چیزهای سرگرم‌کننده، مانند تعطیلات و تفریحات، وجود دارد.

بخش طعنه آمیز این است که شادی مانند بهشت ​​به نظر می رسد در حالی که به عنوان یک کار روزانه عمل می کند. برای ساختن یک زندگی شاد، ماه به ماه تلاش زیادی نیاز است؛ و قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، شما باید همه چیزها را ترجیح بدهید: تلاش، شکست، آماده کردن خودتان.

در این قسمت از -اندیشه های درخشان، دیوید ملتزر، یکی از بنیانگذاران بازاریابی ورزش 1، توضیح می دهد که چرا شادی از انجام هدفمند به دست می آید. کتاب ملتزر، -تصمیم‌گیری در زمان بازی: استراتژی‌های کسب‌وکار با امتیاز بالا از بزرگ‌ترین نام‌های ورزش، یک کتاب بازی برای موفقیت تجاری است که تصمیم‌گیری خوب را برجسته می‌کند.

چرا شادی از اقدامات هدفمند ناشی می شود؟

همچنین دیدگاه او را در مورد شادی منعکس می کند که او آن را نتیجه نظم و استراتژی توصیف می‌کند.

ملتزر می گوید: «هیچ کس نمی خواهد شروع کند.» آنها نمی خواهند دوباره بلند شوند. چند بار تمرین کرده اید و گفته اید، من نمی خواهم این کار را انجام دهم؟ و سپس شروع می‌کنید، پنج دقیقه اول بد است، اما یک ساعت بعد، وقتی کارتان تمام شد، خیلی سپاسگزار و خوشحال خواهید بود.

آرزو بهترین حلال مشکلات برای خوشبختی است

خواستن چیزی (هر چیزی) نقطه شروع همه خوشبختی است. انتظار یک نتیجه خوب از زندگی، چیزی است که به هر کاری که انجام می دهید معنا و جهت می بخشد.

اما شادترین افراد فقط چیزها را نمی خواهند. آنها را آرزو می کنند. آنها اشتیاق به موفقیتی دارند که بر واقعیت فعلی آنها غلبه می کند، سپس برای ادغام این دو از هیچ کاری کوتاه نمی آیند.

ملتزر می‌گوید: وقتی می‌خواهید همان چیزی باشید که می‌توانید باشید، هدفتان بیشتر از درد میشود (شکست ها – اشتباهات)

بنابراین این اولین چیزی است که در سفر خوشبختی باید به آن مسلط شد: میل لجام گسیخته. هدفی را که به آن علاقه ندارید انتخاب نکنید. کاری را انتخاب کنید که به شما انگیزه می دهد تا شادترین زندگی را برای خود را بسازید

چرا شادی از اقدامات هدفمند ناشی می شود؟

شادی یک روز اتفاق خواهد افتاد

ملتزر می گوید: اکثر مردم شادی را برای آینده ای دور برنامه ریزی می کنند. آنها فکر می کنند، وقتی کسب و کارم را راه اندازی کنم، احساس بهتری خواهم داشت. یا غر می زنند، ای کاش می توانستم به بخش خوبی از زندگی بپرم، جایی که هر چه می خواهم را بتوانم داشته باشم؛ اما این کار امید زیادی را برای زمان حال باقی نمی گذارد. بهتر است شادی امروز را پرورش دهید و در عین حال شادی بلندمدتی را برای آینده ایجاد کنید

او همچنین می گوید: من معتقدم که ما باید تنها بر اساس تصمیمات سال نو و اهداف فوری و بلندمدت خود تصمیمات روزانه داشته باشیم. «این به ما کمک می کند تا بدانیم امروز چه کاری می خواهیم انجام دهیم»

اولویت دادن به زندگی یک روز در یک زمان، از به تعویق انداختن کارها جلوگیری می کند. همچنین شما را آزاد می کند تا هدف خود را کشف کنید و خوشبختی واقعی را در آغوش بگیرید.

در اینجا سه ​​راه کار برای بهتر شدن در اولویت بندی وجود دارد:

  1. روی امروز تمرکز کنید. چه چیزی را می خواهید در کنار اهداف خود تجربه کنید، دریافت کنید، بدهید و تولید کنید؟
  2. افرادی را پیدا کنید که شما را جذب کند. اینها کسانی هستند که مایل به کمک به شما هستند و همچنین کمک شما را در اکوسیستمی از افراد همفکر می پذیرند.
  3. از ابزارهای عملی مانند نظم، استراتژی و آگاهی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید

چرا شادی از اقدامات هدفمند ناشی می شود؟

قدرت خواب را دست کم نگیرید

خوشبختی چقدر به خواب ربط دارد؟ بیشتر از چیزی که فکرش را می کنیم.

هیچ‌کس آن را با صدای بلند نمی‌گوید، اما خستگی مزمن – حتی خستگی مزمن ناشی از کارآفرینی – یک مانع شادی است.

شما احساس خوبی ندارید و چون انرژی ندارید، اولویت های خود را آنطور که برنامه ریزی کرده اید انجام نمی دهید.

ملتزر می‌گوید کارآفرینان باید روی داشتن شب‌های بهتر تمرکز کنند، نه صبح‌های سنگین. یک روال صبحگاهی چه فایده ای دارد هنگامی که آنقدر خسته هستید که نمی توانید کار کنید؟

او با جعل هویت مصاحبه‌کنندگان گذشته، می‌گوید: همه افراد بزرگ یک برنامه صبحگاهی دارند.

روتین شما چیست، آقای ملتزر؟ همه انسان های بزرگ روال آرامی دارند. آنها فردای خود را از امروز آغاز می کنند. آنها خود را درموقعیتی برای بازیابی و دسترسی قرار می دهند

آرامش در شب به معنای هوشیار بودن است. نوشیدن قهوه و تماشای تلویزیون در رختخواب خواب شما را مختل می کند. صحبت های جدی بهتر است صبح ها که پرانرژی هستید انجام دهید.

خوشبختی چیزهای زیادی است، اما بی دردسر نیست. این شامل مقداری کار است و این کار عشقی است که باید هر روز انتخاب کنید. هرچه بیشتر آن را انتخاب کنید، ازدواج کردن با خواسته هایتان و عادت هایی که رویاها را آشکار می کنند آسان تر می شود.

منبع:

  • https://www.success.com/why-happiness-comes-from-purposeful-actions
4/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx