چرا وقتی شما به موفقیت می رسید مردم عصبانی می شوند؟

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

نمی توان انکار کرد که موفقیت در «شکل ها و اندازه های» متفاوتی وجود دارد. شما می توانید از نظر مالی، عاشقانه یا سلامتی موفق باشید؛ و اگر در برخی موارد خود را به نحوی سودمند می‌دانید، باید بدانید که برخی افراد نسبت به شما حسادت می‌کنند (و ممکن است بخواهند آنچه را که دارید از شما بگیرند)، اما می‌توانید بفهمید که این حسادت از کجا می‌آید.. بااین‌حال، چیزی که گیج‌کننده است این است که افرادی که همیشه می‌شناختید وقتی حسادت می‌کنند که شما شروع به پیروزی یا درخشش بیشتر می‌رسید؛ و وقتی به آن فکر می‌کنید، نتیجه منطقی این خواهد بود که «حالا که من به موفقیت رسیده‌ام باید برای من خوشحال باشند»، اما همیشه این‌طور نیست و این واقعیت تلخ زندگی است.

اما چرا؟

موفقیت

چرا مردم از موفقیت شما ناراحت می شوند؟

چیزی که در مورد موفقیت وجود دارد این است که یک شکاف بزرگ و بسیار قابل‌توجه ایجاد می کند. تفاوت بزرگی بین شخصی که ماهیانه 10000 دلار درآمد دارد و شخصی که ماهیانه 1 میلیون دلار درآمد دارد، وجود دارد. تفاوت زیادی بین یک فرد مجرد و فردی که متأهل است، وجود دارد. تفاوت عمده‌ای بین فرد چاق و سوپر مدل وجود دارد؛ و غیره.

و این شکاف باعث ایجاد احساسات ناخوشایند زیادی می شود – حتی برای کسانی که هنوز برای شما بهترین ها را آرزو دارند.

موفقیت (در هر تلاشی) طبیعتاً به‌سختی قابل‌دستیابی است و دستیابی به آن به‌طور خودکار شما را در موقعیت بالاتری قرار می دهد – مهم نیست که رفتارتان چقدر فروتنانه یا دوستانه باشد. اگر آسان بود، همه به آن می‌رسیدند؛ و ازآنجایی‌ که ممکن است این چیزی باشد که سایر افراد در حرفه شما می خواهند اما نتوانستند به آن برسند، منطقی است که آن‌ها کمی از شما فاصله داشته باشند (زیرا احساس می کنند شما اکنون بالاتر از آن‌ها هستید) که باعث حسادت می شود.

حسادت میل به چیزی است که شخص دیگری دارد و شما ندارید. همه نسبت به شما حسادت نمی کنند – به‌خصوص اگر برای آنچه دارید ارزش قائل نباشند یا آن را نخواهند. به‌عنوان‌مثال، گرفتن دکترا ممکن است باعث شود دانشجویان هم‌رده کمی حسادت کنند، اما یک ورزشکار را نگران نمی کند – زیرا داشتن مدرک دکترا یک نقطه عطف یا چیزی نیست که آن‌ها در وهله اول می خواستند داشته باشند.

اما از سوی دیگر، حتی افرادی که آنچه شما دارید را نمی خواهند یا نیازی ندارند، ممکن است همچنان نسبت به موفقیت شما حسادت کنند. نه لزوماً به این دلیل که موفق هستید، بلکه به این دلیل که توانستید «موفق» شوید.

می بینید، حسادت زمانی به وجود می آید که نمی خواهند آنچه را که دارید حفظ کنید. ممکن است دوستی احساس حسادت کند، زیرا اکنون بیشتر با افراد دیگری که جدیداً با آن‌ها آشنا شده اید معاشرت کرده و کمتر با او معاشرت می کنید. خانواده ممکن است حسادت کنند که شما شهر کوچک را به مقصد یک شهر بزرگ ترک کرده اید؛ و دوستان ناسالم ممکن است احساس حسادت کنند که شما اکنون اندام متناسب‌تری دارید و بیشتر باشگاه می روید درحالی‌که زمان کمتری را در مک‌دونالد می گذرانید.

چه غبطه خوردن و چه حسادت، همه آن‌ها به دلیل موفقیت شما اتفاق می‌افتند و کسانی که این حس ها را احساس می‌کنند نمی‌توانند به خودشان کمک کنند. در واقع، اگر کسی آن حس ها را انکار کند – یعنی اگر احساس غبطه خوردن یا حسادت را انکار کند – به‌احتمال‌زیاد به شما دروغ می‌گوید. غبطه خوردن و حسادت به‌اندازه خنده و عصبانیت طبیعی است.

مسائل تنها زمانی به وجود می آیند که از کنترل خارج شوند.

دو نوع آدم وجود دارند که به شما می گویند نمی توانید در این دنیا تغییر ایجاد کنید: آن‌هایی که از تلاش می‌ترسند و کسانی که می ترسند موفق شوید. – ری گوفورث

موفقیت

همه از موفقیت شما خوشحال نیستند

هر سطحی از غبطه خوردن و حسادت می تواند بسیار مخرب باشد؛ بنابراین شما باید مراقب آن‌ها باشید.

غبطه خوردن یا حسادت عموماً به‌عنوان «هیولای سبز (پوست افراد در بیماری شدید رنگ سبز به خود می‌گیرد)» شناخته می شود زیرا در واقع فرد احساس می کند موجود دیگری از درونش، بیرون می آید. برای غلبه بر هیولای سبز نیاز به خودکنترلی زیاد و ذهنیت مناسب دارید. تبدیل غبطه خوردن و حسادت به الهام و انگیزه به سطح بیشتری از پیشرفت شخصی نیاز دارد.

یک ضرب‌المثل معروف وجود دارد که می گوید: «دو راه برای ساختن بلندترین ساختمان در شهر وجود دارد: یک ساختمان بلندتر بسازید یا تمام ساختمان های اطراف آن را خراب کنید.» درحالی‌که بیشتر مردم بدون انجام کاری (به دلیل قانون و ناتوانی‌شان) اجازه می‌دهند حسادتشان فقط در درونشان بجوشد، تعداد کمی از آن‌ها دست‌به‌کار می شوند تا لذت و هیجان شما را کم کنند، به شما خیانت کنند یا به‌طورکلی کارتان را خراب کنند.

آن‌ها ممکن است سعی کنند موفقیت شما را کم‌اهمیت جلوه دهند، شما را کنترل کنند، در مورد شما شایعه‌پراکنی کنند، به شما خیانت کنند و کار شما را خراب کنند؛ و همچنین تلاش کند که شما را با قطع ارتباط یا کناره‌گیری از شما تنبیه کنند. نتیجه همه این‌ها اغلب بد است.

بنابراین، چگونه با آن برخورد می کنید؟

موفقیت

چگونه با کسی که به شما حسادت می کند برخورد می کنید؟

تجربه غبطه خوردن و حسادت در زندگی رایج است – به‌خصوص برای کسانی که همیشه به دنبال بهبود زندگی خود هستند – ازاین‌رو بسیار مهم است که بدانید چگونه با افراد حسود (به‌خصوص اگر خانواده، دوستان یا همکاران هستند) رفتار کنید. در زیر چند کار بسیار ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید که به من کمک کرد با افراد حسود برخورد کنم:

  • همدلی کنید: بپذیرید که این یک واکنش طبیعی است که اکثر مردم نمی توانند به آن کمک کنند. به خاطر حسادت آن‌ها، از آن‌ها ناامید نشوید. آن‌ها را درک کنید و با آن‌ها همدردی کنید.
  • آن را شخصی نگیرید: اگر ممکن است چیزی را از روی حسادت گفته یا انجام داده باشد، مهم است که متوجه شوید این موضوع به شما مربوط نیست. بلکه در مورد آن‌ها و ناامنی های خودشان است.
  • عذرخواهی نکنید: برای موفقیت احساس بدی نداشته باشید. موفقیت چیز خوبی است. موفقیت بهترین کاری است که می توانید برای خود و دنیا انجام دهید. اگر کسی عقب است، تقصیر شما نیست. آن‌ها کسانی هستند که باید تلاش کنند و سطح خود را بالا ببرند، باید احساس حسادت خود را تغییر دهند، باید تلاش کنند تا موفق شوند زیرا شما به آن‌ها ثابت کرده اید که ممکن است.
  • حمله نکنید: در بیشتر موارد، شخص حسود نمی تواند کار زیادی با شما انجام دهد، اگر روی او تمرکز نکنید. آن‌ها سعی می کنند شما را تحریک کنند، اما بهتر است آن‌ها را نادیده بگیرید.
  • آن‌ها را تشویق کنید: شما می توانید با تشویق صمیمانه آن‌ها به فرد بزرگ‌تری تبدیل شوید – این امر به‌ویژه در صورتی مهم است که افرادی که به شما حسادت می کنند تحت رهبری شما باشند. شما می‌خواهید دوست پیدا کنید، نه دشمن.

بنابراین وقتی دیدید شخصی از روی حسادت رفتار می‌کند، سریع فکر نکنید که از شما متنفر است. این فقط یکی از آن چیزهای ناخوشایندی است که با دستیابی به موفقیت همراه است. این فقط یکی از آن چیزهایی است که موفقیت را جالب می ‌کند. این فقط چاشنی زندگی است.

https://addicted2success.com/success-advice/heres-why-people-get-mad-when-you-achieve-success/

4.3/5 - (21 امتیاز)

برچسب ها:

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx