شما باید برای شروع موفقیت این 5 عنصر را به خوبی با هم ترکیب کنید.

نظرات 6
7 دقیقه مطالعه

قدم گذاشتن در موقعیتی مثل کارآفرینی (کارآفرین شدن)  از جهات مختلف استرس زا است، اما بیشتر استرس های کوچک به دلیل یک عامل بزرگ است و آن هم  نگرانی در مورد این است که آیا استارت آپ شما موفق خواهد بود یا نه.

خطر شکست خوردن موردی است که کارآفرینان را وادار به سخت کوشی می کند و همچنین این موضوع مسئله ای است که باعث می شود بسیاری از آنها تسلیم بشوند و کنار بکشند.

هیچ عامل منفردی وجود ندارد که بتواند تضمین کند که یک استارت آپ در نهایت موفق خواهد شد. ولی موارد بسیار عجیب از استارت آپ های بسیار عالی و ایده های عجیب و غریب وجود دارند که به نوعی به موفقیت های بزرگ تبدیل می شوند.

بنابراین چه چیزی مسئول موفقیت یک استارت آپ است؟ پنج عامل اصلی وجود دارد که ترکیب آنها با هم می تواند به هر کارآفرینی در یافتن موفقیت کمک کنند:

1- ایده

ارزش یک ایده ممکن است تنها عامل مهم برای تعیین موفقیت یک استارت آپ باشد؛ اما در واقع یکی از چند مورد است. با این وجود، قدرت یک ایده اغلب برای تعیین اینکه آیا مردم حاضر به پرداخت پول برای آن هستند یا نه، کافی است. اما قدرت یک ایده غالباً می تواند از نظر ویژگی های منحصر به فرد و عملی بودن آن سنجیده شود.

عملی بودن آن تعیین می کند که مردم به چه میزان محصولات و خدمات شما را می خواهند و یا نیاز دارند، در حالی که منحصر به فرد بودن آن تعیین می کند که با چه میزان رقابتی رو به رو خواهد شد و چقدر مردم برای آن هیجان زده خواهند بود.

شما می توانید از تحقیقات عملی در بازار برای عملی بودن یک ایده و از تحقیقات  رقابتی برای تعیین منحصر به فرد بودن آن استفاده کنید، اما این را بدانید که فاکتورهای ملموس کمی هستند که مسئول این هستند که ایده ی یک استارت آپ را “خوب” کنند.

2- تیم
استعداد و مهارت تیم استارتاپ شما برای اطمینان از پیشرفت مناسب و به موقع تجارت شما بسیار مهم است. شرکای شما در تصمیم گیری و ایجاد مشارکت به شما کمک می کنند. تیم مالی شما اطمینان می دهد که جریان پول شما مثبت باقی می ماند و بودجه شما تحت کنترل خواهد بود.

بازاریابان شما باعث افزایش فروش شما و افزایش آگاهی از برندتان می شوند و کارشناسان محصول شما اطمینان حاصل می کنند که ایده شما به درستی اجرا شده است.

خودتان را از این معادله مستثنی نکنید. در نهایت مهارت ها، تجربه ها و استعدادهای شما نیز در چگونگی توسعه استارتاپ تان نقش دارند. برای به حداکثر رساندن ارزش مورد نظر خود، سخت کار کنید.

در فرآیند استخدام دقت کافی داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که فقط بهترین ها در سازمان شما مجاز  به کار باشند. فرهنگ نیز در اینجا عامل مهمی است. اطمینان حاصل کنید که هم تیمی های شما می توانند سازگاری داشته باشند.

کار

3- کار

کار، به خودی خود معیار سنجش این است که با چه کیفیتی یک ایده، برنامه ریزی و  اجرا شده است. حتی بهترین ایده در تئوری برای موفق بودن و موفق شدن نیاز به یک مدل تجاری رسمی و اجرای موفق دارد.

بعضی اوقات، ایده های خوب به دلیل یا دلایلی به درستی اجرا نمی شوند و  یک کسب‌وکار  با وجود پتانسیل موجود، متلاشی می شود.

در موارد دیگر، صرفاً ایده های مناسب و معقول به دلیل کار و مراقبت های استثنایی که در برنامه کاری و عملیات کلی انجام می شود، محبوبیت شان چندین برابر می شود. اشتیاق و پشتکار بزرگترین ابزار شما در اینجا است، اما بدانید که آنها باید در تمام سطوح سازمان شما حضور داشته باشند.

4- پشتیبانی
پشتیبانی در اینجا به پشتیبانی مالی و عملی اشاره دارد. میلیون ها دلار بودجه می تواند موفقیت کسب و کار شما را آسانتر کند، اما تأمین اعتبار به تنهایی نمی تواند یک کسب و کار را موفق کند.

بودجه، اعتبارات، وام ها و تزریق های شخصی سرمایه همگی کمک می کنند تا تجارت در طی چند سال نخست بحرانی سر پا نگه داشته شود. اما پشتیبانی فراتر از قلمرو مالی است.

شما به مربیان و مشاوران دیگری نیز نیاز خواهید داشت تا به شما در مسیر کاری تان کمک کنند و همچنین شرکاء، فروشندگان و مشتریانی که به شما اعتقاد دارند و از شما حمایت می کنند.

5- زمان بندی
زمان بندی مهمتر از چیزی است که  تصورشان را می کنید. حتی ایده های کامل و  ماهرانه اگر خیلی زود یا خیلی دیر به بازار عرضه شوند، می توانند شکست بخورند.

مطابق صحبت های TED توسط بیل گروس، زمان بندی می تواند مهمترین عامل برای موفقیت استارت آپ باشد. اگر قبل از اینکه مصرف کنندگان برای محصول شما آماده باشند، به بازار حجوم ببرید، آنها محصول را خریداری نخواهند کرد و اگر هم خیلی صبر کنید و بعد از رقیب تان شروع کنید،

ممکن است مزیت شناخت زودهنگام برند را از دست بدهید. از بین فاکتورهای ذکر شده در اینجا، این شخصی ترین و دشوارترین مورد برای مهار موفقیت است.

دانستن این عوامل و اجرای آنها دو چیز متفاوت است. دانستن اینکه برای موفقیت به یک ایده عالی نیاز دارید مهم است، اما ترفیع یافتن و  مطرح شدن با یکی از این موارد دشوار می باشد و قضاوت درباره ارزش یک ایده حتی سخت تر هم خواهد بود.

انجام یک استارتاپ ساده و آسان نیست، اما دانستن نقاطی که مسئول موفقیت هستند، می تواند شما را در جهت درست راهنمایی کنند. اگر در اندازه گیری این عوامل در شروع کار خود مشکل دارید با یک مربی کار کنید و ارزش غرایز خود را دست کم نگیرید.

 

https://www.entrepreneur.com/article/251970

3/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx